Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 239

Tema: kupujete li u ducanima zdrave hrane??

  1. #1
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno kupujete li u ducanima zdrave hrane??

    kupujete li u ducanima zdrave hrane (npr. bio bio, garden, gea...) ili u njih prakticki nikad niste ni usli??
    i ako kupujete, smatrate li da su ti proizvodi zaista bio/eko/organski te se isplati dati skoro duplo love za njih nego npr. u jednom konzumu? (dosta mojih kolega su prilicno skepticni prema tom eko uzgoju i npr. ne pada im na pamet dati za organski uzgojene banane 20kn/kg, ako ih na placu mogu dobit za duplo manje.
    takvi ducani su uglavnom dosta skuplji od onih "obicnih" i ja ponekad kupim nesto u njima, ali dosta cesto udjem sa zeljom da nesto kupim pa odustanem zbog cijene!
    jucer sam npr. kupila na akciji u bio bio integralnu tjesteninu od 1/2 kg za 12,5 kn, a u gardenu kupila gablec (bio pizza pecivo) za 14kn!! :shock: (kompletan rucak u mojoj firmi kosta 16)
    vrijedi li to zaista te novce i da li je moje tijelo "prepoznalo" da je pojelo zdravo bio pizza pecivo umjesto obicne mini pizze??!! :?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    moje prepoznaje

    a i te bio banane su stvarno finije

    no ja moram šutiti, b&b i garden, te dm alnatura su mi najveća stavka kučanskih troškova.

  3. #3
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    b&b i dm alnatura
    kupujemo skoro sve zitarice, grahorice i napitke koje konzumiramo .. ali u Puli je sve tako jako skupo da npr. grahorice kostaju gotovo jednako .. najskuplja stavka nam je zobeno mlijeko, suhe sljive i marelice i, povremeno, miso pasta i shoyu i ostali proizvodi koje kupujemo 1x u 3-4 mjeseca
    mi u ovim trgovinama nemamo svjeze voce i povrce, da imamo, kupovala bi isto sto i sad - sezonsko, lokalno

  4. #4
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    gotovo jednako = jednako kao "obicne"

  5. #5
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Pa ne kupujem bas tu "zdravu hranu". Eventualno kruh od Mavrovića, ako ga ima u dućanu u kojem taj put kupujem.

    Kada sam uvodila dohranu, onda sam dosta cesto kupovala kod Severa.

    No, sad se pitam kakvog ima smisla. Naime, uglavnom jedemo vani, za rucak po kantinama, H jede i kod bake, koja nije bas sklona uvesti te namirnice. Ispada da bi u prosjeku mogli te namirnice koristiti za mozda 10% obroka, pa se pitam koja je svrha. Osim da na njih ode puno love.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Ne, u HR još nije dovoljno razvijen sustav nadzora ekološke proizvodnje i ekoloških proizvoda pa to ekološko nekad ispadne i da nije tako ekološko kao što piše i kao što košta.

  7. #7
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ne
    nema dućana zdrave hrane

    ekološka hrana je neopravdano skupa, cijena proizvodnje je blizu konvencionalnoj poljoprivredi, samo bez potpore države

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa
    Ne, u HR još nije dovoljno razvijen sustav nadzora ekološke proizvodnje i ekoloških proizvoda pa to ekološko nekad ispadne i da nije tako ekološko kao što piše i kao što košta.
    živio govornik !

  9. #9
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    čini mi se da mi nemamo niti osnovni nadzor
    ako njemačkoj inspekciji promaknu začinske biljke sa zabranjenom količinom pesticida, kako ej onda kod nas?
    imamo li mi uopće takve kontrole? govorim o najobičnijoj poljoprivredi baziranoj na -cidima (otrovima, kojima se od tepa: zaštita bilja)

    :/

    cijena je napuhana , čisto iz tržišnih zakona
    da nam država da potporu (kao kod -cidne poljoprivrede) broj eko i bio gospodarstava bi raslo, kontrola bi bila razvijena (valjda imamo kontrolu količine pesticida i ostalih otrova u proizvodu) i cijena bi bila normalna

    za sad ostaje samo šnjofanje voća i odokativna procjena povrča

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    drage moje,

    mi smo drugačijeg stava, kao ponosna mama frajle koja je dobila AD s 3 mjeseca, a bila samo na cici, i pošto smo i moj dragi i ja alergični na svašta nešta, zaključili smo da vrijedi pokušati..

    a sve skupa koliko potrošimo u bio dućanima ili kod severa ne ispadne 10-15 kuna na dan a to je 1 kutija cigareta(!!)

    rezultat je da je bebačica super kaj se tiče dermatitisa, a vjerujte mi da je sve toliko finije i da mala smaže sve kaj joj skuhamo i kad je samo povrće i kad dodamo u njega neku žitaricu..

    a i mi se finije hranimo

    probajte uzeti paradajz u konzumu i bio pa mi javite
    /pogotovo sad kad je pri kraju..

  11. #11
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa
    probajte uzeti paradajz u konzumu i bio pa mi javite
    /pogotovo sad kad je pri kraju..
    meni je najfiniji onaj s placa - ne bio, neg od kumice

  12. #12
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Citiraj mama pticica prvotno napisa
    probajte uzeti paradajz u konzumu i bio pa mi javite
    /pogotovo sad kad je pri kraju..
    meni je najfiniji onaj s placa - ne bio, neg od kumice
    da ali očito je kumica "eko-bio"

    pošto živim na otoku imamo par ljudi kod kojih kupujemo i za koje znam
    da ne koriste raznorazne cijanide a i da ne preprodaju
    limune,naranče,mandarinke,čičindule,orahe imamo svoje
    a ponekad znam kupiti nešto od zdrave hrane ali računam da je ova moja plus riba koju MM ulovi ipak najviše eko

  13. #13
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    nama je dućan zrno preko puta kuće, ali skoro nikad tamo ne kupujem. kao prvo imaju neko čudno radno vrijeme, a kao drugo stvarno su skupi. Prošle smo godine naručivali s eko imanja Čičak (negdje kod Čazme), i voće i povrće je stvarno bilo predivno. A cijene su bile kao na placu ili niže, uz obrazloženje da ne plaćaju placovinu, a svaki petak dostavljaju u Zg i to do vrata. Ove godine im je nažalost urod drastično smanjen, pa nam se nisu ni javili. Srećom moja teta ima nešto svog voća i povrća.

  14. #14
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Arwen prvotno napisa
    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Citiraj mama pticica prvotno napisa
    probajte uzeti paradajz u konzumu i bio pa mi javite
    /pogotovo sad kad je pri kraju..
    meni je najfiniji onaj s placa - ne bio, neg od kumice
    da ali očito je kumica "eko-bio"
    možda da, možda ne, ali to pokušavam sama procijeniti, jer kako je gore
    netko napisao, kod nas ionako nema nekih kontrola

  15. #15
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Prije sam više kupovala, ali nikada voće i povrće, uglavnom brašno, tjestenine, no i tada prerijetko da bi mogla osjetiti neki specijalan učinak.
    Nije to za jedan prosječan džep. :/

  16. #16
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Redovito kupujem neke namirnice - uglavnom grahorice i žitarice, integralna brašna, te higijenske uloške.
    Kupovala bih sve, samo da je pristupačnije.

    Vjerujem da je zaista organsko i kontrolirano ono što je deklarirano u dućanima. Kumici na placu ne vjerujem.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Slatina
    Postovi
    200

    Početno

    ja sam mini poljoprivrednik, što će reći da imam sve svoje iz svog vrta, i možda sam jedina u širem susjedstvu koja ne koristi ništa, apsolutno ništa od otrova. Sad sam pojela komad pohane piletine i znam da to pile nije hranjeno svinjskom mašću i ureom, nego običnim šrotom, i grah salatu, gdje su i grah i luk i svježa paprika iz mog vrta i ništa nije tretirano s ničim

    ovo mi je prva godina da sve sama radim, to će reći bez tate koji se pojavi kao s marsa sa špricom na leđima i deri. Ako zalijevamo rajčicu, onda protiv crnih mrlja, ako je tu kupus, protiv nedajbože da se pojave kojekakve bube, a da ne govorim o voću, itd. Radazin protiv korova, dursban, prihrana za papriku. Ove godine nisu bili, nisam ništa prihranjivala sa tim njihovim sredstvima, imala sam more paprike, i još uvijek je imam. Još uvijek imam rajčice, stara nema već dva tjedna. Jabuke, pogotovo, breskve, se tretiraju svim i svačim

    Kad vam vele da je nešto naše i domaće a ne iz španjolske, to ne znači nužno da nije špricano, nego baš suprotno. ne velim sad da ono što piše da je organsko, da je i špricano, nego da naši poljoprivrednici sve špricaju, sve.....

    Pilići se često šopaju običnom svinjskom mašću da budu "lijepi žuti" to će reći masni i da što prije narastu za klanje. Ako se nešto ne šprica kao što rade i ostali, onda ga se ismijava i veli " nemoj špricat, neš ništa ni ubrat'".

    Ponosno velim da ne koristim ni vinobran ni konzervans nego samo pasteriziram, i nije me ni malo strah da će mi se netko smijati, jer ga ja odmah nabijem na kardan

    sutra spremam cvjetaču i blago ljutu papriku i stavit ću mrkvu, napravit ću neki kiseliš mix, da vidim kako će ispasti, i znam da ništa nije tretirano, i sve iz mog vrta, i neće biti konzervansa, a onda se sjetim kako se spremaju krastavci i zelena rajčica u tim pogonima gdje sam nekada radila kao sezonac, pa se natjeram da sve napravim sama ako mi se često i ne da

    kupujem smeđu rižu, integralna tjestenina mi je prefina mada je dosta skupa, za neke zafrige koristim graham brašno i tako.

    sad bi mogli na red doći i sokovi, jer ove godine nisam ništa pravila, pa ću probati napraviti kad prođu svi ovi poslovi domaći jeuce. bez konzervansa naravno

    trudim se

    ne kupujem ništa u trgovinama zdrave hrane iz jednostavnog razloga jer ih ovdje ni nema, a osim toga imam svoju trgovinu povrćem dvadesetak metara od ovog stolca. U velikim trgovačkim lancima uzmem ponekad nešto sa polica zdrave hrane, ali je izbor premali, jer ovdje nema interesa. Pričam neki dan na poslu sa ženom koja veli "da šta vrijedi kupovati to zdravo i ne špricati, kad je ionako sve zatrovano, pa joj od još malo nečeg neće biti ništa" Tako

  18. #18
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Dada, svaka čast!

  19. #19
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    DM - Alnaturine proizvode, Bio bio - smeđa riža, slad, grahorice, zobeno mlijeko, sok od jabuke, lizalice, brašna, tofu...
    povrće Sever s placa al ću prijeći na dostavu, i od provjerene kumice
    u "običnim" dućanima kupujemo vrlo malo, možda neku finu tjesteninu, masline, krastavčiće, Mavrovićev kruh, mlijeko i jogurte

    inače, dostava hrane je zakon 8) nema ljepšeg nego uživat s djecom na izletu a netko drugi nosi potrepštine na III kat bez lifta, sretan je čak i mm

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Dada, kapa dole

  21. #21
    Pups avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    279

    Početno Re: kupujete li u ducanima zdrave hrane??

    Citiraj bucka prvotno napisa
    kupujete li u ducanima zdrave hrane (npr. bio bio, garden, gea...)
    Što je i gdje garden?
    hvala, hvala

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj maxi prvotno napisa
    DM - Alnaturine proizvode, Bio bio - smeđa riža, slad, grahorice, zobeno mlijeko, sok od jabuke, lizalice, brašna, tofu...
    povrće Sever s placa al ću prijeći na dostavu, i od provjerene kumice
    u "običnim" dućanima kupujemo vrlo malo, možda neku finu tjesteninu, masline, krastavčiće, Mavrovićev kruh, mlijeko i jogurte

    inače, dostava hrane je zakon 8) nema ljepšeg nego uživat s djecom na izletu a netko drugi nosi potrepštine na III kat bez lifta, sretan je čak i mm
    preko koje trgovine naručuješ dostavu i koliko te košta???
    mm i ja mrzimo bilo kakvo kupovanje i ovo bi mi maksimum olakšalo.

  23. #23
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    garden-novootvoreni ducan zdrave hrane u Prilazu Đure Deželića!

  24. #24
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Sever dostavlja
    kad imamo neki rođendan naručim dostavu od Konzuma, iznad 500 kn je besplatna

  25. #25
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    dada, mogla bi ti nama forumašima prodavat to svoje domace voce&povrce!!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    dada, mogla bi ti nama forumašima prodavat to svoje domace voce&povrce!!
    i pridružit se na topicu Zimnica
    mogla bi nas koječemu naučit

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    320

    Početno

    Kada dođem u Zg u Bio&bio ostavim dosta novaca, uglavnom za žitarice, jer moja mama sama uzgaja grahorice i ostalo povrće. Kupim i na placu i u trgovačkim centrima i pazim na kvalitetu namirnica. U Bj nemamo neku trgovinu zdrave hrane, osim nešto malo u dm-u.

  28. #28
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    U Dm-u sam vidjela proizvode od Severa, brašno, neke kaše i sl.

  29. #29
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Mi gotovo isključivo kupujemo u dućanima zdrave hrane i smatram da ima nešto u tome jer moje tijelo to osjeti. I to mi je dovoljno.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Nisam mislila reči da nam fali kontrole samo u ekološkom uzgoju, nego općenito u svim granama poljoprivrede.
    Ajde se logično zapitajte. Koliko hektara žitarica ima posijano Mavrović? Da li je to dovoljno da on proizvede kruha za snabdjet Konzum na dnevnoj bazi? Mislim da baš i nije... Znači kupuje žitarice, od kuda, kakve?
    Inače povrće kupujem od dvije do tri osobe na placu (za njih sam sigurna što prodaju. Ne kupujem od nepoznatih kumica jer mi je dobro poznato kakav je uzgoj bilja kod nas i koliko kemije se nalijeva po tim biljkama i u kojim dozama.
    Radije kupim voće i povrće u velikim trgovačkim lancima, ne kažem da je sigurno, ali ipak podliježe nekom sustavu kontrole za razliku od robe na placu gdje uglavnom kupuješ na povjerenje.

  31. #31
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kupujem povrće kod Severa i jako mi je fino, kupujem i mahunarke u bio&Bio jer su mi neusporedivo bolje od bilo kojih drugih. Kad sam bila na makrobiotici kupovala sam hranu isključivo u Bio&Bio i povrće kod eko proizvođača, i nisam trošila ništa više na hranu nego što trošim sada - a zašto, pa zato što nisam ili sam izuzetno rijetko kupovala prerađevine, jer TO je ono što je jako jako skupo. Kupiti bio paštetu - skupo. Napraviti vlastitu paštetu od bio mahunarke - jeftino. Kupiti bio kekse - skupo.
    Ispeći vlastite bio kekse - jeftino.

  32. #32
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Dada ovaj tvoj post je kao neka pjesma

  33. #33
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    čini mi se da mi nemamo niti osnovni nadzor
    ako njemačkoj inspekciji promaknu začinske biljke sa zabranjenom količinom pesticida, kako ej onda kod nas?
    imamo li mi uopće takve kontrole? govorim o najobičnijoj poljoprivredi baziranoj na -cidima (otrovima, kojima se od tepa: zaštita bilja)

    :/

    cijena je napuhana , čisto iz tržišnih zakona
    da nam država da potporu (kao kod -cidne poljoprivrede) broj eko i bio gospodarstava bi raslo, kontrola bi bila razvijena (valjda imamo kontrolu količine pesticida i ostalih otrova u proizvodu) i cijena bi bila normalna

    za sad ostaje samo šnjofanje voća i odokativna procjena povrča
    a čuj, slažem se s tvojom tvrdnjom da su cijene prenapuhane, ali što se tiče dijela priče koji se odnosi na kontrolu kvalitete, skoro svi proizvodi koji su kod nas u prodaji uvezeni su iz zapadne evrope i imaju prilično pouzdane eko markice.
    što se tiče povrća, kontrola postoji i vjerujem da je i to relativno pouzdano, a povrce iz eko-uzgoja ima u stvari relativno umjerene cijene koje, ovisno o sezoni, nisu baš toliko veće od cijena povrća iz konvencionalnog uzgoja, osobito ako se uzme u obzir omjer cijene i kvalitete.
    konzum si može priuštiti niže cijene s obzirom na kvalitetu povrća, koje prečesto izgleda kao da je pokupljeno na smetlištu - s obzirom na kvalitetu, mislim da je u stvari bezobrazno skupo!
    ja kupujem u bio ducanima, ono sto je povoljnije u dm-u, mulleru, supermarketima, neke namirnice kupujem i "obicne", ali omjer je u korist ekoloških proizvoda.

  34. #34
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    u DM-u i u par gradskih biljnih ljekarni kupujem žitarice, suho voće, napitke od žitarica, te tamari i miso. voće i povrće kupujem na tržnici, a ponekad i u supermarketima.

    da u svom gradu imam gdje kupit bio uzgojeno povrće kupovala bih ga, ako bi se uklapalo u moju kupovnu moć.

    inače, želim vjerovati da se certifikati (bio, eko) ne dijele bez provjere kvalitete.

    izbor između kupiti u supermarketu i kupiti na tržnici, ponekad nije nikakav izbor, jer se često na tržnici radi o prekupcima. čak i kumice sa svojom robom, (do)pune tezgu na zelenoj tržnici.

  35. #35
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Od Severa kupujem povrće, baš sam prošli tjedan mislila preskočit dostavu i kupit u Gardenu i razočarala se. Povrće je bilo svo uvenulo, ili nagnječeno, jedino su jabuke bile super. Severi poberu i valjda odmah dostavljaju jer zaista izgleda svježe i dosta se dugo drži.

  36. #36
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja imam taj peh da su mi sve te eko trgovine oko kuce. peh po novcanik mislim.
    jucer gablec preko 50 kuna, danas duplo. garden.
    i to se nakupovala masnih peciva od kojih mi je muka.


    povrce i voce, da, bzze mi je kupovat nesto sto je proputovalo pola planete da dodje do mene. ne uklapa mi se u ekoloski.

    u ponedjeljak cu za gablec uzeti jogurt, zanima me, u staklenci je od nekih pola litre ili tako, kosta preko 20 kuna.

    a onda od utorka pauza

  37. #37
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Citiraj gita75 prvotno napisa
    Ne, u HR još nije dovoljno razvijen sustav nadzora ekološke proizvodnje i ekoloških proizvoda pa to ekološko nekad ispadne i da nije tako ekološko kao što piše i kao što košta.
    živio govornik !
    ne moram ni čitat do kraja - slažem se .

  38. #38
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    ivarice, blago tebi na pehu kojeg imaš . mene muči to što osim dm-a i gee (u koju ne volim ići) nemam u blizini dućane zdrave hrane. povrće i voće smo veći dio ljeta dobavljali sa sela. i još guštamo u prefinim jabukama i dunjama. ostalo koliko mogu kupim u dm-u iako još uvijek veliki dio kupimo i u drugim dućanima tipa konzuma. mm sporo mijenja navike :/
    u b&b ne odem nikad jer mi je van ruke i to mi je strašno žao. u garden vjerojatno neću niti pomisliti ići jer u tom smjeru idem još rjeđe.

  39. #39
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    pa spoji npr sa nekim rodinim sastankom

  40. #40
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Živimo na selu i nemam nikakvu bio trgovinu u blizini ALI zato imam dvije bake koje imaju svoju bašću i vole toliko puno sijati u njih a nemogu sve pojesti same....
    Ništa nije špricano, kad mi nešto zatreba odem i uzmem si.

    Volim kod kuće imati bio tjesteninu i žitarice ali nije must have.

    A iskreno, da živim u gradu i nemam ove pogodnosti onda nebi imala dovoljno novoca za kupovinu u bio trgovinama.

  41. #41
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Kupujem Alnaturine proizvode u DM-u, u Bio&Bio ponešto kad mi je na ruku... kaj mogu kad živim na selu i sve mi je daleko.
    Povrće i voće... hm... trudim se kupovati sezonsko, moji imaju jabuke i kontinentalne smokve u vrtu pa se ubijamo u njima. Mama ima neki svoj mini vrtić pa tu i tamo ima rajčice, blitve, salatice...

    No, kumicama na placu ne vjerujem! Iz prostog razloga jer prva susjeda od mojih staraca ima neki zakržljali vrt (kao pokriće) kojeg njen deda zaprašuje raznim sr.... da se sve bijeli, a da ne govorim o zaglušujućem smradu. Na gajbe dovoze povrće sa zelene tržnice, a ona se obuče u "seljanku" i prodaje na placu petkom, subotom i srijedom pod "domaće". Jednom sam vidjela da prodaje jaja- domaća, a niti jedne kokoši nema!

  42. #42
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa
    Na gajbe dovoze povrće sa zelene tržnice, a ona se obuče u "seljanku" i prodaje na placu petkom, subotom i srijedom pod "domaće". Jednom sam vidjela da prodaje jaja- domaća, a niti jedne kokoši nema!
    ne znam jel bi ili

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ne kupujem i nemam namjeru. Sve su to iste namirnice, samo su ove bio znatno skuplje. A jesu li bio zaista??? Ne vjerujem i zato ne kupujem.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa
    Mama ima neki svoj mini vrtić pa tu i tamo ima rajčice, blitve, salatice...

    No, kumicama na placu ne vjerujem! Iz prostog razloga jer prva susjeda od mojih staraca ima neki zakržljali vrt (kao pokriće) kojeg njen deda zaprašuje raznim sr.... da se sve bijeli, a da ne govorim o zaglušujućem smradu.
    ako je prva susjeda tvojih roditelja, onda je vrlo vjerojatno i mini vrtić tvoje mame zagađen, ako ga toliko zaprašuje da se sve bijeli

    mi se uglavnom snabdjevamo u DMu, u bio&bio idem sve rjeđe jer je dosta toga uvoz iz Kine (a ja pušem na hladno), ali sad imaju izvrsne jabuke, bučice i batate

  45. #45
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj trstika prvotno napisa
    ako je prva susjeda tvojih roditelja, onda je vrlo vjerojatno i mini vrtić tvoje mame zagađen, ako ga toliko zaprašuje da se sve bijeli
    bez brige, moji žive na osami i imaju dovoljno veliko imanje da ne može doprijeti do njih nikako

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Sta sad, je li ekoloskije onda kupiti bio namirnicu iz Kine ili istu namirnicu domace proizvodnje, a da nije bio?

  47. #47
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ekoloskije je kupiti domacu iz bio uzgoja

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno


  49. #49

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Od onog što, kao, nosi deklaraciju kupujem dio namirnica u Bio&Bio i Alnaturu u DM-u. Možda i nije 100% ekološki, ali i psihologija čini čuda pa se skroz dobro osjećam kad pripremam obrok od tih namirnica, a u obrocima je važna i energija onog tko ih priprema .

    Na tržnici kupujem od ljudi koji mi se čine ok. Imam svoja dva štanda, već znaju što kupujem, ponude mi i sami ako imaju nešto fino i novo, za sve dobijem informaciju od kud je i otvoreno mi kažu što je iz staklenika, što s polja i kako povrće štite od nametnika. Od klasičnih kumica ne kupujem jer mi je jedna takva susjeda kraj vikendice pa lijepo mogu vidjeti što se sve stavlja na gredice i u kojoj dozi (čitaj: koliko lopata umjetnog gnojiva :/ ). Isto vrijedi i za meso: kupim od poznatih ili u većim trgovačkim centrima zbog kontrole.

    U Garden ću otići pogledati kaj ima, ali sve dok ne bude prave deklaracije kod nas neću kupovati sa 100% povjerenja.

  50. #50
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Sta sad, je li ekoloskije onda kupiti bio namirnicu iz Kine ili istu namirnicu domace proizvodnje, a da nije bio?
    bio namirnica iz Kine?

    SF

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •