Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Kondilomi

  1. #1
    mikica72

    Početno Kondilomi

    Kondilomi su sve cesca pojava kod zena. To su bradavice koje se pojavljuju kod stidnih usana i protezu do cmara. Neugodne su i ponekad svrbe, a mogu i da krvare. Prenose se spolnim putem, a mogu i na drugi nacin kako sam cula. Aldara krema ih lijeci i cula sam da je njena cijena oko 250KM. Zanima me da li neko ima ovo i kakva su iskustva i ljijecenju ovoga ciji je uzrocnik HPV virus.

  2. #2
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Meni je dijagnosticiran HPV prije nekoliko godina, srecom, niskorizicni i kondilomi su bili samo izvana. Rijesila sam to spaljivanjem tj. premazivanjem s necim (nemogu se sjetiit s cim) kod ginica. Jednom su se vratili, ginic mi je objasnio da je to normalno kod promjene klime a mi smo se taman vratili s mora. Pa smo ponovili postupak i otad se nisu vratili, evo ima vec 2 godine otkad ih nema.
    Privatnik mi je predlozio, u slucaju da se opet vrate, lasersko izrezivanje, kaze da je bezbolno. Laserom se odstranjuju kondilomi sa korijenom.
    Eto, nadam se da sam ti pomogla.

  3. #3
    mikica72

    Početno

    Naravno da jesi..ja sam jutros zakazala termin kod ginekolega privatno (inace do sada sam isla kod ginekologa u domu zdravlja) i nadam se da ce mi on dijagnosticirati imam li taj HPV. Meni je doktorica dermatolog rekla da je to doslo od pojacanog bijelog pranja i da to trebam lijecit pa sam radila bris i dobila neke tablete i vaginalete, ali to se opet vraca.pijem cajeve stalno za to i sad sam uzela maticnu mlijec sa medom +polen i propolis jer to pojacava imunitet, a kako kazu on je brlo bitan u odbrani od tog virusa...

    Citiraj koksy prvotno napisa
    Meni je dijagnosticiran HPV prije nekoliko godina, srecom, niskorizicni i kondilomi su bili samo izvana. Rijesila sam to spaljivanjem tj. premazivanjem s necim (nemogu se sjetiit s cim) kod ginica. Jednom su se vratili, ginic mi je objasnio da je to normalno kod promjene klime a mi smo se taman vratili s mora. Pa smo ponovili postupak i otad se nisu vratili, evo ima vec 2 godine otkad ih nema.
    Privatnik mi je predlozio, u slucaju da se opet vrate, lasersko izrezivanje, kaze da je bezbolno. Laserom se odstranjuju kondilomi sa korijenom.
    Eto, nadam se da sam ti pomogla.

  4. #4
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Pa mozda ti to onda ni nije HPV. Njega obicno svaki doktor prepozna na prvi pogled.
    U svakom slucaju, ako je HPV, i tvoj decko/muz bi mogao dobiti kondilome koje takoder treba spaljivati.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    med murom i dravom-čk
    Postovi
    96

    Početno

    isto tražim savjet...
    primjećeni kondilomi, do sada nisam imala nikad nikakve probleme...
    uklonila mi ih premazivanjem ali se vratili...
    sad ih ima dosta i srbe..
    u postupku je i tipizacija hpv-a .
    da li ima još neko riješenje ili neka pomoć da se brže toga riješim?
    unaprijed hvala...
    moram priznati da sam dosta zabrinuta...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    10

    Početno

    Kondilome uzrokuje HPV! I to nisko-rizični tipovi HPV-a tj. tipovi koji nisu od velikog rizika za rak grlića maternice! Ali mogu biti poprilično neugodni i ne postoji definirani način liječenja nego to ovisi od slučaja do slučaji i zavisi od količine, mjesta, raširenosti i vrsti kondiloma. Najčešće se primjenjuje krioterapija ali i elektrokoagulacija, ekskloheacija, laser te lokalnom primjenom podofilina, interferona...I kod bilo kojeg od tretmana, često se terapija ponavlja više puta jer se kondilomi vračaju. Više o tome možete naći na ovim stranicama: http://www.anilas.net/index.php?p=3_3_kondilomi ; http://www.anilas.net/index.php?p=4_7_KRIOTERAPIJA

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •