Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 87

Tema: Dr. Jovančević - informacija

  1. #1
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno Dr. Jovančević - informacija

    Spremamo se prijaviti kod dr.Jovančevića. Da li on inače ima neki raspored primanja za zdravu, bolesnu djecu...i sl.? Znam da radi parnim popodne, ali zbog gužve nisam stigla pitati telefonom sestru točno od kad do kad radi u kojoj smjeni.
    Vidjela sam da tu ima njegovih obožavateljica , pa molim informaciju.

  2. #2

    Početno

    Ajde, bas mi je drago!:namig i pusa:
    Za tocan raspored ce ti se javiti netko drugi, ja se stvarno ne sjecam.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Pa evo mog iskustva: telefonski sam rezervirala termin za prvi pregled (zauzet je i po mjesec i pol unaprijed!), uspjela upasti jer je taman neka žena otkazala. Doktor je divan, ali sam tek NAKON pregleda saznala da pregled trebam platiti 150kn - jer je dr. debelo premašio kvotu pacijenata koje smije primati pa mu ja zapravo dolazim privatno. Naravno da mi to nitko nije spomenuo ni na telefon ni kada sam došla iako sam rekla da bismo se prijavili kod njega. Još mi je ponuđeno da platim dodatnih 200kn pa ću dobiti njegov broj mobitela i imam pravo na 8 poziva godišnje... Račun nisam dobila. Također mi je rečeno da sam na listi čekanja pa čim se neki mali pacijent "odseli" od dr. Jovančevića, mi imamo prioritet. Dakle, vjerojatno će i vama biti ista priča.
    Nije mi problem platiti pregled i doktor mi se jako sviđa (iako voli šopati kapima, vitaminima, željezom), ali bih voljela da mi je to rečeno unaprijed, a ne da sam dovedena pred gotov čin.
    A što se tiče vremena primanja pacijenata, nisam primijetila da ima nekog reda. Prvi put smo bili na parni datum popodne, sada smo naručeni na neparni datum popodne :?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj mommy_plesačica prvotno napisa
    Pa evo mog iskustva: telefonski sam rezervirala termin za prvi pregled (zauzet je i po mjesec i pol unaprijed!), uspjela upasti jer je taman neka žena otkazala. Doktor je divan, ali sam tek NAKON pregleda saznala da pregled trebam platiti 150kn - jer je dr. debelo premašio kvotu pacijenata koje smije primati pa mu ja zapravo dolazim privatno. Naravno da mi to nitko nije spomenuo ni na telefon ni kada sam došla iako sam rekla da bismo se prijavili kod njega. Još mi je ponuđeno da platim dodatnih 200kn pa ću dobiti njegov broj mobitela i imam pravo na 8 poziva godišnje... Račun nisam dobila. Također mi je rečeno da sam na listi čekanja pa čim se neki mali pacijent "odseli" od dr. Jovančevića, mi imamo prioritet. Dakle, vjerojatno će i vama biti ista priča.
    Nije mi problem platiti pregled i doktor mi se jako sviđa (iako voli šopati kapima, vitaminima, željezom), ali bih voljela da mi je to rečeno unaprijed, a ne da sam dovedena pred gotov čin.
    A što se tiče vremena primanja pacijenata, nisam primijetila da ima nekog reda. Prvi put smo bili na parni datum popodne, sada smo naručeni na neparni datum popodne :?


    Prvo citam i ono znam kako je kad nemas doktora dobrog i kojem vjerujes sa svojom djecom. Onda kontam ok oces kod njega a hebiga moras platiti jer je pun, pa ono nekako mi i to ok, jer ako nemas i neces ides negdje drugdje.

    ALI............ ovo za mobitel mi je uzas. Mislim u prvom trenutku to moze zvucat ok ali mrzim takve dokove. Ja vec dugo vremena imam osjecaj da su dokovi se samo okomili na lovu svagdje u svjetu. Uopce nemam osjecaj da su im pacijenti na prvom mjmestu nego lova. Ima ih jos par dobrih ali mislim naplacivati 200 kuna da bi imao njegov broj mobitela :shock: :shock:

  5. #5
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ajme meni, nisam ja to tako shvatila . Ne dolazi uopće u obzir da idem privatno!!! Nije problem plaćati tu i tamo neki pregled, ail za primarnu zaštitu nikako. Pa makar bio sam dr. Spock...
    Provjerit ću za koji dan kad odem. ako netko još ima kakvu info, unaprijed zahvaljujem

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj mommy_plesačica prvotno napisa
    Pa evo mog iskustva: telefonski sam rezervirala termin za prvi pregled (zauzet je i po mjesec i pol unaprijed!), uspjela upasti jer je taman neka žena otkazala. Doktor je divan, ali sam tek NAKON pregleda saznala da pregled trebam platiti 150kn - jer je dr. debelo premašio kvotu pacijenata koje smije primati pa mu ja zapravo dolazim privatno. Naravno da mi to nitko nije spomenuo ni na telefon ni kada sam došla iako sam rekla da bismo se prijavili kod njega. Još mi je ponuđeno da platim dodatnih 200kn pa ću dobiti njegov broj mobitela i imam pravo na 8 poziva godišnje... Račun nisam dobila. Također mi je rečeno da sam na listi čekanja pa čim se neki mali pacijent "odseli" od dr. Jovančevića, mi imamo prioritet. Dakle, vjerojatno će i vama biti ista priča.
    Nije mi problem platiti pregled i doktor mi se jako sviđa (iako voli šopati kapima, vitaminima, željezom), ali bih voljela da mi je to rečeno unaprijed, a ne da sam dovedena pred gotov čin.
    A što se tiče vremena primanja pacijenata, nisam primijetila da ima nekog reda. Prvi put smo bili na parni datum popodne, sada smo naručeni na neparni datum popodne :?
    E, tako smo i mi prošli...
    S time da sam ja znala za tu foru, jer je moja sveki bila kod njega unaprijed i razgovarala sa sestrom.
    Samo da kažem: mi plaćamo te kontrolne preglede 150 kn, ali ako dođeš s bolesnim djetetom u normalno radno vrijeme, ništa se ne plaća. Bar je tako nama bilo jednom (samo jednom smo i trebali doktora dosad, kad mu se upalilo okeco - nismo platili ništa, a dobili smo i recept za kapi).
    Ovo što se tiče vremena primanja pacijenata: on u stvari naručuje te "privatne" pacijente za poslije ili prije radnog vremena, ovisno o datumu (to je gotovo uvijek negdje između 13 i 15.30).
    ALI ALI ALI:
    prije mjesec dana bila sam s Andrejem na vaganju u terminu "zdrave" djece. Bile su dvije bebice od mjesec dana, dakle, na prvom pregledu. Ni jedni ni drugi roditelji nisu zvali unaprijed, jednostavno su tamo došli. Ni jedni ni drugi nisu bili odbijeni (koliko sam ja čula) s pričom o tome da nema mjesta. I jednim i drugima je ponuđen taj famozni broj mobitela za 200 Kn i prihvatili su. Ali upisani su kao redovni pacijenti. Ili je meni nešto promaklo?
    Po ovome mi se čini da smo mi zapravo obični štreberi koji zovemo unaprijed radi dogovora?!?

  7. #7
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Čokolado, ja ti preporučujem našu pedijatricu. Radi u Runjaninovoj. Dr. Grobenski.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    U autu
    Postovi
    298

    Početno

    NE znam gdje stanuješ,mi idemo na Jarun kod dr. Anka Penava draga je i brižna,a i sestra Branka je jako ljubazna!Jedina mana je što nema naručivanja za preglede,odvojeno su bolesni izdravi pa kako tko dođe čeka red.

  9. #9
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    ifi, jel možda imaš kakvu informaciju za onu drugu pedijatricu koja radi u istoj ambulanti, samo u drugoj smjeni, zaboravih joj ime ?! :?

    ma ja trebam hitno pedijatricu, kod Jovančevića ne bi, kod M. Regan i Penave se premišljam, a čula sam da je i ta druga jako dobra, pa ak si možda čula tamo u čekaoni kakav komentar ?!

    thx

  10. #10

    Početno

    Bas mi je zao da imate takva iskustva. Moji m&msi su kod njega prijavljeni, a namjeravala sam prijaviti i Ivana ovo ljeto, ali nisam imala pojma da je takva guzva. Zadnji put smo bili kod njega proslog ljeta kad je Magdalena imala vodene kozice, cak smo k'o telci dosli u termin zdrave djece, ali nam je sestra Ana odmah otvorila izolaciju. Nikakve ekstra usluge nam nisu nudjene, no to me niti ne cudi buduci da trenutno ne zivimo u Zg. Koliko sam primijetila, gotovo svaki pedijatar voli dati broj mobitela 'uz odredjenu naknadu'...

  11. #11
    passek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    310

    Početno

    Nasa prica je slicna kao od tanje i mommy plesacice. Buduci da smo jako htjeli kod J. (culi dobre preporuke, pa i na Rodi), nije nam narocito zao. Cak sam si objasnila da je ovo dodatno osiguranje za nazivanje mozda kod pedijatara razumljivo i dopustivo (od svoje ginekologice imam mob i zvala sam je tokom trudnoce, a i ranije ponekad i to nisam dodatno placala), jer bi inace uplaseni roditelji stalno zvali... No, smeta me sto nisam dobila racune (nisam cak ni bila pitana ze;im li ih), a smeta me i sto nisam inzistirala na tome.

    Nego, tanja, kad je taj termin za zdravu djecu? I zar sam dobro shvatila da nema narucivanja za zdravu djecu osim privatnih termina? Koliko se ceka?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Za zdravu djecu termin je prijepodne (neparne datume) poslije 11, a popodne... ne znam, mislim da je na početku radnog vremena (znači od 13 ili 14 h), ali nisam 100% sigurna jer smo dosad uvijek bili naručivani u "privatne" termine. Ti su termini prilično popunjeni (mi se za kontrole naručujemo mjesec dana unaprijed), ali kako rekoh, zbunilo me zadnji put kad sam vidjela da u terminu zdrave djece uopće nije bilo gužve i nitko nije bio naručen. Bit će da sam naletjela na "rupu".

    E, da, s obzirom da mi često trebamo uputnice (za ortopeda), a budući da smo na početku nasjeli i platili tih dodatnih 200 kn, sad kad trebam uputnicu, samo nazovem sestru, kažem joj što mi treba i ona veli da dođem kad mi paše. Nema čekanja, samo se pojavim i dobijem papir.
    Pa mi to ipak nešto znači. Zasad (kuc-kuc) nismo bili bolesni, tako da nisam koristila taj plaćeni broj mobitela, ali nekako mi ulijeva sigurnost da mogu zvati kad trebam.

  13. #13
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A znači li to kad platite taj broj mobitela da možete zvati bilo kad, od 0-24, nedjeljom i praznikom?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    U autu
    Postovi
    298

    Početno

    Andrea sutra idem po neki recept kod Penave pa ti mogu pogledati ime i broj ove druge pedijatrice,što sam vidjela u čekaonici dosta je simpa i mame s kojima sam razgovarala kažu da je jako brižna.Ja nikad nisam vodila djecu k njoj na svu sreću i Penavi idemo samo na cijepljenje :D

  15. #15
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    joj, ifi, daj molim te škicni ak se sjetiš, pa da nazovem da se premjestimo konačno.

    thx !

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Informacije iz prve ruke;odmah na prvom dolasku naša patronažna nas je upozorila da dr.ne prima pacijente nego samo dok u kontra smjeni,upitom svih mojih poznanica dobivam odgovor da on ne prima već sigurno 4 god,toliko je najstariji limač star,za prije ne znamo.Dakle odmah smo se prijavile kod dr.Puževski za koju moram naglasiti da je divna žena,brižna,totalna te nadasve zainteresirana,da smo je masu puta izgnjavile,uključujući Božić,Sveta Tri Kralja,potpuno strpljiva,i predana.Za njega mi je nejasno kako ne prima pacijente naglašavam PREKO SOCIJALNOG(vjerujem da će vas primiti ali u privatnoj praksi)pa i naplatiti i zanima me što bi bilo kad bi i naša DOK REKLA DA JE kRCATA DA NAS NE MOŽE PRIMITI KUD BI MI ONDA TREBALE,a ona je zaista krcata,gužve su ogromne.Za nju svaka pohvala,a što se njega tiče sramota,žalosno da ispada da za njega ne vrijedi pacijent koji ne plaća!!!!!!!!!

  17. #17
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    upitom svih mojih poznanica dobivam odgovor da on ne prima već sigurno 4 god
    ma otkud to. pa samo na ovom forumu ima toliko cura cija su djeca kod njega, ne placaju nista. i starija i mladja od 4.

  18. #18
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Moram reći da su nas iz Doma (pedijatar) toplo uputili kod dr.J., a kad sam ga bila informativno nazvala prije 3-4 tjedna sav se bio "razmekšao" na priču i okolnosti i rekao da dođemo kad se "legaliziramo". Zato smo možda i iznimka?
    Evo ja danas otišla sama i sestra mi je otvorila karton, znajući da sam već s njima razgovarala. Doduše ponudila mi je da prvi pregled bude za 2 dana "popodne za 150kn, pola sata, možete u miru obaviti pregled i postaviti sva pitanja koja vas muče" jer se inače dugo čeka za naručiti se na pregled.
    To mi se učinilo OK jer zaista želim da se dijete PRVI PUT detaljno pregleda i to ODMAH , a ja imam spreman cijeli "file" pitanja. Pitala sam decidirano, što je sa sljedećim dolascima, pregledima i slično - odgovorila mi je da su svi ostali pregledi u "običnim" terminima i da mi OVAJ put preporuča ovakvu kombinaciju jer pretpostavlja da želim što prije to obaviti...
    Ponuđen mi je i dodatni jocker "ZOVI" , nadam se da mi takvo što neće trebati.
    Nevezano za ovo sad, općenito razmišljajući, ne znam kako bi to bilo da sam ja pedijatar i da imam 1500 pacijenata i da me svaki dan proba nazvati, recimo, desetina od tog broja...valjda bih samo visila na telefonu?

    Nadam se da će sve teći prema mome očekivanju, a očekujem ljubaznog, stručnog i (inače) besplatnog liječnika kojeg nemam namjere gnjaviti i tražiti van radnog vremena, a znam da ću beskonačno čekati red ako je u čekaonici gužva. Nadam se i da ne očekujem previše

  19. #19

    Početno

    Informacije iz prve ruke;odmah na prvom dolasku naša patronažna nas je upozorila da dr.ne prima pacijente nego samo dok u kontra smjeni,upitom svih mojih poznanica dobivam odgovor da on ne prima već sigurno 4 god,
    NB – Ovo NISU informacije iz PRVE ruke.
    K tome, posve su netocne. Nama je receno da nas zbog velikog broja pacijenata moze upisati samo u privatnu ‘listu’, no, cim mu i sluzbeno odu skolarci, znaci nakon Nove godine, da se automatski selimo iz ‘privatnog’ u ‘drustveni sektor’. Tako je i bilo.

  20. #20
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Nola je prijavljena kod doktora J. od rodjenja, dakle preko godinu i pol, a tada smo tamo prebacili i Jana. Jan je prije bio kod dr Penave, s kojom nisam bila zadovoljna (btw, i kod nje je, kao vjerujem i kod svakog pedijatra, bial ta opcija da za dodatne pare mozete imati telefonske konzultacije van radnog vremena i sl.) Jan nije puno bio bolestan pa srecom nisam imala prilike nesto posebno dr Penavu testirati, ali nije mi sjela.
    Jovancevic mi je sjajan pedijatar. J, sto kaze plesacica, voli kapi, zeljezo i vitamincice, ali isto tako bez problema prihvaca i drukcije misljenje, prihvaca nase pravo na informirani izbor i moze se s njim o svemu popricati. I stvarno je strucan. Mi jako zadovoljni. Djeca ga isto vole

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    U autu
    Postovi
    298

    Početno

    Andrea imaš pp

  22. #22
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ja nisam imala pojam da postoji ta praksa 'jocker zovi' kod pedijatra preko socijalnog.
    izgleda da jedino moja pedijatrica to nema.

  23. #23
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nema ni moj, odgovor od sestre je bio, pred skoro 5 godina - nije legalno naplacivati takvu uslugu.
    ali ima dostupan broj moba, a takoder i ivarov doktor na srebrnjaku broj moba ima na pecatu.

  24. #24
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj andrea prvotno napisa
    ifi, jel možda imaš kakvu informaciju za onu drugu pedijatricu koja radi u istoj ambulanti, samo u drugoj smjeni, zaboravih joj ime ?! :?

    thx
    pedijatrica u drugoj smjeni zove se Ružica Jurlina i super je. Ja sam jako zadovoljna i njome i sestrama. Mlada je, zgodna i priča s djecom koje god dobi bila (možda zvuči glupo, ali meni je to jako važno). Objasni ti sve što hoćeš znati i doista se posveti djetetu koje je na pregledu. Svakako je preporučam!
    Prije sam bila u runjaninovoj na nagovor i bilo je strašno,sestra je super, ali doktorica je malog gledala u mraku, potpuno nezainteresirano i gotovo nas je istjerala iz ambulante kao da joj se negdje strašno žuri.Strava.
    Jurlina je bila prkrasno iznenađenje nakon onog horora.

  25. #25
    passek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    310

    Početno

    Nije sasvim lako upasti kod. J. na listu HZZO-a, ali ni nemoguce. Mi smo cekali 2-3 mjeseca dok nije stiglo odobrenje od socijalnog (sestra je mislila da mozda nece ici prije N.g., doktor je mislio da ce odmah upaliti jer je bas povecan broj ili tako nesto, a doslo je, evo, ne-odmah, ali brzo). Nisam sigurna da imam licence zvati bas od 0-24, ali zvala sam ga vec par puta (prvi pad, prva temperatura, prva prehlada) u relativno razumna vremena i drago mi je da imam tu mogucnost. Svakako vrijedi te love... Ma, i privatni termini su meni povoljniji, jer nisu usred radnog dana (a na pocetku mi se svidalo imati vise vremena za razgovor, pitanja...). Samo bi trebalo malo preciznije na pocetku objasniti roditeljima koje su sve mogucnosti, a ne da nastaju ovakvi nesporazumi i da netko ima osjecaj da je gurnut u nesto.

    Inace, sa samom medicinskom uslugom i tretmanom smo zadovoljni . Doktor si da truda i vremena: i za malog, i za nas i nasa pitanja. Svida mi se kak postupa s bebema etc. Sestra mi djeluje prodojeca, a doktor isto (do mozda na produzeno dojenje :? ).

  26. #26
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    Citiraj Ines prvotno napisa
    ja nisam imala pojam da postoji ta praksa 'jocker zovi' kod pedijatra preko socijalnog.
    izgleda da jedino moja pedijatrica to nema.
    nema ni nasa (i ne fali mi 8) )

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    upitom svih mojih poznanica dobivam odgovor da on ne prima već sigurno 4 god
    ma otkud to. pa samo na ovom forumu ima toliko cura cija su djeca kod njega, ne placaju nista. i starija i mladja od 4.
    Da Ivarice,na ovom forumu mame govore kako plačaju po 150kn za kontrolni pregled kod dr.Jovančevića,nisam znala da to spada pod socijalno,mislila sam da se ne plaća,btw.naša patronažna se zove Iva pa ako netko ima kakve sumnje nek provjeri,radi na području trešnjevke,imam broj ako kome treba.Mislim ne pada mi na pamet da izmišljam a mislim da bi ove postove trebalo pažljivije pročitati.

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Citiraj mommy_plesačica prvotno napisa
    Pa evo mog iskustva: telefonski sam rezervirala termin za prvi pregled (zauzet je i po mjesec i pol unaprijed!), uspjela upasti jer je taman neka žena otkazala. Doktor je divan, ali sam tek NAKON pregleda saznala da pregled trebam platiti 150kn - jer je dr. debelo premašio kvotu pacijenata koje smije primati pa mu ja zapravo dolazim privatno. Naravno da mi to nitko nije spomenuo ni na telefon ni kada sam došla iako sam rekla da bismo se prijavili kod njega. Još mi je ponuđeno da platim dodatnih 200kn pa ću dobiti njegov broj mobitela i imam pravo na 8 poziva godišnje... Račun nisam dobila. Također mi je rečeno da sam na listi čekanja pa čim se neki mali pacijent "odseli" od dr. Jovančevića, mi imamo prioritet. Dakle, vjerojatno će i vama biti ista priča.
    Nije mi problem platiti pregled i doktor mi se jako sviđa (iako voli šopati kapima, vitaminima, željezom), ali bih voljela da mi je to rečeno unaprijed, a ne da sam dovedena pred gotov čin.
    A što se tiče vremena primanja pacijenata, nisam primijetila da ima nekog reda. Prvi put smo bili na parni datum popodne, sada smo naručeni na neparni datum popodne :?
    Pretpostavljam preko socijalnog Dille

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Citiraj passek prvotno napisa
    Nasa prica je slicna kao od tanje i mommy plesacice. Buduci da smo jako htjeli kod J. (culi dobre preporuke, pa i na Rodi), nije nam narocito zao. Cak sam si objasnila da je ovo dodatno osiguranje za nazivanje mozda kod pedijatara razumljivo i dopustivo (od svoje ginekologice imam mob i zvala sam je tokom trudnoce, a i ranije ponekad i to nisam dodatno placala), jer bi inace uplaseni roditelji stalno zvali... No, smeta me sto nisam dobila racune (nisam cak ni bila pitana ze;im li ih), a smeta me i sto nisam inzistirala na tome.

    Nego, tanja, kad je taj termin za zdravu djecu? I zar sam dobro shvatila da nema narucivanja za zdravu djecu osim privatnih termina? Koliko se ceka?
    A ovo????

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ja imam mob od sestre od mog pedijatra

    na prijateljskoj bazi i bolje mi je nju nazvat i pitat nego malog vuć u čekaonu punu i bolesne i zdrave djece

    koji put se i sms-amo

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Nisam mislila na to draga Maria već na sumnju u istinitost mojih riječi jer sam ja prenjela svoje iskustvo,riječi svoje patronažne te iskustva svojih prijateljica i mogu reći da me to sumnjanje poprilično rastužilo jer nisam ovdje da bih nekog omalovažavala već naučila te prenjela svoja iskustva,ma zaista žalosno

  32. #32

    Početno

    mamaLare vjerujem da nikog nisi mislila omalovažavati,samo je post vjerujem krivo shvaćen,Dille malo si mi nejasna u jednom postu pišeš jedno a u drugom nešto sasvim različito[/img][/list]

  33. #33

    Početno


  34. #34
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    uopce nisam posumnjala u istinitost tvojih rijeci, vec u metodu utvrdivanja istine na uzorku iskustva nekoliko prijateljica.
    ja ne kazem da se kod njega ne placa dodatno, vec da je moguce i ne placati, dok bi se iz tvog posta moglo skuziti da vec cetiri godine to nije tako

  35. #35

    Početno

    mamaLare, Ivarica ti je sve objasnila.
    Ako vam se cini da sam bila proturjecna, evo opet cijele price.
    Moja djeca su osiguranici HZZO-a, te kao takvi moraju biti prijavljeni u primarnu zdravstvenu zastitu, bez obzira sto ju ne koriste, buduci da smo trenutno u inozemstvu. Kad sam ih u ljeto 2003. isla prijaviti receno mi je da trenutno nema mjesta, ali da cemo biti na privatnoj listi do najkasnije Nove godine, kad prvasici postanu pacijenti lijecnika opce prakse. Tako je i bilo, te kad sam s Magdalenom u ljeto 2004. bila kod dr. J. zbog sumnje na vodene kozice, nisam morala nista platiti, buduci da smo tada vec bili pacijenti na teret HZZO-a. Nisam znala da je jos uvijek takva guzva, a kad dodjemo u Zg, namjeravam i Ivana tamo prijaviti, pa ako ce opet biti na privatnoj listi do N.g., to mi ne predstavlja problem. Dovoljno jasno? :namig:

  36. #36
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    A može li sad još za mene sporomisleću objašnjenje od neke mame čije je dijete pacijent Dr.J. ?

    1. Dakle, u varijanti "pacijent preko HZZO-a" - kada su termini za zdravu, a kada za bolesnu djecu ujutro, a kada popodne? Sad zanemarite "privatne termine" za koje znam kad su.

    2. U kojem slučaju trebam doći sa zdravim djetetom, odnosno da li postoji neki zacrtani ritam dolazaka na kontrole za dob 15 mjeseci? (napr. svakih 3-4 mjeseca ili slično?). I da li se onda za te kontrole mogu unaprijed naručiti za termin "zdrava djeca " BEZ PLAĆANJA? Mislim, ako znam da sljedeću kontrolu trebam imati napr. za 3 mjeseca, da li se mogu ODMAH naručiti za nju?

    3. Da li se za cijepljenje također naručuje ili se samo pojavimo? U kojem terminu, bolesnih ili zdravih?


    (BTW. nisam znala da je odlazak pedijatru tako komplicirana stvar , baš se pitam kako to rješavaju....naprimjer nepismeni?)

  37. #37
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Komplicirana je, izgleda, kod ovako popularnih pedijatara ; )

    Kod naše pedijatrice nije niti najmanje komplicirana, postoji savjetovalište za zdravu djecu i postoji ambulanta za bolesnu, ali se u principu uvijek može doći sa djetetom, naručuje se jedino za cijepljenje i to okvirno za datum, više kao podsjetnik da se dijete mora cijepiti oko tog vremena. Uvijek se može nazvati i pitati ima li gužve. Nema dodatnih osiguranja niti se može dobiti broj mobitela.

  38. #38
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    slično je i kod nas, vrlo jednostavno - jedino je teško pogoditi kad je koja dokica na zdravoj ili bolesnoj strani, ako hoćeš baš kod "svoje".

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Drage moje,žao mi je ako nešto nisam dobro objasnila,napominjem da je moje iskustvo iz prve ruke jer se desilo meni,te da je naša patronažna pri prvom dolasku odmah napomenula da se javimo doc Puževski jer dr.Jovančević ne prima,a budući da mi je kolegica koja ima dijete staro 4 god.isto napomenulate druga koja ima 2-godišnjakinju,shvatila sam to tako,ne znam da li smo mi to zapele slučajno ali kakogod svima nam je bilo jednako.Priznajem da ja onda nisam bila upučena,a ni na kraj pameti mi nije bilo da se namečem,kako mi je patronažna preporučila tako sam i postupila.Daleko od toga da je dr.Jovančević iznimno stručan,ljubazan i drag,jer smo jednom prilikom slučajno "završile"kod njega,samo napominjem da su mi svi isto rekli te da sam se tog držala.

  40. #40
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    mama Lare, mislim da patronažne sestre sa namjerom preporučuju doktora iz svog doma zdravlja koji ima manje pacijenata; naša je napravila istu stvar.

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Ma nije Mima,kod nje ti je uvijek urnebesna gužva,ali stvarno smo prezadovoljne njom

  42. #42

    Početno

    Draga mamaLare, radi se o vrlo bitnoj semantickoj razlici. Dakle, ponavljam:
    Informacija iz prve ruke je ona dobivena vlastitim iskustvom, sto znaci - ti si otisla u ordinaciju gdje te doticni dr. glatko odbio i rekao ti da ne prima nove pacijente vec cetiri godine.
    Informacije koje su tebi proslijedile patronazna sestra, prijateljica, susjeda, sestra od spremacice frizerke muzeve tete kolegice s posla su informacije iz druge, trece, osme, sedamnaeste, stosezdesetidevete ruke, i vrlo je nezahvalno navoditi ih kao referencu.
    Pusa tebi i Lari i bez ljutnje!

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Čokolada, nadam se da ćete biti zadovoljni s doktorom...

    Nakon što sam iščitala topic, ostadoh -paf!-, još mi ne sjeda ovaj joker zovi (pljes, pljes autorici ove sintagme)! Kaj je vama to stvarno OK? Nisam ni znala da je to, koliko čitam, rašireno... Mene bi već i sama ponuda zbunila, da mi neki doc tako uleti.

    Ni naš socijalni ped. ne prima pacijente već dugo, mi smo uletili prek veze (pristojno verbalne, ne novčane). Nemrem ga ni zamisliti, onak simpa, strpljivog i dragog, da mi ponudi da platim ak ga želim zvat van radnog vremena. Zovemo ga u radno vrijeme a za hitne slučajeve koristimo 'hitne' ustanove i dežurne liječnike.

  44. #44
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Citiraj SUNCE prvotno napisa
    Zovemo ga u radno vrijeme a za hitne slučajeve koristimo 'hitne' ustanove i dežurne liječnike.
    pa naravno; ak je nešto hitno- zovem klaićevu, zaraznu ili šta već.

    nema šanse da na crnjaka plaćam za broj moba i ne znam kak im to uopće nije bed reći roditeljima.
    pa postavim sebe u tu situaciju, da kažem roditeljima: evo, možete me zvati na moj broj, ali to vam košta 200 ili koliko već kuna :shock: .
    meni bi bilo neugodno.

    samo ne kužim; jel se to plaća jednokratno ili godišnje ?

    a, inače, za dr. Jovančevića sam čula, manje- više, sve najbolje.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    mi smo dobili od svoje dr. broj moba,ali bez ikakvih plačanja.samo što meni ne pada na kraj pameti zvati je van radnog vremena.ako smatram da je nešto hitno te ne može čekati,zovem bolnicu.to bi mi i ona rekla.

  46. #46
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    čokolada, da ti odgovorim na pitanja. malac je kod dr J od rođenja preko HZZO-a

    1. ujutro su ti zdrava djeca od 11-13.30 , bolesna od 7,30 - 10,30
    popodne su zdravi od 14,00 - 16,00, a bolesni od 16,30 - 20,00

    ujutro radi neparne datume, a parne popodne

    2. ne moraš se uopće naručivati za kontrole samo dođeš oko datuma kad treba. jedna kotrola ti je s 12 i jedna s 18 mjeseci. vidjet ćeš koliko ti je ana prošla, što i kada

    3. za cijepljenje se samo pojaviš u zdravom terminu

    p.s ako hoćeš poslat ću ti sve materijale koje imam od njega što mi je slao na mail pa prouči sama kakav je doktor

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Citiraj dille prvotno napisa
    Draga mamaLare, radi se o vrlo bitnoj semantickoj razlici. Dakle, ponavljam:
    Informacija iz prve ruke je ona dobivena vlastitim iskustvom, sto znaci - ti si otisla u ordinaciju gdje te doticni dr. glatko odbio i rekao ti da ne prima nove pacijente vec cetiri godine.
    Informacije koje su tebi proslijedile patronazna sestra, prijateljica, susjeda, sestra od spremacice frizerke muzeve tete kolegice s posla su informacije iz druge, trece, osme, sedamnaeste, stosezdesetidevete ruke, i vrlo je nezahvalno navoditi ih kao referencu.
    Pusa tebi i Lari i bez ljutnje!
    Ma nema ljutnje,sve pet.Sad mi je pomalo i neugodno lijepo si me izribala no tak mi i treba 8) samo sam htjela napomenuti kako je kod nas bio slučaj,a što se tiče ovih brojeva pedijatra kad se Lara rodila bila sam izbezumljena i zaista maltretirala našu pedijatricu,no sad ako je neka frka zovem hitnu pedijatriju u klaičevoj ili našu doc ali u radno vrijeme.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Mi smo naručeni za idući tjedan pa ću se raspitati malo detaljnije o tome kada možemo očekivati da nas prebace iz privatnog u "društveni" sektor. OK mi je čekati do N. godine, ali ako će biti duže, glupo mi je plaćati kontrole koje ne moram. I da, nisam dala 200kn za broj mobitela i nemam osjećaj da ću to požaliti...

  49. #49
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    [/quote]kad prvasici postanu pacijenti lijecnika opce prakse
    :shock:

    mi na jesen krecemo u skolu, ali ostajemo kod pedijatrice

  50. #50
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    sorry, trebalo je ovako kvotati:

    kad prvasici postanu pacijenti lijecnika opce prakse
    mi na jesen krecemo u skolu, i ostajemo kod pedijatrice

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •