Stranica 2 od 13 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 643

Tema: Koji pekač kruha kupiti

  1. #51
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    Monax, do kad traje akcija? Nama stara Alaska riknula nakon 6 i pol godina, sad bih najradije opet nju... samo ako ima program za pekmez (stara nije imala).
    ovo i mene zanima!
    jel dobar taj Alaska, jer gledam i ovog u Konzumu.
    s obzirom na cijenu bi trebao biti bolji moulinex, šta vi kažete?

  2. #52
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    jesu li posude u baš svim pekačima teflonske?
    ono što sam do sad vidjela je sve teflon iznutra, a to ne bih.
    Ne znam koje svojstvo teflona te smeta pa ću pretpostaviti da se bojiš supstanci koje teflon otpušta na visokim temperaturama .... koje se u pekaču kruha ne događaju jer se o tome brine termostat. Kada ne bi bilo termostata cijelo plastično kućište pekača bi otišlo kvrapcu. Obrati pažnju da rijetko koji pekač ima grijač jači od 800W, a i taj tijekom pečenja ne radi stalno - gasi ga termostat.

  3. #53
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    Citiraj Juroslav prvotno napisa
    Jučer nam u zgradu stigao novi Konzumov akcijski katalog, i u njemu akcija koja vrijedi samo 31. listopada (na Dan štednje) uz kupon iz tog kataloga: Moulinex OW2000 za 500 kuna (inače je 650)

    pa ako nekog zanima...
    ustvari piše do 31.10. ili isteka zaliha, a ono je samo podsjetnik da je 31.10. Dan štednje!

  4. #54
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    brine me upravo to što si napisao i već neko vrijeme izbjegavam teflon.
    ne kužim kako se može ne zagrijavati, od čega se onda kruh ispeče?

  5. #55
    madi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    245

    Početno

    mene zanima koliko pekča troši struje jer piše da se kruh ispeče za oko 3 sata također imam i pećnicu na struju pa mislim da mi dođe isto
    Da li je????

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    brine me upravo to što si napisao i već neko vrijeme izbjegavam teflon.
    ne kužim kako se može ne zagrijavati, od čega se onda kruh ispeče?
    Ali ne postiže tako visoke temperature kod kojih teflon postaje štetan. A što se tiče "običnih" kalupa, iz njih izvadiš kolač ili kruh bez problema ako ga prije toga namastiš i pobrašniš, a to je u slučaju pekača nemoguće. Zato se rade od teflona.

  7. #57
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ispeče se na temperaturi koju zadaje termostat i nikako većoj.
    Imaš s jedne strane grijač koji zagrijava zrak koji konvekcijom zagrijava kalup, a manjim dijelom zagrijava i izravno infracrvenim zračenjem. S druge strane imaš tijesto koje zbog velikog sadržaja vode nikako ne možeš zagrijati na temperaturu veću od 100°C koje oduzima toplinu iz pekača. S treće strane imaš termostat koji isključi grijač u trenutku kada temperatura postane previsoka za okolnu plastiku i tada je temperatura zraka unutar pekača recimo oko 180°C. To je ujedno i najveća temperatura na koju se može zagrijati teflon - dakle bezopasno.

  8. #58
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    tada je temperatura zraka unutar pekača recimo oko 180°C. To je ujedno i najveća temperatura na koju se može zagrijati teflon - dakle bezopasno.
    to se meni čini poprilična temperatura.
    niste me uvjerili (bar ne još)...

  9. #59
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    znaš, postoji stanovita razlika između 180°C i 260°C gdje se svojstva teflona degradiraju.

    Uzgred, obrati pažnju na pećnicu u svojoj kuhinji i zaprepasti se da je najveća temperatura na koju se dade nafrljiti 220°C (ili manje). Samo profesionalne pećnice imaju termostate na 300° ili čak i više, a tamo se ne koristi teflon.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Citiraj AnneMary prvotno napisa
    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    Monax, do kad traje akcija? Nama stara Alaska riknula nakon 6 i pol godina, sad bih najradije opet nju... samo ako ima program za pekmez (stara nije imala).
    ovo i mene zanima!
    jel dobar taj Alaska, jer gledam i ovog u Konzumu.
    s obzirom na cijenu bi trebao biti bolji moulinex, šta vi kažete?
    Gle, nama je Alaska trajala 6 i pol godina i dok nije riknula (prestala vrtiti, grijač radi i dalje) radila je besprijekorno. Doduše, u početku nije radila svaki dan, ne znam koliko bi potrajala da smo ju od početka intenzivno koristili. Jedina mana je što nije imala program za pekmez . No mislim da nakon toliko staža zaslužuje da se opet odlučim za nju, tim prije što je duplo jeftinija od Moulinexa. A opet, ako više vjeruješ imenu onda je Moulinex svakako u prednosti. I Panasonic radi pekače, ali su toliko skupi da se jednostavno ne isplate.

  11. #61
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Davore, ma znam da pećnica ne ide preko 220C.
    ali ne vjerujem da tek na 260C teflon postaje štetan .
    bježim, već sam skrenula...

  12. #62
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj madi prvotno napisa
    mene zanima koliko pekča troši struje jer piše da se kruh ispeče za oko 3 sata također imam i pećnicu na struju pa mislim da mi dođe isto
    Da li je????
    Kad bi pećnica bila jako dobro toplinski izolirana (nije) i kada ne bi imala veliku masu velikog termičkog kapaciteta koju treba zagrijati i nakon upotrebe ohladiti (a ima) mogla bi ostvariti bolji energetski učinak od pekača. Pećnici treba barem 10 minuta sa svim uključenim grijačima od nekoliko kilovata da postigne radnu temperaturu, a za to vrijeme je kruh u pekaču već u postupku pečenja.

    Ovako može izgledati kao da vatreno zagovaram pekač, ali u pećnici se može ispeći puno bolji kruh pod uvjetom da od nje napraviš pravu krušnu peć. Za to će ti trebati keramička ploča za peći pizzu, nekoliko opeka, nekoliko trikova i puuuuno više struje. Veliku diskusiju o tome možeš naći na http://www.theartisan.net/oven_humidity.htm

    Imam keramičku ploču u pećnici (bila je skupa) i odgovorno tvrdim da je pizza ispečena na ovaj način mrkli mrak. Svejedno ne kanim trpati dodatni zidarski materijal unutra. Imam pekač.

  13. #63
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    Monax, do kad traje akcija? Nama stara Alaska riknula nakon 6 i pol godina, sad bih najradije opet nju... samo ako ima program za pekmez (stara nije imala).
    Djeca su već potrgala kataloge ali mislim da traje akcija do 5.11.

    Pisalo je samo da ima 12 programa.

  14. #64
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Metro katalog se dade pogledati na http://www.metro-cc.hr/
    Mislim da više ne traži autorizaciju.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Moj Panasonic troši nekih 0,6 ili 0,7 kwh struje po kruhu.
    I isplati se do zadnje lipe

  16. #66
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    prelistala sam sve kataloge ali ne vidjeh pekača!

    može pomoć!
    baš me zanima kako izgleda!

  17. #67

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    38

    Početno

    Cure kakva vam je korica na kruhu iz Mulinexovog pekaca?
    Teta mi je rekla da njena prija ima pekac i da je zadovoljna svime osim koricom na kruhu da nije hrskava.
    Sad ona nezna o kojoj se marki pekaca radi ja planiram kupiti Mulinexov onaj sto sad kosta oko 500kn.
    Nebi htjela kruh bez hrskave korice

  18. #68
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    s obzirom na to da u poklopcu pekača nema grijača, gornja korica je blijeđa nego ostale
    to se djelomično može 'srediti' tak da kruh nakon pečenja ostaviš još neko vrijeme u pekaču (ovaj moj grije kruh još sat vremena nakon kaj je gotov), ili pak da ga gurneš u pećnicu na 5-10 minuta samo s grijanjem odozgora
    makar, moram priznati da ta malo mekša korica odozgora dobro dođe koji put, pogotovo za klince

  19. #69
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj AnneMary prvotno napisa
    prelistala sam sve kataloge ali ne vidjeh pekača!

    može pomoć!
    baš me zanima kako izgleda!
    Bio je u katalogu od prethodne akcije i osim šturog opisa bila je još samo sličica. Umjesto u katalogu rađe ga potraži na licu mjesta.

  20. #70
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj Juroslav prvotno napisa
    s obzirom na to da u poklopcu pekača nema grijača, gornja korica je blijeđa nego ostale
    to se djelomično može 'srediti' tak da kruh nakon pečenja ostaviš još neko vrijeme u pekaču (ovaj moj grije kruh još sat vremena nakon kaj je gotov), ili pak da ga gurneš u pećnicu na 5-10 minuta samo s grijanjem odozgora
    makar, moram priznati da ta malo mekša korica odozgora dobro dođe koji put, pogotovo za klince
    Upravo sam ovo ja htjela napisati

  21. #71
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Citiraj Juroslav prvotno napisa
    s obzirom na to da u poklopcu pekača nema grijača, gornja korica je blijeđa nego ostale
    to se djelomično može 'srediti' tak da kruh nakon pečenja ostaviš još neko vrijeme u pekaču (ovaj moj grije kruh još sat vremena nakon kaj je gotov), ili pak da ga gurneš u pećnicu na 5-10 minuta samo s grijanjem odozgora
    makar, moram priznati da ta malo mekša korica odozgora dobro dođe koji put, pogotovo za klince
    Upravo sam ovo ja htjela napisati
    meni ne smeta sto je gornja korica meksa, posto su tri preostale strane hrskave

  22. #72
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Čitala sam vaše postove i zaljepila se za pekač Danas ćemo ga kupiti. Kaže MM- ne budemo li ga samo tjedan dana koristili, leti u smeće Jer i ovako imamo previše tih strojeva, pa nam ne treba još jedan koji će kupiti prašinu

  23. #73
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

  24. #74
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Citiraj wewa prvotno napisa
    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Citiraj Juroslav prvotno napisa
    s obzirom na to da u poklopcu pekača nema grijača, gornja korica je blijeđa nego ostale
    to se djelomično može 'srediti' tak da kruh nakon pečenja ostaviš još neko vrijeme u pekaču (ovaj moj grije kruh još sat vremena nakon kaj je gotov), ili pak da ga gurneš u pećnicu na 5-10 minuta samo s grijanjem odozgora
    makar, moram priznati da ta malo mekša korica odozgora dobro dođe koji put, pogotovo za klince
    Upravo sam ovo ja htjela napisati
    meni ne smeta sto je gornja korica meksa, posto su tri preostale strane hrskave
    kak to misliš tri?
    kod mene je to preostalih 5 strana

  25. #75
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno


  26. #76
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Mi imamo ovaj, a pred 3 mjeseca izašao je i ovaj

  27. #77
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    U Getrou na akciji onaj Vivax sa 12 programa za 299 kn. Mislim da ću ga kupiti :D

  28. #78
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj Juroslav prvotno napisa
    Citiraj wewa prvotno napisa
    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Citiraj Juroslav prvotno napisa
    s obzirom na to da u poklopcu pekača nema grijača, gornja korica je blijeđa nego ostale
    to se djelomično može 'srediti' tak da kruh nakon pečenja ostaviš još neko vrijeme u pekaču (ovaj moj grije kruh još sat vremena nakon kaj je gotov), ili pak da ga gurneš u pećnicu na 5-10 minuta samo s grijanjem odozgora
    makar, moram priznati da ta malo mekša korica odozgora dobro dođe koji put, pogotovo za klince
    Upravo sam ovo ja htjela napisati
    meni ne smeta sto je gornja korica meksa, posto su tri preostale strane hrskave
    kak to misliš tri?
    kod mene je to preostalih 5 strana
    bocne ne racunam, one prve odu - u moj zeludac

  29. #79
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Koji je sad bolji? Taj Vivax ili Alaska? :/ Eto, dosad sam bila sigurna koji ću kupiti, a sad više nemam pojma

  30. #80
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Alaska je provjereno dobra
    Čini mi se da je vivax uspravan stroj pa ako je tome stvarno tako onda imaš izbor između uspravnog i ležećeg kruha.

  31. #81
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Davore, hvala na odgovoru!

    Ja baš i ne znam koja je razlika između uspravnog i ležećeg kruha Ali da ti iskreno kažem- i svejedno mi Već sam prije odlučila kupiti Alasku, tako da neću ni mijenjati.

  32. #82
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Gledala sam danas Vivax u Getrou i jeste uspravni stroj.
    Ima 12 programa, ima za džem i za brzi program.

  33. #83
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Evo stigla Alaska....ispečen prvi kruh! Prste smo pojeli!

    Jesam ja nešta smrdala ili taj kruh treba biti tako mali? Ja bih neki veći kruh da mi ispadne

  34. #84
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Evo stigla Alaska....ispečen prvi kruh! Prste smo pojeli!

    Jesam ja nešta smrdala ili taj kruh treba biti tako mali? Ja bih neki veći kruh da mi ispadne
    je li ti ispao velik ko kalup ili manji?

  35. #85
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Kao pola kalupa

    Onaj prvi bijeli kruh sam pekla...sve stavila po receptu, ali eto- dobila pola kruha Mislila sam da sam sve dobro napravila jer je baš fin i djeluje kao da bi takav i trebao biti

  36. #86
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    previse kvasca?

  37. #87
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    A ne znam....mislim da nisam stavila previše, ali probat ću ga smanjiti! Znači ne treba biti tako mali?

  38. #88

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    A ne znam....mislim da nisam stavila previše, ali probat ću ga smanjiti! Znači ne treba biti tako mali?
    Probaj poduplati sve sastojke.

    Btw., jel ima program za pekmez? (joooj, znam da sam dosadna s tim, ali nemam karticu od Metroa, pa da ne gnjavim bezveze ljude da mi posude ako to nije to...)

  39. #89
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ma bojim se da ne smijem poduplati jer bi onda bilo kruha posvuda

    Alaska ima program za marmeladu.

  40. #90
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Možda sam malo tupava ali kojim redom stavljate sastojke u pekač? Meni u onoj knjižici pišu neke oprečne stvari pa mi ništa više nije jasno :/

    Drugi kruh se peče, a ja molim Boga da bude veći nego jučerašnji

  41. #91
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Evo stigla Alaska....ispečen prvi kruh! Prste smo pojeli!

    Jesam ja nešta smrdala ili taj kruh treba biti tako mali? Ja bih neki veći kruh da mi ispadne
    Mislim da ću i ja u Metro po pekač!

    Želim i ja prste pojesti

  42. #92
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Možda sam malo tupava ali kojim redom stavljate sastojke u pekač? Meni u onoj knjižici pišu neke oprečne stvari pa mi ništa više nije jasno :/
    u principu ide: 1. tekućine (voda, mlijeko, ulje); 2. sol, šećer, ev. maslac; 3. brašno; 4. kvasac

    oprečne stvari možda pišu za različite vrste kruha (ima nekih specifičnih vrsta kod kojih se redoslijed razlikuje)

  43. #93
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj Juroslav prvotno napisa
    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Možda sam malo tupava ali kojim redom stavljate sastojke u pekač? Meni u onoj knjižici pišu neke oprečne stvari pa mi ništa više nije jasno :/
    u principu ide: 1. tekućine (voda, mlijeko, ulje); 2. sol, šećer, ev. maslac; 3. brašno; 4. kvasac

    oprečne stvari možda pišu za različite vrste kruha (ima nekih specifičnih vrsta kod kojih se redoslijed razlikuje)
    ovo je u slučaju da se stavlja suhi kvasac, inače ide u tekućinu

  44. #94
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Danas mi kruh ispao malo veći, ali opet ne velik kao onaj kalup od pekača Očito ja nisam stvorena za to

    U uputama piše da ako se nije dobro dignuo kruh ili:
    -sam stavila premalo kvasca (to definitivno nisam)
    -ili je kvasac prerano došao u doticaj sa solju. E to moguće da je bilo :/ Ali ja nemam pojma di ga onda stavite Ja sam stavila po ovom gore redu koji mi i vi preporučate i na kraju u brašnu izdubila rupicu i tu stavila kvasac U čemu griješim????

  45. #95
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Kupila Vivax u subotu Navečer pripremili sve i ujutro nas je dočekao friški integralni kruh :D, cijeli stan je mirišao po njemu. Klinci su se jako veselili svemu i popodne su pozvali dedu i baku na degustaciju pa smo pekli još jedan - običan bijeli i ispao je njami Jedino kaj se nije jako dignuo...ali kak ne jedemo puno kruha, dovoljno nam je velik.

  46. #96
    madi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    245

    Početno

    kakv je recept za intgrirano brašno u pekaču ja imam moulinex ow5000

  47. #97
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Ja sam radila s 260 g integralnog brašna, 160 grama raženog i 100 grama kukuruznog. 320 ili 330 ml vode, žličica soli - premalo, treba stavit dvije jer je inače malo bljutav kruh, 2 žličice šećera, 2 žlice maslaca ili margarina, 1 i pol žličica suhog kvasa. Kruh ispadne jako čvrst i crni, onak ko pravi domaći starinski kruh.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Evo, kupili smo Alasku! :D
    Samo kad smo došli doma, uslijedilo je razočaranje - nije bilo propelera, pa smo išli reklamirati. Prodavačica je donijela drugi aparat, pred nama ga otvorila, izvadila propeler iz njega i dala nam ga mrkog lica bez ijedne riječi isprike . Zato pazite kad kupujete, provjerite jesu li svi dijelovi unutra.
    Ali bitno da opet možemo peći domaći kruhić! :D

  49. #99

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,384

    Početno

    jedno pitanje vezano uz pekac.

    onaj propeler unutar posude za pecenje se neda izvaditi van. namakala sam ga sa octom i vodom medjutim on se izgleda tako zaljepio i ne ide van. inace normalno se vrti, pekac normalno radi ali ja taj propeler nemogu izvaditi da ga operem.

    ima li netko neku ideju mozda :?
    kako ga izvuci van

  50. #100
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Koliko dugo ti tako stoji?
    Koliko dugo si namakala u vodi/octu?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •