Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Kako izbjeći kiretažu?

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    18

    Početno Kako izbjeći kiretažu?

    Krvarim od 1.11., najprije obilnije, sad je to krvavi iscjedak.
    Doktor mi se tek iz drugog puta smilovao te prepisao terapiju - Dabroston za zaustavljanje krvarenja i Bromegrin za visok prolaktin.

    No problem je što mi se ni sa Dabrostonom krvarenje nije zaustavilo. Očajnički sam ponovno otišla kod doktora koji mi savjetuje da nastavim piti tablete (koje očito ne pomažu) ili da ostaje opcija kiretaže (nisam nikad rodila pa me ovo užasava).

    Od nalaza spomenut ću uredan papa test, ultrazvuk je pokazao cistu od 2,5 cm na desnom jajniku, a hormonski test je pokazao visok prolaktin i nizak progesteron i LH.

    Ima li još netko sa iskustvom dugotrajnog krvarenja i što da radim da to zaustavim i izbjegnem kiretažu? Molim moderatoricu da mi ne ključa ovaj topic pod izlikom da negdje na forumu sličan već postoji, jer nisam u psihičkom stanju kopati i tražiti po podforumima. Trebam pomoć.

  2. #2
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    fee, zao mi je sto kroz to prolazis i razumijem da ti je tesko...
    Da bi dobila odgovor i neku pomoc, moras malo vise podataka napisati, jesi li trudna, ne razumijem iz posta ,ako jesi kolika je trudnoca, od toga zavisi mozes li izbjeci kiretazu itd, ako nisi - zbog cega dr savjetuje kiretazu, jesi li radila betu, da li se dupla pravilno, kakav je uzv nalaz...mislim da zato i nemas odgovora jer ne znamo skoro nista. Drzi se !

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    18

    Početno

    ultrazvučni nalaz mi je u redu, trudna nisam (barem prema kućnim testovima)

  4. #4
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Mogu samo da kazem svoje iskustvo iz slicne situacije - meni je dr rekla da postoji 4-5 'stepenica" terapije pre nego sto mora doci do kiretaze. Bila sam u slicnoj situaciji - krvarila sam obilno i dugo, nevezano za trudnocu, usled hormonskog disbalansa. Moja dr je lecenje zapocela methylergobrevin kapima za skupljanje materice 3x15. Posto to nije pomoglo, prepisala mi je Primolut nor 5 (to je neki sintetski hormon, ali nisam sigurna koji). Krvarenje je zaista stalo, doduse, ne istog, vec posle dva-tri dana.
    Ne bih ti nikako savetovala da hormonske preparate uzimas na svoju ruku, ali probaj svojoj dr da predlozis nesto od ovoga. Sretno i javi da li krvarenje staje...

  5. #5
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ni ja ne razumijem o cemu se tocno radi
    kirtaza se radi ako se treba nesto odstranicti iz maternice sto izaziva krvarenje (miom, polip, plod koji se ne razvija....)

    ako je krvarenje od hormonskog desbalansa, onda ne vidim svrhu kiretaze :?

    jel ti lijecnik rekao da ces morati na kiretazu ili?

    u svakomn slucaju, nadam se da ce ti sto prije proci, sto god da je i da ce krvarenje prestati

  6. #6
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Na zalost, kiretaza se ponekad radi i kada je u pitanju hormonski disbalans. Naime, matericna sluzokoza je usled toga neprirodno zadebljala i ponekad se zaista mora intervenisati kiretom da se stvari dovedu u normalu...

  7. #7
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    aha

    znam kad sam ja zbog polipa trebala na kiretazu, a jos do tada nisam imala djece, ginekolog me je uputio u drugi grad na operaciju (histeroskopiju) samo da mi ne rade kiretazu koja je dosta agresivna metoda

    mozda i za njeno stanje postoji manje agresivna metoda, ako se vec fizicki mora intervenirati u maternicu

  8. #8
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa

    mozda i za njeno stanje postoji manje agresivna metoda, ako se vec fizicki mora intervenirati u maternicu
    Upravo to. Hormoni nisu neka prevelika "sreca" za organizam, ali je kiretaza jos manja...i uglavnom se koristila u nekoj proslosti ginekoloske terapije -poznata pod pojmom "eksplorativna kiretaza".
    Ipak, nekad je zaista nuzna...i dzabe nama da ovde polemisemo, ginekolog daje poslednju rec...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Treba da probaš sa čajem od vrkute. Naime, on bi trebao da ti smanji, ako ne i zaustavi krvarenje.
    Piješ ga 3 x 2 dl na dan, po 1 kafenu kašičicu na 2 dl vode. Pije se polako, u gutljajima tokom celog dana.
    Uz to možeš i još neke travke koje će ti regulisati krvarenje, ali vrkuta je najbolja za ženske probleme. Probaj, neće ti škoditi.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    26

    Početno

    Uh moj savet je maniti se cajeva
    Jer prolaktin kad je povecan izaziva stvaranje mlijeka... sto utice na nemogucnost ovulacije pa samim tim i na izostanak menstruacije....
    Lek koji su ti pripisali utice na stvaranje zumancane kese... tj... na njen razitak kako bi se beba pravilno hranila.... kada se iz jajnika ne luci dovoljna kolicina progesterona... dok se ne formira posteljica....
    pominjala si neku cistu.... Savjet na ultrazvuk da se utvrdi da nije izvanmatericna trudnoca, jer nju odlikuje da se beta HCG ne udvostrucuje pravilo i moze se desiti da se Gestacijski mesak vidi kao cista...
    i uglavnom kod ovih trudnoca dolazi do ranog krvarenja....

    kiretaza.... ponekad je neophodna ja sam nazalost imala 3 spontana pa su mi tri puta to radili, jednom zbog krvoliptanja na zivo... uzas.... a ovo pod anestezijom ne boli... mene jeste materica poslje, jer sam zadnju bebu izgubila u 14 tjednu... a materica se vec pocela siriti i izdizati iznad karlice....
    Takodje postoje i tablete kojima se moze izbacivati visak iz materice, doktor ih prepisuje!!!
    Ti draga IDI kod Gin. i Zahtjevaj UZ MATERICE, JAJNIKA I JAJOVODA, pod obavezno !!!

    Nemoj se igrati!!! i javi sto je bilo!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •