Stranica 13 od 28 PrviPrvi ... 3111213141523 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 1370

Tema: Pričajmo o platnenim pelenama, 15.

  1. #601
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    koristimo platnene od rođenja, često ih po danu mijenjamo, peremo na 60 sa pola čepa sensitive tekućeg detergenta bez boja, mirisa..., ispiremo ih 2x, a svejedno malac ima često jako crvenu guzu
    trenutno mu je tako crvena da neda ni dotaknut i plače kad mu idemo namazat sa kremom
    ima tko možda neki savjet ?

  2. #602
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    gljivice?

  3. #603
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj a72 prvotno napisa Vidi poruku
    cokolina, ja sam takve narucivala kod Naide.
    Naide iz BIH? jel to sta onda skuplja postarina?

  4. #604
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    gljivice?
    zadnji put su bile i dpobili plymicol za mazat
    možda su i sad

  5. #605
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ako su gljivice, operi pelene ipak na 90 u sljedecih par pranja

  6. #606
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    thanx
    čitam da nije pametno da dojilja konzumira šečer i pivo, a ja ga u zadnje vrijeme znala konzumirat

  7. #607
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    samo secer ili secer i pivo zajedno?!

  8. #608
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    cokolina, zaista ne znam, ja sam u Cg pa mi je to bila najbliza opcija, a ti imas veci izbor, mislim a da su i rodine takve.
    http://www.roda.hr/v2/index.php?page...emart&Itemid=6
    Posljednje uređivanje od a72 : 13.01.2012. at 00:19

  9. #609
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    cokolina, poslala sam ti poruku sa stranicom moje šivalice, ako te zanima, iz ZG je.

  10. #610
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    rodine vise necu, nisam zadovoljna, a ove mi se cine kao od Dolise kod koje sam kupila.

  11. #611
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    cokolina, poslala sam ti poruku sa stranicom moje šivalice, ako te zanima, iz ZG je.
    znam, ali njene su na čičak, to mi ne odgovara. I ima 4 velicine, ne znam koja bi bolje odgovarala, x ili xl. jednom sam se tako zeznula.

  12. #612
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Ove koje sam ja kupila su bez čička, samo drukeri, valjda je sad drugačije.

  13. #613
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa Vidi poruku
    samo secer ili secer i pivo zajedno?!
    znala popit malo pive od limuna poslije ručka i za desert par čokpladnih školjkica iz neke bombonjere

  14. #614

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    Ja uvijek s flaficama stavljam sve uloške.Nemam neki pametan razlog.

    Pelene nam nisu nikada smrdile.Perem sa žlicom sode i žlicom praška na 60,u pretpranje stavim žlicu sode,u ispiranje malo octa.Tak perem i našu robu.Niko ne smrdi,ni mi ni pelene.

    Što se gljiva i dojenja tiče,mislim da tu baš nema neke veze.Gljive imaju veze s većim ili manjim imunitetom.O tome hoćeš li pojesti jednu ili dvije čokoladice ne ovisi cijeli svijet,pa ni gljive.Samo se ti zasladi!
    Znam da ima sredstava za dezinfekciju rublja baš u takve svrje,jedino nisam sigurna koliko su agresivni za male guze...

  15. #615
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa Vidi poruku
    opet ja,ne znam zasto mi se Dolisa ne javlja?! zna li netko jel ona jos aktivna na forumu? slala sam i mail...i nista
    javi joj se preko facea, moja prijateljica je prije desetak dana primila njen paket! Zove se Dolisa MadewithLove!

  16. #616
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj orlica prvotno napisa Vidi poruku
    javi joj se preko facea, moja prijateljica je prije desetak dana primila njen paket! Zove se Dolisa MadewithLove!
    hvala, pokusat cu!

  17. #617
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    za mini bebače najbolje su tetre plus švedske
    jel na to idu i zaštitne? nisam nikad koristila te švedske pelene

    malo bi obnovila kolekciju pelenica za bebača, imam prastare kamarise koji su nas doduše dobro poslužili i vjerujem da će još ali znam da su preogromne za tek rođenu bebu.
    imate li cure možda preporuku za još neke pelenice u maloj veličini. ja sam skroz izašla iz ove priče o platnenima

  18. #618
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    da, gore još idu zaštitne. ma to je fakat super kombinacija za novorođenčad.

    roda ti ima male pelene za novorođenčad, pogledaj u webshopu

    a kamarisovke "kaubojke"su stvarno zakon, koliko god kroj bio nezgrapan, super upijaju a skoro pa su neuništive

  19. #619
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    da, gore još idu zaštitne. ma to je fakat super kombinacija za novorođenčad.

    roda ti ima male pelene za novorođenčad, pogledaj u webshopu

    a kamarisovke "kaubojke"su stvarno zakon, koliko god kroj bio nezgrapan, super upijaju a skoro pa su neuništive
    thx!
    da, meni je kamaris preživio sve bure i oluje i izgledaju skoro pa ko nove

  20. #620
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Mi nismo koristili svedske, samo tetra i zastitne. Najjednostavnije moguce cesto ispadne najbolje

  21. #621
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    mi smo isto platneni pelenaši od rođenja. oduševljena sam sa svim i Nia ih isto obožava, guza predivna, brinemo o okolišu, ma nikada nisam pomislila da bih drugačije.
    međutim Nia sada ima 16,5 mjeseci i vrlo često mi znaju procuriti. ne znam jel problem u zaštitnima (imamo Rodine na čičak) ili nešto drugo. najgore mi je što obavezno kad idemo van se jako popiški, valjda joj se počne piškiti kad izađe na hladno. planiramo izbaciti pelene na proljeće skroz, jer već sad piškimo i kakamo na nonicu, i pelene praktički koristimo samo kad smo vani. ali me brine jer bude sva mokra - štramplice, hlačice... a vani je hladno!
    vidim da joj se zaštitne pomaknu kad ju presvlačim. jel ima netko prijedlog da probam neke druge ili nešto drugo?

  22. #622
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj bubimira prvotno napisa Vidi poruku
    jel na to idu i zaštitne? nisam nikad koristila te švedske pelene

    malo bi obnovila kolekciju pelenica za bebača, imam prastare kamarise koji su nas doduše dobro poslužili i vjerujem da će još ali znam da su preogromne za tek rođenu bebu.
    ja imam 1 ili možda čak i 2 newborn,pa ti poklonim
    natko ih je vrlo malo nosio

  23. #623
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj bzara prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo isto platneni pelenaši od rođenja. oduševljena sam sa svim i Nia ih isto obožava, guza predivna, brinemo o okolišu, ma nikada nisam pomislila da bih drugačije.
    međutim Nia sada ima 16,5 mjeseci i vrlo često mi znaju procuriti. ne znam jel problem u zaštitnima (imamo Rodine na čičak) ili nešto drugo. najgore mi je što obavezno kad idemo van se jako popiški, valjda joj se počne piškiti kad izađe na hladno. planiramo izbaciti pelene na proljeće skroz, jer već sad piškimo i kakamo na nonicu, i pelene praktički koristimo samo kad smo vani. ali me brine jer bude sva mokra - štramplice, hlačice... a vani je hladno!
    vidim da joj se zaštitne pomaknu kad ju presvlačim. jel ima netko prijedlog da probam neke druge ili nešto drugo?
    Meni se te na cicak isto pomicu, maleni ima mrsave nogice pa oko nogica ucijek ima lufta. Sa coverom na drukere nemamo taj problem jer oko nogica stegnemo po volji.

  24. #624
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    ja imam 1 ili možda čak i 2 newborn,pa ti poklonim
    natko ih je vrlo malo nosio
    imam i ja nešto newbornica. posudit ću ih jednoj curi, a ona ih može proslijediti tebi, ako hoćeš. imam ih dosta...

    tebi= bubimira ne bucka
    Posljednje uređivanje od puntica : 23.01.2012. at 21:20

  25. #625
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se te na cicak isto pomicu, maleni ima mrsave nogice pa oko nogica ucijek ima lufta. Sa coverom na drukere nemamo taj problem jer oko nogica stegnemo po volji.
    meni su sad s drugim djetetom coveri na drukere super, jer je mala pravi bumbar
    ali s keksićkom - drukeri nikako pa nikako. Ona je bila prava mršavica, i nema toga covera na drukere koji se mogao toliko smanjiti da joj nema lufta oko nogu. zatvorila bih na zadnji druker i dalje bi bilo preširoko
    jedino je čičak dolazio u obzir

  26. #626
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ali ja cicak zategnem skroz skroz, a oko nogica rupa.
    S drukerima zakopcam na zadnju i taman.
    Oba su Rodini iste velicine.
    Dijete mi ima 19 mj i 9 kg.

  27. #627
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    ma zar nam se prijatelj još nije udebljao ?
    btw, mali oft, jedva čekam da se vidimo na kavici, točnije negdje u parkiću da se oni poigraju, a mi napričamo, al stalno mi je boležljiv nešto

    on topic, M je isto platnenopelenaš od svog 3 tjedna starosti i sve pet do prije 2-3 tjedna
    počeo je jako puno piškiti i procuri mu ponekad, zapravo sve češće
    s tim što kod njega nema lufta oko bucki nogica već bih, čini mi se, trebala ga presvlačiti svako sat vremena jer od količine to procuri kroz cover nekako
    od covera koristimo najčešće ME air flow, rodine, ponekad Dolisine

  28. #628
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    hvala svima na odgovorima
    mi isto imamo na čičak. prvi cover nam je bio na drukere, pa mi se nije svidjalo što svaki puta kad bi je skinula bi se ti drukeri urezali u nogice. Nia nije buhtlica, nogice su joj normalne, ni pretanke ni predebele, ali mislim da je kod nas isto ovo što i kod alkemičar, jako puno piški i zbog toga procuri. moram baš jako paziti ako idemo u dulje šetnje, da ju obavezno prije šetnje stavim na nonu da se ispiški, i da joj ne dam puno piti barem pola sata prije izlaska. probati ću još nabaviti jedan cover neki drugi pa ću vidjeti hoće li biti kakvih promjena!

  29. #629
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Alkemicar, pa kako nije, vidis da nema vise 8 kg
    Javi se pa se vidimo, da izbrisemo bolnicu iz sjecanja

    Jel koristite dodatne uloske ako vam puno piske? Ja sam isto pocela dodavati dodatne uloske, posebno u fittedice koje su sprijeda dosta prazne, a pisonja piski samo sprijeda.

  30. #630
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Meni isto procuri, imamo 9 kila, puno piškimo i kod svakog preslvačenja moram i bodić mijenjati. Iskreno ne sviđa mi se to jer ispada da je stalno u mokrom bodiću i to oko bubrega. Koristimo rodine puse sa zaštitnim gaćama isto od rode, onda obične tetre sa zaštitnim, bambino mio, ma kod svih ista stvar. Nama se smoči onaj opšiv na zaštitnima i preko njega pređe na bodi.
    Presvlačimo se svaka 1,5 h ili 2.
    Isto mu se urezuju u nožice zaštitne gaciće, i to baš ne volim. Sad nosimo L od Rode.
    Origami nam se malo čini ne praktičan sada kada je veći, kako ih vi motate u tetre?

  31. #631
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    A jeste probali s vunenim coverima?

  32. #632
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    ma nismo, imamo dermatitis pa vuna otpada, nažalost...

  33. #633
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    jeste probali? mi smo baš zbog atopijskog dermatitisa koristili isključivo vunene zaštitne

  34. #634
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni je origami i dalje OK. Motam bez problema, osim kad gospojica tu i tamo odluci pobjeci.

  35. #635
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Za vunu nam je rekla pedijatrica da nikako ne stavljam vunene čarape, pa sam pretpostavila da ni cover vuneni nije dobar, jer baš po nogicama ima dermatitis.
    Origami mi je malo na knap, kao da mi fali materijala.

  36. #636
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je origami i dalje OK. Motam bez problema, osim kad gospojica tu i tamo odluci pobjeci.
    i nama je ok za sad. mislim da se veličina može podesiti presavijanjem ne-baš-na-pola. ali kad bebolina počne puzati vidjet ćemo.
    starija curka je nosila fiteed kakve sad nemam strpljenja šivati, tetre sam tek sad "otkrila".
    marta koliko je tvoja gospojica stara?

  37. #637
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    9 i pol mjeseci. KOristim tetre s vunenim coverom na cicak i sasvrseno funkcioniraju. Doduse mi i bezpelenasimo, al sto se tice zamotavanja meni je tu origami zakon.

  38. #638
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj ardnas prvotno napisa Vidi poruku
    Za vunu nam je rekla pedijatrica da nikako ne stavljam vunene čarape, pa sam pretpostavila da ni cover vuneni nije dobar, jer baš po nogicama ima dermatitis.
    Origami mi je malo na knap, kao da mi fali materijala.
    općenito jeste preporuka da djeca s AD ne nose vunu, ali kod nas se to nije pokazalo točnim. margita je loše reagirala na PUL, flis i bilo koji drugi neprirodni materijal, ali vunu je nosila bez problema. mislim, srećom da je bilo tako, inače ne bismo uopće mogli nositi platnene

  39. #639

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    131

    Početno

    Koliko je to "malo praska" za pranje pelena? Tj. kad kazete jedna zlica jel to cajna ili jusna i jel vrhom ili razom puna?
    Pelene su mi se usmrdile i prvo sam ih samo ispirala pa su i dalje smrdile, a onda sma ih oprala s malo vise praska i dva puta isprala i prestale su smrditi (prala sam sve na 60 stupnjeva).
    Zaista stavljam jako malo praska, oko dvije razom pune cajne zlicice, jel to ipak premalo?

  40. #640

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    Jeli moguće da ti ostane viriti komadic pelene tamo gdje je lastika na zaštitnim gaćicama? Meni ako procuri,znam da je u tome stvar. A kod ovih šivenih npr Rodinih treba "izvrnuti" onaj rub od pp koji je oko nozica prema vanka.

  41. #641
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    Zanima me da li vi kada perete pelene, stavite s njima i drugu robu koja ide na 60 stupnjeva, ili ih perete same?

  42. #642
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Ja ih perem same...ali 25 komada mi prilicno napuni masinu...+ barem 3-4 mala rucnika koja mi popisa dok ju brisem....+male tetre za brisanje guze...skupi se toga..

  43. #643
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    ja sam ih uvijek prala same, isto cca 25kom po masini, mozda koja vise ili manje.

  44. #644
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    perem ih same kad ih se nakupi dovoljno

  45. #645
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj Mellyca prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me da li vi kada perete pelene, stavite s njima i drugu robu koja ide na 60 stupnjeva, ili ih perete same?
    Vecinom same, ali znam staviti i pokoji rucnik ili bijeli ves ako ima mjesta.

  46. #646
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    Citiraj Mellyca prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me da li vi kada perete pelene, stavite s njima i drugu robu koja ide na 60 stupnjeva, ili ih perete same?
    Perem ih same! Isto kad se skupi 20 do 25 kom!!! Imam manju mašinu pa mi je to ok! Prije sam prala i manje dok nisam nabavila dovoljan broj pelenica!

  47. #647
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Ja stavim i drugu robu, mada većina su pelene. Perem svaki drugi-treći dan, pa je to 15-20 pelena, gaze kojima je brišem, peškiri (njeni i naši), njeni bodići, čarapice, majice i hlačice koje se peru na 60, tetre na kojima leži, naš veš... Ako perem posteljinu onda je u mašini manje pelena, a više svega ostalog.

  48. #648
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    Citiraj jedna2 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko je to "malo praska" za pranje pelena? Tj. kad kazete jedna zlica jel to cajna ili jusna i jel vrhom ili razom puna?
    Pelene su mi se usmrdile i prvo sam ih samo ispirala pa su i dalje smrdile, a onda sma ih oprala s malo vise praska i dva puta isprala i prestale su smrditi (prala sam sve na 60 stupnjeva).
    Zaista stavljam jako malo praska, oko dvije razom pune cajne zlicice, jel to ipak premalo?
    Jedna puna jušna žlica praška! Moja mašina ispire sa hladnom vodom (hladnijom od 60 stupnjeva) pa ti ja znam staviti na 60 sa sodom bikarbonom bez centrifuge pa onda još jedno pranje na 60 sa žlicom praška!

  49. #649

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    Jel ti pelene smrde kad ih izvadiš iz mašine ili kad se beba popiški??Meni se jednom usmrdila pelena kada sam ju zaboravila u kadi nakon ispiranja.Bilo bi idealno kada bi imala balkon ili neko hladnije mjesto poput špajze.Kupaona je topla prostorija i ako pelene čuvaš mokre vrlo lako se usmrde.Usmrdila bi se i obična mokra majica da ju ostaviš duže.

    Ja svoje držim na balkonu.Popišane ne ispirem, samo kakane i prije pranja.Sad mi se zalede,al zato govance skinem bez problema.

  50. #650
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ne perem ih same jer perem uglavnom svako 2 dana i ne napuni se masina... Da imam susilicu prala bi sve odjednom pa osusila... Ovako ipak trebam ukalkulirat susenje po hladnom i kisnom vremenu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •