Stranica 26 od 28 PrviPrvi ... 162425262728 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,251 do 1,300 od 1370

Tema: Pričajmo o platnenim pelenama, 15.

  1. #1251
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Koje tocno imas, aio ili?

  2. #1252
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Ja imam jedne AIO i njihovi bambus ulošci koji dođu s pelenom izdrže jako kratko. S vremenom sve više piške, to tako ide .

  3. #1253
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Meni pop in isto ne izdrzi dugo, ali cini mi se da bi ih trebala smanjiti, moj ima godinu dana i kopcam na prvi druker.
    A i beba vise piski sada, moj je jedno vrijeme sve propisavao...
    Ili ubaci jos jedan ulozak unutra ili tetru.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #1254
    Lidača avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    25

    Početno

    Da, AIO ove Pop in V2.
    Imam njih i ME, a sad mi se čini da sam se zeznula, tj. bolje da sam kupila sve ME.
    One su tako mekane i super za namjestiti.
    Tako znači i vama kratko izdrže. Danas sam joj stavila dodatni uložak pa ćemo vidjeti.

    Bubimitka91, šta ti kopčaš na prvi druker, ajme a ja imam od neki dan skroz otkopčane a beba 6 mj., hm..
    Nekako su mi kratke kad su zakopčane. Ma po meni loša investicija, definitivno. Neuobne, malo upijaju i jako skupe.

  5. #1255
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Popice su meni onako za ponijeti negdje jer su prakticne inace za kod kuce NE.
    Kopcam na prvi druker do stomaka, znaci na skoro najvecu velicinu, ne znam koja bi to bila M/L?!



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #1256
    Lidača avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj Bubimitka81 prvotno napisa Vidi poruku
    Popice su meni onako za ponijeti negdje jer su prakticne inace za kod kuce NE.
    Kopcam na prvi druker do stomaka, znaci na skoro najvecu velicinu, ne znam koja bi to bila M/L?!
    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Da, imaš pravo, nisu baš za svakodnevno kućno korištenje.
    Kad sam ih kupila, bila sam teški početnik.
    A ništa, što je tu je, možda ih prodam pa kupim nove.

  7. #1257
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Imas na fejsu grupu MODERNE PLATNENE PELENE i fajl za prodaju pelena, V2 su trazene..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #1258
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Počeli su nam coveri puštati. Jel moguće da smo ih prerasli? Ili je jednostavno počeo više pišati... Uglavnom, koristim covere M, pa šta bi mi već trebali L?
    Koristim i dupli uložak i sve al jednostavno nekako ode van

  9. #1259
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Apsu dobro nam dosla u klub propisanaca
    Koliko je star? Moj se propisavao jedno vrijeme, to im je faza valjda


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #1260
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Tekuci deterdent i platnene? Da, ne?

  11. #1261
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Ja ga koristim. Ne vidim zašto ne.

  12. #1262
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Razmisljam mozda zbog moci upijanja..

  13. #1263
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Sjećam se da sam čitala da se tekući det. teže ispire. E sad, da li je to točno, ne znam, koristim praškasti za svu robu, stara škola.

  14. #1264
    Violinchek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Split
    Postovi
    92

    Početno

    Cao cure!
    Nova sam na forumu ali vas dugo citam i imam par pitanja.
    Dobila sam 11 kom "Hugga Buns" platnenih pelena ovakvih kao na slici (Storma obrisala sliku) i sad ne znam jesu li one AIO ili trebam kupovati i zastitne gacice? I ako ove jesu AIO a imacu jos 15tak rucno radjenih pelena koje nisu AIO koliko zastitnih gacica trebam kupiti za pocetak? Znaci imacu 11 AIO (ako su AIO ) i jos 15 platnenih bambus pelena od tete sivalice i ne znam koliko mi zastitnih gacica treba? Jedna prijateljica stavlja obicnu pampersicu kao zastitne gace i onda navece pred spavanje iskoristi i tu pelenu do kraja pa je baci, sta mislite o tome?
    I jos jedno pitanjce U ove hugga buns idu ulosci koje nisam dobila pa sad ne znam koje uloske da kupim i gde to da kupim i koliko komada? (da li tacno 11 koliko imam i pelena ili vise/manje?) Ako imate neke preporuke za uloske bicu zahvalna!
    Inace imam jos vremena do kraja aprila, ali volim da sto pre znam sta mi sve treba pa da to obezbedimo na vreme.
    Inace pokusacemo sa bezpelenashtvom svakako, a ovo sve sam ionako dobila - samo cu uloske i zastitne gace kupovati.
    Eto... pozdrav i hvala svima unapred!
    Posljednje uređivanje od Storma : 23.02.2015. at 10:18 Razlog: Brisanje slike

  15. #1265
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Citiraj Violinchek prvotno napisa Vidi poruku
    Cao cure!
    Nova sam na forumu ali vas dugo citam i imam par pitanja.
    Dobila sam 11 kom "Hugga Buns" platnenih pelena ovakvih kao na slici (Storma obrisala sliku) i sad ne znam jesu li one AIO ili trebam kupovati i zastitne gacice? I ako ove jesu AIO a imacu jos 15tak rucno radjenih pelena koje nisu AIO koliko zastitnih gacica trebam kupiti za pocetak? Znaci imacu 11 AIO (ako su AIO ) i jos 15 platnenih bambus pelena od tete sivalice i ne znam koliko mi zastitnih gacica treba? Jedna prijateljica stavlja obicnu pampersicu kao zastitne gace i onda navece pred spavanje iskoristi i tu pelenu do kraja pa je baci, sta mislite o tome?
    I jos jedno pitanjce U ove hugga buns idu ulosci koje nisam dobila pa sad ne znam koje uloske da kupim i gde to da kupim i koliko komada? (da li tacno 11 koliko imam i pelena ili vise/manje?) Ako imate neke preporuke za uloske bicu zahvalna!
    Inace imam jos vremena do kraja aprila, ali volim da sto pre znam sta mi sve treba pa da to obezbedimo na vreme.
    Inace pokusacemo sa bezpelenashtvom svakako, a ovo sve sam ionako dobila - samo cu uloske i zastitne gace kupovati.
    Eto... pozdrav i hvala svima unapred!
    Violinchek,
    nije dozvoljeno stavljati slike u post. Ukoliko želiš podigni ju negdje i daj link pa ću staviti u tvoj post

  16. #1266
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Zastitnih gacica ti je dovoljno 3-4 kom, najbolje po velicinama ali mozes i OS.
    Ako imas AIO budi spremna da krace "drze" od klasicne pelene + cover.
    Dovoljno ti je ukupno oko 25 kom., cak i manje ako ces prati svaki drugi dan.
    Kako beba raste, tako ces i manje presvlaciti jer ne kake stalno...



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #1267
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Violinchek, uloske ti moze sasiti ta sivalica koja ce ti radit bambus pelene.

  18. #1268
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    Drage cure, molim pomoć.

    Za svoje starije dijete nabaljala sam pp, to je bilo 2011 godine. Od tada nisam nabavljala pelene niti se puno informirala.
    Naime nabavila sam od neke naše šivalice covere od pula, univerzalne veličine.
    imaju brdo drukera bili su mi odlični.
    Imaju uzorak pčelice maje i pava i druge su sa uzorkom zelenih cvjetića.
    Ne mogu se sjetiti koja je to šivalica bila.
    Coveri su mi mrak i ja nisam nikada imala potrebu kupovati nove ili pp ili covere.

    Ali prijateljica mi je trudna i nabavila je već 40 ppa a covere sam joj preporučila kakve imam ja.

    Dakle može li mi itko pomoći, naša šivalica sa foruma, 2011 je imala materijal sa pavom i pčelicom majom. coveri su joj univerzalne veličine i sa puno šarenih drukera. ako treba postaaviti ću fotku da po kroju skužite o kome se radi.

    Moderatorice ako može moj post možete i prenjeti na drugeteme ili prikladnije mjesto.
    Molim vas help!

  19. #1269
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    još nešto materijal koji je šivalica koristila nije bio "plastičan" nego onako pamučan više a imao je sva svojstva nepromočivog pulla

  20. #1270
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    misliš na flis?

  21. #1271
    Violinchek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Split
    Postovi
    92

    Početno

    Citiraj Storma prvotno napisa Vidi poruku
    Violinchek,
    nije dozvoljeno stavljati slike u post. Ukoliko želiš podigni ju negdje i daj link pa ću staviti u tvoj post
    ne znam kako da ti posaljem link na fotku, PP ne mogu da saljem jos uvek

    koji materijal za uloske biste preporucile da narucim od tete sivalice? i koliko ulozaka? da li 11 (koliko je i pelena) ili vishe/manje?

  22. #1272
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Ja volim bambus.
    Zavisi koliko su debele pelene? Ako su tanke i bez uloska onda svskako za svaku pelene po jedan. Inace ti je dovoljno da imas par komada cisto da podebljas pelenu npr . za noc.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #1273
    Violinchek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Split
    Postovi
    92

    Početno

    Hvala Bubimitka!
    Onda cu za svaku po jedan uzeti jer jesu bez uloska. Vidim i ja da ovde cesto hvale bambus i konoplju pa sam se oko ta dva najvise dvoumila. Znaci bambus...
    Hvala jos jednom!

  24. #1274
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Gdje se platnene pelene mogu još kupiti osim preko rodinog web shopa, ima li ih u baby dućanima?
    A što se veličina tiče, vidim u rodinoj brošuri da su veličine univerzalne i imaju neke za novorođenče, pa me zanima da li su te pelene stvarno univerzalne veličine za svaku dob, znači dijete od 3mj, 6mj, 8mj može iste pelene univerzalne veličine nositi?

  25. #1275
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    U baby dućanima nema MPP (modernih pp), samo tetri. Pelene se naručuju preko web shopova ili direktno od šivalica. Na FB imaš grupu Moderne platnene pelene, cure naručuju zajedno sa stranih web stranica pa dijele troškove slanja ili dobiju popust na veliku narudžbu.

    Veličine su stvarno za svaku dob, smanjuju se drukerima pa pelena tako bude plića za manju bebu.

    Koristim priliku izreklamirati svoju naaaaaajdražu pelenicu - Rodina bambus pusa. Preporučam da je svakako uključiš u probni set .

  26. #1276
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Hvala phiphy, pogledat ću malo i tu fb grupu, a baš sam naručila preko forumske burze ovdje na rodi pelene, jedna forumašica je prodavala pa sam baš zadovoljna jer je puno povoljnije!

  27. #1277
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Mogu li se platnene pelene koristiti odmah po izlasku iz rodilišta? Pitam jer sam negdje čitala da ih je netko počeo koristiti tek nakon što je pupak otpao.

  28. #1278
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    mogu, samo ih namjesti da budu ispod pupka.

  29. #1279
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja sam ih pocela koristit kad je pupak otpao, nisam se usudila ranije jer su se stalno povlacile preko pupka pa da ga ne navlaze..

  30. #1280
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja sam ih s drugim koristila od izlaska iz rodilišta. Namještala sam pelenu i cover ispod pupka. Otpao je 6 dan.
    S prvim sam koristila jp prvih skoro mjesec dana, a pupak otpao tek 14 dan.
    Razlika je bila zbog debljine pupčane, a ne eventualne suhoće/vlažnosti.

    Uglavnom, mogu se koristiti odmah, a ti vidi kako ćeš ti.

  31. #1281
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Hvala cure.

    Apsu, znači ti si dok pupak nije otpao koristila pampersice i sl., a šta one ne idu preko pupka?

  32. #1282
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Meni se Njuškalo pokazalo odlično za uštedu novca.
    Iako, računala sam. Kada bih uzela nove novcate pelene i prodala ih u pola cijene došlo bi me koliko sada kupujem preko Njuškala. Ove koje su sada rabljene ne mogu preprodavati ionako jer to bi bio drugi krug da idu.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 16.05.2015. at 23:17

  33. #1283
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    zutaminuta, ako budu u dobrom stanju nakon upotrebe, možeš, zašto ne
    nekad neki model ne odgovara baš djetetu pa ga puno ne koristiš, ili imaš neke draže pa se neke ne potroše puno

  34. #1284
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    zutaminuta sve mozes prodati, pitanje je po kojoj cijeni
    i te nove tko zna hoces li moci prodati u pola cijene
    kako ti pase

  35. #1285
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    zakaj, pa ja sam neke koristila i za troje svoje dece, a dobila rabljene od blizanki

    ja sam s trećim koristila od izlaska iz bolnice, tam su ga premotale sestre uz dozu negodovanja, otpo pupak neki 20 dan ( stvarno se ne sjećam ali bilo je dugo, za razliku od prvog deteta kojem je opao s tjedan dana), koristila sam u početku tetre slagane na origami, pa može se lijepo pregibati tkanina u razini pupka, tj. da bude ispod nje.

  36. #1286
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ima novih od tete koja ima svoj dučan http://www.njuskalo.hr/trgovina/miadizajn radi i nosilice i svašta

  37. #1287
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Onda je to druga stvar. Budem vidjela kako će se trošiti.

  38. #1288

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Pozdrav svima, izgleda da cu i ja u platnene. Nabavila sam danas nekoliko komada, pa me zanima sto vam se pokazalo boljim-pelene na cicak ili na gumbice, drukere?
    Cicak vjerojatno brze izgubi na funkcionalnosti ili?

  39. #1289
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Sve je stvar osobnih preferenci. Nemam nijednu pelenu na čičak, ali imam cover. U početku su mi coveri na čičak bili bolji jer se bolje namjeste oko pelene, a kasnije, kad se kakica stisne, puno su mi draži ovi na drukere, ne okreće se rub i ne grebu bebu, a i bebice kad narastu, svladaju otvaranje čička pa skidaju pelene.

  40. #1290
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Meni je bolje sjelo sve na drukere, iako sam imala dosta na cical

  41. #1291
    1 Mandarina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    67

    Početno

    Mi tetramo i s rodinim coverima na cicak sam prezadovoljna

  42. #1292

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Koje pp biste preporucili? Jucer sam kupila Popolini, s cickom i dvoje zastitnih gacica. Znaci moram jos puuuuno toga kupit, nadam se dobrim rabljenim pp s Burze

    Koje su tanje za preko dana, da guza ne izgleda ogromno i da stane u vecinu robice?

  43. #1293
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Najtanje je tetranje.

  44. #1294
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Koje pp biste preporucili? Jucer sam kupila Popolini, s cickom i dvoje zastitnih gacica. Znaci moram jos puuuuno toga kupit, nadam se dobrim rabljenim pp s Burze

    Koje su tanje za preko dana, da guza ne izgleda ogromno i da stane u vecinu robice?
    Ja sam svoje bas birala da mi ne budu pupaste jer imam sitnu djecu koja malo piske

    Steta da si vec kupila popolini prije nego sam ti poslala slike koje ja imam (imam i popolinica)

  45. #1295

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam svoje bas birala da mi ne budu pupaste jer imam sitnu djecu koja malo piske

    Steta da si vec kupila popolini prije nego sam ti poslala slike koje ja imam (imam i popolinica)
    Ne brini, treba meni jos puuuuno, imam samo cetiri ). A kupila sam ih jer Graz subvencionira s 80 eur, pa sam samo malo preko tog iznosa kupila znajuci da cu ostale kupit rabljene
    Posljednje uređivanje od annie84 : 19.05.2015. at 16:37

  46. #1296

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    P.s. A moj sad s tri tjedna ima vec 4.7 kg i puno piski :D

  47. #1297
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    To se rijesi dodatnim uloscima

  48. #1298

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Pitanjce. Kako ste vi rijesile pp kad ste isle na godisnji ili na put? Mislim tipa hotel, gdje nema ves masine u sobi ? Jel itko dao u hotel na pranje s uputama tipa ne omeksivac i jako malo detergenta?
    Jesu vam htjeli oprati ili je bilo problema?
    Ili ste nosile jednokratne za to vrijeme?

  49. #1299
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Koliko brzo primijetite da su pelene mokre?
    Želim da preko noći ne ostane u vlažnom duže od pola sata.

  50. #1300
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanjce. Kako ste vi rijesile pp kad ste isle na godisnji ili na put? Mislim tipa hotel, gdje nema ves masine u sobi ? Jel itko dao u hotel na pranje s uputama tipa ne omeksivac i jako malo detergenta?
    Jesu vam htjeli oprati ili je bilo problema?
    Ili ste nosile jednokratne za to vrijeme?
    Ja na put uvijek s jednokranim pelama. Sve ostalo bi nam bila prevelika gnjavaza.
    Pranje robe u hotelu je inace preskupo. Barem meni.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •