Stranica 3 od 28 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 1370

Tema: Pričajmo o platnenim pelenama, 15.

  1. #101
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Maherica si. Divne su

  2. #102
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Nemam riječi...zadivljena sam!

  3. #103
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Hvala cure

    Pelene su plod zajedničkih napora

    Ja osmislila kroj i sašila (i poručila drikere )
    MM napravio presu i postavio drikere
    Pelene se suše, čekaju probu :D

  4. #104
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Stigla ljepotica :D
    Little Caboose
    I baš mi je super.
    A stigla je s ukrasnom trakicom, poklon naljepnicama i fino namirišana
    Svaka pohvala.

  5. #105
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    vještičice, stvarno si rukata mama!
    TM-u isto pohvale!
    coccinella, hvala za članak. I mislila sam si da bi moglo biti nešto takvo.
    Mislim prati pelene na 90, koristiti izbjeljivače i mijenjati ih nakon 6 mjeseci pa tvrditi da su jednokratne bolje
    Morat ćemo napisati neki Kod za zaštitu platnenih
    A sada pogledajte ovo [url=http://www.flafi-platnene-pelene.com/webshop/product_info.php?products_id=137/url]flafi bambus i konoplja

  6. #106
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Još nisam naučila stavljati link

  7. #107
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Eto, nisam mogla odoljeti
    Flafi bambusiću moj s konopljom, kad ćeš mi doći? :D
    A pala je i prugasta crvena!

  8. #108
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    Sta je minkee i koji mu je sastav? I kakav je to Zorb internal saoker? :? Internal soaker mi je jasno, ali zorb???

  9. #109
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Zorb je neki totalno umjetni materijal koji navodno super upija. Nekakva novotarija. Minkee je isto umjetni materijal, jaaaaako mekan.

  10. #110
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    Hvala.

  11. #111
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Našla sam nešto više podataka:

    DiaperMaker Zorb™ is a specialty textile designed to reduce cost and improve performance of reusable cloth diapers and accessory products. ZORB absorbs 10x its weight in less than half a second -- that's 20x faster than cotton, bamboo or hemp. Zorb has incredible holding power too, a single layer holds up to 3 times the moisture of the best absorbing knits so leaking and exterior wicking can be reduced or eliminated. ZORB can be washed using home or industrial equipment and additives. It absorbency is not effected by hard water or with natural detergent deposits diaper-stripping to regain absorbency is virtually eliminated. soft surface, soft flexible hand cuts easily with scissors, rotary cutters, cloth drills and dies cutters lays flay after cutting, no fray, and no curl sanitizes easily to help keep your products odor free dries extremely quickly, ideal for AIOs - no fussing with pockets! Zorb is sewn in as a middle layers in soakers, diapers and all types of absorbent pads. It is non-toxic and non-allergenic made from a proprietary blend of natural and man-made fibers. ZORB is identifiable by it's pleasant sky blue color. Like all Wazoodle's DiaperMaker fabrics, ZORB is NAFTA compliant. It's manufactured in USA and Canada in a clean, environmentally friendly facilities with fair labor and working conditions. The manufacturer does not recommend that ZORB be placed directly against the skin. Please cover with fabric or bio-liner.
    Zvuči mi pomalo bljak, moram priznati.

  12. #112
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Našla sam nešto više podataka:

    DiaperMaker Zorb™ is a specialty textile designed to reduce cost and improve performance of reusable cloth diapers and accessory products. ZORB absorbs 10x its weight in less than half a second -- that's 20x faster than cotton, bamboo or hemp. Zorb has incredible holding power too, a single layer holds up to 3 times the moisture of the best absorbing knits so leaking and exterior wicking can be reduced or eliminated. ZORB can be washed using home or industrial equipment and additives. It absorbency is not effected by hard water or with natural detergent deposits diaper-stripping to regain absorbency is virtually eliminated. soft surface, soft flexible hand cuts easily with scissors, rotary cutters, cloth drills and dies cutters lays flay after cutting, no fray, and no curl sanitizes easily to help keep your products odor free dries extremely quickly, ideal for AIOs - no fussing with pockets! Zorb is sewn in as a middle layers in soakers, diapers and all types of absorbent pads. It is non-toxic and non-allergenic made from a proprietary blend of natural and man-made fibers. ZORB is identifiable by it's pleasant sky blue color. Like all Wazoodle's DiaperMaker fabrics, ZORB is NAFTA compliant. It's manufactured in USA and Canada in a clean, environmentally friendly facilities with fair labor and working conditions. The manufacturer does not recommend that ZORB be placed directly against the skin. Please cover with fabric or bio-liner.
    Zvuči mi pomalo bljak, moram priznati.
    Ma niti meni ne zvuči bolje.
    Neki SF za pelene :/

  13. #113

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Ja imam nekoliko doublera od zorba i jako sam zadovoljna s njima. Koristim ih po noći u kombinaciji s goodmamom. Ulošci od zorba upijaju a nisu debeli.

  14. #114
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    Vještičice! vau, svaka ti čast i čestitke na zajedničkom radu, pelene su super, ona roza mi je mrak!
    Nemam rječi koliko si vješta u izradi. Neka beba uživa!

  15. #115

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    19

    Početno

    ne znam postavljam li pitanje na pravom mjestu pa ak sam fulala, unaprijed se ispričavam. naime, u 7.mj sam trudnoće i planiram koristiti platnene pelene i krasne su mi, al mi nekako bzvz jer preko tih krasnih uzoraka na pelenama dođu zaštitne gaćice koje su mi uglavnom bezlične(usudim se reći ružne) pa me zanima jesu li možda nekako prozirne ili...žao mi sakrit lijepe pelenice :?

  16. #116
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Nema prozirnog PUL-a, ali imaju AIO (all-in-one) pelene koje su spolja u šarenim bojama.

    One su, doduše, skuplje, (generalno) manje upijaju nego fitted i sporije se suše. Ali je u njima guza šarena, i to svaki put drugačije.

    BTW postoje i šarene zaštitne gaćice - bilo od PUL-a, bilo vunene

    _______________

    Cure hvala na komplimentima još jedared
    renci ona roza je nekad bila haljina

  17. #117
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj crazy-daisy prvotno napisa
    ne znam postavljam li pitanje na pravom mjestu pa ak sam fulala, unaprijed se ispričavam. naime, u 7.mj sam trudnoće i planiram koristiti platnene pelene i krasne su mi, al mi nekako bzvz jer preko tih krasnih uzoraka na pelenama dođu zaštitne gaćice koje su mi uglavnom bezlične(usudim se reći ružne) pa me zanima jesu li možda nekako prozirne ili...žao mi sakrit lijepe pelenice :?
    A gle, tako je, ali i preko bilo koje šarene/lijepe pelene/covera idu hlačice ili što već.

    Tak da se pelena svejedno ne vidi.

    Osim po ljeti kad je u majici i samo peleni pa možeš gledati i uživati u slikicama/uzorcima.

    Ja recimo uživam poslikati malu guzu ili ga pustiti da mi puza samo u peleni po kući dok se nauživam pa ga dalje oblačim

    Onda, uživam dok ih prostirem na sušenje i obavezno ih okrenem da i susjedi mogu vidjeti te divne uzorke 8)

    Uživam i birati koju čemo staviti na guzu.

    :/
    Najjednostavnije NAVUKLA sam se na platnene skroz na skroz i polaku ću na liječenje

  18. #118

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Citiraj crazy-daisy prvotno napisa
    ne znam postavljam li pitanje na pravom mjestu pa ak sam fulala, unaprijed se ispričavam. naime, u 7.mj sam trudnoće i planiram koristiti platnene pelene i krasne su mi, al mi nekako bzvz jer preko tih krasnih uzoraka na pelenama dođu zaštitne gaćice koje su mi uglavnom bezlične(usudim se reći ružne) pa me zanima jesu li možda nekako prozirne ili...žao mi sakrit lijepe pelenice :?
    A gle, tako je, ali i preko bilo koje šarene/lijepe pelene/covera idu hlačice ili što već.

    Tak da se pelena svejedno ne vidi.

    Osim po ljeti kad je u majici i samo peleni pa možeš gledati i uživati u slikicama/uzorcima.

    Ja recimo uživam poslikati malu guzu ili ga pustiti da mi puza samo u peleni po kući dok se nauživam pa ga dalje oblačim

    Onda, uživam dok ih prostirem na sušenje i obavezno ih okrenem da i susjedi mogu vidjeti te divne uzorke 8)

    Uživam i birati koju čemo staviti na guzu.

    :/
    Najjednostavnije NAVUKLA sam se na platnene skroz na skroz i polaku ću na liječenje
    Slažem se u svemu i radim u dlaku isto kao i ti . Ovisnost je to.

  19. #119
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Citiraj crazy-daisy prvotno napisa
    ne znam postavljam li pitanje na pravom mjestu pa ak sam fulala, unaprijed se ispričavam. naime, u 7.mj sam trudnoće i planiram koristiti platnene pelene i krasne su mi, al mi nekako bzvz jer preko tih krasnih uzoraka na pelenama dođu zaštitne gaćice koje su mi uglavnom bezlične(usudim se reći ružne) pa me zanima jesu li možda nekako prozirne ili...žao mi sakrit lijepe pelenice :?
    A gle, tako je, ali i preko bilo koje šarene/lijepe pelene/covera idu hlačice ili što već.

    Tak da se pelena svejedno ne vidi.

    Osim po ljeti kad je u majici i samo peleni pa možeš gledati i uživati u slikicama/uzorcima.

    Ja recimo uživam poslikati malu guzu ili ga pustiti da mi puza samo u peleni po kući dok se nauživam pa ga dalje oblačim

    Onda, uživam dok ih prostirem na sušenje i obavezno ih okrenem da i susjedi mogu vidjeti te divne uzorke 8)

    Uživam i birati koju čemo staviti na guzu.

    :/
    Najjednostavnije NAVUKLA sam se na platnene skroz na skroz i polaku ću na liječenje
    potpis ko kuca sta ces, zene smo! al i mm-a skoro jednako vesele, propagira ih u nasem drustvu vise nego ja!

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Baš bi bilo dobro da se oblače preko odjeće, svi bi uživali u njima

  21. #121

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    19

    Početno

    curke,fala na odgovorima. sad kad si razmišljam, fakat imate pravo, pelene se ionak ne vide od oblekice. al svejedno su mi te zaštitne gaćice ružne,a vidla sam da u rodi imaju neke roza i lila pa ne zmnam ima li tko info jesu li to samo izložbeni primjerci ili ih ima za kupit u rodi...

  22. #122
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    imas i zastitnih gacica sa uzorcima

  23. #123
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    crazy-daisy trenutno nema zaštitnih rodinih zaštitnih gačica, ali svaki dan očekujemo novu pošiljku pa za koji dan nazovi u rodu i priupitaj jesu li stigle :D
    http://roda.hr/tekstovi.php?TekstID=...=308&Show=2664
    Utorkom i četvrtkom od 12-16 sati u Rodinom gnijezdu u Zagrebu, Čanićeva 14 možete kupovati i veće količine pelena.
    Pelene se i dalje mogu naručivati i telefonom (01/6177-510) ili putem e-maila na adresu pelene@roda.hr

  24. #124

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    101

    Početno

    mene zanima korishtenje tetra pelena. onak kak sam si ja to zamislila ja bi stavila shvedsku pa unutra tetru kao ulozhak. jel to mozhe tako? ako ne - kako? gita ne kaka u pelenu a rijetko i pishki. probali smo platnene ali se nishmo bash privikli i mislim da bi nam tetre vishe pasale.

  25. #125
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    MAMAvoliGITU
    Čitam postove o platnenim što mame pišu i da te usmjerim na topic o isključivo tetrama mi ih koristimo pa čitaj http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=66793
    SRETNO!

  26. #126
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Pitanje za mame šivalice:
    Za nas koje koristimo isključivo tetre a zanimaju nas i moderne platnene dobro bi došla mala škola platnenih pa nam nabrojite vrste po nazivima pelena jer sam kupila zaštitne gače od jedne firme a dobila gratis 2 platnene ali bez uložaka i stavila sam gazu i tetru baš da probam i sve je promočilo do zaštitnih. Znate što me zanima pa opišite kako moderne funkcioniraju. Ako ovo već negdje postoji pardonček al ja eto direkt u glavu. Usput našla sam tablicu vrsta platnenih al ne piše opis. Nije mi dostupna radionica šivanja platnenih zbog daljine.
    vještičica: još nisam počela šivati. Skupljam iskustva od vas sviju.
    Hvala

  27. #127
    mvrcelj avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    229

    Početno

    helou ekipa!
    evo ja sam buduca mama i debelo razmisljam o platnenim pelenama(ako sam se dobro izrazila) ali su mi velika nepoznanica! zapravo sam tila recl da bih volila savjet, koje,zasto,koliko i kako.....
    citala sam vas i vidim da se zaista razumijete i imate iskustva s njima a ja jedino sto znam je da ih zelim koristiti.
    dakle pitanje: koje vrste bih preporucile?
    zasto bas te?
    koliko ih je dovoljno kupit?
    kako hendlate to pranje kad imamo toliko posla oko bebe?
    nadan se da ce se netko naci tko bi mi mogao odgovoriti na ova moja pitanja! pozdrav svima i hvala unaprijed !

  28. #128
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    lasada (i ostale mame platnenaške početnice )
    ima tema o vrstama pelena:
    Platneno-pelenaske kratice
    o krojevima pelena:
    Krojevi platnenih pelena, zaštitnih gaćica etc.
    o tetra pelenama:
    koristimo platnene (tetra) pelene
    pusa svima

  29. #129
    znatizeljna avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    347

    Početno

    i ja imam pitanje, i ja!!!
    Ako ste već o tome, ispričavam se…

    Zanima me koje su vam se pelene pokazale naizdržljivije…pogotovo me zanimaju iskustva mama koje su 'višestruke platnenopelenašice'.

    Ja sam, naime primijetila da će mi zapravo jako malo platnenih izdržati i za drugu bebu…tako a sam morala kupiti još, a stvarno nisam htjela (ovo pišem u slučaju da MM čita ).

    Imam dosta OS pelena i iskreno ne vjerujem da će izdržati još 2 godine upotrebe.

  30. #130
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Primjetila sam da je flanel izdržljiviji od pamučnog platna običnog.
    Meni su Mother ease izuzetno kvalitetne pelene, imam dvije, sad ih koristim za drugo dijete. Ukupno su korištene više od godinu dana za prvo dijete i nigdje se nisu pohabale. Također njihove zaštitne gaćice su mi najbolje po kroju i kvaliteti.

  31. #131
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Zaboravih, sušilica jako uništava pelene.

  32. #132
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    evo od mojih OS koje sam koristila od pocetka Racman se raspao...nazalost
    ME koristim jos uvijek i u super su stanju, no nisu od pocetka nemam pojma kad sam ih kupila, al nekih 1,5 god. sigurno su tu
    isto tako ME cover je nepoderiv za razliku od smib i popolini koji su zavrsili u smecu (prani uglavnom na ruke)
    swaddlebees nije OS al su u super stanju jer smo dugoooo koristili small velicinu
    imam nekih HM e sad neke su se raspale neke su super, valjda ovisi o matrijalu, fortir je ok
    rpdine puse imam od kad su se pocele prodavati i vec su na nekim djelovima loše

  33. #133
    znatizeljna avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    347

    Početno

    ME su odlične; malo su otvrdnule, ali to rješavam trljanjem...nemamo sušilicu. Cover isto tako
    Racmani su se raspali.
    Neki su se muttevi pohabali. BB isto tako.
    HM imam još samo dvije; neke već bacila, a i ove ću uskoro.

    Jel to znači da stvarno nema pelena koje bi mogle izdržati dvoje djece?

  34. #134
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj znatizeljna prvotno napisa
    Jel to znači da stvarno nema pelena koje bi mogle izdržati dvoje djece?
    Vjerojatno to ovisi o tome koliko je pelena u opticaju. Ako se pelena koristi i opere tri puta tjedno tijekom dvije godine korištenja, mislim da će se svaka raspasti. U principu bitno je da guma ne popusti i drukeri ne otpadnu, a što se toga tiče meni su Dore još uvijek u dobrom stanju. Koristimo ih godinu dana i u principu su u svakom pranju, pohabale su se, ali to je sve. Neke druge koje su manje u upotrebi su ko nove
    Unatoč tome što ih sušim u sušilici

  35. #135
    znatizeljna avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    347

    Početno

    kod nas je stvarno dosta pelena u opticaju tako da nema nekih koje se više koriste. Osim tih HM niti jedne se nisu baš raspale; više su se pohabale.

  36. #136
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Ja imam 17 kom kamarisa, sad ih nosi drugo dijete. Prvi ih je nosio od 9mj. do 2,5 g. Čičci drže, ali su jako pohabane, izderane. Međutim, služe svrsi i vjerujem da će potrajati još koji mjesec. Da ih nisam mrcvarila sušilicom, bile bi sigurno u puno boljem stanju.

  37. #137
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    Mene zanima od cega su izdrzljivije pelene? Ako je izvana cotton knit ili woven? Sto se estetike tice. Da zadrzi duze boju i eventualno oblik.

  38. #138
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj mis-pis prvotno napisa
    Mene zanima od cega su izdrzljivije pelene? Ako je izvana cotton knit ili woven? Sto se estetike tice. Da zadrzi duze boju i eventualno oblik.
    woven, sigurno

  39. #139
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    tkano tj woven

  40. #140
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Jel to znači da stvarno nema pelena koje bi mogle izdržati dvoje djece?
    kamaris i SB su najizdržljiviji od svega što imam
    (ali stari kamaris, kupljen prije 4 ili 5 godina)

  41. #141
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Jel to znači da stvarno nema pelena koje bi mogle izdržati dvoje djece?
    kamaris i SB su najizdržljiviji od svega što imam
    (ali stari kamaris, kupljen prije 4 ili 5 godina)

  42. #142
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ajde da su se bas raspale su neke hm pelene tipa one koje su bile OS povukla bi da otvorim drukere, a ono se rasparalo i ti popolini coveri gdje se unutarnji sloj poderao
    ovi racmani bi se jos dali kosristiti jer je cicak ok, drukeri ok, jedino su gumice pustile, te imaju rupice na materijalu tipa oko cicka, pa gdje je sivan ulozak, al je i boja izbljedila

  43. #143
    znatizeljna avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    347

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    ovi racmani bi se jos dali kosristiti jer je cicak ok, drukeri ok, jedino su gumice pustile, te imaju rupice na materijalu tipa oko cicka, pa gdje je sivan ulozak, al je i boja izbljedila
    isto tako i naši
    neki dan sam bacila 2 HM pelene i BB pocketice koje su tako smrdile...užas.

    Lutonjice već sam na nekoliko mjesta čulo/pročitala da su stari kamarisi bili mrak i puno izdržljiviji od novijih. Moram priznati da nemam niti jedan kamaris...baš bi mogla uzeti koji da isprobam.

  44. #144

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    217

    Početno

    Ajme izbedirana sam radi pelena več neko vrijeme.
    Prvo joj nekidan stavim pelenu na čistu guzu i nakon 2-3 sata (jer nikad duže ne stoji),presvučem je i dio gdje je bila popiškena i dirao se na kožu skroz se zacrvenio.
    Nakon mjenjanja sljedeče pelene još više :?
    Pa zašto to nemam pojma,ali izgleda kao da je nešto nagrizlo.
    Perem pelene sa pola čepa bio praška kojeg sam kupila u bio-bio 1.5 l za 90 kn jer je super blag i nekad koristim alkoholni ocat.
    Pa sam mislila da nije od octa i stavim sve pelene na pranje baz ičeg dva puta da se dobro isperu i to crvenilo se povuklo.
    Onda nekoliko dana sve super,da bi prekjučer ujutro kad se probudila pelena bila pokakana i gdje god je dirala kakica zacrvenilo se.
    Sad sam ova dva dana koristila pelene samo sa bambusom i konopljom radi tog crvenila i češče mjenjala.,a crvenilo se ne povlači.
    Nego večeras kad sam je presvukla vidim opet ukakana,a ja nisam vidila jer smo bili vani,a guza katastrofa,više uopče nije crvena,smeđa i skroz hrapava.
    Užas,ja neznam šta napravit.
    Dajte mi neki savjet,šta pomaže kod crvenila,da namažem s nečim........

  45. #145
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj Yorkica prvotno napisa
    Ajme izbedirana sam radi pelena več neko vrijeme.
    Prvo joj nekidan stavim pelenu na čistu guzu i nakon 2-3 sata (jer nikad duže ne stoji),presvučem je i dio gdje je bila popiškena i dirao se na kožu skroz se zacrvenio.
    Nakon mjenjanja sljedeče pelene još više :?
    Pa zašto to nemam pojma,ali izgleda kao da je nešto nagrizlo.
    Perem pelene sa pola čepa bio praška kojeg sam kupila u bio-bio 1.5 l za 90 kn jer je super blag i nekad koristim alkoholni ocat.
    Pa sam mislila da nije od octa i stavim sve pelene na pranje baz ičeg dva puta da se dobro isperu i to crvenilo se povuklo.
    Onda nekoliko dana sve super,da bi prekjučer ujutro kad se probudila pelena bila pokakana i gdje god je dirala kakica zacrvenilo se.
    Sad sam ova dva dana koristila pelene samo sa bambusom i konopljom radi tog crvenila i češče mjenjala.,a crvenilo se ne povlači.
    Nego večeras kad sam je presvukla vidim opet ukakana,a ja nisam vidila jer smo bili vani,a guza katastrofa,više uopče nije crvena,smeđa i skroz hrapava.
    Užas,ja neznam šta napravit.
    Dajte mi neki savjet,šta pomaže kod crvenila,da namažem s nečim........
    I E. se rit zacrveni ako se pokakana pelena odmah ne promijeni i kad joj idu zubi. Probaj češće mijenjati pelene, prati guzu čistom vodom i namaži je nečim samo stavi krpicu, tetru ili kaj već imaš između guze i pelene da je ne uništiš jer se krema neće dobro oprati. Meni je za mazanje super bademovo ulje s par kapi rimske kamilice.
    I , pada mi na pamet, možda je premalo praška pa se pelene dobro ne operu?
    Ja sam probala svašta, i tekuće i bio, ali sam se vratila običnom Faksu jer mi se čini da su jedino tad čiste :/

  46. #146

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    217

    Početno

    A kad smo kod zubi taman joj izbijaju četvorke,ako to može bit razlog.
    A ako stavim više praška odma reagira i na to.
    Joj izludit če me pelene :/

  47. #147
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj Yorkica prvotno napisa
    A kad smo kod zubi taman joj izbijaju četvorke,ako to može bit razlog.
    A ako stavim više praška odma reagira i na to.
    Joj izludit če me pelene :/
    Onda valjda nije do pelena, probaj ih jednostavno češće mijenjati, mazati guzu i ne živcirati se. Kažem ti, kad vidim crevnilo na guzi idem gledati u usta da vidim gdje je zub. I prođe za dan dva, a u kakvoj je vezi jedno s drugim, pojma nemam.

  48. #148
    nerina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Solin
    Postovi
    100

    Početno

    Yorkice, ja ti imam potpuno isti problem.U zadnje vrijeme je guza jako često osuta i crvena.Ja sam nekako po svemu zaključila da je nama problem šta se mali kaka 4-5 puta dnevno i ako odmah isti moment ne promijenim pelenu eto ti crvene guze.
    A čuj, ne znam šta da ti kažem , mi sada svaki čas virimo u guzu i mažemo sudocremom dok se osip ne povuče.Onda bude malo mira pa opet sve ispočetka.
    E ali sam sigurna da nije do pelena jer sam ja u očaju pokušala i s jednokratnima pa je bila ista stvar.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    217

    Početno

    Evo izgleda da je to sve ipak od zubi,jer tada kakica bude žešča i nagriza ako iti malo ostane

  50. #150
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    cure, zanima me kad ste povecale OS pelene? mi smo dosad nosili na najmanjoj velicini, al mislim da sad moze vece. nekako mi to rano, ako mu trebaju trajati do izlaska iz pelena... mislim da ce ipak biti male...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •