Stranica 12 od 28 PrviPrvi ... 2101112131422 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 1370

Tema: Pričajmo o platnenim pelenama, 15.

  1. #551

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    24

    Početno

    Možda možeš probati, jer sad razmišljam da li tvrdoča vode može na to utjecati da ipak izdrži ta mekoća par pranja. Kod nas je voda jako tvrda. Iako opet mislim da to nema neke veze, jer one su mekane jer se "dlaćice" na tkanini u sušilici na vrućem zraku podignu, a to se neminovno gubi čim se ponovno smoče/operu. Barem je tako kod nas.

  2. #552

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Kod nas je voda isto tvrda;ocat sam povremeno stavljala,probat ću sad kod svakog pranja,a muž nek ih dobro protrlja ili nek kupi sušilicu.

  3. #553
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    učinak je definitivno jednokratan
    a razlika između pelena posušenih u sušilici i na zraku je OGROMNA

  4. #554
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    već sam koristila platnene ali ne mogu se sjetiti kad smo počeli, a sada bih voljela kad dođe bebica od početka upogoniti platnene.....ali ne sjećam se kako to funkcionira s onom još neformiranom kakicom, tekućom......pa imam osjećaj ko prvo da će curiti na sve strane, a onda i da će mi biti problem oprati te pelene......imam neke korištene koje su dobro oprane, ali od kakice je ostala tamna fleka...ne bih baš htjela da mi sve izgledaju tako :D

  5. #555
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    koalice, pa jedino ti je rjesenje onda koristiti papirice za pp.

  6. #556
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    da, ali zavisi i od papirica. Ja sam sa L. cijelo vrijeme koristila te papirice, ali bi svejedno ostala fleka. Sada sam uzela neke deblje, koji su kao bas za stolicu kod dojene djece, pa cemo vidjeti jesu li sta bolji.
    No te fleke ti odu ako susis pelene na suncu..

  7. #557
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nama su, otkad nema sunca, sve pelene i zaštitne u žutim i narančastim flekama, ali mene to ne smeta. čekam proljeće da ih opet pobijelimo LOL

  8. #558
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    pa ako se dobro sjećam bebe prvih par mjeseci imaju onako nekako tekuću stolicu pa mi se čini da tu papirići ne pomažu puno......ali ako sam dobro shvatila većina vas koristi platnene od rođenja i nema nekih većih problema........onda ću morati i ja pokušati što prije, samo se nadam da će veličina odgovarati, za N sam uzimala uglavnom medium......ali one neke (npr. mib-ove) se mogu drukerima smanjiti pa će valjda nešto funkcionirati :D

  9. #559
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Moja starija curica je nosila jednokratne pelene prvih 6 mjeseci, sad smo od početka u platnenim. I mogu reći da ima puno manje curenja kakice. U stvari, kad imamo Rodine zaštitne preko pelene ništa ne procuri, u peleni bude poplava a bodić i tutica čisti.

  10. #560
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    nama su, otkad nema sunca, sve pelene i zaštitne u žutim i narančastim flekama, ali mene to ne smeta. čekam proljeće da ih opet pobijelimo LOL
    Ni mene ne smeta. Shvaćam da neke mame smeta, imam prijateljice koje ne mogu podnjeti nikakve vrste mrlja, ali svi smo različiti.

    Tetre su super za mrlje, puno se lakše operu jer kakica ne bude uvijek na istom mjestu.

  11. #561

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    16

    Početno

    Drage mame, molila bih vas za pomoć. Unatoč tome što sam progutala mnoštvo vaših postova, još sam uvijek u dilemi. Naime, kroz dva mjeseca treba doći i naša srećica i ozbiljno razmišljam o tome čim ranije početi s platnenima (pa i pokušati popratiti onaj prvotni period "grličarstva" ) Međutim, stvar je u sljedećem - očito je da će naš bebač (koji skriva identitet) biti mali mali, vjerojatno i ispod 3 kg. Nekako mi se učinilo, prema ovim napisima, da bi za prvih nekoliko mjeseci dobro poslužile pelene Bambino mio, budući da su nešto sitnije, a kasnije neke poput Rodinih i sl. E sad; nekakav početni paket s 12 Bambina dođe preko 500 kn, zguramo s njima do 7 kg i onda moramo u nabavku novih 20-ak komada tog nekog drugog proizvođača - sve u svemu čini mi se ukupno kao velik trošak, a s obzirom na gore navedeno, ne znam kako drukčije, a da mrvicu ne izgubim u velikoj peleni Imate li možda kakav savjet? Hvala puno!

  12. #562
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    Uvijek možeš na rodinoj burzi probati s rabljenima, curke stalno prodaju po povoljnim cijenama.......a ja sam s prvom bebom kombinirala platnene i jednokratne dok nisam skupila dovoljno da mogu samo platnene koristiti - isto mi je bilo skupo odjednom kupiti 20 kom, pa sam kupovala po 2-3 svaki mjesec....ovisno kako bih bila sa financijama....i na kraju ih skupila dvadesetak :D

  13. #563

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    4

    Početno

    a zasto za pocetak ne bi koristila (2 ili 1) tetra+svedsku, old school mozes bez problema da ih iskuvavas, pa nema fleka, suse se ekspresno, jeftine su, dobro upijaju i kaku pogotovo tu prvu tecnu, a tetra pelene uvek i kasnije trebaju, mesto peskira, za briskanje, kao podloga... mi smo tako, pa postepeno kupovali platnene...

  14. #564
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    za mini bebače najbolje su tetre plus švedske

  15. #565
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    meni je nakraju krvo sto sam kupila samo 8 NB Rodinih,moja malecka ima 3,5mj i jos su nam dobre!
    doduse,ona sa mjesec dana nije jos bila dosla ni na porodjajnu kilazu (3400gr),da je sve islo u redu vjerujem da bi ih do sada bili prerasli...

    ali te NB sam koristila cim joj je otpao pupak,nisam bas htjela da ga prekriva platnena...

    mozes kupit polovne NB,one su u principu uvijek u jako dobrom stanju bas zato jer ih bebe brzo prerastu!
    moje su evo pored povremenog susenja u susilici (ja ih dosusim na kratkom 20min programu da budu meke) u savrsenom stanju!

  16. #566
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    molim pomoc
    ljuta sam skroz...kad se mala rodila, izvadila pelene od brata iz ormara i skuzila sam da su otisle gumice. ok, mislila sam od starosti. ali sad se i na njenima, novima, isto dogada, koristimo ih nekih godinu dana. imam ih fakat puno, nisu stalno sve u opticaju, razliciti proizvodaci, drzim ih na suho, stavljam ocat u prvo ispiranje... pa sta im je?!

  17. #567
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Nekvalitetne gumice? Susenje na prevrucem?
    Hmm, ne znam, ali ne bi bilo lose da ti neka sivalica zamjeni gumice.

  18. #568
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nemam pojma, meni se još nikad nije desilo da mi otiđe gumica, a imam pelena koje je koristilo i troje djece

    ja nikad ne koristim ocat, možda je u tome stvar?

  19. #569
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pardon, neke je koristilo i 4 djece
    Posljednje uređivanje od Lutonjica : 29.11.2011. at 00:15

  20. #570
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    ja bi rekla da je stvar u lošoj kvaliteti gumica, nakon godinu dana koristenja da odu je pre, pre... bez obzira kaj koristi

  21. #571
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    imam ih fakat puno, nisu stalno sve u opticaju, razliciti proizvodaci
    teško da je kod svih tih pelena stvar u lošoj gumici
    prije će biti da je u nečem kod nje stvar, jel ocat ili nešto drugo, nemam pojma

  22. #572
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    ja koristim ocat pa nista, trenutno se suše na vručem radijatoru, mozda je kombinacija vise stvari, ko zna, ali stvarno moras zamjeniti gumice. mozda mozes pitati neku šivalicu običnu (popravci i to) da ti to napravi

  23. #573
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Meni je jedna sivalica kod koje sam kupila nekoliko pelena obavjestila da je tada koristila nekvalitetne gumice, da joj posaljem nazad i sve mi je besplatno zamjenila s novim nove su super i nisu popustile nista.
    E sad ja bi rekla da ju u tebe do kvalitete gumice, ali ako kazes da su pelene razlicitih proizvodjaca, onda stvarno ne znam sto bi moglo biti.

  24. #574
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Da nije stvar u previsokoj temp. kod pranja?

  25. #575
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    a da nije stvar u guzamazi? masnoća iz kreme "rastvori" gumice, čak i silikonske

  26. #576
    Mala Maja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    93

    Početno

    Curke dali netko koristi ili je koristio Gdipers pelene od rođenja?

  27. #577

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    16

    Početno

    S malim zakašnjenjem, ali zahvaljujem svim mamama na prijedlozima

  28. #578
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa Vidi poruku
    a da nije stvar u guzamazi? masnoća iz kreme "rastvori" gumice, čak i silikonske
    s nicim ne mazem.
    hvala vam na idejama, zasad sam izbacila ocat, pa cu vidjet. netko je gore spomenuo radijator, jel moguce da bi on djelovao na gumu?

  29. #579
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Meni je lastika otisla na lanjskim stramplicama, koje nit se peru svaki drugi dan, niti se peru na visokoj temperaturi. Steti im kad stoje, zasto i kako ne kuzim.

  30. #580
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ma da?? mi imamo štramplica starih 8 godina i niš im nije

  31. #581
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    ma da?? mi imamo štramplica starih 8 godina i niš im nije
    Imam i ja stare koje su super, ali neke nisu.
    Moj tata ima neki veš star 20 godina na kome su lastike super. A neki dan sam izvukla nenošene neoprane gaće kojima je gumica popustila.
    Imamo mali misterij - što se događa s gumicama u gaćama i pelenama

  32. #582
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    da, guma starenjem postane krta i popuca, kod osobito starih stvari/stvari jako izloženih elementima, strusi se u prah
    takođe, određene vrste elastike starenjem postanu "gnjecave" (nemam bolji opis) i nekako, kao da se rastope i često se ne mogu ni odstraniti sa odjeće
    i jedno i drugo sam primjetila na kupaćim kostimima starijeg datuma i po nekom komadu donjeg veša

    u zavisnosti od vrste i kvalitete gumenih vlakana u lastišu, neki traju vječno, neki krepaju za kratko vrijeme

    generalno, tokom podužeg šivećeg staža primjetila sam da "tvrde", teško rastegljive gume duže traju od onih mekanih (sa tankim i nježnim, jako rastegljivim gumenim nitima) kakve se npr. stavljaju na donje rublje i bebi stvarčice, no, nije pravilo, samo neko uopšteno lično zapažanje
    iz tog razloga kupujem samo kvalitetan lastiš koji na deklaraciji ima navedeno da trpi deterdžent i pranje na višim temperaturama

  33. #583
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    pitanje sigurno već 100x postavljeno, kakve cover gaće koristite za noć? Vunene? Ako da, koje su naj... i nepropusne

    PUL - meni ok, ali je to onda satima hermetički zatvoreno, ne propuštaju ali mi se taj dio ne sviđa .-((

  34. #584
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    PUL propopusta zrak a vlagu ne, tako da ti bebina guza sigurno nije vakumirana
    Vuneni su super,
    http://hyenacart.com/stores/WildChildWoolies/
    Za ove sam cula da su super, al malo skuplje. Ima i jeftinijih... Probaj.

  35. #585

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    131

    Početno

    a72 Jesi li se rijesila smrada pelena? Ako jesi ajde molim te napisi kako.
    I moje su pocele smrditi, a smrde i nakon dodatnog ispiranja (pri kojemu nije bas bilo pjene jer deterdjenta koristim zaista minimalno) zapravo jedno nosenje su ok i onda ponovo smrde.
    Jel djeluje pranje na 95?
    Jel moguce da smrde zbog previse sode bikarbone (stavljam je pri svakom pranju)?

    I jel moguce da dijete od godinu dana ima urinoinfekciju ciji je jedini znak smrad pelena?

  36. #586
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    trebam pomoc; jel netko zna tko proizvodi ovakve zastitne?
    kupila sam takve prije na nekakvom sajmu, ali ne znam tko je bio proizvodjac, nema etikete, nista...
    http://imageshack.us/photo/my-images/829/p10402001.jpg/

  37. #587
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa Vidi poruku
    trebam pomoc; jel netko zna tko proizvodi ovakve zastitne?
    kupila sam takve prije na nekakvom sajmu, ali ne znam tko je bio proizvodjac, nema etikete, nista...
    http://imageshack.us/photo/my-images/829/p10402001.jpg/
    ja sam imala takve, mislim da se radi o dolisi, ona ne radi "na bijelo" pa ako treba brisati post, brisite! u zadnje vrijeme sam takve primjetila i kod sunčice VŽ. mozda jedna od njih dvije. jako dobri coveri, odličan model!

  38. #588
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    hm, ne znam. ovo je bila bas neka firma na sajmu. sumnjam da je netko na crno mogao prodavati.

  39. #589
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    moze se, pripicuknu se ti prodavatelji nekom ko ima firmu

  40. #590
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    sad sam pogledala dolisin album, i cini mi se da je ipak ona! poslacu joj poruku!
    hvala ti na pomoci!

  41. #591
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    nista

  42. #592
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    Citiraj ivana b prvotno napisa Vidi poruku
    Marika Pika, uzela sam preko ebaya izuzetno povoljno nove nekorištene ultrafit popolini 2 vrste, ukupno 15 kom, i to pola od flanela a za drugu vrstu nisam sigurna jesu li organic ili taj tanzel, jer gledajući na Popolini stranicama meni to izgleda slično a kakve su vidit ćemo uskoro kad se beba rodi. Zasad sam jako zadovoljna dizajnom, imaju i one drukere za skraćivanje sprijeda za jako malu guzu
    evo da javim svoja iskustva sa Popolini ultrafit - ja prezadovoljna, dizajn super za mog debelog guzatog mališu koji sa 4 mj nosi cover veličine L
    Dobre su mi i frotirne i one koje su od običnog platna (još nisam skužila koje su zapravo od tanzela) samo na nekima mi se nekako brže troši čičak..al tome sam vjerojatno ja krivac jer perem na 90 a onda pržim na radijatoru, odnosno par puta sam ih stavila na onu stranu gdje je čičak i nekako kao da se spržio, ušao u se..al još to funkcionira ako dobro stisnem prstima. Za svaki slučaj da pitam - gdje ste mijenjale čičke, može li se kod šnajderice ili u Rodi uz nadoplatu naravno?

  43. #593
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    opet ja,ne znam zasto mi se Dolisa ne javlja?! zna li netko jel ona jos aktivna na forumu? slala sam i mail...i nista

  44. #594
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    cokolina bas sam te htjela pitati jesi li sto narucila, naime jucer sam saznala da vise ne radi

  45. #595
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    pa kako sad ne radi? zauvijek ili privremeno? sta se desilo?

  46. #596
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    a ne znam, udala se, kaze da ne radi ni trecinu kak je prije. steta, meni je ona zakon, tj. njene rukotvorine.

  47. #597
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Kada ste pocele stavljati dodatne uloske u pelene?
    Mi smo donedavno bili na Rodinim NB i sad smo presli na Flafice OS. Ove prve su bile prilicno deblje...
    Jucer mi se prvi put dogodilo da je malo cover propustio,bas je pelena bila iznimno natopljena...
    Da koristim platnene i za noc sigurno bi vec stavljala ulozak bar u nocnu,ovako preko dana jos uvijek guram bez...

  48. #598
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    klinjo sad ima 9 mjeseci, još uvijek ne koristim dodatne uloške ni po danu ni po noći.
    odnosno, koristim ih samo s 3 bella bottoms pelene koje su tanašne, a njih ionako rijetko koristim, tek ako su sve ostale prljave

  49. #599
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    sa cca 6mj. mi imamo pocketice

  50. #600
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Citiraj jedna2 prvotno napisa Vidi poruku
    a72 Jesi li se rijesila smrada pelena? Ako jesi ajde molim te napisi kako.
    I moje su pocele smrditi, a smrde i nakon dodatnog ispiranja (pri kojemu nije bas bilo pjene jer deterdjenta koristim zaista minimalno) zapravo jedno nosenje su ok i onda ponovo smrde.
    Jel djeluje pranje na 95?
    Jel moguce da smrde zbog previse sode bikarbone (stavljam je pri svakom pranju)?
    I jel moguce da dijete od godinu dana ima urinoinfekciju ciji je jedini znak smrad pelena?
    jedna2, rijesili smo smrad...prvo sam ih prala bez praska, na 60` samo soda +ocat, da ih dezinfikujem dodatno sam ih oprala jednom na 90` isto bez praska, dva-tri dana sam bila bez pelena , koristili jednokratne dok se to sve ispralo i osusilo, ali sad ne smrde. ne znam da li je zbog sode, ja u pretpranje ponekad stavim sodu, a nekad ne. ako opet pocne sad znam sta i kako...probaj pa javi.
    za urinoinfekt ne znam, nemam iskustva.
    cokolina, ja sam takve narucivala kod Naide.
    Posljednje uređivanje od a72 : 12.01.2012. at 20:22

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •