Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 94 od 94

Tema: pay pal

  1. #51
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    imam jedno pitanje
    zna li netko može li se primiti uplata na Visa karticu u Hrvatskoj preko Paypal, tj. nudi li paypal tu suradnju za Hrvatsku?
    zvala sam PBZ i ne znaju

  2. #52
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    ja sam na amex, koji je preko pbz (!!), primala uplate preko pay pala nekoliko puta

  3. #53
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    sad skužim da ne mogu ni platiti visom preko paypala, a prije 5 dana mi je normalno radilo, ima još netko problem s paypalom i visom? možda je do njih?

  4. #54
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    imaš li novca na računu? nemam visu, ali znam da one neke kartice koje nisu kreditne znaju štekat.
    i ako si relativno nova na ebayu, postoje provjere nakon potrošenog iznosa, ukupnog, pa se čeka broj za potvrdu.
    ako je ebay u pitanju

  5. #55
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    ma nisam nova, kupujem tako već 2 godine s tom karticom i tim paypal računom i sad odjednom ne radi?!?
    inače ako nisam imala novca pisalo je-nema dosta novca, a sad piše unesite drugu karticu

  6. #56
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    da ti nije istekla kartica?

  7. #57
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    nije ni to, na njoj piše da vrijedi do 2013

  8. #58
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Pitanje:

    zelim na PayPalu promijeniti kreditnu karticu.

    Ako je netko to radio, da li mi je jednostavniji i brzi postupak:
    a) prvo maknuti staru karticu ('remove'), pa onda dodati novu
    ili
    b) prvo dodati novu karticu - pa onda za staru otici na 'remove' i maknuti ju?

    (planiram jedan buy it now shopping i htjela bih sto prije platiti, ali novom karticom).

    Da li se i za novu karticu dodanu na PayPal ceka onaj verify period?

  9. #59
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Ne znam koji je bolji redoslijed, ja sam prvo dodala novu a onda maknula staru. Opet me tražio onaj verify code koji se vidi na izvodu ili internet bankarstvu u prometima.

  10. #60
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    htjela sam sudjelovati u aukciji na e-bayu, ali nisam mogla, jer prodavač dopušta nadmetanje samo onima koji imaju pay pal račun povezan sa svojim e-bay računom.
    za povezivanje računa, je potrebno unijeti pay pal korisničko ime i lozinku.
    brine me koliko je to sigurno.

  11. #61
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj Jesen u meni prvotno napisa Vidi poruku
    htjela sam sudjelovati u aukciji na e-bayu, ali nisam mogla, jer prodavač dopušta nadmetanje samo onima koji imaju pay pal račun povezan sa svojim e-bay računom.
    za povezivanje računa, je potrebno unijeti pay pal korisničko ime i lozinku.
    brine me koliko je to sigurno.
    PP je prilično siguran. Meni je draži nego plaćanje karticom.

  12. #62
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    ma brine me da ne bi mogli nešto kupiti u moje ime, kad im moram upisati lozinku i korisničko ime.
    dosta davno sam kupovala preko pay pala pa se ne sjećam je li to dovoljno da netko može kupiti tvojom karticom, ako ima te podatke.

  13. #63
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Bas sam pisala na drugoj temi o tome. Ako te strah, otvori devizni racun u PBZu, oni imaju visu kojom mozes bez problema placati internetom. Visa nije kreditna i koliko na nju polozis, toliko imas. Moja je vezana uz paypal i nikad nemam vise od 50$. Ako kupujem nesto skuplje, uplatim na karticu i isti dan kupim.

  14. #64
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    I jos da dodam, meni je ebay racun isto vezan uz paypal, ali se vise ne sjecam kako sam to tocno radila. Uglavnom, kad nesto placam odmah me prebaci na pp, pise moje korisnicko ime, ali za placanje moram ukucati (svaki put) pp lozinku.

  15. #65
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    I jos da dodam, meni je ebay racun isto vezan uz paypal, ali se vise ne sjecam kako sam to tocno radila. Uglavnom, kad nesto placam odmah me prebaci na pp, pise moje korisnicko ime, ali za placanje moram ukucati (svaki put) pp lozinku.
    X
    Bez obzira sto se eBay i PayPal povezu, kod svake transakacije se treba ukucati PP lozinka, znaci ne ide automatski da ti je PP stalno "otvoren".

    Nekad se zna desiti nakon toga da PayPal profil ostane otvoren, pa nakon sto zatvorim transakciju u eBayu otvorim novu stranicu PayPal profila i onda napravim logout i tamo.

  16. #66
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    hvala.linkala sam na kraju.
    imam visu za žiro u pbz-u, pa preko nje kupujem na aliexpressu, kad ne primaju pay pal.
    .

  17. #67
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Moželi i meni netko pomoći oko paypala?Ne,nisam se još registrirala,meni se to čini mnogo komplicirano.Na e-bay jesam i evo sljedećih problema.
    1.Imam jedan mail i koristim ga za sve,ali osim pass i maila sam zaboravila sve:sigurnosna pitanja i ostalo.Tražila sam kako da promjenim sigurnosna pitanja ali ne mogu naći gdje se mjenjaju.Riječ je o mailu koji se završava sa live.com.Valjda je to važno ako mi netko hakuje mail što mi se nekada davno desilo sa drugim mailom.
    Da li je moguće registrirati se na e bay sa drugim mailom,a sa istim imenom,adresom,računom...?(u slučaju da se desi da mi hakuju mail?)
    2.Imam neku karticu na kojoj nemam puno novca i koju bi prijavila na paypal,ali ističe mi za nekoliko mjeseci.Da li je moguće promjeniti broj kartice kasnije?
    3.Ako sam dobro shvatila(a vrlo lako moguće i da nisam ),ako se troše manji iznosi nije potrebna verifikacija?
    4.Ako negdje zapnem pri registraciji ili nečemu hoće li mi netko ovdje pomoći?

  18. #68
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    1 - u postavkama gdje uređuješ email negdje bi trebalo biti.
    2 - da
    3 - ne znam, ali bolje je verificirati pa je cijela usluga brža
    4 - najbolju pomoć ćeš dobiti direktno iz PayPala, ali naravno, možeš i ovde pitati

  19. #69
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ovo za mail,tražila sam nisam našla nigdje.Potražiću ponovo.Engleski poznajem ograničeno,zato i jesam nesigurna.Hvala,javim se ako zaštekam,sad sam malkice sigurnija .

  20. #70
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Jednostavnije ti je izbrisati racun i nanovo ga napraviti ako ne znas sigurnosno pitanje.Ne vjerujem da ce ti dopustiti ukoliko ti je ovaj jos aktivan. Ili odabrati drugu mogucnost potvrde racuna.Putem koda koji salju sms-om.
    Karticu moras verificirati u odredenom trenutku, barem su mene trazili nakon 3mj a iznosi su bili fakat mali sve skupa 30eura.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  21. #71
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    PayPal verifikacija je kod mene izgledala tako da uzmu s računa dolar dva i onda ga brzo vrate kad vide da je to ta kartica. Kakvih €30?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 09.01.2017. at 07:57

  22. #72
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ma kada su me trazili verifikaciju, moji potroseni iznosi su bili oko 30eura Znaci, traze za svaki iznos verifikaciju a za moju je islo tako da sam na izvatku dobila neki kod i morala ga ukucati. Uzeli su 2$ i vratili.
    Posljednje uređivanje od KrisZg : 09.01.2017. at 12:22

  23. #73
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ok,znači treba verifikacija.To sam shvatila,u banci će mi reći kod od 4 broja i njega ću morati ukucati...hm...valjda ću se snaći.Ali to se ne mora desiti odmah.Ok.

  24. #74
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Evo,zapela sam odmah na početku.Kad treba da unesem državu izađu mi skraćenice,tražim hr ili cro i nema.Šta sad?

  25. #75
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    I imam još jedan problem.Traži mi vozačku ili pasoš,a kod mene su BiH i vozačka i pasoš.I šta znači apt/suite?

  26. #76
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Imam samo hrvatsku osobnu i u procesu sam čekanja odobravanja državljanstva.

  27. #77
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    I Na kraju mi traži zip code,a ne znam da li je za državu ili grad.traži mi zip ispod države,dok za grad npr .nije tražio zip,što mi je čudno.
    U objašnjenjima izgleda sve mnogo jednostavnije.

  28. #78
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Evo problema korak po korak.
    1.Kad treba da unesem državu,pojave se skraćenice i među njima nema ni hr ni cro niti bilo šta slično.
    Pronađem onda na samom početku hr zastavicu i kliknem,pa se obrazac nešto promjenio.osim maila i lozinke,traži ovi redoslijedom:Ime,prezime,datum rođenja,nacionalnost(mislim da to nije obavezno jer nema uskličnika),država(da li se ovo odnosi na državu rođenja možda?).Dalje traži da izaberem između
    vozačke ili putovnice.Kod mene su obadvoje iz BiH,jer sam u procesu čekanja državljanstva.Pa mi onda traži broj.Moram li unijeti broj putovnice?Hoće li biti problema što se prijavljujem na hr adrese,a dokumenti su iz bih?
    Dalje,mi traži adresu.Pa apt/suite,šta je to?
    Pa grad.Pa država.Pa zip code-čega?Države ili grada?Zip cod za državu..hm..a onda ispada da zip cod za grad nije potreban,što je nelogično.
    Molila bih ljude dobra i veeelika srca da mi objasne korak po korak jer sam antitalenat za ove registracije.

  29. #79
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Zip code je postanski broj. Nemam pojma zakaj traze osobnu/vozacku...ja nisam to trebala.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  30. #80
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Za grad

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  31. #81
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    https://www.ucionica.net/ostalo/kako...al-racun-1484/

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  32. #82
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Tu ti je sve objasnjeno. Cak i ako ne kuzis engleski. Ne salji osobnu nigdje.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  33. #83
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Joj,Kris hvala ti do neba!I mislila sam da je za grad.Ali ona polja su obavezna.Moram izabrati između putovnice ili vozačke.Dobro,izaberem putovnicu.Onda moram upisati identification number.Koji broj onda da upišem?Ja sam upisala broj pasoša,a kažeš da to ne stavljam,šta onda ako su obavezna.pročitala sam ona uputstva,ali ni tu se ne traži ovi podaci.
    Čak sam mislila i da se vratim na onaj prvi obrazac,ali ne znam koju skraćenicu da stavim(kad nema ni hr ni cro).
    Posljednje uređivanje od silkica : 09.01.2017. at 14:23

  34. #84
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ja doista ne znam kaj je tu tak komplicirano. Da li si isla preko ovog linka?

    https://www.paypal.com

    Kada skrolas dolje, vidis malu zastavu, meni je automatski hrvatska. Odaberes personal account.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  35. #85
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Kada kliknes na tu zastavu, otvore ti se i 202 zemlje koje pay pal pokriva. Izmedu njih ke i BIH i CRO

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  36. #86
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Kris,to sam riješila,već sam gore objasnila.Nije to problem.Problem je što mi traže informacije koje drugima nisu tražili kao što je podaci o putovnici ili vozačkoj.Sama kažeš da tebi nisu tražili te podatke.

  37. #87
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ma jok. Mm ima pay pal sa karticom od matere. Nikakav broj osobne niti icega me nisu trazili. Da nisi pomjesala da te zapravo traze broj kartice?

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  38. #88
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ne.Odmah pokraj polja u kojem izaberem vozačka ili putovnica stoji i polje identifikacioni broj i obavezno je.Iznervirala sam se samo tako

  39. #89
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Sad sam pričala sa bratom koji živi u BiH.I njemu je registracija na paypal bila jednostavnija,bez podataka o putovnici ili sl.I još nešto.On u banci izvadi internet karticu na koju uplaćuje određeni iznos koji planira potrošiti.Vađenje internet kartice misli da ne košta ništa osim iznosa koji uplati,i ne naplaćuje se nikakva naknada mjesečna za održavanje.Naplaćuje li se ovdje?Je li internet i debitna kartica jedno te isto?Koliko košta održavanje takve kartice,gdje je najpovoljnije?Razmišljam da umjesto kreditne kartice ipak uzmem nešto tako.
    Posljednje uređivanje od silkica : 10.01.2017. at 01:13

  40. #90
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ja imam visu prepaid. HPB. Upisnina je 50kn i to su svi troskovi, koliko stavis na nju imas. Ona mi je vezana sa pay palom. Svugdje prihvacena.

  41. #91
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Pitanje. Meni stižu neki novčići na pp i uvijek se dovijam kako ih izvući bez da ih dižem jer em banka uzme za transakciju (30 kn) em paypal uzme svoju naknadu.
    Dajte ideje, što se u hr može platiti pp.
    Našla sam mobis.hr.
    Znate još što?

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    .
    Posljednje uređivanje od martinaP : 07.11.2018. at 20:06

  43. #93
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje. Meni stižu neki novčići na pp i uvijek se dovijam kako ih izvući bez da ih dižem jer em banka uzme za transakciju (30 kn) em paypal uzme svoju naknadu.
    Dajte ideje, što se u hr može platiti pp.
    Našla sam mobis.hr.
    Znate još što?
    http://www.forum.hr/showthread.php?t=905053

  44. #94
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno


    hvala

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •