Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 83

Tema: Što je uloživost?!?

  1. #1
    Ejla-S avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    65

    Početno Što je uloživost?!?

    Cure drage, jučer sam bila na pregledu i gin kaže da sam uloživa za prst. Od zbunjoze sam zaboravila pitat da mi to objasni, tj. da mi kaže što je to točno. Bilo mi je samo bitno da je beba ok i da ne moram strogo mirovati. Sada me zanima što je to uloživost i ima li veze s otvorenošću?

    Pomozite meni neznalici.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    SARAJEVO
    Postovi
    65

    Početno

    ima ulozivost znaci da si malo otvorena, koji si mjesec odnosno tj. trudnoce?

  3. #3
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Hajd, nemoj ju strašit.

    Uloživost je situacija kada prst bez većeg napora ulazi u cervix do neke dubine. Opisuje se na način dokle je prst stigao, tipično 1 članak. Dakle, nisi otvorena.

    To ti samo znači da trebaš smanjiti naprezanje kako se situacija ne bi pogoršala.

  4. #4
    Ejla-S avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    65

    Početno

    Hvala Davore.
    Sad mi je situacija ipak jasnija. A i kako vrime prolazi nekako se privikavam na novonastalu situaciju. Ma šta je još 10 tjedana za mene i moju šinjorinu?
    Izgurat ćemo mi to.
    Pozdrav i

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Uloživost znači da je vanjsko ušće cerviksa otvoreno, a unutarnje je još zatvoreno.

    Ja sam u 33. tjednu bila uloživa za 1 prst, mirovala do termina, onda opet bila ful aktivna do poroda, i nisam se ni mrvu dalje otvorila prije samog poroda.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    meni su rekli uloživa za jagodicu prsta ali čvrsto zatvoreno! :?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    389

    Početno

    Ja sam imala u 38 tjednu uloživo vanjsko ušće, unutarnje zatvoreno i raspalila po sportu, joga, duuuuge šetnje, seks. U 39. tjednu - stanje apsolutno nepromijenjeno, nisam se otvorila ni za milimetar. Sutra krećem na aerobik a u subotu imam skok s padobranom rezerviran

    Tak da se nemoj niš brinut, malo usporiš, redovite kontrole i to je to. Ak meni od ovog divljanja niš nije, onda fakat.

  8. #8
    Ejla-S avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj UdavDave prvotno napisa
    Ja sam imala u 38 tjednu uloživo vanjsko ušće, unutarnje zatvoreno i raspalila po sportu, joga, duuuuge šetnje, seks. U 39. tjednu - stanje apsolutno nepromijenjeno, nisam se otvorila ni za milimetar. Sutra krećem na aerobik a u subotu imam skok s padobranom rezerviran

    Tak da se nemoj niš brinut, malo usporiš, redovite kontrole i to je to. Ak meni od ovog divljanja niš nije, onda fakat.


    Ma svaka čast. Nadam se istome.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    84

    Početno

    Meni je ulozivo unutarnje usce. Dr je doslovno rekla da bi se malo jacim pritiskom moglo skroz probiti.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    389

    Početno

    Trini, ja bi se rado mijenjala s tobom . Prošao mi termin a zatvorena skroz. I jučer me pregled toliko bolio (mada je doktorica bila ljubezna i draga) da sam skoro istukla ženu. I u ponedjeljak opet u bolnicu!!! I onda opet i opet svakih 5 min. Fakat ne kužim zakaj nas tak pile, muka mi je od ideje da još netko gura svoje prste u moju, da prostite, pizdu.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    84

    Početno

    UD - probaj sa seksom! Nije sala, stvarno pomaze otvaranju. Kao i penjanje po stepenicama.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    47

    Početno

    Meni je gin napisao - cerviks prohodan za 1,5 cm bla bla. Jel to znaci da sam otvorena 1,5 cm ili kaj? Ne kontam. Kad me pregledavao, samo je govorio - super, super. Sto znaci da me nis ne brine, nego me samo zanima sto mu to dodje "prohodan?"

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    123

    Početno

    Drage moje, vi ste sretne, jer meni je gin rekla da sam tako uska i zatvorena da ću, ako se stanje u sljedećih 100 dana koliko mi je ostalo ne promijeni iz osnova, morati na carski. Ja se molim da mi se cervix razmekša i da se prirodno počnem pripremati za porod jer bih puno više voljela prirodni porod od carskog reza. Zato, ako vam nije preporučeno strogo mirovanje i ako ste zdrave vi i vaše bebice, blago vama...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    133

    Početno

    tako sam i ja skuzila ginica, da ta ulozivost nije tako strasna, pogotovo kod drugorotkinja, vaznije je dal je cerviks smeksan ili ne...

    i mene zanima malo kako je sa tim?

  15. #15
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Sanjaaa, moram priznati da ne razumijem zašto ti je liječnica spomenula carski ako si tri mjeseca prije termina zatvorena :? . da si kojim slučajem otvorena vjerojatno bi te poslala na mirovanje. pogledaj malo na topicu zatvorena gdje ćeš sigurno naći iskustva slična tvojem.
    možeš biti potpuno zatvorena do iza termina, a da to ne mora biti indikacija za carski. isto tako možeš se odmah početi otvarati, kao i ostati zatvorena do kraja. to baš nitko ne može ni po čemu predvidjeti.
    to što si uska također ništa ne mora značiti jer doc ne može znati koliko će biti velika beba. važna je veličina zdjelica u odnosu na bebine proporcije tako da podatak da si uska baš ništa ne znači sam za sebe.
    samo ti uživaj i nemoj se opterećivati neutemeljenim prognozama .

  16. #16
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    šta znači ovo: 31 tjedan-cerviks zatvoren, 1 čl.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    1.čl prsta dug
    to ti to znači

    A Davora potpisujem

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    danas sam bila na pregledu. napisala mi je: c uloživ za 1/2 čl i u petak će mi uzeti cervikalne briseve. u prošloj trudnoći sam u 32. tj. išla u bolnicu na strogo mirovanje jer sam bila za prst otvorena. sad se bojim da se nebi opet otvorila. dali se trebam brinuti?? u 25. tj. sam. ginica mi nije ništa rekla samo je promrmjlala da sam uloživa. nikakvo mirovanje nije spominjala. :? :?

  19. #19
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    U drugoj trudnoći imaš pravo ( ) biti uloživa za prst i to nije zabrinjavajuće.Osim ako nemaš bolove tj.prijevremene trudove.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa
    U drugoj trudnoći imaš pravo ( ) biti uloživa za prst i to nije zabrinjavajuće.Osim ako nemaš bolove tj.prijevremene trudove.
    jedino što me boli su leđa tu i tamo, pogotovo ako nešto radim. imam i BH kontrakcije ali nisu bolne.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    danas idem vaditi cervikalne briseve. nadam se da će sve biti u redu.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    38

    Početno

    I ja sam jučer bila na pregledu i doc mi je rekla da sam otvorena za vršak prsta. Inače sam trudna 22+3 i druga mi je trudnoća. Radim i dalje jer samo sjedim i šećem kad hoću. Najveći problem je dizanje malog, al svi uskaču. Mislim da ipak treba usporiti i leći kad Vam tijelo to kaže.[/img]

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    evo da vam javim šta je rekla. pitala sam ju dali trebam mirovati a ona je rekla samo da malo usporim i da ne dižem previše drugo dijete i naručila me za 7 dana pa ćemo vidjeti dalje.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    38

    Početno

    Nina 20 nas dvije smo nekak u sličnoj situaciji. Imam sina rođenog 14.04.2007., a curicu očekujemo 30.12. Isto moram paziti zbog otvorenosti. Za sada nije bilo promjena, ali sam naručena na slijedeći pregled za 4 tjedna. Treba to izdržati!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Citiraj zdrx prvotno napisa
    Nina 20 nas dvije smo nekak u sličnoj situaciji. Imam sina rođenog 14.04.2007., a curicu očekujemo 30.12. Isto moram paziti zbog otvorenosti. Za sada nije bilo promjena, ali sam naručena na slijedeći pregled za 4 tjedna. Treba to izdržati!
    Nije li to malo predugo razdoblje za čekati pregled?
    Mene su naručivali za 4 tjedna samo kad je sve bilo ok.

  26. #26
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Otvorenost vanjskog ušća ne znači apsolutno ništa(posebno ako nije u pitanju prva trudnoća).
    Puno je važnija otvorenost unutarnjeg ušća (koja se može odrediti iskljućivo vaginalnim uzv-om) te postojanje eventualnih bolova (tj.prijevremenih trudova).
    Zato vaginalni pregledi zapravo i ne služe nićemu jer ne daju nikakve bitne podatke.
    Uloživost za jagodicu prsta nije nikakav patološki nalaz (taj nalaz ne govori zapravo ništa).Dakle sve je u najboljem redu u slučaju da ne postoje bolovi.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    38

    Početno

    Očito kao što Sirius kaže ta moja otvorenost i nije nešto preopasno. Prvi puta je utvrđena na prethodnom pregledu, a na zadnjem je ginekologica zaključila da nema promjena i da se nastavim paziti kao i do sada. Rekla je i da to može biti fiziološki u drugoj trudnoći. Valjda zato nema potrebe za ranijim pregledom. Sutra ću biti trudna 23 tjedna. :D

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    38

    Početno

    Zaboravila sam napisati da nemam nikakve bolove, osim u križima ako sam malo aktivnija, baš kao i u prvoj trudnoći.

  29. #29
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Ja sam se, nažalost, od uloživa za jagodicu prsta u mjesec dana uspjela otvoriti 15 mm, vodenjak prolabirao i završila na serklaži u 20. tj. Sada moram strogo, strogo mirovati. No sve smo mi drugačije i različito reagiramo.

    Savjet - nije naodmet poslušati savjet liječnika.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    38

    Početno

    Draga Laura, držim fige da sve dobro dobro prođe, u što uopće ne sumljam. Hvala na upozorenju, za sada se držim savjeta doktorice,a to je usporiti i pripaziti, pa ćemo vidjeti dalje.[/quote]

  31. #31
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ja bila uloživa od 24.tjedna.Dr preporučio da usporim...rodila tjedan nakon termina

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    124

    Početno

    Pridružujem vam se i ja. Doktor mi je napisao u trud. knjižicu s 15+6 da je vanjsko ušće uloživo za 1 članak, ali mi ništa nije rekao, osim "sve je to u redu". Ja nisam ni gledala odmah što je napisao jer sam bila ljuta što je sve skupa trajalo nekih 2 min. To je bilo prije dva tjedna, idem ponovo na pregled za tjedan dana pa ću vidjeti da li se što mijenja ili je sve isto. Inače mi je druga trudnoća, ali je prva završila u 20.tj. spontanim pa ne znam da li se to računa.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    38

    Početno

    sb1977 svakako pitaj doktora da ti točno objasni o čemu se radi i da li trebaš mirovati. Mene bi dr. stavila na čuvanje da nemam lagan posao.

  34. #34
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Uloživost znači da je vanjsko ušće otvoreno, odn. moguće je proći prstom do određene dubine. Unutarnje ušće je u tom slučaju i dalje zatvoreno i ne može se doći do plodovih ovoja. Relativno je često kod drugo- i višerotki. Obično se opisuje tako da se navodi koliko duboko prst prodire (jagodica, 1 članak, 2 članka), a eventualno i ako idu dva prsta. U osnovi je u ovom slučaju vanjsko ušće već omekšalo, ali je unutarnje i dalje čvrsto i ne dopušta prolaz.

    Otvorenost pak znači da je i unutarnje i vanjsko ušće otvoreno i da se teoretski može doći do plodovih ovoja. Time je i "škakljivije", iako ne znači nužno niti da će žena brže ili lakše roditi, niti da će nužno roditi prije termina. Otvorenost bi trebalo utvrditi vaginalnim uzv-om, jer se tako da najtočnije izmjeriti koliko je, posebno u "početnom stadiju".

    E sad, neki doktori već kod uloživosti savjetuju da trudnica malo smiri akciju i pripazi se, a neki tek kod otvorenosti. Zašto doktor nešto odredi treba pitati njega - on pozna vaše točno stanje, pa odlučuje na temelju toga i svog iskustva. A vama preostaje vjerovati ili ako sumnjate, potražiti i drugo mišljenje-

  35. #35
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ja sam u 30. tjednu i uloživa sam za vršak prsta (unutarnje ušće zatvoreno)
    kontrola je za 2 tjedna da se vidi kako se razvija situacija
    dr. mi je savjetovala da usporim (a nisam ni do sada bila previše aktivna) i da ne idem baš u neke duge šetnje, tj. da češće odmaram
    meni je ovo prva trudnoća, ali puna komplikacija od samog početka (neplodnost, ivf, krvarenje, hematom...) pa je možda zbog toga opreznija...

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    jučer sam bila na pregledu. sve je u redu, ništa se nije promijenilo :D . samo mi je dala da pijem sumamed zbog ureaplasme.

  37. #37
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Super Nina!

    Ginger, sigurno je zbog dosadašnjeg tijeka dr. opreznija. Bolje se malo više čuvati i biti siguran.

  38. #38

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    meni danas 39+2 i pregled kaže uloživa 2/3, otvorena 3 prsta :D

    u prošloj trudnoći sam ušla u rađaonu otvorena 1 prst i rodila bez dripa za 4 sata...

    danas je MM rođendan, tko zna, možda dobije najljepši poklon! :D

    da, i čep izlazi..... ali od trudova ni T

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    [quote="sb1977"]Pridružujem vam se i ja. Doktor mi je napisao u trud. knjižicu s 15+6 da je vanjsko ušće uloživo za 1 članak, ali mi ništa nije rekao, osim "sve je to u redu". Ja nisam ni gledala odmah što je napisao jer sam bila ljuta što je sve skupa trajalo nekih 2 min. To je bilo prije dva tjedna, idem ponovo na pregled za tjedan dana pa ću vidjeti da li se što mijenja ili je sve isto. Inače mi je druga trudnoća, ali je prva završila u 20.tj. spontanim pa ne znam da li se to računa.[/quote

    Meni je prva trudnoća završila prijevremenim porodom u 23 tjednu. U drugoj trudnoći se nisam mrdnula iz kreveta. Jako, strogo mirovanje.!!
    Pitanje je zašto je tvoja prva trudnoća tako završila. Koji je uzrok.??
    Kod mene je u pitanju slabost cerviksa i bila mi je potrebna serklaža .

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    124

    Početno

    Draga maksi, ni ja ne znam točno, navodno zbog nekakve upale koja nikad nije potvrđena nikakvim nalazom. Nalaz s patologije nisam nikad dobila. Usput, radilo se o blizanačkoj trudnoći, a sada imam samo jednu bebicu.
    Uglavnom, opet sam bila na pregledu nakon tri tjedna i dalje mi je nalaz isti, uloživa za 1 članak, nisam se otvorila ni malo i doktorica kaže da je sve super. :D

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Da i meni su tada rekli upala, a kad sam dobila nalaz patolog mi rekao da ne nalazi nikakav uzrok zašto se to desilo.
    Druga trudnoća je bila blizanačka i cervikometrijom se ustanovilo skraćivanje unutrašnjeg ušća i napravljena je preventivna serklaža. A nalaz mi je bio uloživa za jagodicu prsta.
    Jesu ti gledali unutarnje ušće?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    124

    Početno

    Maksi, hvala što se brineš. Nisu mi gledali ništa takvo koliko je meni poznato, niti sam išla na cervikometriju. Ali imam neke razloge, o kojima mi se ne da sada pisati jer je prica preduga i prebolna zbog kojih vjerujem da je kod mene druga situacija.
    Ipak hvala i

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Čuvaj se, slušaj doktore i sretno!

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    dali se može osjetiti kad se otvara? sad kad sam uloživa stalno se bojim da se nebi opet prerano otvorila kao u prvoj trudnoći. kad god me nešto zaboli mislim da se otvaram.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Otvaranje se ne osjeti.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    Citiraj maksi prvotno napisa
    Otvaranje se ne osjeti.
    hvala na odgovoru.
    nadam se da će sve biti u redu.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    38

    Početno

    Evo da se i ja javim. Bila sam na pregledu prošli tjedan i za sada je sve isto, uloživa za vršak prsta, a sa cerviksom je sve ok. Nadam se da će tako i ostati. Danas sam trudna točno 27 tjedana :D

  48. #48
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Od 28 - 35 tjedna bila uloživa za vrh prsta. Gin. savjetovala više odmaranja. Jako sam se brzo umarala i bolila me križa i prepone. Nosila sam nisko. U 35. tjednu sam se otvorila za prst. Morala mirovati u bolnici do 37. tjedna. Pila Partusisten. Na kraju rodila na termin .
    Biti u bolnici dok imaš dijete kod kuće je koma, zato radije usporite tempo i više se odmarajte.

  49. #49
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj zdrx prvotno napisa
    Evo da se i ja javim. Bila sam na pregledu prošli tjedan i za sada je sve isto, uloživa za vršak prsta, a sa cerviksom je sve ok. Nadam se da će tako i ostati. Danas sam trudna točno 27 tjedana :D
    Super!!


  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    ja sam se nažalos i dalje otvorila. za prst sam prohodna skroz do ovoja i glavice. beba je jako nisko. bila sam tri dana u bolnici i primila one tri inekcije za sazrijevanje pluća. sad sam doma na strogom mirovanju. samo se nadam da ću izdtržati bar do 37. tjedna.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •