Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Knjiga/-e o AUTIZMU

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno Knjiga/-e o AUTIZMU

    Obišao sam gotovo cijeli Zagreb od knjižara do antikvarijata, ali nema ništa. Nula bodova.
    Tražim ovu knjigu:

    AUTISTIČNI POREMEĆAJ
    Dr. Zorana Bujas – Petković
    Školska knjiga - Zagreb, 1995.


    Ako može informacija gdje se ova knjiga može nabaviti.

    Najljepša hvala

    Lijep pozdrav,
    Siniša

    mamma san prilagodila post i naslov pravilima ponašanja na forumu

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Dodatak:

    Ako netko ima bilo kakvu originalnu knjigu o pervazivnim razvojnim poremećajima , molim Vas da mi se isto tako javite.

    Hvala

    mamma san prilagodila post pravilima ponašanja na forumu

  3. #3
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    sinisa, nemam ovo što tražiš,
    ali ti mogu preporučiti ove knjige:
    DJEČAK KOJI JE VOLIO PROZORE - Otvaranje srca i uma djeteta s teškoćama u razvoju - Patricia Stacey

    DIJETE S POSEBNIM POTREBAMA

    Poticanje intelektualnog i emocionalnog razvoja

    STANLEY I. GREENSPAN, dr. med. i SERENA WEIDER, dr. sc.


    SELLIN, Birger: Neću više biti zarobljen u sebi : poruke iz jednog autističnog zatvora / Birger Sellin ;
    [prevele Marija Dasović...et al.].
    Ovu knjigu se može naručiti na (01) 2317 -417
    ili kupiti u Antrop. društvu, Baruna Trenka 4.

    A ovdje možeš dobiti još koju informaciju više.
    sretno

  4. #4
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Priključi nam se na Forumu o AUTIZMU.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ja imam hrpu toga u pdf, pokrala s neta

    zainteresirani nek se jave na privat

    @sinisa, jesi se ne bilo koj nacin upoznao sa biomedicinom? sonrise metodom?

    knjige koje samo drobe o redu sa djecom su vrlo zaostale jer autizmu pristupaju kao iskljucivo neuroloskom poremecaju a autizam je vrlo siroki spektar problema. citavu pricu (govorim iz vlastitog iskustva) pokrece problem sa probavom, intolerancija na razlicitu hranu (e alergija, nego intolerancija i neodgovarajuca hrana ih lupa ko da su se nadrogirali)

    autisticna djeca imaju u 98% slucajeva trovanje metalima (cjepiva, oralna upotreba antibiotika su uzrok, antibiotici jos doprinose stvaranju candide, poroznih crijeva)

    tu su masovno crijevni nametnici, oxalati, grozni bolovi u trbuhu koji inspiriraju djecu na samoozljedjivanje jer na taj nacin pokusavaju prebaciti bol na drugo mjesto

    autisticni klinci cesto imaju nedostatak kolesterola

    tek kad se dijete zdravstveno stabilizira moze se govoriti o radnim terapijama. prije toga je ko da dijete sa slomljenom nogom tjerate da trci

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Poštovanje,

    Da, upoznat sam ta time što pričate. Radio sam mjesecima, puno radno vrijeme (individualno) sa osobom s autizmom.
    Upoznat sam sa stranom literaturom i multifaktorijalnim uzročnicima autizma i pervazivnih razvojnihg poremećaja (genetika, vakcine, prehrana, teški metali, vitaminima i drugim suplementima). Tražim našu literaturu ukoliko uopće postoji. Volio bi vidjeti što su naši pisali/pišu.
    Internet mi ne nudi dovoljno informacija.

    Digresija: Jer ima netko broj telefona ili email kontakt od urednice HRT-ove emisije 'Normalan život', gđe. AneTomašković?
    Volio bi ukoliko naravno odobre, predložiti još jednu emisiju na temu radna terapija kod osoba sa autizmom, a isto tako smatram da bi bila dobra tema sonrise metoda i multifaktorijalni uzročnici koje sam gore spomenuo, odnosno koje Vi spominjete. U kontaktu sa roditeljima još uvijek nailazim na neznanje – neinformiranost. Ako ništa drugo, barem da emisija senzibilizira javnost.

  7. #7
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Probaj preko HRT centrale 634-2634 i traži redakciju emisije "Normalan život".

  8. #8
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    @Poslid

    Da, ima zbilja super zanimljivih stvari na YouTubu.
    I ja ću postati neke ubrzo.

  10. #10
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Ova knjiga od dr. Bujas o autizmu mislim da je izdala medicinska knjiga, ali tu piše koji od autist. poremećaja ima koje simptome, što se sve može naći na internetu.
    POgledaj "Senzorna integracija iz dana u dan", pisana je baš za roditelje, praktična i lako primjenjiva, a jasno objasni i zbog čega nastaje koje ponašanje.
    Kad je o autizmu počela pisati Grandin Temple (odrasla osoba s autizmom) mnoge su stvari postale jasnije.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    ja imam hrpu toga u pdf, pokrala s neta

    zainteresirani nek se jave na privat

    @sinisa, jesi se ne bilo koj nacin upoznao sa biomedicinom? sonrise metodom?

    knjige koje samo drobe o redu sa djecom su vrlo zaostale jer autizmu pristupaju kao iskljucivo neuroloskom poremecaju a autizam je vrlo siroki spektar problema. citavu pricu (govorim iz vlastitog iskustva) pokrece problem sa probavom, intolerancija na razlicitu hranu (e alergija, nego intolerancija i neodgovarajuca hrana ih lupa ko da su se nadrogirali)

    autisticna djeca imaju u 98% slucajeva trovanje metalima (cjepiva, oralna upotreba antibiotika su uzrok, antibiotici jos doprinose stvaranju candide, poroznih crijeva)

    tu su masovno crijevni nametnici, oxalati, grozni bolovi u trbuhu koji inspiriraju djecu na samoozljedjivanje jer na taj nacin pokusavaju prebaciti bol na drugo mjesto

    autisticni klinci cesto imaju nedostatak kolesterola

    tek kad se dijete zdravstveno stabilizira moze se govoriti o radnim terapijama. prije toga je ko da dijete sa slomljenom nogom tjerate da trci
    pozdrav,mogu li te zamolit da mi na email proslijediš knjige o autizmu u pdf formatu? hvala!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    imam preko 2000 knjiga na kompu i oko 100 kupljenih

    nemam pojma tko si i sto si i sto te u biti zanima

    knjige su na engleskom i nizozemskom

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •