Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Bolovi u Blizanačkoj trudnoći

  1. #1
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno Bolovi u Blizanačkoj trudnoći

    Drage mame blizanaca...

    Trudna sam 15 tjedana,dvojajčani, i veoma me zanima vaše iskustvo sa bolovima u trudnoći. Ja ponekad osjećam neugodan pritisak u trbuhu, ponekad probadanja na lijevoj i desnoj strani, rastezanja maternice (kao lagani grčevi mišića), dosta mi je teško ustajati, mogu spavati samo na ljevom boku...sve u svemu, trudnoća mi je počela dosta teško i uglavnom mirujem kod kuće, ležim i kad imam snage skuham ručak i neke sitnice napravim.
    Moja ginekologica govori da je mnogo simptoma pojačano jer uzimam utroestan 3x200 več od 5 tjedna (prestajem ovaj tjedan), i da kada prestanem s tim biti će mi dosta lakše.

    Pošto sam izgubila bebu u 6 mjesecu trudnoće, prije 2 godine, možete pretpostaviti da me strah, i sve što osjetim interpetiram kao neku opasnost za svoje bebe.

    Nemam niti jednu osobu koju poznajem da je imala blizance, i nema mi tko reći kako se postaviti prema nekim stvarima. Tako vas stvarno molim da podjelite sa mnom sve neke neugodne simptome koje ste osjećale, a koje su zapravo normalne za blizanačku trudnoću.

    Hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Mlini
    Postovi
    195

    Početno

    čestitam na trudnoći svi ti bolovi i rastezanja maternice su ti sasvimn normalni i očekivani dobro je sto spavas na lijevom boku radi prokrvljenosti maternice sto vise možes,jedi zdravo i lagano punoo odmaraj SPAVAJ sto vise jer poslije neces moci sigurno,budi optimistična a ako sto ne daj bože pođe krivo odmah u bolnicu.cini sve ono sto te u trnutku veseli,okruži se pozitivnim ljudima i nema razloga da ne bude dobro. Sve ovo ti govorim jer sad sam došla na rodu nakon dugo vremena preko 200 dana ležanja u bolnici, ali sad jedno zlato spava kraj mene u boravku a drugo u sobi i već dva mjeseca uzivam u njima i ne znam kako sam prije živjela bez njih.

  3. #3
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ajme Miki, 200 dana u bolnici?! Ako ti nije bed pisati, zašto si morala odležat sve? (može i pp).
    Ali sad kad ih pogledaš znaš da bi mogla za njih još x puta toliko izdržat, jesu jednojajčani ili?

    Tako se nadam da će s mojom trudnoćom sve bit OK i da ćemo brzo upoznat svoje bebe...svaki dan ih sve više obožavam a ako budem morala ležat, a ležat ću...

    Meni je jutros bilo kao malo bolje, nisam imala previše pritiska i bolova, ali evo kako je prošlo podne - jedan, opet pritisak i moram leć na bok...
    Nevjerovatno mi je da blizanačka trudnoća može bit toliko teža...baš me imobiliziralo a umor mi je nevjerovatan. Sutra u 08 imam pregled i več pišem spisak da rečem doki sve što me mući, jer inače odem i kad ih vidim na monitoru pola toga zaboravim.

    Hvala

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    9

    Početno

    bol na lijevoj strani prepone pa na desnoj... u blizanačkoj trudnoći... jako poznato...
    znala bih se probuditi usred noći i ne moći se pomaknuti..
    muž me jedanput htio nositi, ali morao me pustiti dok bol nije prošla sama...
    kako brzo došla bol, tako brzo prošla - kao da se ništa nije niti dogodilo...

    uglavnom, prijateljica mi je sada trudna i isto čeka blizance i ima iste tegobe. Bol je to koja paraliziram (barem mene), ali brzo prođe i poslije mi je bilo kao da se ništa nije dogodilo.
    Danas imam dvije lijepe curice i suosječam s tobom

    i moram završiti s pisanjem, jer jedna plaćeeeeeeeee (nikad vremena s blizankama)


  5. #5
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    More mi ćemo na sljedećem pregledu vidjet dal su cure, dečki, il možda oboje.

    Baš kako si rekla, stalno neki bolovi, ali stvarno kako dođu tako prođu...i evo danas npr. nemam nikakve bolove, a i trbuh mi se čini malkice manji, tj. lakši, i ja odma frikiram, i želim svoje bolove nazad
    Svaki dan je apsolutno drugačiji...jedan dan imam užasan pritisak i osječaj da če mi bebe ispast kroz pipi, a drugi dan nema pritiska al zato osječam neke menga grčeve (za to uzmem magnezij) a onda treći dan nema ni toga nego sjevajuća probadanja sa svih strana...pa onda četvrti dan mi je koža jako rastegnuta, i znaju me čak boliti i onih par strija koje su ostale iz prošle trudnoće...ma koma...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    9

    Početno

    ha, ha....
    oprosti smijem se zato jer mi je to taaaako dobro poznato (prošlo je svega 6 mjeseci)
    što je najbolje, dobra frendica mi treba roditi blizance za mjesec dana i ima toliko sličnih simptoma koje sam imala i ja...
    u početku trudnoće sam bila dosta prestrašena (bojala sam se za blizanke) jer osječala sam se kao zadnji Jeremija, stalno mi je nešto bilo, boljelo, nisam mogla disati, lupalo srce, žgaravica, pritisak, nisam mogla hodati, vrtoglavice, crnilo pred očima... ma 101 problem, svaki drugi dan nešto novo. A nije mi prva trudnoća (imam već jedno djete od 4 godine). U svemu mi je dosta pomogao internet i to forumi roda i trudnoća u kojima sam vidjela da nisam sama i da se to dešava i drugim ženama i da treba izdržati tih 8-9 mjeseci. Naravno, ako nema nekih većih problema.
    i kako rodila... (kad nisam izmoždena od umora od posluživanja 2 živahna djeteta), idem i na fitness, šetam, ma normalna žena (što god to podrazumjevalo )
    Draga Roza Groza zato izdrži, blizanačka trudnoća je teeeeška, ali ima lijepi rezultat

  7. #7
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Thanks Jedva čekam da vidim te male rezultate i vjerujem da ču sve zaboravit...a naravno do tada ču si dopustit malo frikiranja, mora se što ću! Al da je teško, jest. Jedan dan manje drugi više, za ispalit glavom...

  8. #8
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Draga Roza Groza,
    glavno je da što više miruješ! Nema lijeka koji može biti blji od toga.
    Ja sam na početku druge (blizanačke) trudnoće imala slične simptome, bolove, probadanja i jaaako sam se prepala, jer u prvoj trudnoći toga nije bilo. Međutim imala sam i hematom, pa sam bolove pripisala tome. Poslije u nisam imala bolove, ali sam uglavnom ležala i odmarala, nisam morala kuhati i sl. S vremenom je došlo do osjećaja prisitka koji je postajao sve veći. Iz straha sam preležala na lijevom boku iako realnih indikacija nije bilo. Rodila sam u 37. tj. dva lijepa dečkića.
    Da napomenem, radila sam urinokulturu u par navrata. Jesi li i ti? I dva puta cervikalne briseve. Pila sam zbog uroinfekta antibiotik.
    Želim ti sve najbolje!

  9. #9
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Radila sam urinokulturu i briseve u nekom 12 tjednu. Sve čisto. Ponovno ćemo radit valjda za mjesec dana, il možda več na sljedećem pregledu. Vidjet ću s dok. Al ja isto želim minimum 2 puta to sve obavit.

    Ma sad sam dva dana odležala, em me jugo stislo, em sam imala taj pritisak a zna mi se usred dana par puta javit da osjetim lagano grčenje maternice, pa još i više mirujem radi toga, uzmem magnezij. A doktorica isto govori, najvažnije je mirovanje i da nema tog lijeka koji može bit bolji od mirovanja. To me tješi jer bogme MIRUJEM ko luda...ispalila sam od mirovanja


  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Tek ćeš ispaliti pred kraj.....
    Poslije 30 tjedna.... nikad kraja...

  11. #11
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Sundance ti me uvijek utješiš prvo za trbuh sad za ispaljivanje Al drago mi je vidjet da je sve ovo normalno i da nisam jedina trudnica koja leži, reži i paničari

    Danas nekakva lagana probadanja u području mjehura, prepona i stidne kosti

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Evo sad ću te utješiti..... Sve će to proći...
    A što se tiče trbuha, i meni treba utjeha da će se jednom vratiti u normalu...
    A nitko me ne tješi...
    Ljudi mi kad imam usku majcu i ( a sad su mi sve uske ) i kad sam bez djece čestitaju na budućoj prinovi...
    A kad sam sa twinsima mi pak čestitaju kak dobro izgledam s obizrom da sam nedugo rodila twinse

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    127

    Početno

    Sundance ne mogu se uzdrzat da ti ne cestitam na twinsima
    pravi angjeli

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    A joj, baš ti hvala i baš si draga...

  15. #15
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    kopirala marči:
    Bolovi u trbušnim mišićima



    RODA - Početna
    -> Blizanci, trojke, četvorke...
    Prethodna tema :: Sljedeća tema
    Autor/ica Poruka
    RozaGroza



    Pridružen/a: 29. 06. 2008. (21:57:45)
    Postovi: 359
    Lokacija: Dubrovnik
    Postano: sub stu 15, 2008 5:53 pm Naslov: Bolovi u trbušnim mišićima

    --------------------------------------------------------------------------------

    Drage cure,

    daj mi recite dali je normalno osječat bol u trbušnim mišićima, al baš dole poviše mjehura pa do ispod pupka. Danas se jedva dižem iz kreveta koliko me to zahebava. Pusti me na po ure pa se ponadam da nije ništa a onda opet počme. Ležim zapravo cijeli dan, osim pravljenja ručka i odlaženja na pipi...a ovaj sam feeling imala i do sad al nije bio tako intezivan i dosta je kraće trajao.

    Jel moguće da mi se razdvajaju mišići???

    Inaće moji trbušni mišići, ako se uopče ova sramota koja drži moje sexy salo može nazvat trbušnim mišićima, me svakim danom sve više i više zezaju. Moram nositi pojas ako želim hodat jer inaće nakon 5 minuta moram sjest i ispuhat se. Ma ko kakva stara baba sam...ne mogu ništa!!!
    _________________
    Where there is great love there are always miracles.
    ticker

    [Vrh]


    Mama Martina



    Pridružen/a: 02. 04. 2007. (15:49:23)
    Postovi: 37
    Lokacija: Zagreb-Malešnica
    Postano: uto stu 18, 2008 12:49 pm Naslov:

    --------------------------------------------------------------------------------

    Ja sam rodila prije dva i pol mjeseca (carski) i do skoro dva mjeseca su me jako boljeli trbušni mišići. Jedva sam se ustajala iz kreveta, tako da mislim da je to normalno. Prije koliko si ti rodila?
    _________________
    Nika 18. 4. 2005.
    Tara 27. 8. 2008.

    [Vrh]


    RozaGroza



    Pridružen/a: 29. 06. 2008. (21:57:45)
    Postovi: 359
    Lokacija: Dubrovnik
    Postano: uto stu 18, 2008 2:54 pm Naslov:

    --------------------------------------------------------------------------------

    Mama Martina ja sam još trudna tek 20i tjedan...al sigurna sam da se sječaš ako su te boluckali mišići u trudnoći???

    Čestitam na prinovama Jesu jednojajčani ili?
    _________________
    Where there is great love there are always miracles.
    ticker

    [Vrh]


    RozaGroza



    Pridružen/a: 29. 06. 2008. (21:57:45)
    Postovi: 359
    Lokacija: Dubrovnik
    Postano: uto stu 18, 2008 2:57 pm Naslov:

    --------------------------------------------------------------------------------

    Uh ja isto kao i ti ne gledam potpis
    _________________
    Where there is great love there are always miracles.
    ticker

    [Vrh]


    Mama Martina



    Pridružen/a: 02. 04. 2007. (15:49:23)
    Postovi: 37
    Lokacija: Zagreb-Malešnica
    Postano: uto stu 18, 2008 4:27 pm Naslov:

    --------------------------------------------------------------------------------

    Da, niti ja ne gledam potpis. Da, u trudnoći su me isto boljeli mišići i to tako jako da nisam niti mogla hodati. Čak više u ranijoj trudnoći (oko 20. tj.) nego kasnije. Svejedno bih ja nazvala ginekologa.
    _________________
    Nika 18. 4. 2005.
    Tara 27. 8. 2008.

    [Vrh]

  16. #16
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    kopirala marči:

    Kuckanja u cervixu



    RODA - Početna
    -> Blizanci, trojke, četvorke...
    Prethodna tema :: Sljedeća tema
    Autor/ica Poruka
    RozaGroza



    Pridružen/a: 29. 06. 2008. (21:57:45)
    Postovi: 359
    Lokacija: Dubrovnik
    Postano: pet stu 21, 2008 12:55 pm Naslov: Kuckanja u cervixu

    --------------------------------------------------------------------------------

    Cure drage

    Svako malo, ovisno valjda o položaju mojih bebica, osjetim kao da me nešto pika u cervixu, često je to feeling kao da mi dole jako srce kuca. Nije bolno...ali iz nekog straha da se ne otvorim, nije ni ugodno. Inaće sam bila na pregledu prije 10-12 dana, zatvorena sam i cervix nije mekan tako da mi doktorica nije ništa o tome previše rekla, to je navodno normalno, a ne brine se previše zbog ničeg pogotovo jer sam na mirovanju doma i ne radim skoro ništa i govori da se stvarno jako pazim i da ne brinem.

    Mene svejedno zanima dal neka od vas ima taj feeling u cervixu. Baš kao da se moja curka koja je smještena ispod pupka, okrene se nekako i stvori pritisak i na mjehur i na cervix. Počmemi i osječaj da mi se jako jako piški, a kad odem na wc, ništa, 3 kapi.
    _________________
    Where there is great love there are always miracles.
    ticker

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Roza ja bih ti savjetovala zbog straha koji prolaziš a i zbog prve trudnoće da odeš na jedan pregled. Bolje jedan pregled više pa da je sve u redu nego da izludiš razmišljajući.
    Ja osobno nisam imala takav osjećaj u cerviksu. Samo jako veliki pritisak koji je malo bio prisutan pa malo ne.

  18. #18
    sbonetic avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    901

    Početno

    Nova sam ovdje , napokon sam s potpomognute prešla na lijepše teme....u 10 sa tjednu i nosim dvojajčane blizance ali sam puna straha i pitanja! Pa mame blizanaca ukratko jeste li imale bolove u trbuhu u tako ranoj trudnoći, zna me zabolit da se ne mogu ispravit nije to jaka bol ali nije baš ugodna!

  19. #19
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Citiraj sbonetic prvotno napisa Vidi poruku
    Nova sam ovdje , napokon sam s potpomognute prešla na lijepše teme....u 10 sa tjednu i nosim dvojajčane blizance ali sam puna straha i pitanja! Pa mame blizanaca ukratko jeste li imale bolove u trbuhu u tako ranoj trudnoći, zna me zabolit da se ne mogu ispravit nije to jaka bol ali nije baš ugodna!
    Draga znala sam ih imati i prolazili bi sami od sebe kako i došli tako i prošli samo miruj i sve bude ok.
    Strah je nešto što će te nažalost pratiti do kraja ali neće biti izražen toliko što če trudnoća više odmicati kraju.
    Samo hrabro,pozitivno

    pozdrav od nas troje vama troje :D

  20. #20
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    podižem

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima, nova sam na forumu no dugo vas čitam i odmah cu zagnjaviti sa svojim strahovima. Trudna sam 18+2 s twinsima (Mpo bebice) i zadnjih par dana osjetim probadanja u sredini donjeg dijela trbuha, nisu jaka i brzo prodje no vrlo je nelagodno, kao brzinski ubod... Na zadnjem uzv pred dva tjedna je sve bilo super izuzev blage upale mjehura za koju san dobila terapiju, te problemcica s probavom zbog kojih sam bila na kratko hospitalizirana- na kraju se ispostavilo da je problem bio u naglom prestanku pušenja na koje se probavni trakt nije naviknuo... Je li koja od vas imala slične bolove?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    55

    Početno

    Ja nemam tako jake bolove al meni uz zgaravicu koja ne prolazi,imam osjecaj u trbuhu kao da mi iznutra netko gasi cigarete na kozu..zapece minutu i prode..stvarno cudno..sad sam u 16 tj..sta ce jos svega da bude..

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    12

    Početno

    Draga Snkmspkms, ja sam tako oko 18-19 tjedna imala probadanja, kratkotrajna u donjem dijelu stomaka i sebe napominjala da moram dr. pitati zbog cega se pojavljuju takvi bolovi, ali me dr. preduhitrio i sam pitao imam li kakvih bolova. Rekao mi je da je to normalno i preporucio mi dodatni unos magnezija, dan dva nakon sto sam pocela uzimati magnezij, bolovi tj. probadanje je prestalo. Takodjer, cesto bi mi se desilo da me pri ustajanju probode dio povise prepone do stomaka, ali to se ligamenti, misici, maternica, itd. pripremaju za nove promjene svakako priupitaj dr. o cemu se radi ako se plasis, samo se nemoj opterecivati.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    8

    Početno

    Pozdrav svima i velikeeee čestitke na ❤️❤️....
    Nova sam i trudna 14 tjedan sa blizancima( dvojajcani).... još sam u pozitivnom šoku

  25. #25
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    Tara cestitam!!!! <3 <3

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj ana-blizanci prvotno napisa Vidi poruku
    Tara cestitam!!!! <3 <3
    Moram mirovati jer mi je placenta prvog preko ušća.... malo me frka??? Ima li tko iskustva sa sličnim ???

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    8

    Početno

    Di ste curke???
    Ima li koga aktivnog na temama ??? Javite se mame i buduće mame blizanaca,trojki....

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    8

    Početno

    Hvala Ana !!!
    Imam sto pitanja i briga u glavi... Svaki pregled kod dok veća briga za dalje... Kako kod tebe????

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Moji su 12 godina, ali imala sam isti problem. Imala sam često, zbog toga, krvarenja, ali sve se smirilo u 16-om tjednu.
    Nadam se da će i tebi tako. Nakon toga nije bilo većih problema-do problema s tlakom pred kraj trudnoće.

    Sretno!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    8

    Početno

    Joj Val bas si me umirila i puno ti hvala na tome....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •