Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 122

Tema: sto kad prijeđemo 40tjedan trudnoće?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    123

    Početno sto kad prijeđemo 40tjedan trudnoće?

    zanimaju me vasa iskustva, mi smo sad 40+5 i mene pomalo brine zastarjela posteljica, i saznanje da inače zene u ovom tjednu vec leze u bolnici iz predostrožosti.. kada se treba provjeriti i plodna voda?

  2. #2
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja sam rodila 43+5 po zadnjoj mjesešnici, a po uzv 41+6...
    nisam ležala u bolnici, dolazila samna kontrolu skoro svaki dan, brinula sam se (ne moram ti opisivati koliko, sigurno znaš)
    doktori su rekli da nisam prenjela, ali su me svejedno naručili na indukciju (krenulo samo od sebe dan prije toga)
    samo odlazi redovito na kontrole, i ako se brineš razzgvaraj s doktorima...

    e da, kad je prošao termin po uzv, provjeravali su mi plodnu vodu na skoro svakom pregledu...(tebi nisu? ili možda nisi primijetila?)

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    123

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    e da, kad je prošao termin po uzv, provjeravali su mi plodnu vodu na skoro svakom pregledu...(tebi nisu? ili možda nisi primijetila?)
    nisu, zadnji i 4 uzv je bio u 38 tj, kad je samo izmjerila težinu, od tada idem na ctg svaki 3 dan, a sada svaki dan
    i to je to... pregled plodne vode nije spominjala

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    123

    Početno

    da li je neugodan ili bolan taj famozni pregled plodne vode?

  5. #5
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja prvi put nisam ni skužila da su mi to radili! vidjela sam u nalazu da piše pa sam pitala med sestru kako to izgleda?! :? Poslije sam znala
    to se radi u sklopu vaginalnog pregleda. imaju malu cjevčicu kroz koju valjda gledaju tu plodnu vodu. stvarno nije ni neugodno, ni bolno (barem meni nije bilo)

  6. #6
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    ja sam išla nakon termina svaka dva dana u bolnicu na pregled i svaki put su mi gledali plodovu vodu, da li je ok
    i tako pet puta
    sve ovisi o dr, neki put nisam ni osjetila, a jednom sam skočila ko oparena

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno Re: sto kad prijeđemo 40tjedan trudnoće?

    Citiraj anna01 prvotno napisa
    zanimaju me vasa iskustva, mi smo sad 40+5 i mene pomalo brine zastarjela posteljica, i saznanje da inače zene u ovom tjednu vec leze u bolnici iz predostrožosti.. kada se treba provjeriti i plodna voda?
    Normalna trudnoca traje izmedju 38 i 42 tjedna. Ne trebas lezati u bolnici osim u slucaju nekakvih komplikacija.

  8. #8
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Ja bi na tvom mjestu pitala, zamolila da me pregledaju kompletno: vaginalno, ultrazvuk i plodnu vodu.
    Pitaj ih. Tako ćeš se smiriti, i znati da je sve ok.
    Izdrži još malo.

  9. #9
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja bi isla na ultrazvuk da se vidi jel posteljica obavlja i dalje svoju funkciju, a ostale preglede, pogotovo vaginalni i pregled plodne vode bi odbila.

  10. #10
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ako si potpuno zatvorena, ne moze se gledati plodna voda. vjerojatno je to razlog sto to kod tebe ne rade. ako je beba ok, onda nema razloga za paniku i zurbu... radi se o samo nekoliko dana, sto je vrlo kratak period u odnosu na cijelu trudnocu.

    imas jos puno vremena, svaka trudnoca traje drugacije, termin je samo jedan okviran datum jednako je normalno roditi sa 42 tjedna kao i sa 38 tjedana!

  11. #11
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Ja sam rodila 8 dana poslije termina i nikakvih problema nije bilo (ako zanemarimo to sto sam se pred kraj do uzasa zivcirala ). Dapace, gestacijska starnost bebe kad se rodila je procijenjena na 40+0, tako da cini se uopce nisam prenijela nego mi je naprosto termin bio krivo postavljen. Probaj se ne nervirat i idi redovno na kontrole. Za hospitalizacijom stvarno nema potrebe, iako u nekim bolnicama zene cim prebace termin par dana zadrze u bolnici - mislim da je to totalno umobolno i samo pogorsava stvari u glavi trudnice. Isto tako, dok god je sve u redu s bebom, ne daj se nagovorit na indukciju. Sve ce biti dobro!

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno Re: sto kad prijeđemo 40tjedan trudnoće?

    Citiraj anna01 prvotno napisa
    zanimaju me vasa iskustva, mi smo sad 40+5 i mene pomalo brine zastarjela posteljica, i saznanje da inače zene u ovom tjednu vec leze u bolnici iz predostrožosti.. kada se treba provjeriti i plodna voda?
    ne brini

    ja sam u obje trudnoće rodila upravu sa 40+5 (inače mi ciklusi točni u sat uvijek i 100% kriva procjena termina)

    posteljica mi je navodno bila "zrela" još od 36 tjedna

    rodila školski savršenog dečka i curicu

    ne brini - bebe se rađaju kad one to žele, a ne mi ili doktori

  13. #13
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Ja sam odbila indukciju poroda na dan termina jer beba nije bila ugrozena, ctg uredan, plodova voda takodjer. Rodila sam nakon 7 dana u 41 tj. opet indukcijom (prokinut vodenjak ali bez dripa) a babice su me na porodu "oprale" da je beba vidljivo prenesena zbog promjena na kozi i da sto sam cekala do tada.

  14. #14
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Bebeto jel se usudiš opet nešto odbijati s obzirom na to prvo iskustvo ili si zanemarila njihove komentare? Ja sam isto prenijela u prvoj trudnoći, odbijala hospitalizaciju, opirala se forsiranju poroda pa su me na kraju samo isprepadali i sada više nemam hrabrosti za ništa. Mislim da ću ovog puta onako kako mi kažu i kako bude moralo. Ma ustvari hvata me nekakav strah na momente, a onda me opet uhvate periodi optimizma. Valjda je to tako normalno kad svaki dan iščekuješ porod. Ja sam u 40. tjednu i moglo bi krenuti kad god, a moglo bi se opet odužiti do tko zna kada....Moram priznati, mada teško, da me strah tog prelaženja termina iz razloga što odmah postaješ neka vrsta patološkog slučaja i tako ti se automatski nabija psihoza. Evo već sam nervozna od tog 30. 10. kada mi je termin. Ok sada sam se ispucala pa mi je malo lakše

  15. #15
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Janka sam "prenjela" SAMO 4 dana i kada su mi probušili vodenjak voda je bila mekonijska. Sva sreća sve je prošlo dobro.
    Ali sam se zato jako bojala da se to ne dogodi ib drugi put pa sam bila malo u panici.
    Ivu sam po uzv-u prenjela 10 dana. Induciran porod na kraju, plodnu vodu nisu mogli provjeravati jer sma bila zabetonirana, ali kao ctg je bio loš :/ , pa ajde na indukciju.
    Na kraju sam završila na carskom i kad se rodila procjena je bila 40+3.

  16. #16
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ja sam rodila kada sam bila trudna 40+5. I nisam ležala u bolnici, i sve je bilo u redu sa posteljicom Samo sam svaki drugi dan išla na pregled plodne vode.

    Da sam prenjela i puno više, ne bih svejedno išla u bolnicu jer beba krene izlaziti onda kad je spremna, a ne kad neki termini nalažu

  17. #17
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Dorotea, mislim da cu na ovome drugom porodu pristat na indukciju na dan termina ako mi je ponude. Bez obzira sto bi volila izbjec drip i nepotrebno izazivanje trudova prije vremena najbitnije mi je zdravlje moje bebe a ja cu izdrzat sve sto treba. Ja ti zelim sto brzi i bezbolniji porod, opusti se i veseli skorom susretu sa svojom bebicom !

  18. #18
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Hvala na lijepim željama.
    I ja mislim da beba krene izlaziti kada je spremna, a ne kada termin nalaže, no eto razni slučajevi pokazuju da je to onda sve bolje odraditi uz nekakav nadzor. Moja susjeda je kod nas u Osijeku prenijela čak 2 tjedna što inače baš i nema šanse jer kod nas hospitaliziraju nakon tjedan dana, ali je zato svaki dan išla na kontrole kod privatnog ginekologa koji ju nije slao na preglede u bolnicu. Tamo je samo išla roditi.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    123

    Početno

    evo da se javim, na kraju sam rodila moju kiaru sa 41+1... kad sam dosla na redovno radenje ctg-a, doktor me pitao da koliko sam trudna(bila sam 40¸+5) i odmah je rekao da ostanem i da ce mi napraviti pregled plodne vode... nalaz je na kraju bio mlječna pl. voda, i po procjeni još 2 dana...
    tako je i bilo, trudovi dosli 2 dana kasnije, i 24h nakon toga rodila se moja princeza......

  20. #20
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    čitam i ne vjerujem kako se razlikuju postupi od bolnice do bolnice. već sam napisala gore da sam
    rodila 43+5 po zadnjoj mjesešnici, a po uzv 41+6...
    . klinička procjena starosti bebe kad se rola bila je 40+6 (ako se dobro sjećam), tako da ni jedan termin nije zapravo bio točan.
    nisam ležala i nisu me inducirali, bili bi da nisu trudovi krenuli taj dan. jer ako je sve ok, nema indukcije prije 42 tjedna, jer trudnoća traje od 38-42 tjedna.
    nekad se stvari znaju i dugačije odvijati, pa je ipak potrebna indukcija. samo meni nije jasno zašto bi netko radio indukciju baš na termin ako je plodna voda ok, ctg ok... :? To mi se čini nepotrebno mrcvaranje i mame i bebe :?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Unapred se izvinjavam što ću detaljno opisati svoju situaciju:
    Možda je ovo OT, možda je za Priče sa poroda... ako jeste, nadam se da može da se prebaci tamo.

    Termin je bio 25.02, hospitalizovana sam nedelju dana kasnije, dakle 03.03. Tog dana sam pogledana na UZV i bilo je sve ok, osim posteljice koja je krenula da stari.
    Kako je bio vikend, niko me nije dirao, ali pošto porod nije krenuo, odmah u ponedeljka ujutro su me stavili na indukciju.
    Kontrakcije su krenule, meni bile vidljive, ali potpuno bezbolne. Ležala sam u krevetu i gledala kako mi se na svakih minut-dva pravi grudva.
    Doktorka me je obilazila na svaki sat i kad posle 4 sata nije ništa krenulo, skinuli su me sa boce oksitocina.
    Rečeno mi je da će mi to ponoviti za dva dana, pa da sutradan ne jedem ništa (kao što nisam jela ni prethodnog dana iz istog razloga).
    Sutradan uveče mi je ispao čep i tokom noći sam osetila blago zatezanje u stomaku i leđima, ali sam uglavnom prespavala. Negde pred zoru me je stislo malo jače, pa me je sestra nakon merenja, pregleda (otvorena 1 cm) i klistira uvela u porođajnu salu gde sam ležala i čekala jutarnju smenu da dođe da bi mi dali indukciju.
    Tako je i bilo. Novu bocu sam dobila u 8 ujutro, a da me tad niko nije bio pregledao tako da nisam znala koliko sam otvorena. To je bilo na 41+5
    Porodila sam se u 10.25. 3.200 gr, 50 cm. Znači prosečna beba
    Za to vreme trudovi su mi bili nenormalno jaki skoro bez pauze. Ja sam ih prodisavala, hvatala me nesvestica i nekoliko puta sam povratila od bola i to jabuku koju sam pojela prethodnog dana!
    Ne moram reći da sam dobila i epiziotomiju (koja po rečima babice i nije bila potrebna, ali je načelnik naredio da se sve prvorotke secnu) i naleganje na trbuh.
    Mislila sam da to sve tako treba, pa mi tada i nije bilo čudno.
    K je rođena malo smežurana, a voda je bila zelenkaste boje (pada mi na pamet da bi to moglo biti i od indukcije). Po proceni lekara, prenesena je 8 dana.
    Posteljica je bila zaostala, nije htela da se rodi nakon pola sata od poroda, pa su mi je ručno vadili napolje.
    Tek neki dan sam saznala da je za to potrebno i do dva sata.

  22. #22
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja sam Novija prenela 4 dana, i po proceni je bio prenesen tacno toliko.
    Izija sam po menstruaciji prenela 8 dana, po meni dan-dva, a po pedijatru 6 dana.
    Novi je imao mekonijsku, a Isidor mlecnu plodovu vodu.
    Oba porodjaja su bila indukovana, s Novijem mi je porodjaj poceo noc pre indukcije, a s Izijem sam se dva dana izmotavala po bolnici i otisla na indukciju 3cm otvorena, ali bez trudova.

    Meni je uzasno tesko palo prenosenje, sanjam da dobijem trudove par dana pred termin po menstruaciji, ili da mi pukne vodenjak u to neko vreme...

  23. #23
    Aliana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    50

    Početno

    Ja sam danas 40+1,bila sam na kontroli i dr kaže da sam čvrsto zatvorena i da neću još barem tjedan dana....
    Zanima me ima li još netko sa sličnim slučajem a da je ipak porod krenuo ranije od prognoze?Meni je već postalo stvarno teško a i sve sam nervoznija,samo što ne grizem ljude koji me pitaju kad ću roditi

  24. #24
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    U terminu si. A to znaci da porodjaj moze krenuti svakog trenutka. Opusti se.

  25. #25
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam bila cvrsto zatvorena sa 42 tjedna

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj Aliana prvotno napisa
    Ja sam danas 40+1,bila sam na kontroli i dr kaže da sam čvrsto zatvorena i da neću još barem tjedan dana....
    Zanima me ima li još netko sa sličnim slučajem a da je ipak porod krenuo ranije od prognoze?Meni je već postalo stvarno teško a i sve sam nervoznija,samo što ne grizem ljude koji me pitaju kad ću roditi
    I ja mislim da su takve prognoze neutemeljene. Porod ti može krenuti bukvalno svakog časa. I nemoj da se nerviraš, to će ga odložiti

  27. #27
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Aliana, ako se jos u komadu, opusti se. Meni su na pregledu s 41+0 rekli da mi je cerviks jos totalno nezreo. Ja vec pala u tesku depru, a kad ono, trudovi mi poceli te veceri i rodila iduce jutro
    I sve znam kako se osjecas kad te stalno ispituju jesi li rodila i kako to da jos nisi rodila. (Posalji ih sve fino k vragu )

  28. #28
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Mene je dr. želio inducirati 40.tj. jer sam tad bila već 2tj.otvorena 2prsta, nestalog ušća,nepravilnih povremenih trudova ali se nisam dala jer su ctg i plodna voda ok, s vidljivim verniksom na bebici. Njemu nikako nije bilo jasno zašto odbijam indukciju jer bih tako otvorena i "moje tjelesne strukture" uz pomoć dripa rodila za tren . Još čekamo i nadam se da će bebica brz krenuti, stvarno bi bilo više nego ironično da uz dugotrajnost kontrakcija i otvorenost na kraju moram na indukciju jer sam prešla 42.tjedan.

  29. #29
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj vanesax prvotno napisa
    I ja mislim da su takve prognoze neutemeljene. Porod ti može krenuti bukvalno svakog časa. I nemoj da se nerviraš, to će ga odložiti
    X

  30. #30
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    ja bi isla na ultrazvuk da se vidi jel posteljica obavlja i dalje svoju funkciju, a ostale preglede, pogotovo vaginalni i pregled plodne vode bi odbila.
    ja sam ovako napravila, na 40+6 posteljica nije pokazivala znakove starenja i bilo je dovoljno plodne vode

  31. #31
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Trudnoća pema definiciji traje 280 dana ili 40 tjedana od dana posljednje menstruacije. Porod prije 37 tjedna smatra se preuranjenim, a porod nakon 42 tjedna smatra se prenešenom trudnoćom (ili 294 dana).
    Mogućnost bolesti ili smrtnosti djeteta se lagano povećava s prenešenom rudnoćom, ali rizik još uvijek ostaje malen.

    U svrhu informiranog izbora, žena mora biti upoznata sa rizicima za svoje i djetetovo zdravlje ako je trudnoća produžena. Također mora biti upoznata sa postupcima kojima se može inducirati porod, rizicima istih, te sa rizicima da nastavi trudnoću i čeka spontani početak poroda.
    Standardna definicija prenešene trudnoće je nakon 42 tjedna (294 dana), ali se javljaju i tumačenja da ne se treba dopustiti da trudnoća traje duže od 287 dana ili čak duže od 283 dana.
    Teško je definirati postotak pojavljivanja prenešenih trudnoća jer se sve više inducira porod u trudnoći koja se nastavlja i nakon termina. Procjenjuje se da 89 % trudnoća završava između 37. i 41. tjedna, 4% ih je prenešeno, a 7% preuranjeno.
    Prenešena trudnoća može biti vezana uz nasljednje i rasne faktore. Češća je kod trudnoća s muškim djetetom.
    Neke abnormalnosti kao sšto je anencefalija, trisomija 16 i trisomija 18 također mogu uzrokovati produženu trudnoću.
    Moguća je također i greška u izračunavanju termina bilo ultrazvukom, bilo određivanjem po zadnjoj menstruaciji (pogotovo ako je do trudnoće došlo odmah nakon prestanka uzimanja kontraceptiva).

    Rizici prenešene trudnoće:
    - rast komplikacija u porodu, duži porod, povećanje potrebe za operativnim dovršenjem
    - veća mogućnost komplikacija kod bebe, apgar manji od 4, mogućnost aspiracije mekonija
    - mogućnost smanjene težine za gastacijsku dob
    Još uvijek se debatira da li je produžena trudnoća povećava rizik za morbilitet i/ili smrtnost, ili su faktori koji povećavaju rizik kod bebe krivi i za produženu trudnoću.

    Prenatalne procjene stanja fetusa i produžene trudnoće:
    - CTG – provjerava se stanje bebe. Pretpostavlja se da taj test nije objektivan i da samo vodi do sve više idukcija i operativnog dovršenja
    - Količina plodne vode – UZV - ako je smanjena, smatra se da je fetus ugrožen. Često vodi u nepotrebnu indukciju
    - Protok krvi kroz pupčanu vrpcu – UZV – ako protok nije potun, fetus je ugrožen. Ovaj nalaz smatra se prihvatljivim.

    Metode idukcije:
    Ne odnose se samo na medicinske postupke davanja ljekova i prokidanjem membrana, već i na sve postupke koje potiču tijelo da počne s porodom, te akupunkturu, homeopatiju , upotrebu biljaka i sl.
    - Stimulacija prirodnog balansa hormona – spolni odnos, stimulacija grudiju i brdavica – ne uspije uvijek, ne preporuča se u rizičnim trudnoćama
    - Ricinusovo ulje – oko 50 % uspješnosti, nije do kraja istraženo, povezuje se s vrtoglavicom u porodu
    - Čaj od lišće maline – opušta mišiće, omekšava cerviks, pojačava efekt kontrakcija maternice. Ne smije se uzimati prije punih 36 tjedana trudnoće. Najbolji se rezultati postižu ako se uzima redovito kroz neko vrijeme. Žene s ožiljkom na maternici, s prethodnim preuranjenim porodom i trudnoćom kao posljedicom IFV ne bi trebale piti ovaj čaj.
    - Akupunktura – najbolje rezultate pokazuje kod puknuća vodenjaka a bez trudova, skraćuje porod
    - Prokidanje membrana – inducira porod, ali kao rutinski postupak ne pokazuje prednosti. Zbog neugodnosti podtupka preporučaju se manje invanzivne metode.
    - Medicinske intervencije –prostagladin u gelu ili infuziji. Jednom kad se indukcija počne, porod se mora i dovšiti. Obično se veže uz pojam „kaskada intervencija“

    Istraživanja pokazuju da ako je trudnoća (prema nalazima UZV) duža od 41 tjedna (290 dana) 60% započet će spontanim porodom unutar 3 dana, odnosno 90 % unutar 7 dana.

    Stoga je u svrhu informiranog izbora porebno upoznati ženu da će vjerojatno dočekati spontani početak poroda prije 42 tjedna, te ju je potrebno upoznati da nije značajno povećan rizik od mortailiteta i morbiliteta u prenešenoj trudnoći.

    Izvor: Informed choice letci
    www.infochoice.org

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    sibenik
    Postovi
    241

    Početno

    ja sam rodila 41+3...iako je sve bilo ok pristala sam otici u bolnicu 3 dana ranije....tamo su mi pregledavali plodnu vodu i ctg-sve je bilo ok.....porod je zapoceo spontano, citav dan su me rasturali trudovi koji su poceli prethodnu noc, ali sam sutjela jer nisam zeljela nikakve nepotrebne intervencije....sestru sam pozvala nakon sto mi je puknuo vodenjak...dr me pregledao i poslao u radjaonu...nisam uspjela izbjeci nalijeganje i epi ali eto drip jesam.
    moram reci da mi u tih 3-4 dana u bolnici nitko nije prijetio indukcijom iako se daje sakom i kapom....

  33. #33
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ja sam Marina rodila 40+6, inducirano (tj.poluinducirano, imala sam svoje neprimjetne trudove, a na indukciju sam uključena bez razloga), gestacijska dob po porodu je procijenjena na 41, dakle, bio je objektivno "prenešen"(i izgledao je malo "drugačije"-jako natečen, zbuckan, stisnutih okica) i sve super ap 10/10.
    na indukciju ni ostale "pripomoći" više nikad nebi pristala, al bi išla na UZV redovno nakon termina.
    Svim se srcem nadam da mi ovaj puta to NEĆE biti potrebno, makar, tjedan dana još, a naznaka nikakvih :/

  34. #34
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Mateu sam rodila sa 40+3 ali da nije bilo dripa i ostalih intervencija tko zna kad bih rodila, sada sam 40+1 i ovaj put idem u bolnicu u zadnji tren da izbjegnem nepotrebno. Jedino me, moram priznat, živcira odlazak na pregled vode svaki drugi dan, ali ajde i to ću izgurat samo da bude što prirodniji porođaj

  35. #35
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    meni je taj pregled vode isto sumnjiv. ja bi radije isla na ctg i uzv, ustvari samo uzv

    znaci kristina ono su bili laznjaci, a?

  36. #36
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    meni je taj pregled vode isto sumnjiv. ja bi radije isla na ctg i uzv, ustvari samo uzv

    znaci kristina ono su bili laznjaci, a?
    Da, ono su bili lažnjaci (i nisam se samo tu večer spremala, bilo je još takvih noći koje su me totalno zbunile) Po doktorovim riječima moglo bi ovaj vikend, otvorena sam dobra 2 prsta. Vidjet ćemo

  37. #37
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Jučer su mi na pregledu rekli da u slučaju ako porod ne krene do petka, u petak će mi inducirati. Sutra još idem na pregled pa ću znati točnije. Ni u snu nisam pomišljala na tu soluciju i samo se nadam da još uvijek stigne krenuti prirodno..

  38. #38
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj kristina_zg prvotno napisa
    Jučer su mi na pregledu rekli da u slučaju ako porod ne krene do petka, u petak će mi inducirati. Sutra još idem na pregled pa ću znati točnije. Ni u snu nisam pomišljala na tu soluciju i samo se nadam da još uvijek stigne krenuti prirodno..
    mene su naručila na indukciju u ponedjeljak ujutro, na 43 po zm. rodila sam u nedjelju.
    i tebi želim da krene prirodno dan prije indukcije

  39. #39
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Ja prvo rodila na termin, inducirano, bez potrebe. Drugo 41+3, brzo, ali prilično bolno i sve je ok, samo što je momak imao 4kg 200gr, tako da je ipak bolje ako krenu malo ranije.

  40. #40
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    Citiraj kristina_zg prvotno napisa
    Jučer su mi na pregledu rekli da u slučaju ako porod ne krene do petka, u petak će mi inducirati. Sutra još idem na pregled pa ću znati točnije. Ni u snu nisam pomišljala na tu soluciju i samo se nadam da još uvijek stigne krenuti prirodno..
    mene su naručila na indukciju u ponedjeljak ujutro, na 43 po zm. rodila sam u nedjelju.
    i tebi želim da krene prirodno dan prije indukcije
    hvala ti zaista bih voljela da krene...kaj da radim više? čučnjeve? pa cijelu kuću sam oribala, dnevno prijeđem 20 puta po stepenicama..kaj više?? neki dan otišla pješke do placa pa svi bili u panici kaj ak me stisnu trudovi putem..a ono niš..

  41. #41
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    kristina,jedi ananas, kažu da to pali. Probaj, ništa ne košta.

  42. #42
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    odlično!!! probat ću, hvala.

  43. #43
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    krisitna - ak imas pilates loptu, mozes skakutati po njoj bar 20 min dnevno (nikakve vjezbice nego bas ono pravo gore-dolje skakutanje). i naravno, bez obzira sto neki kazu da nista ne moze potaknuti porod, puno ljubavi sa TM ne moze skoditi meni je to dvoje, u kombinaciji sa stepenicama i svakodnevnim dugim setnjama pomoglo.
    sretno!

  44. #44
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    indukciju ti rade jer je takav protokol, a ne jer je to stvarno potrebno. inace, termin traje do puna 42 tjedna pa imas vremena. koliko vidim, tebi ce u petak biti tek 41+2, znaci imas jos 5 dana "ekstra".

    porod u principu ne krece dok beba nije spremna, a termin moze biti i krivo izracunat.

    ono sto jos kazu u narodu da pomaze--ljuta hrana, seks (sperma sadrzi prostaglandine koji omeksavaju cerviks), ananas, hodanje po stepenicama.. ja sam probala sve, nis mi nije pomoglo (prije 1. poroda). pristala sam na indukciju sa puna 42 tjedna (po njihovom), i jos uvijek zalim. da je moj f. morao doci na svijet takvim porodom. sori, ja sam jako protiv indukcije, pogotovo protiv indukcije iz protokola. ja bi ti uvijek prvo preporucila: daj si vremena. daj bebi vremena da sazrije i da porod krene sam od sebe.

  45. #45
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    indukciju ti rade jer je takav protokol, a ne jer je to stvarno potrebno. inace, termin traje do puna 42 tjedna pa imas vremena. koliko vidim, tebi ce u petak biti tek 41+2, znaci imas jos 5 dana "ekstra".

    porod u principu ne krece dok beba nije spremna, a termin moze biti i krivo izracunat.

    ono sto jos kazu u narodu da pomaze--ljuta hrana, seks (sperma sadrzi prostaglandine koji omeksavaju cerviks), ananas, hodanje po stepenicama.. ja sam probala sve, nis mi nije pomoglo (prije 1. poroda). pristala sam na indukciju sa puna 42 tjedna (po njihovom), i jos uvijek zalim. da je moj f. morao doci na svijet takvim porodom. sori, ja sam jako protiv indukcije, pogotovo protiv indukcije iz protokola. ja bi ti uvijek prvo preporucila: daj si vremena. daj bebi vremena da sazrije i da porod krene sam od sebe.
    Ma sve ja to znam i radije bih ostala tamo da mi prate stanje bebe nego da mi induciraju porod, zaista sam ovaj put htjela da sve ide prirodno..
    svjesna sam da je njima tako jednostavnije i lakše jer ne želi snositi odgovornost a ja sam opet takva da se ne usudim ići kontra njihovih protokola, jer bih time išla kontra svih. Ima još jedna stvar, idem preko nekog tko je iznimno cijenjen tamo i znam da ako bih tjerala po svom dovela bih tu osobu u neugodnu situaciju a to ne želim. Eto, nadam se da će sve proći kako treba i znam da će se ponašati onako kako misle da treba, i unatoč svim saznanjima i pričama i iskustvima ne osjećam se kompetentnom da se suprotstavljam odlukama medicinskog osoblja, bez obzira slažem li se s njima ili ne...

  46. #46
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    i naravno da ću pitati i pokušati moliti da mi se samo prati stanje bebe..ali ako odluče da mora biti indukcija sigurno neću otići iz bolnice

  47. #47
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Divim se svima vama koje ste uspjele natjerat vodu na svoj mlin, ja se jednostavno ne usudim. Jedino u čem sam bila ustrajna bila je odluka da u zadnji tren odem u bolnicu...bila sam uvjerena kako neću termin dočekati a vidi me sad!! :shock: I ljuta sam i tužna zbog sveg tog i vjerojatno ono najgore- nedovoljno hrabra Nadam se samo da će sve proći kako treba i da sa bebicom bude sve u redu

  48. #48
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    cuj, ja mislim da je bolje da u ovakvim trenucima mislis prvo na sebe, a onda na nekog cijenjenog. ne radas svaki dan. nemoj zaboraviti da ponekad jedna intervencija povlaci drugu, a cini mi se da kod tebe nema niti jedan kvalitetan razlog ni za jednu od intervencija.

    ja ti ovo pisem iz svoje koze. nakon prvog poroda, obecala sam sama sebi da si tako nesto vise necu dozvoliti. jer da sam imala jos jedan onakav (ili slican) porod.. ne bi dobro prosla.

    stvarno, porod nije vrijeme kad treba misliti na druge . ako ti je frka zbog cijenjene osobe, mozes otici u drugu bolnicu.

    ali ja se nadam da sve to nece biti potrebno, i da ces roditi nocas

  49. #49
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa

    ali ja se nadam da sve to nece biti potrebno, i da ces roditi nocas
    ajme i ja... to bi bila najidealnija situacija
    hvala ti mikka

  50. #50
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    znam draga kako je

    samo nemoj biti tuzna. pricaj s bebom, pozovi ju van. daj si jos malo vremena. uvijek mozes traziti da te samo pregledaju (mozda najbolje uzv) i puste doma. reci da obecajes da ces doci kad trudovi pocnu

    drzi se

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •