Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Kondilomi

mikica72

Početno Kondilomi

Kondilomi su sve cesca pojava kod zena. To su bradavice koje se pojavljuju kod stidnih usana i protezu do cmara. Neugodne su i ponekad svrbe, a mogu i da krvare. Prenose se spolnim putem, a mogu i na drugi nacin kako sam cula. Aldara krema ih lijeci i cula sam da je njena cijena oko 250KM. Zanima me da li neko ima ovo i kakva su iskustva i ljijecenju ovoga ciji je uzrocnik HPV virus.

koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006

Početno

Meni je dijagnosticiran HPV prije nekoliko godina, srecom, niskorizicni i kondilomi su bili samo izvana. Rijesila sam to spaljivanjem tj. premazivanjem s necim (nemogu se sjetiit s cim) kod ginica. Jednom su se vratili, ginic mi je objasnio da je to normalno kod promjene klime a mi smo se taman vratili s mora. Pa smo ponovili postupak i otad se nisu vratili, evo ima vec 2 godine otkad ih nema.
    Privatnik mi je predlozio, u slucaju da se opet vrate, lasersko izrezivanje, kaze da je bezbolno. Laserom se odstranjuju kondilomi sa korijenom.
    Eto, nadam se da sam ti pomogla.
    17.3.2006 postala majka andjela. Tin
    20.9.2007. stiglo naše malo čudo... Sven
    http://picasaweb.google.hr/ckibe2/Sven
    18.6.2010. još jedan mali andjeo
    26.7.2011. napokon Dorian

mikica72

Početno

Naravno da jesi..ja sam jutros zakazala termin kod ginekolega privatno (inace do sada sam isla kod ginekologa u domu zdravlja) i nadam se da ce mi on dijagnosticirati imam li taj HPV. Meni je doktorica dermatolog rekla da je to doslo od pojacanog bijelog pranja i da to trebam lijecit pa sam radila bris i dobila neke tablete i vaginalete, ali to se opet vraca.pijem cajeve stalno za to i sad sam uzela maticnu mlijec sa medom +polen i propolis jer to pojacava imunitet, a kako kazu on je brlo bitan u odbrani od tog virusa...

Citiraj koksy prvotno napisa
    Meni je dijagnosticiran HPV prije nekoliko godina, srecom, niskorizicni i kondilomi su bili samo izvana. Rijesila sam to spaljivanjem tj. premazivanjem s necim (nemogu se sjetiit s cim) kod ginica. Jednom su se vratili, ginic mi je objasnio da je to normalno kod promjene klime a mi smo se taman vratili s mora. Pa smo ponovili postupak i otad se nisu vratili, evo ima vec 2 godine otkad ih nema.
    Privatnik mi je predlozio, u slucaju da se opet vrate, lasersko izrezivanje, kaze da je bezbolno. Laserom se odstranjuju kondilomi sa korijenom.
    Eto, nadam se da sam ti pomogla.

koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006

Početno

Pa mozda ti to onda ni nije HPV. Njega obicno svaki doktor prepozna na prvi pogled.
    U svakom slucaju, ako je HPV, i tvoj decko/muz bi mogao dobiti kondilome koje takoder treba spaljivati.
    17.3.2006 postala majka andjela. Tin
    20.9.2007. stiglo naše malo čudo... Sven
    http://picasaweb.google.hr/ckibe2/Sven
    18.6.2010. još jedan mali andjeo
    26.7.2011. napokon Dorian

Datum pristupanja
    Oct 2006

Početno

isto tražim savjet...
    primjećeni kondilomi, do sada nisam imala nikad nikakve probleme...
    uklonila mi ih premazivanjem ali se vratili...
    sad ih ima dosta i srbe..
    u postupku je i tipizacija hpv-a .
    da li ima još neko riješenje ili neka pomoć da se brže toga riješim?
    unaprijed hvala...
    moram priznati da sam dosta zabrinuta...

Datum pristupanja
    Dec 2009

Početno

Kondilome uzrokuje HPV! I to nisko-rizični tipovi HPV-a tj. tipovi koji nisu od velikog rizika za rak grlića maternice! Ali mogu biti poprilično neugodni i ne postoji definirani način liječenja nego to ovisi od slučaja do slučaji i zavisi od količine, mjesta, raširenosti i vrsti kondiloma. Najčešće se primjenjuje krioterapija ali i elektrokoagulacija, ekskloheacija, laser te lokalnom primjenom podofilina, interferona...I kod bilo kojeg od tretmana, često se terapija ponavlja više puta jer se kondilomi vračaju. Više o tome možete naći na ovim stranicama: http://www.anilas.net/index.php?p=3_3_kondilomi ; http://www.anilas.net/index.php?p=4_7_KRIOTERAPIJA

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •