Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: otkucaji srca beba u porodu

  1. #1
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno otkucaji srca beba u porodu

    dajte recite mi,svi večinom pričate o padanju otkucaja srca bebama tijekom poroda, o kojoj se brojki govori.......

    pročitala sam negdje na stranicam KBCSplit da se bebe rođene s otkucajima od 60 oživljavaju.

  2. #2
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    A ti misliš da ti to netko u porodu ili nakon njega kaže? meni se čini da sam čula da spominu brojku 50 i nešto kod Rahele, ali stvarno ne znam. Znam, samo da je u transportu (na kliniku Rebro) bila klinički mrtva - dakle nije imala uopće otkucaje, a kakva je bila kad se rodila - nemam pojma.

  3. #3

    Početno

    Meni u 4h nisu nego dva puta gledali na CTG, a za vrijeme izgona su mi ga skinuli da doktorica ne bi oštetila uređaj dok mi se baca po trbuhu

    Tako da su me mogli komotno pustit i bez njega

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sverige-Sarajevo
    Postovi
    251

    Početno

    Moja prva beba je imala 30 otkucaja i pokusali su je ozivjeti, nazalost nije uspjelo

  5. #5
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Za orijentaciju, normalno je oko 140, a sve ispod 90 prilično nije normalno.

  6. #6
    mamaIva

    Početno

    Nikini su otkucaji padali ispod 80, inače su se držali na 160. Vjerojatno su pali i niže ali su skinuli CTG jer su "jurili" u salu. Kao da to sve skupa mora baš u zadnji čas. Hvala Bogu izvukle smo se. Neznam samo jeli to uobičajena stručna ili NEstručna praksa.

  7. #7
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj mamaIva prvotno napisa
    Nikini su otkucaji padali ispod 80, inače su se držali na 160. Vjerojatno su pali i niže ali su skinuli CTG jer su "jurili" u salu. Kao da to sve skupa mora baš u zadnji čas. Hvala Bogu izvukle smo se. Neznam samo jeli to uobičajena stručna ili NEstručna praksa.
    Nama su padali normalno u trudu i vračali se na 150,pa sve manje i manje i onda su pali na 70 van truda (nakon 3ipo sata dripa i trudova), uopće neznam što se ni kako odvijalo.
    To su zadnji kojih se sječam,pa je sljedio izgon i sve drugo.

    Činjenica je da se tek na UZV s bebina 4mj ustanovio nedostatak kisika u porodu,al eto na zadnjem UZV nam govore da je srećom kratko trajao.

    To sam vas pitala jer mi nije jasno kako netko može gledati ispis s ctg-a i mirno odšetati iz box-a kao su to normalni otkucaji. :?

  8. #8
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Sonde koje love otkucaje su ultrazvučne i zapravo prilično usmjerene pa mogu fulavati. zato se dogodi kad nisu naciljane na bebino srce da hoće pokazivati nekakve nebulozne brojke.
    Bolje očitavanje bilo bi stetoskopom, ali to nije u modi.

  9. #9
    mamaIva

    Početno

    Halooo! Kako neko može gledati utakmicu dok mu je u rađaoni žena sa indiciranim carskim rezom. Jeste li gledali priznanje na tv-u?
    Ovo je nečuveno, ali očito praksa. Rađala sam 15h, dok ujutro u 6,30 nije došao dr i pitao me što tu još radim!!! Kao da sam mogla birati!!! Svako sam malo gubila svijest, a oni ništa. Nakon carskog reza dobila sam sepsu. Nigdje se nije upisivala terapija i dijagnoza sepse, ni na listi niti na otpusnom pismu. Što mislite zašto?
    Kada sam im rekla da znam da imam sepsu, pitali su me kako znam. Da su otvorili povijest bolesti znali bi da sam med.sestra. Pa ne trebaš biti Prof. da znaš zašto se uzima krv na hemokulturu, a za poz.nalaz sam čula "kolegice" kako komentiraju kako su me sredili. Žao mi je što nemam niti jedan papirnati dokaz inače bi odavno bila na sudu. Da smo u Americi mnogi bi dr bili na burzi - bez licence!!!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    mom sz sinu uzimali nalaz za hemokulturu jer je dobio laganu temperaturicu u rodilistu. no hemokulturaje bila uredna. zasto se ona inace radi?

  11. #11
    mamaIva

    Početno

    Hemokultura je pretraga kojom se utvrđuje dali je došlo do prodora bakterija u krv. Kod male djece posljedice mogu biti fatalne, kao što i jesu u Teinom i Karlinom slučaju.

  12. #12
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Sonde koje love otkucaje su ultrazvučne i zapravo prilično usmjerene pa mogu fulavati. zato se dogodi kad nisu naciljane na bebino srce da hoće pokazivati nekakve nebulozne brojke.
    Bolje očitavanje bilo bi stetoskopom, ali to nije u modi.
    da, samo moje nisu krivo očitale, nažalost

    al eto sad je sve super i pozitivno 8)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •