Stranica 28 od 28 PrviPrvi ... 18262728
Pokazuje rezultate 1,351 do 1,370 od 1370

Tema: Pričajmo o platnenim pelenama, 15.

  1. #1351
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Jel sve presušite pelene nakon ispiranja a prije pranja?
    Ili mogu tako isprane i mokre biti koje vrijeme u kanti dok ih se ne nakupi za pranje...ono,ne usmrde se?

  2. #1352
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Tek za nekih tjedan i pol ćemo početi s dohranom.
    Ne, pelene budu mokre do sljedeći dan. Ne usmrde se.
    Meni nije to takav problem, ali htjela sam dat pelene dalje, a ovakve baš full obojene žute ne mogu.

  3. #1353
    1 Mandarina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    67

    Početno

    Ma sigurno će nestati kroz par pranja. Ja sam ih proslu zimu susila prije pranja, a sad budu sigurno 3-4dana u kanti i ona smrdi po amonijaku kad se otvori, al ne smrdi kupaonica, ne smrde kad se operu (95) i nema na materijalu "znakova stajanja"

  4. #1354
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Jel sve presušite pelene nakon ispiranja a prije pranja?
    Ili mogu tako isprane i mokre biti koje vrijeme u kanti dok ih se ne nakupi za pranje...ono,ne usmrde se?
    meni bi se ljeti usmrdile dok sam ih drzala u kanti, pomaže prskanje eteričnim uljem čajevca..kupiš onu prskalicu za cvijeće,u vodu ukapaš čajevac i to držiš kraj kante i poprskaš pelenu prije ubacivanja...

  5. #1355
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Tek za nekih tjedan i pol ćemo početi s dohranom.
    Ne, pelene budu mokre do sljedeći dan. Ne usmrde se.
    Meni nije to takav problem, ali htjela sam dat pelene dalje, a ovakve baš full obojene žute ne mogu.
    Potopi ih preko noći u bilo koje sredstvo s aktivnim kisikom. Ja trenutno imam Lidlovo W5 sredstvo za uklanjanje mrlja (stain remover). Nakon toga operi normalno, ne moraš čak ni iskuhavati.

  6. #1356
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Ispričavam se ako postavljam ovo pitanje po stoti put, pokušavala sam naći odgovor na ranijim postovima ali nisam uspjela (tj.nisam potpuno shvatila). Dakle, zadnjih desetak dana svojoj kćeri stavljam platnene pelene. Vidim da joj krema stvarno nije potrebna kao što je bila s jednokratnima, ali me ipak nešto zanima: smije li se s platnenima koristiti krema koja nema cinkovog oksida ili i ona smeta upijanju? Isto me zanima i za Sudocrem. Ukoliko bude potrebno.

  7. #1357
    AdrianovaMamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Daruvar
    Postovi
    464

    Početno

    Ja kremice ne mazem, a sudokrem stavim samo u slucaju da mu se guza osipa, sto se desilo samo jednom za vrijeme izbijanja zubi, i u tom slucaju sam stavila liner da mi krema bas ne dotice pelenu.

  8. #1358

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Pozdrav, gdje kupujete platnene pelene? Zanima me ako i materijal imate negdje za preporučiti pa si sama porubim. Hvala!

  9. #1359

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Vidim da topic bas nije aktivan ali probat ću postavit pitanje:
    Je li netko probao švedsku pusu ili one pletene švedske?
    I kako to funkcionira kod većih beba (nakon 4 mj) kad se beba jako miče?
    Jel joj problem zavezati te vezice?
    Ili je za veće bebe najbolje uzeti gotove pelene sa cickom i zakopčas joj
    prije nego ti se beba jako uzvrpolji?

  10. #1360
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ja sam jednom u nedostatku ovih pravih (bile na pranju) nešto petljala sa švedskim. Ono, za prvu ruku ok, ali draže su mi ove na kopčanje. Moja je počela protestirat tek prije oko tri mjeseca. Do tad nije bilo većih problema mijenjat pelene. A i to kad krene se bunit riješim tak da se nagnem i kosom joj škakljam lice dok ne zakopčam. Jbg, ne da mi se slušati vrištanje, a baš zbog ničeg.

  11. #1361

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Ma mi smo mali, 3 mj. i koristimo platnene od početka i makar sam nakupovala svakojakih gotovih,
    ipak su mi najdraže tetre+Švedska+cover jer se tetre nemjerljivo brže od svega drugog posuše.
    Sad sam malo gledala da ima i tih modernijih švedskih i mislim si da ih uzmem još ali opet vidim da mi se beba
    počela jako koprcati kod presvlačenja.

  12. #1362
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Ako sam dobro shvatila ( ja ih nemam), svedska pusa je prava pelena i moze se koristiti samostalno. Tako da bi to ipak trebalo ici brze i lakse nego kad pridrzavas tetru u foldu da se ne raspadne, vezes obicnu tetru oko nje, drzis bebu da se ne mice..itd.

    Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk

  13. #1363

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    U pravu si Vlattka da bi trebalo ići lakše jer je uložak ipak prisiven za svetsku pusu, ali ipak mi to ne djeluje nešto stabilno, tj opet trebaš to sve namjestiti, još ako stavljaš papirić...
    Ja sam zapravo htjela probati Disana pletene svetske, jel ih netko koristi?

  14. #1364
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    a jesi li čula za AI2 pelene? to je kao cover sa utorima u koji umetneš složene tetre i onda stavljaš sve skupa na bebu....dakle,i dalje imaš prednost brzog sušenja a nije da moraš držat tetru u nekom foldu dok preko namještaš cover...sada mame više koriste to nego klasične platnene...

  15. #1365

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Ma imam i takvih. Daleko najskuplje - a nisu dobre.
    a i vidim da su mame uglavnom nezadovoljne takvima.
    U grupi o platnenima sam na facebooku i vidim da se najcesce kombinira cover (roda , flafi - meni najbolji) sa pocketicama
    i sl

    cije ti imas?
    Posljednje uređivanje od orange80 : 20.05.2016. at 10:12

  16. #1366
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    orange mi smo u 90% na toj varijanti,AI2 sa tetra uloškom. I prezadovoljna sam,super nam drži. Prematam ga svaka dva,tri sata a noću mu stavim dva originalna uloška i ne promoći cijelu noć..
    Zašto tebi nije dobra ta solucija?

  17. #1367

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    A cije ti imas AI2 zuzy? I koliko ih imas? I koliko ti se brzo suse?

    Moje promoce, a i bolje mi je kad cover ipak mogu iskoristiti vise puta.

  18. #1368
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Komentari? Naravno i na ostatak teksta.

    "Thirty cloth diapers draw an estimated 1,221 cubic meters of water in crop irrigation, processing, weaving, manufacturing and 2 1 / 2 years of washings. Meanwhile, the water used to manufacture those 4,000 disposables comes in at a comparatively modest 141 cubic meters."
    https://www.washingtonpost.com/opini...0c9_story.html

  19. #1369

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Pozdrav! Kupujem prve pelene za svoju bebicu pa sam odlučila tetre (eco shop) u kombinaciji s coverom. Za cover sam dobila preporuku da uzmem rabljene ali gledala sam na njuškalu i cijena je bila ista kao i ovaj koji sam našla na eco shopu http://www.eko-butik.com/zastitnesove. Jel inače budu jeftinije kad se prodaju rabljeni, samo što trebam tek naći pa da radije sačekam?

    Još sam kao cover opciju našla i ove, samo ne znam da li su jednako dobre kao milovia, ali jeftinije su http://www.eko-butik.com/pastelnev2

    Također sam gledala i ove pelene, ne znam da li bi bile dovoljne bez covera za dojenačku tekuću kakicu preko dana http://www.eko-butik.com/brzosuseca-zelena

    Hvala!

  20. #1370
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Mozda bi bilo dobro ukljuciti se na Fb grupu Moderne platnene pelene, tamo se u svakom trenutku prodaje hrpa stvari.

    Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk

Stranica 28 od 28 PrviPrvi ... 18262728

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •