Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 55 od 55

Tema: strahovito oticanje (stopala, lice..)

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    16

    Početno izvješće.. :-)

    Pozdrav svima.. Opet ja..

    Budući da sam otvorila ovu temu tu sam ponovo da je i zatvorim. Doma smo sve troje.. Na pedijatriji sam bila 2 tjedna, a doma smo stigli u petak, 14.10. U tom zadnjem tjednu je Lucija prvo u pon. izašla iz inkubatora na tzv. topli stol (tu sam je konačno mogla uzeti u naručje.. yeeeaah!!!) a zatim 3 dana poslije prešla k meni u sobu. Ja se već bila pripremila da ostajemo na neonatologiji do kraja mj kad doktorica govori u petak ćete doma!
    I tako smo otišli doma s njenih 2150g. Doktorica je preporučila da zabranimo posjete čitavu zimu kako bi je zaštitili od viroza i sl. Svi pitaju za nju i svi su nestrpljivi ali oni koji joj žele dobro strpit će se.. Kupili smo maske za lice za one kojima ne možemo reći ne: bake i djedovi. ☺
    Muž je često slika (još od prvog dana) i sve te slike stavlja na facebook tako da rodbina i prijatelji mogu biti u tijeku.
    I ja i muž smo se zaljubili preko glave u nju.. Ljubav kakvu do sad nisam poznavala, iznad svega što sam doživjela i osjetila.. Stvarno je neodoljiva.. Ali mame ne moram vam ništa govoriti.. Sve znate..
    U prošli petak smo je vagali – 2400g. Lagano se popunjava iako je još uvijek smiješna u robici, sve joj je veliko. Jedini problem su grčevi u poslijepodnevnim satima, ali i to će proći..

    Još jednom hvala na brizi svim forumašicama koje su se javile.. i hvala jer ste i vi djelom zaslužne što sam odreagirala na vrijeme..
    Naravno da me je sada strah slijedeće trudnoće da se ne bi ponovila ista dijagnoza (EPH gestoza), a mi smo u planu Luciji napraviti društvo od još 3 braće i sestara.. Muž navija za još petero!
    Usput hvala petarpan za objašnjenje Arwen, da, izmokrila sam 15 l vode koja mi se bila nakupila u organizmu uslijed te nesretne EPH gestoze. Svjesna sam da prekomjerno debljanje u trudnoći ne može biti dobro i nije da sam se morala paziti jer sam jela normalno bez pretjerivanja kao i prije trudnoće tako da mi taj brzi prirast kilograma u zadnjem tromjesječju nije bio jasan, a ginekolog me nikako nije htio saslušat i potražiti pravi uzrok tolikim kilogramima, lakše je bilo izazivat mi grižnju savjesti da ja činim nešto loše za moje nerođeno djete. Čak mi je i to jutro kad me je poslao s uputnicom u bolnicu prvo prigovarao za kg sve dok mi i sam nije napravio nalaz urina i izmjerio tlak.. i onda automatski promjena priče i nježniji pristup.. «paa.. eto.. to je ta EPH gestoza.. nema veze sa prehranom.. i s ničim drugim.. ne zna se zašto dođe do nje.. morat ćeš u bolnicu.. bla bla..»

    Naravno promjenit ću ginekologa, iako mi dođe da odem kod ovoga i civilizirano ga upozorim da ubuduće sasluša trudnice koje ga upozoravaju na nešto neubičajeno što primjećuju kod sebe a ne olako shvaćati njihove riječi.
    Odoh sad.. uskoro slijedi presvlačenje i hranjenje naše kućne sreće.

    :D

    Veliki pozdrav za sve!!!!

  2. #52
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Leeloo79 baš mi je drago da ste svi na okupu! Uživajte i mazite bebicu!

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno

    ja sam otvorila ovaj topic samo da vidim razlog oticanja nogu koji me malo muči zadnjih dana. nisam ni slutila na kakvu ću priču naići, Leeloo ti si dokaz svima da uvijek treba slušati svoje tijelo i simptome.

    a forumašicama koje su je ohrabrile u akciji

  4. #54
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    glavno da je sad sve ok i s tobom i s njom
    Leeloo79, uživajte, zaslužili ste

  5. #55
    Neroslava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    269

    Početno

    Citiraj tomita prvotno napisa
    ...
    I mene pati oticanje, ali zasad samo nogu. Sad sam u 22. tjednu. Redovito mjerim tlak, inače je nizak, jučer je recimo bio 109/72, a zna mi biti i niži.
    U petak idem na redovitu kontrolu pa ću vidjeti što će mi liječnica reći.
    Ove brojke (109/72) mi govore da tlak kontroliraš digitalnim tlakomjerom - ko što sam već napisala na sličnom topicu - u to se NE možeš pouzdat, to će ti reći i svaki doktor. Meni je svaki put takav digitalni pokazivao dobar tlak, pa sam si utvarala da mi tlak skoči samo kod ginića na pregledu Prvi put mi je tlak bio povišen na pregledu u 20. tjednu, iza toga su krenule naoticat noge. A ja sve koza olako shvaćala misleći da mi nije niš jer 'ja si kontroliram tlak, pa dobar mi je'... Kaj je bilo kod doktora?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •