Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 71 od 71

Tema: prijevremeni porod

  1. #51
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    anatom, a zašto ti je preporučio strogo mirovanje? zbog nalaza cerviksa?

  2. #52
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    da.koliko sam ja shvatila radi toga!

  3. #53
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Kad sve ovo čitam, sve me više strah. Meni je na zadnjem pregledu s 27 tjedana cerviks uloživ za jedan prst. Doktor je bio malo iznenađen, ali nije mi rekao da moram mirovati. Strah me jer sam u prošloj trudnoći imala stalno tvrd trbuh i 31 tj mi je cerviks bio uloživ 1 prst pa me doktor stavio na mirovanje i pila sam Prepar.
    Inače, dan nakon pregleda sam imala stalno neke bolove kao menstrualne grčeve i pritisak na cerviks. Kroz vikend mi je bilo dobro, pa ponedjeljak i utorak opet grčevi, jučer i prekjučer opet dobro.
    Bojim se da kontrakcije koje osjećam nisu samo B.-H. kontrakcije i da te kontrakcije polako otvaraju moj cerviks. Strah me da se prerano ne otvorim

  4. #54
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    ja na svu srecu ne osjecam nikakve kontrakcije pa me to tjesi.
    Ali stvarno se nadam da nije toliko ozbiljno kao sto mije rekao.

  5. #55
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa
    ja na svu srecu ne osjecam nikakve kontrakcije pa me to tjesi.
    Ali stvarno se nadam da nije toliko ozbiljno kao sto mije rekao.
    Ma ja bi ga slušala i mirovala Bolje spriječiti neželjeno, ali ti barem znaš što trebaš.
    Ja nemam pojma što ću Ja sam u prošloj trudnoći pila Prepar, pa nešto za snižavanje tlaka i Normabel do 36-og tjedna, za to vrijeme isto ko da sam bila i mrtva, nisam mogla nikud koliko mi je bilo loše. Nakon toga je doktor ukinuo terapiju jer se nisam dalje otvarala, cerviks se skroz stisnuo i zadnja 3 tjedna sam bila non-stop na nogama, čistila kuću, prala, peglala i sve je prošlo super...

  6. #56
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Anatom meni je takav nalaz bio od 27. tjedna, dr. nije spominjala strogo mirovanje, vec samo malo stati kad osjetim potrebu. Tako sam se i ponasala (pored dvogodisnjaka i nije bas moguce strogo mirovati), u 35.tj. cerviks je bio smeksan, centriran i za prst prolazan do glavice, znaci i unutarnje usce se otvorilo.
    Sad sam 37+5 i dalje sve isto. Samo sto sad vise definitivno ne mirujem niti ono malo...
    Malo pripazi i bi' ce sve ok!

  7. #57
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Mum2Be jesi imala kakve kontrakcije za to vrijeme? ili bolove? pritisak na cerviks?

  8. #58
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Zapravo jesam, tocni u ovom vremenu kad se nalaz promijenio. Po noci me bol probudila, trajalo neko vrijeme, onako ko menstralna bol (ili lagani trudovi) i dr. govori da se tad nalaz vjerovatno i promjenio. Otad nista, osim bezbolnih BH kontrakcija tijekom dana.

  9. #59
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj Mum2Be prvotno napisa
    Zapravo jesam, tocni u ovom vremenu kad se nalaz promijenio. Po noci me bol probudila, trajalo neko vrijeme, onako ko menstralna bol (ili lagani trudovi) i dr. govori da se tad nalaz vjerovatno i promjenio. Otad nista, osim bezbolnih BH kontrakcija tijekom dana.
    Thanks, isto je kod mene Mislim da neću čekati da prođu 4 tjedna do pregleda, skoknut ću do ginekologa ja drugi tjedan da čujem njegovo mišljenje.
    Hvala ti

  10. #60
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    znaci curke ,kod mene ocito nije velika panika , bas zato sto nemam nikakve kontrakcije.
    Bar mislim da ih nemam.ovo mi je prva trudnoca ,pa niti neznam kakav je to osjecaj!

  11. #61
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    eto mene ponovno!


    Sada sam pocela osjecati nekakav pritisak dolje i nesto slicno probadanju.Mirujem u krevetu jer ,moram priznati ni nemam snage za bilo sto drugo!

  12. #62
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    I ja sam se nasla u nedoumici kao i anatom

    I meni je ovo prva trudnoca pa nemam pojma sto su to BH kontrakcije?
    Naime,meni se cesto desi da mi se trbuh uzasno stvrdne.Pogotovo nakon obroka! Jucer nisam mogla doci 2 sata k sebi nakon jela..cak mi je i disanje bilo otezano.Jesu li to kontrakcije :?
    U zadnje vrijeme ponekad osjetim i vrlo lagano stezanje maternice-kao laksi grcevi pred M.Ali to kratko traje i skroz su slabi.Sto bi to moglo biti?Samo rastezanje maternice kao priprema za porod ili laksi trudovi??

    Inace,moj sadssnji problem je visak plodne vode Index=34 i posto su svi ostali nalazi ok. doktori smatraju da je to jednostavno takva situacija i da samo moram paziti da ne dodje do infekcije,prijevremenog prsnuca vodenjaka i prijevremenog poroda..Ima li to kakve veze sa ovim mojim tegobama??

  13. #63
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    bebomanka ,ja mislim da je to to.mislim na kontrakcije.
    ali eto otkrila sam da ipak nemogu dugo biti na nogama.pocne me "pikati" dolje nisko.

    cudan osjecaj.stvarno malo plasi.
    tako da je mm preuzeo sve obaveze u kuci i van kuce, a ja se pazim!

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    BH kontrakcije bi trebale da prođu kada legnete i kada se umirite. Ako u nekom razumnom vremenu ne prođu, javite se lekaru obavezno.
    Isto tako ne bi trebalo da bude više od 6 kontrakcija, jer to može uzrokovati prevremeno otvaranje.
    Ima ba Rodi dosta materijala na tu temu.
    Sretno!

  15. #65
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    molim da o bh kontrakcijama nastavite na jednom od postojećih topica

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...bh+kontrakcije

  16. #66

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Danas na 25+5 je RozaGroza rodila dva prekrasna dečkića.
    Otvorila sam čestitanja ovde, ali to je i mesto za vaše vibre!

  17. #67
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Trudna sam treći put. Prvo dijete je rođeno 3 tjedna ranije, 2. 6 tjedana ranije. Moj ginekolog mi je rekao da postoji velika šansa da 3. dijete rodim još ranije.
    Moje obje trudnoće su bile uredne, nisam se otvarala, u 1. T sam bila na pregledu u petak, 3 cm sam bila otvorena (37TT), u subotu su krenuli trudovi ujutro, navečer sam rodila.
    U 2.T u 34. tjednu isto, sve ok, zatvorena, prokrvarila, jedan dan me održavali i pustili da porod krene drugi dan.
    Doktor mi je spominjao i serklažu, ova T je isto tako uredna, nalazi krvi i sl. sve ok, čekamo nalaze briseva.

    Razmišljala sam da porazgovaram s drugim doktorom, čujem drugo mišljenje...kakva su vaša iskustva? Išla bih kod ginića u ZG, ako imate nekoga za preporučiti?

    Znam da ima iznimaka, frendica u sličnoj situaciji s 2 trudnoće, treću je i prenijela samo što je ona mirovala. Ne bih ni ja na mirovanje ako nema potrebe...nije mi svejedno.

  18. #68
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    mašnice neman iskustva sa trecim porodom ali sam takodjer imala dvije uredne trudnoce i rodila ranije, prvi put 3tj, drugi put 6tj (znaci kao i ti). nakon poroda doktori u bolnici su mi rekli da treci put mogu ocekivat mirovanje u bolnici ili serklažu :/
    trazi drugo misljenje, nadam se da ce bit sve ok

  19. #69
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    mašnice ako je situacija takva, sumnjam da ćeš proći bez mirovanja ako ne želiš roditi ranije. Ja sam dvoje djece rodila na 36+3, skraćivanje cervixa zbog kontrakcija (drugo je bila indukcija ali rekli su da bi ionako rodila svaki tren jer sam bila 2 cm otvorena i manjak plodne vode). Sad sam 35tt, mirujem već 2 i pol mjeseca i situacija je za sad ok, uz oralnu tokolizu. Ali bez mirovanja, već bi vjerojatno odavno rodila.
    Uglavnom, sretno ti!!!

  20. #70

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Pozdrav. Kad bebicama sazriju pluca?
    Kad ne treba vise te inekcije?
    Nakon kojeg tjedna se vise ne trebam brinuti?
    Jako se bojim da nešto nebude prerano, sad sam u 30.tj po uzv.
    U kojem ste tjednu rodile pa je sve bilo dobro kasnije ? Lp

  21. #71
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Roimeda prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav. Kad bebicama sazriju pluca?
    Kad ne treba vise te inekcije?
    Nakon kojeg tjedna se vise ne trebam brinuti?
    Jako se bojim da nešto nebude prerano, sad sam u 30.tj po uzv.
    U kojem ste tjednu rodile pa je sve bilo dobro kasnije ? Lp
    Izdrži što dulje. Moj mlađi sin rođen je u 34 tjednu, što nije drastično rano, ali cijelo djetinjstvo imao je teškoće disanja. Dobio je dijagnozu astme u petoj godini, a ja se pitam i danas da li se to moglo izbjeći da se rodio u terminu. Ne znam i s tim sam se pomirila. On je sad dobro, nije više na trajnoj terapiji (bio je godinama na inhalacijskim kortikostreoidima i ventolinu), ali plućna funkcija mu nije idealna. Svaka prehlada mu izaziva poteškoće, pa lijekove i dalje ima pri ruci.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •