Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 55

Tema: strahovito oticanje (stopala, lice..)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    16

    Početno strahovito oticanje (stopala, lice..)

    Dobro jutro svima!

    Tj. ne bi vam bilo "dobro" da me sad vidite.. U 33. tjednu sam trudnoće (prva trudnoća) i već skoro 2 mj otičem u stopalima. Ispočetka je bilo po meni u granicama "normale" al u zadnjih 2 tj. mi otiču i stopala i kompletno noge, listovi, koljena, bedra to je oticanje je zbilja jako, ujutru bude mrvu manje al malo stajanja sjedenja i brzo postignu svoju punu veličinu da mi sve bridi. Držanje noga na povišenom i masaža od strane MM-a mrvicu smanji bar to bridenje al i dalje su oteknute.

    To oticanje je kako vidim po web-u dosta često al ono što me plaši je to što se ujutru budim kao čudovište u licu koliko sam oteknuta.. To popusti nakon nekih sat-dva, ali je prestrašno.

    Jel još neko ima takvih problema???

    Loše spavam po noći pa si mislim da je djelomično i zbog toga, ne znam više ni sama.. Poslije idem do doktorice opće prakse pa ću je tražit da mi izmjeri tlak i napravi pretrage bjelančevina u urinu. Kod ginekologa sam za 2 tj., mada nisam uopće zadovoljna s njegovim pristupom, šta ga god pitam dobijem podsmijeh. Nisam paničarka po prirodi, i ništa mi nije teško za našeg malog anđela kojeg smo čekali skoro 2 godine ali upravo zbog toga želim čuti i vaše mišljenje i o oticanju noga i o oticanju lica i šta bih eventualno trebala poduzeti..

    Unaprijed hvala..

    Slonica Nelica..

  2. #2
    cowgirl avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    275

    Početno

    Nemoj oticanjem olako shvatiti

    Hitno prekontroliraj tlak, proteine u mokraći, a i jeterni enzimi ne bi bili na odmet.

    Ako nisi zadovoljna s ginekologom, promijeni ga.

    Mislim da će ti te pretrage napraviti i liječnik opće prakse, ako ga zamoliš, odnosno kad te vidi otečenu.

    Držim fige.

  3. #3
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    A jesi ginekologu rekla konkretno za to oticanje i jel te i tada ismijao ili predpostavljaš da će te ismijati?
    Nemoj čekati dva tjedna nego mu se javi, sigurno te zbog tolikog oticanja neće ismijavati.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    A jesi ginekologu rekla konkretno za to oticanje i jel te i tada ismijao ili predpostavljaš da će te ismijati?
    Nemoj čekati dva tjedna nego mu se javi, sigurno te zbog tolikog oticanja neće ismijavati.
    naravno da sam mu rekla, njegov odgovor na sve je da je to individualno, da se razlikuje od žene do žene, bla bla.. doduše na svim pregledima mi je tlak super, urin isto kao i ostali nalazi. ma arogantan je Bože sačuvaj.. al pretpostavljam da vas dosta ima takav problem, da ne znaju kome otići po trezven odgovor, bar mi se čini da je ovdje situacija takva, svi površni, daj mu novce i doviđenja.. ufff..

    idem se spremit pa ću do doktorice.

    hvala na brizi..

  5. #5
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Umjereno oticanje nogu i ruku je normalno, no pretjerano oticanje i oticanje lica baš i nije. U svakom slučaju nemoj to olako shvatiti i to nije stanje koje ginekolog treba ismijavati.

  6. #6
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Uffff što je to grozno Ipak mislim da bi on trebao znati procijeniti jel to oticanje loše ili normalno, samo druga je stvar što on to tebi nije dobro objasnio i što ti ne ulijeva povjerenje. Uvijek postoji crv sumnje, a što ako griješi i ako me nonšalantno pregledao. Zato bolje ako si uznemirena potraži pomoć kod drugug ginekologa no bolje se konzultiraj s ginekologom nego s općom praksom. Ne podcjenjujem opću praksu nego ginekolog je ipak specijalist i bolje zna procijeniti te stvari.

  7. #7
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Mislim da trebas hitno promjeniti ginekologa.Pokusaj nekog drugog bar nazvati telefonom za savjet, pa ces vidjeti dali je panika ili ne.

    Koliko ja znam -sve sto je prekomjerno- nije bas dobro!
    Ali ,naravno, ne zelim te plasiti.Ipak nisam doktor!

    Javi nam s esvakako!




  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa
    Mislim da trebas hitno promjeniti ginekologa.Pokusaj nekog drugog bar nazvati telefonom za savjet, pa ces vidjeti dali je panika ili ne.

    Koliko ja znam -sve sto je prekomjerno- nije bas dobro!
    Ali ,naravno, ne zelim te plasiti.Ipak nisam doktor!

    Javi nam s esvakako!



    Ovo mi je drugi ginekolog u trudnoći, možete misliti kako je tek prvi bio površan kad me nakon krvarenja u 5-om tjednu trudnoće nije uputio ni na briseve ni na bilo kakve druge nalaze.. Onda sam nakon drugog krvarenja prešla kod sadašnjeg ginekologa.

    Ma da ne idem u detalje sigurna sam da je svak od vas susreo bar jednog takvog..

    Išla sam kod doktorice opće prakse da mi otvori bolovanje ali je bila van ordinacije (terenski rad) pa sam svratila do susjede koja radi u laboratoriju pa mi je "na crno" bez uputnice provjerila urin. Rezultat: proteini u urinu.. Kaže ona srednja vrijednost. Dat ću još jednu priliku svom ginekologu, zovem ga poslije da se naručim pa ovisno o tome koliko će me ozbiljno shvatiti i kako će se postaviti odlučit ću se dal' da ga mjenjam. Jest da sam već zagazila u treće tromjesečje al šta je tu je..

    Pretpostavljam da mi slijedi neslana dijeta i češća kontrola, al javim se..

    Hvala svima na savjetima i brizi..

  9. #9
    M&A avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    309

    Početno Re: strahovito oticanje (stopala, lice..)

    Citiraj Leeloo79 prvotno napisa
    želim čuti i vaše mišljenje i o oticanju noga i o oticanju lica i šta bih eventualno trebala poduzeti..
    meni su polovicom drugog tromjesecja pocele oticati noge,ali nakon pola sata lezanja s nogama na jastuku vracale se u normalu.
    potom pola sata stajanja/hodanja opet ista stvar,sa broja 37 sam bila stigla na 39!
    gin rekao da je to normalno,zadrzava se voda u organizmu .
    potom pocelo oticanje lica,ruku i nogu.
    zvala gin i rekao mi da testiram uprijeti palcem na glezanj,ostaje li "rupica"na mjestu gdje sam uprla i koliko dugo.
    kad bi uprla palcem na glezanj ostajala bi udubina na mjestu gdje sam uprla i ne bi se izravnala za sat-dva.
    poslao me pravac laboratorij+mjerenje tlaka.
    tlak povisen sa skokovima od 140/90 do 160/100,secer na gornjoj granici.
    izbacivanje iz prehrane soli i secera,tablete za snizenje tlaka,spavanje s nogama izdignutim na jastuk,pice samo cista voda (nikakav sok,cedevita i sl.)-sve do poroda.

  10. #10
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Leeloo, obzirom da ti otiče i lice, a i imaš proteine u mokraći - ako ti se slučajno još pojavi glavobolja ili sijevanje pred očima - pravac na hitnu, jer se može raditi o preeklampsiji. Koja se može dovesti pod kontrolom, ali je potreban poseban nadzor. Kakav ti je tlak, jel imaš prilike negdje malo češće mjeriti?

    Držim fige da je sve ok i da će te dr. ozbiljno shvatiti!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    16

    Početno

    Zvala ginekologa, kad sam sve rekla, rekao da dođem ujutru, ponovit će mi nalaze, do tad da odmaram i da ne jedem slano.

    Maloprije kod susjede izmjerila tlak.. 150/90.. nije mi nimalo svejedno zbog kombinacije sa ostalim, mada znam da mi paničarenje sigurno neće sniziti tlak, ali ne mogu si pomoći jer me strah za našu mrvicu, evo i sad plačem..

    Al u Boga dragog se uzdam..

  12. #12
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Nemoj se nervirati.Super je to sto si brzo reagirala, i sad bude sve ok!

    saljem ti puno vibrica da sutra bude sve 5!


    Javi nam se i NE SE BRINUTI.



  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Ima li kakva bolnica u tvojoj blizini ?

    Da odeš tamo ? Tek toliko, da te pregledaju i smire, a ako treba prepisati neki lijek.... ili da ostaneš na odjelu na toj neslanoj dijeti , meni se ovo s oticanjem lica ne sviđa.....

    doduše ja sam medicinski laik, tako moje mišljenje nema "težinu" već je to samo moj stav

  14. #14
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    ja sam oticala, doduše ne u licu ali u nogama...i potvom opisu čak manje od tebe...ali sam konstantno mjerila tlak svaki dan...i ako se ne varam ginić me naputio da ako mi pređe 140/100 da pohitam u bolnicu...

    Oticanje, proteini i povišen tlak nisu zahebancija!!!!!!!!!!!!!!!!

    Molim te pođi u bolnicu gdje planiraš roditi, liječniku opće prakse, na hitnu, bilo gdje ...Tebe se mora pregledati i kontrolirati...

  15. #15
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa

    Oticanje, proteini i povišen tlak nisu zahebancija!!!!!!!!!!!!!!!!

    Molim te pođi u bolnicu gdje planiraš roditi, liječniku opće prakse, na hitnu, bilo gdje ...Tebe se mora pregledati i kontrolirati...
    I ja te molim pođi u bolnicu,

    oticanje, proteini i visoki tlak zaista nisu zahebancija

    ja sam to shvatila na najgori mogući način



    ne želim te plašiti, samo upozoriti...da je barem mene netko upozorio...

    ili barem obrati pažnju na glavobolju, gubitak vida, sijevanje pred očima, omaglice,
    ako ti se to dogodi odmah pozovi hitnu a ti lezi u zamračenu, tihu prostoriju, neka netko bude s tobom

    Držim fige da sve bude OK

  16. #16
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    I još nešto ako sada čitaš..Svjesna sam da naša boldana upozorenja ne pogoduju tvom tlaku i psihi ali shvati ih ozbiljno kao izraz duboke i iskrene zabrinutosti...
    Lezi, pokušaj se opustiti, podigni noge na povišeno, pusti neki dobar film i pokušaj rastjerati misli...
    I javi nam kako je prošlo na pretragama...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Bila sam u istoj situaciji, naotečena prestrašno, glavobolja, šećer na granici, tlak visok. Kada je to vidjela ginekologica- dobila sam uputnicu za bolnicu i to hitno. No stanje se je vrlo brzo stabiliziralo i sada smo ok. Evo čekamo, dobro smo, termin je tu.

    Sretno

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Leeloo jesi li dobro?
    Evo ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da jesi

  19. #19
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Mislim na tebe~~~~~~~~~~~~~~~~~

  20. #20
    M&A avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    309

    Početno

    malo pozitivnih ~~~~~~~~~~ da bude sve u redu

  21. #21
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    XXX na sve gore navedeno

    nadam se de je sve ok
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    43

    Početno

    Leelooo ~~~~~~~~~~ , i ja mislim na tebe!

    Imam priču identičnu tvojoj (mislimna vanjske simptome). Počelo je u zadnjem tromjesečju, svakodnevno oticanje cijelog tijela i lica. Baš u 33.tjednu se dogodilo da sam prestala piškiti. U 4 dana nepiškenja kilaža mi se povećala za 5 (u cijeloj trudnoći sam ukupno dobila 9) a izgledala sam prilično deformirano, pogotovo u licu koje se izobličilo od otečenosti (u to vrijeme su se pojavile i one trudničke fleke ispod očiju pa je i to doprinijelo krasnom dojmu).
    Svi su odmah posumnjali na preeklampsiju ali tlak je bio u redu (iako viši nego inače), proteini nisu nađeni kad sam 5.dan opet počela pomalo piškiti.
    Meni se dogodilo zatajenje bubrega sa spontanim povratkom funkcije. Držali su me 7 dana na trudničkoj patologiji radi promatranja, nisam dobivala nikakve lijekove, bebica je bila u redu.

    Do kraja trudnoće (40+3) ovo se nije ponovilo, iako sam i dalje oticala i u tijelu i u licu. Mišek je rođen s malo više od 2 kile ali je bio vrlo vitalan, sad mu je 12 mjeseci i 11kg.

    Dobro cure kažu, nije se s time za zezati, treba biti pod stalnom kontrolom, ali vidim da si i ti pristupila ozbiljno.

    Javi nam se što prije, vibramo za tebe.

  23. #23
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Svaki dan navratim ovdje.
    Ima li itko vijesti?

  24. #24
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Vibram za tebe i tvoju bebicu i nadam se da se ne javljaš samo zato jer možda ležiš negdje na "promatranju" zlu ne trebalo i da je sve u redu...
    Javi nam se...

  25. #25
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno


  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa
    Vibram za tebe i tvoju bebicu i nadam se da se ne javljaš samo zato jer možda ležiš negdje na "promatranju" zlu ne trebalo i da je sve u redu...
    Javi nam se...
    Potpis i ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  27. #27
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    neka sve prođe dobro

  28. #28
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    još nema vijesti?

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    43

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    i ja svaki dan gledam i nadam se dobrim vijestima

  30. #30
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    16

    Početno nastavak..

    evo Leeloo..

    kao prvo hvala svima na brizi i pozitivnim vibrama.. hvala Bogu da sam na vrijeme odreagirala iako će biti potrebno još puno strpljenja i vjere u Božju pomoć..


    poslušavši vaše savjete i očite signale koje mi je tijelo slalo otišla sam prvo provjerit urin, nakon pozitovnoh nalaza proteina u urinu, nazvala ginekologa koji me je dan poslije primio u Domu zdravlja gdje također radi, izmjerio tlak (160/90), ponovio nalaz za proteine i s uputnicom odmah uputio na ginekologiju. Jučer je bilo 2 tjedna da sam u bolnici, a prekjučer tjedan dana da su porodili našu malu Luciju hitnim carskim rezom..

    Tlak je u bolnici varirao, pokušavali su ga stabilizirati tabletama, mjerili i po 6 puta dnevno, radili ctg po 3 puta, ja otečena..

    i onda sam u rano ujutru 21-og osjetila jaku glavobolju, pozvala dežurnu sestru da mi izmjeri tlak, ona je nakon toga bez riječi otišla dežurnom liječniku, došla po mene, prebacila u intenzivnu i onda se sve odvijalo ko u bunilu.. pretpostavila sam šta me čeka i samo sam molila Boga u sebi..
    depilacija, kateter.. i u 8i40 na svijet je došla naša mrvica.. 1850g, 49 cm.. a ja sam tu noć imala tlak 180/110..

    još uvijek je u inkubatoru, ali sad samostalno diše, danas sam je prvi put vidjela uživo (srce ti se cijepa kad je vidiš onako bespomoćnu..).. danas su me pustili iz bolnice, poslijepodne idem internisti za svaki slučaj jer tlak još uvijek nije u potpunosti stabilan, navodno treba vremena da dođe na svoje i onda ujutru idem k njoj na pedijatriju i tamo ostajem sve dok ona ne mogne doma.

    ne mogu vam opisati koji smo košmar prošli ja i muž, koje su to krize, nas troje na tri strane.. al uz Božju pomoć svega ovoga se uskoro više nećemo ni sjećati..

    eto ulovila sam priliku samo da vam javim kako je sve prošlo, ima tu još detalja ali bitno da sve ide na bolje..

    nadam se da će slijedeće javljanje biti sa Lucijom u naručju i da će me ruke boliti koliko će otežati do tad..

    VELIKA PUSA svima od sretne i umorne mame..

    e da, još nešto s porodom sam izgubila 16kg.. a moj me ginekolog kritizirao da puno jedem.. cccc.. za tri dana intenzivne nakon poroda preko katetera izmokrila skoro 15 l..

    toliko od mene.. pišem nekom slijedećom prilikom..

    evo i sretni tata vas pozdravlja i maše..

  32. #32
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Joj joj joj hvala Bogu da je sve sretno završilo :D Čestitam ti na bebici i želim vam da se što prije obje oporavite. Kada to sve završi razmisli o promjeni ginekologa :/

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    43

    Početno

    :D :D :D

    Čestitke sretnim roditeljima, vidim da ste kroz svašta prošli!

    Vibrrrrrrr da uskoro svi zajedno uživate doma

  34. #34
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Čestitam i želim da što prije budete svi troje zajedno !

  35. #35
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Uh, koja priča... tako mi je drago da je sve dobro završilo.
    Čestitke od na curici i puno ~~~~~~~~~~~~~~~~ da što prije budete svo troje zajedno.

  36. #36
    cowgirl avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    275

    Početno

    Hvala Bogu da je sve dobro prošlo.
    ~~~~~~~~ da Lucija što prije dođe doma.

  37. #37
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    :D
    Hvala Bogu da ste OK. I ~~~~~~~~~~~~~ za mrvicu da što prije ojača!

  38. #38
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    uh, naježi me ova priča. Hvala Bogu da je sve dobro sad. I meni su oticale noge ali samo u zglobnom dijelu, skočni zglob. Ovo što ti pišeš je stvarno bilo uznemirujuće. Za bebu :D

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    16

    Početno

    još jednom hvala svima što ste mislile na nas i brinule se..

    sinoć bila kod interniste, po onome što je mogao vidjeti sve je ok: bubrezi, gušterača, štitnjača, ekg.. očito kako došlo-tako će i proći.. za max 6 tjedana kad organizam dođe na svoje od poroda napravit još neke nalaze. kupila sam jučer tlakomjer (onaj pravi, ne digitalni), rekao mi je da mjerim tlak 2-3xdnevno, zapisujem i da mu javim. trebam nastavit pit tablete za tlak još neko vrijeme i onda u konzultaciji s njim lagano ih smanjit i izbaciti..

    najbitnije mi je da te tablete ne škode dojenju tako da će Lucija nadam se uskoro moći primati moje mlijeko (u bolnici sam izdajala par puta, nije bilo puno ali trudit ću se da održim mlijeko jer mogu mislit koliko će njoj značiti za rast i napredak).

    pakiram se pa će me muž poslije odvesti na pedijatriju gdje me čeka smještaj. za početak joj ne mogu puno pomoći dok je inkubatoru ali tamo kažu da bebice osjećaju kad je neko s njima, kad im se priča.. možda me uskoro puste i da je pomazim..

    uf.. i ja se naježim kad pomislim na sve što je bilo.. Bog dragi zna zašto se ovo moralo dogoditi.. mogu vam samo reći da me u bolnici niti jedan dan nije povuklo da prelistam one silne časopise (story, cosmo i sl.) jer shvatiš koliko je sve to površno, plitko.. krpice ovakve, krpice onakve, trač ovaj, trač onaj.. ništa, ama baš ništa materijalno mi više nije ni malo bitno.. a kako tek muža zavoliš.. duša moja draga..

    usput.. Lucija je kovrčava plavuša na mamu..

    veliki pozdrav svima..

  40. #40
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    glavno da je sve dobro prošlo

    a ovo šta kažeš da si izgubila 16kg u porodu a dr te kritizirao pa očito je imao pravo,nekome kile ne smetaju ali tebi očito jesu
    znam da zvučim grubo ali iskreno se naježim kad čujem šta ima veze koliko sam se nadebljala lako ću skinuti
    jer nije poanta u skidanju kila i ljepoti nego zdravlju i mame i bebe
    oprosti ali morala sam ovo napisati

    i pouka svim trudnicama oticanje nije bezazlno i najmanje šta možete uraditi je automatski izbaciti sol i začinjeno iz prehrane
    štetiti neće a može jako puno pomoči

  41. #41
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    16 kg vode...ne računajući bebu...
    Daj arwen, pusti to.

    Neizmjerno se veselim što si ipak poslušala intuiciju i da je sve završilo dobro po malenu plavušu i tebe
    Čuvaj ju i sebe...Puno znači da si uz nju...To djeca osjete...

  42. #42
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Drago mi je da je sve dobro zavrsilo.

    Nadam se da ce mama i beba biti sretne i zdrave :D :D

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Super da je sve dobro završilo

  44. #44
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Evo,iskreno, kamen mi je pao sa srca sad kad znam da ste vas dvoje dobro

    Iskrene čestitke na majčinstvu

  45. #45
    M&A avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    309

    Početno

    :D Bogu hvala da ste obje dobro!!!
    Cestitke sretnim roditeljima i velika maloj plavusi!

  46. #46
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Puno pusa mami i bebi. Srećom da je sve dobro završilo.
    I meme pati oticanje, ali zasad samo nogu. Sad sam u 22. tjednu. Redovito mjerim tlak, inače je nizak, jučer je recimo bio 109/72, a zna mi biti i niži.
    U petak idem na redovitu kontrolu pa ću vidjeti što će mi liječnica reći.

  47. #47
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj Leeloo79 prvotno napisa
    najbitnije mi je da te tablete ne škode dojenju tako da će Lucija nadam se uskoro moći primati moje mlijeko (u bolnici sam izdajala par puta, nije bilo puno ali trudit ću se da održim mlijeko jer mogu mislit koliko će njoj značiti za rast i napredak).

    pakiram se pa će me muž poslije odvesti na pedijatriju gdje me čeka smještaj. za početak joj ne mogu puno pomoći dok je inkubatoru ali tamo kažu da bebice osjećaju kad je neko s njima, kad im se priča.. možda me uskoro puste i da je pomazim..
    Zašto sada ne može primati tvoje mlijeko? Još uvijek je samo na infuziji? Moja L. je nakon 1 dana infuzije počela na sondu primati moje mlijeko, 3 ml po obroku. Izdajala sam se svaka 3 sata, i po noći.

    I itekako joj možeš pomoći. Ja sam satima sjedila sa glavom gurnutom kroz onaj prozorčić inkubatora, pričala, pjevala, molila, kasnije i mazila.


    i ~~~~~~~~~~~ da se što prije mazite

  48. #48
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    čestitam na maloj plavuši i nadam se da ćete se uskoro maziti i cicati

  49. #49
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    Boze..kako je to dirljiva prica..
    Zelim vam od sveg srecu gledajuc malu ljepoticu kako svakim danom sve vise jaca i da sto skorije budete svi skupa..

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Dobro da je sve dobro prošlo.
    Meni je tlak pao par tjedana nakon poroda, inače je uvijek bio nizak sve do 35. tjedna.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •