Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 313

Tema: Ima 13 mjeseci i nikako da sam prohoda

  1. #101
    EvaP avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    359

    Početno

    Al kaj nije to različito - ne voda ona njega za ruke, već se mali drži samo za prst? Ono, samo je stvar malo sigurnosti, a ne ravnoteže, težine i slično?

  2. #102

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    389

    Početno

    Evo mi smo se posjeli tek sa 10 mjeseci, propuzali sa 11 (sad puže ko zmaj), digla se na noge s 11.5 i sad, sa 12.5 polako uz kauč tu i tamo hoda. Ja sam isto dizala frku, išla kod Sabola, prešla na Goljak i tu me fizioterapeutica umirila, nakon 3 tjedna vježbica je propuzala i sad više ne vježbamo jer sve dobro radi, iskorak i to. I kaže da pustimo dijete na miru, nikakve rukice, hodalice i ostalo. Bu ona sama, nikud nam se ne žuri. A kaj se one tablice na stranici Polovina tiče, dakle, to je ono što je ona skrojila na temelju nekih statistika i svojih procjena. Dakle to je normalan razvoj po dr. Polovini a ne normalan razvoj kao apsolutna kategorija. Ono kaj je u toj tablici navedeno može oko 50% normalnih beba. I potpuno je statistički nelogično da se kao prosjek to uzima, prosjek bi trebao biti ono što je moglo barem 85% beba koje su poslije izrasle u zdrave jedinke. U mojoj okolini ima čitav niz djece koja nisu po tim tablicama, a svi su ok. I granica od 18 mjeseci je granica u Republici Hrvatskoj, u Mađarskoj je to 22 mjeseca npr. a u Engleskoj 19. Ja sam malo ljuta tu na sebe samu zapravo jer sam se toliko bila brinula i iznervirala a za niš. Čak mi je i fizioterapeutica rekla da je primjetila kako u zandjih par godina imaju vrlo veliki broj djece kojoj zapravo ništa nije, i da ih defakto gnjave bezveze dok oni koji zaista trebaju pomoć čekaju u redovima.

  3. #103
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    Da, drži se za prst jer još nije siguran da bi se pustio sam. Nije baš još stabilan. Hoda i odjednom se sjeti da bi se okrenuo i da ga ne držim ne znam kaj bi se dogodilo.

  4. #104
    EvaP avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    359

    Početno

    Ma sto se onda nerviras
    Pa ako je samo problem u okretanju, onda ste fakat blizu prohodavanja!!!

  5. #105

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno Dijadnoza G24 distorsia stopala

    Drage moje mamice !

    Evo da vam se malo izjadam .Danas sam bila sa Janom-Renatom kod
    fizijatra u vinogradskoj i ustanovio mu je dijagnozu G24 distorziju desnog stopala i preporučio nam medicinsku gimnsatiku . Maleni jednosatvno ne hoda samosatlno i po rijećima fizijatra "krivo" puže . Danas sam sva u badu jer se bojim da mi dijete nije zdravo i da čemo imati hrpu problema . :/

  6. #106
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    Joj,sad sam se i ja prestrašila. Koliko je star tvoj bebač? i zašto si odlučila ići kod fizijatra? :?

  7. #107
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj UdavDave prvotno napisa
    Evo mi smo se posjeli tek sa 10 mjeseci, propuzali sa 11 (sad puže ko zmaj), digla se na noge s 11.5 i sad, sa 12.5 polako uz kauč tu i tamo hoda. Ja sam isto dizala frku, išla kod Sabola, prešla na Goljak i tu me fizioterapeutica umirila, nakon 3 tjedna vježbica je propuzala i sad više ne vježbamo jer sve dobro radi, iskorak i to. I kaže da pustimo dijete na miru, nikakve rukice, hodalice i ostalo. Bu ona sama, nikud nam se ne žuri. A kaj se one tablice na stranici Polovina tiče, dakle, to je ono što je ona skrojila na temelju nekih statistika i svojih procjena. Dakle to je normalan razvoj po dr. Polovini a ne normalan razvoj kao apsolutna kategorija. Ono kaj je u toj tablici navedeno može oko 50% normalnih beba. I potpuno je statistički nelogično da se kao prosjek to uzima, prosjek bi trebao biti ono što je moglo barem 85% beba koje su poslije izrasle u zdrave jedinke. U mojoj okolini ima čitav niz djece koja nisu po tim tablicama, a svi su ok. I granica od 18 mjeseci je granica u Republici Hrvatskoj, u Mađarskoj je to 22 mjeseca npr. a u Engleskoj 19. Ja sam malo ljuta tu na sebe samu zapravo jer sam se toliko bila brinula i iznervirala a za niš. Čak mi je i fizioterapeutica rekla da je primjetila kako u zandjih par godina imaju vrlo veliki broj djece kojoj zapravo ništa nije, i da ih defakto gnjave bezveze dok oni koji zaista trebaju pomoć čekaju u redovima.
    Totalno se slažem da se na vježbe šalje gomila djece kojoj to nije potrebno, tim više je nevjerojatno da i dalje nekoj djeci i dalje kasno budu dijagnosticirani stvarni problemi. Što znači granica za prohodavanje od 18 mjeseci kad sa godinu dana 50% djece samostalno hoda, a sa 14 mjeseci valjda 90% !? Opet - jedna je priča dijete koje sa godinu dana (i 14, 16 mjeseci .. ) pravilno puže, stoji, hoda bočno, a samo se još nije odvažilo na samostalno hodanje, a skroz druga priča je dijete koje ne radi ništa od toga ..

  8. #108

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    Draga katalenić !


    Jan-Renato ima 13 mjeseci .Kod fizijatra smo se odlučili otići kada sam primjetila da se ne diže samostalno iz sjedečeg položaja odnssno kad sjedi ide u četveronožni položaj puže do kjkauća i onda se diže na noge .
    Čitala sam u knjizi "moja prva godina 2 da bi on sa 12-13 mj trebao se sam dići iz sjedećeg položaja , dakle iz sjedećeg u čučeći i onda u dtaječi položaj . Kod moga Jana-Renata je desno stopalo lagano uvučeno prema unutra no to je izgleda nsljedno jer mi je suprug rekao da je i njegov djed imao isti problem .
    U Ponedjeljak ču zvati da ga naručim za vježbice .
    Upravo sam razgovarala sa bratom i on mi je rekao da je on l****vog kolege mala imala isti problem i sa vježbicama je sve ispravljeno.
    Eto za sad toliko . Pozdrav

  9. #109
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    vlatka, mislim da si nešto krivo shvatila oko tog ustajanja :/ . Dijete se ustaje tako da prvo klekne, pa iskorači uz pomoć oslonca na nešto (kauč napr.), a nikako da sjedne , pa čučne , pa se ustane iz čučnja (probaj ti tako, pa ćeš vidjeti da je teško).

  10. #110

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    Draga Čokolada !

    Hvala ti ma postići , sada sam se sjetila da se moje zlato Jan-Renato
    jednom digao na nogice iz sjedećeg položaja primivši se za trosjed ili moju radnu stolicu .
    Ma nadam se da će sve biti ok možda sam se ja malo proplešila ali zaista je doktor zvučao zastaršujuče . Več sam pomislila da mi je dijete retardirano . Sada kad sam već počela pisti htjedoh još nešto pitat naime moje zlato ne govori samo mama i to baš kada se obrača meni no tatu (MM) zove ali kada je on u blizini ne obrača se njemu. To spominjem zato što me fizijatar pitao dali mali priča . rekoh zove mama i tata , inače jako puno pjeva i komunicira na sebi svojstven način .

  11. #111
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj vlatkapeno prvotno napisa
    jednom digao na nogice iz sjedećeg položaja primivši se za trosjed ili moju radnu stolicu
    Koliko ja znam dijete bi se trebalo dići na noge iz iskoraka, a nikako se ne vući rukama za stolicu i sl. i na taj način podizati. Trebala bi dakle potaknuti dijete na dizanje iz iskoraka, objesi mu npr. o ručicu ormara neku igračku koju ne može uhvatiti i vući se za nju gore već mora iskoračiti i dohvatiti je, a pri tom se može osloniti na ormar dok stoji. Nadam se da sam dobro objasnila. Spuštanje i dizanje iz čučnja dolazi kasnije.
    A što se pričanja tiče, mislim da je to stvarno jako individualno, znam djecu iste dobi koja već spajaju riječi i vrlo razgovijetno pričaju, a i one koji još uvijek samo zovu mama, tata i sl. To će doći, svakako pričaj stalno sa svojim malim mišom. Mi svi doma malenoj pričamo što god da radimo, opisujemo joj svoje radnje i objašnjavamo zašto to radimo. Ona to jako voli, a tako i uči.

  12. #112

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    Draga Pčelica Maja

    Dizanje iz iskoraka , ja sam primijetila da je Jan-renato nedavno dopuzao do ormara uhvatio se za ručku ormara i podigo se na nogice . to je i jutros napravio pa valjda je sve ok pretpostavljam . Inaće je jako aktivan puže penje se na trosjed i penjalicu .
    Ma sve me ovo malo uznemirilo ali valjda je sve ok.
    Pozdarv i još jednom hvala na odgovoru

  13. #113

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    vlatkapeno, nadam se da će biti sve ok i da bebaču nije ništa što se ne bi dalo ispraviti s malo vježbanja.

    Zanima me, da li su vaše bebe koje su kasnije prohodale počele ranije govoriti. Moja beba još ne hoda, a primjećujem da puno više priča od starijih beba.

  14. #114
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    I moj Sven dosta "priča". Naravno,kad vidi tatu zove ga, tako isto i seku i mene, baku zove baba, kad vidi dedu na traktoru ili u autu kaže deda brm,brm,kad je žedan pokazuje na svoju čašu i govori to,to i radi s usnicama kao da će piti. Pravi je. Obožava aute i kad ih vidi na cesti, kaže didi,brm,brm. A od sestrične mali je mlađi od mojeg Svena 11 dana, prohodao je s 10,5 mjeseci ali sad sa 13,5 mj ništa ne govori,ali baš ništa. Kažu da djeca ne mogu obadvoje raditi dobro u isto vrijeme. Neki prije prohodaju a neki počnu pričati. Joj,ja se samo nadam da će Sven ubrzo prohodati.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Katalenić, sad tek vidim koliko je staro tvoje dijete.

    Ja imam curicu koja je prohodala sa cca 13,5 mjeseci. A i to je bilo par koračića i brzo se hvataj za nešto. nisamo je forsirali, nije upadala. Kad je prohodala bila je stabilna, ne srlja ni dan danas. Nikad nije tresnula jako, uglavnom se dočeka, a pošto je starija i pametnija je, pa preko prepreka ide pažljivo, pažljivo...

    Tako da mislim da je ta njegova sporost samo oprez, ništa drugo.
    Kad prohoda nećeš morati ići za njim, jer je dovoljno star da prepozna neke opasnosti. Naravno da pod tim ne mislim stajanje na vrhu stepenica nego recimo prelazak preko igračke.


  16. #116

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj KATALENIĆ prvotno napisa
    . Kažu da djeca ne mogu obadvoje raditi dobro u isto vrijeme. Neki prije prohodaju a neki počnu pričati.
    To sam i ja pročitala negdje. Moja cura s 12 mj. i 10 dana govori mama, tata, baka, papa kad hoće jesti, "ne" kad neće, nene (nema), geda (gledaj), pokazuje prstom i pita "kaj je to". Neke riječi ponavlja kad joj kažemo ali se ne sjeti reći sama, npr. deda, teta, kapa, tita (ptica) itd. A znam klince koji su 4-5 mj. stariji a ne pričaju više od toga

  17. #117
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    Da se malo "pohvalim". Sven se danas sam digao na krevet i napravio 3,4, samostalna koraka. :D Ali kad je shvatio da ga nitko ne drži samo se spustio na guzu. I to je dobro za početak,jel tak? I kad se drži za moj prst dok hoda pusti se kad shvati da je blizu kreveta ili bilo čega drugog za šta se može primiti i sam dode do njega. Čak je hodao a da se držao za krevet šta do sad nije radio. Baš sam bila ponosna na njega. :D Evo ukratko...ne gubim nadu da će ubrzo prohodati i bez vježbica i odlaska kod fizijatra.

  18. #118
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Katalenić, pa uopće nema sumnje da će ti dijete prohodati i bez odlaska fizijatru.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    220

    Početno

    moja cura ima 14 mjeseci i stoji uz namještaj, stoji i 10 min. i poslje toga napravi iskorak i spusti se ...iskorak pravi kad se diže i kad se spušta, to je vježbala 3 puta na goljaku i rekli su mi da je sada o.k. i da će prohodati do 18 mjeseci...

    ona ne hoda uz namještaj nego samo stoji i spusti se i odpuže do druge stvari koja je zanima...malo mi to sporo ide, mislim kad će početi hodati uz namještaj a kada samostalno :?
    na goljaku su mi rekli da je sve o.k. i da dolazimo svaka 3 mjeseca na kontrolu fizijatru dok ne prohoda, to i radimo ...
    za sada govori samo mama i tata i ništa drugo, na goljaku su mi rekli da sa 18 mjeseci trebaju 10 riječi znati reći i da često ako su sporiji u motoričnim stvarima kasne i sa govorom i zbog toga automatski šalju na goljaku i logopedu

  20. #120
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    I naša malena je u toj fazi držanja za namještaj relacije od stola do kauča, od mame do tate i sl. prelazila puzanjem. Tako joj je bilo najbrže i najsigurnije. Nije bilo puno onog "pretrčavanja" malih udaljenosti. I baš zato sam mislila da će to prohodavanje potrajati duuuugo, a onda se ona samo jedan dan lijepo digla i cijeli dan šetala, bez držanja, bez padanja. Neka tvoja curica samo vježba stajanje na nogama i hodanje uz namještaj, brzo će ona sama hodati, vidjet ćeš, ide to njima .

  21. #121
    EvaP avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    359

    Početno

    Meni je svaki razgovor s fizijatrom zavrsio tako da sam imala osjecaj da je moje dijete debil i sve krivo radi. Poslije skuzim da 90% djece iz mojeg okruzenja radi te iste stvari i osjecam se :?
    A glede 50% djece koji prohodaju s 12 mjeseci - bas sam gledala klinku od frendice koja je "prohodala" s 12 mjeseci i gledam kako mala baulja gore nego moj klinjo s 12 mjeseci (koji je "sluzbeno" prohodao s 16) i mislim si, ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh)

  22. #122

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    389

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Citiraj KATALENIĆ prvotno napisa
    . Kažu da djeca ne mogu obadvoje raditi dobro u isto vrijeme. Neki prije prohodaju a neki počnu pričati.
    To sam i ja pročitala negdje. Moja cura s 12 mj. i 10 dana govori mama, tata, baka, papa kad hoće jesti, "ne" kad neće, nene (nema), geda (gledaj), pokazuje prstom i pita "kaj je to". Neke riječi ponavlja kad joj kažemo ali se ne sjeti reći sama, npr. deda, teta, kapa, tita (ptica) itd. A znam klince koji su 4-5 mj. stariji a ne pričaju više od toga
    A i ti imaš "ko je to" bebu ? Mene je moja izludila s tim, počela je razgovijetno to govoriti sa cca 8 mjeseci. I odonda stalno: ko je to, ko je to, ko je to, 7 milijardi puta u minuti za SVE, lava, medu, mamu, nos itd. Inače da, puno priča, aktivno upotrbljava cca 20 riječi (mama, tata, auto, vau vau, teta, duda, papa, bok, balon, ključ, baka itd) a s hodanjem još čekamo . Al ide to...

  23. #123
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    Blond lady...

    I mom Svenu je duuuuuugoooooo trebalo da sam dođe do stvari koja ga zanima i znam da sam ja dosta kriva zbog toga jer sam ga stavljala u hodalicu. Od kad nije u njoj sve je počeo sam raditi, baš ga pratim svaki dan. Jučer me baš iznenadio kad se odjednom sam popeo na francuski, držao se za deku i napravio par koraka. I meni je to dugo trajalo, već sam se pitala kad će to početi raditi, dizati se. Tak da budi bez brige, samo će te jednog dana iznenaditi.

    Ali Sven recimo neće puzati četveronoške nego se odgurava na guzi. :? Jel to neki problem????

  24. #124
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj EvaP prvotno napisa
    A glede 50% djece koji prohodaju s 12 mjeseci - bas sam gledala klinku od frendice koja je "prohodala" s 12 mjeseci i gledam kako mala baulja gore nego moj klinjo s 12 mjeseci (koji je "sluzbeno" prohodao s 16) i mislim si, ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh)
    k tome još uglavnom bauljaju na prstima i jako kasno počinju hodati punim stopalom. Ja se zgražam (u sebi) a roditelji ponosniiiiiii

  25. #125

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    79

    Početno

    pčelica maja evo baš me zaintrigiralo kad si spomenula hodanje na prstima. imam i ja svog malca od 14 mjeseci. :D ni on još nije samostalno prohodao.puže, ustaje uz namještaj, hoda kad mu damo ruku. i to je to. međutim kad hoda uz našu pomoć hoda na prstima ali ne uvijek. trebam li se zabrinuti il je to još u granicama normale il hitno moram ići kod fizijatra ? :/
    evo čitam ovdje katalenić i ostale mame pa sam i ja isto tak zabrinuta i sve čekam kad će prohodati.
    naravno moju nervozu podupiru i ljudi koji se iščuđavaju da kak još ne hoda samostalno.

  26. #126
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    I mene svi pitaju šta Sven još ne hoda sam. Postala sam "gluha" na takva pitanja. I on nekad zna hodati na prstima ali isto samo povremeno. Mislim da mu je to ostalo još od hodalice. I jako je brz, tak da još nije siguran na nogama, bar meni ne izgleda sigurno. Ja smatram da ne moraš ići fizijatru, prohodat će, samo im trebamo dati vremena. Ako se diže sam,puže... samo je pitanje vremena.

  27. #127
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Za početak - ljude koji se isčuđavaju jednostavno ne obadaj. Mene bi tu i tamo uspjeli iznervirati, ali nisam se dala i znala sam da moje dijete ne kasni i ne zaostaje. Uostalom, prohodala je s 13 mjeseci i 2 dana, što uopće i nije kasno (osim za roditelje čija djeca već od 6. mjeseca zuje okolo u hodalicama ).
    Što se tiče hodanja na prstima - mislim da bi dijete trebalo gaziti cijelim stopalom. E sad, koliko se to može tolerirati i kako ispraviti ne znam. Nadam se da će ti se javiti netko malo više upućen u to.
    M. je prohodala na ljeto - bosa i bilo nam je dosta teško naviknuti je na cipele, u početku je stalno zapinjala i padala (iako sam joj kupila najmekše koje sam našla). Sada je po kući najčešće u debelim čarapama s čepićima ili skroz mekanim papučama, što joj je uostalom i najudobnije.
    Ako tvoj malac nosi tvrde cipele provaj ga jednostavno skinuti u čarape i neka tako gazi. I ne brini, oni se samo odjednom puste i onda više ne staju

  28. #128

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    79

    Početno

    moj malac je isto bio u hodalici ali stvarno mimimum vremena. ta hodalica nam više služi kao penjalica. ma bit će sve ok.

  29. #129
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    Da, hoda u papučicama i zapinju mu. Bolje mu ide u čarapicama, istina.

  30. #130
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj osmijeh prvotno napisa
    moj malac je isto bio u hodalici ali stvarno mimimum vremena. ta hodalica nam više služi kao penjalica. ma bit će sve ok.
    Naravno da hoće.
    A hodalicu svakako spremite negdje daleko daleko

  31. #131

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    320

    Početno

    Mihovil je prohodao sam jedan dan prij navršenih četrnaest mjeseci i motorički je vrlo spretan. Samo se pustio od stola, rukice ispravio ispred sebe i napravio krug po stanu. Neću tu scenu nikada zaboraviti!

    Svako dijete je različito i ne treba se opterećivati, pogotovo ne s komentarima okoline.

  32. #132
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    Naša je dalekoooooooooo, dalekoooooooo.

  33. #133
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Mihovil prvotno napisa
    Neću tu scenu nikada zaboraviti!
    Prvih pet koraka je tata uspio snimiti. A par dana poslije, baš pravo prohodavanje, he he, i ja pamtim taj dan. Pošla s prijateljicom na kupanje i kavu, kad ono :shock: I od tog dana ni mm ni ja nismo popili kavu sjedeći.

  34. #134
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    Znači, sad moram uživati u kavi još dok mogu, jer svi govore kad dijete prohoda da ju neću uspijeti u miru popiti. :? Jedva čekam kad ću i ja moći prepričavati i sjećati se Svenovih prvih samostalnih koraka.

  35. #135

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    Drage moje mamice !

    Evo da vam se javimo . danas bili kod pedijatra i dobili uputnicu za
    medicinsku gimnastiku u Vinogradskoj .Naručeni u Četvrtak u 10.00 kod sestre Verice .
    Pediajtar mi je smirio dušu da nije ništa strašno da je moje zlato normalna bebica samo je malo motorički sporiji i da uz vježbice bude sve 5+ . Hvala dragom bogu da je moje dijete intelektualno ok , ja se prepala da mi je dijete da ne kažem mentalno zaostalo s obzirom da mi je trudnoća bila veoma teška , bila sma pod jakim stresovima pa sam se prepala da to nije utjecalo na njegov razvoj.
    danas pitala Fizioterapeuta iz Klajćeve što smijem dozvoliti a što ne malenom , rekao mi je da može sve osim ne hodati uz držanje za rukice i da moram paziti da ne krivi nogice kada sjedi.
    Toliko od nas za sada .


  36. #136

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Kod nas je situacija slijedeća, Katja će sutra napunit 15 mjeseci i hoda uz namještaj, prebacuje se od stola do fotelje (mora napravit 1 samostalni korak), meni je bitno da ona sve to radi a kad bude spremna prohodat će, a na "ljubazna" pitanja zakaj ne hoda i zakaj ju se ne smije vodit za rukice sam već oguglala.

    Mi smo vježbači već skoro 10 mjeseci, ona ima dijagnozu kose zdjelice, kašnjenja u stjecanju postularnih aktivnosti, a na zadnjem pregledu kod fizijatra su otkrili i skraćenje trupa na desnoj strani te fluktuaciju mišićnog tonusa.

    Fizijatrica nam je rekla što se tiče hodanja na prstima da je u redu ako je na prstima dok dohvaća neku igračku ili predmet, ali ako je cijelo vrijeme na prstima, treba ju spustit na pod, zaigrat, uglavnom ne dat da hoda na prstima. Također je rekla da je najbolje da je samo u čarapicama bez cipela, ukoliko imamo tepison, ili pod po kojem se ne skliže jer tak najbolje vidimo kak hoda.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    261

    Početno

    Erik je prohodao sa punih 18 mj! do onda je puzao i sa 16 mj hodao ako ga je netko držeo za obije ruke!
    i od 18 od 19 mj je učio i sporo mu je išlo...on je ziheraš pa...
    nisam ga forsirala i sam se oslobodio...

  38. #138
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Roko_mama prvotno napisa
    Kod Također je rekla da je najbolje da je samo u čarapicama bez cipela, ukoliko imamo tepison, ili pod po kojem se ne skliže jer tak najbolje vidimo kak hoda.
    dobre su i carapice s abs-om, i one slapice za bebe, to je ko da s bosu. orian to jos uvijek nosi po doma

    on zan hodat na prstima kad plese

  39. #139
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    Vlatkapeno...

    Kako to fizijatrica misli da bebač ne krivi nogice kada sjedi???? :?
    Moj Sven ih zna prekrižiti, staviti jednu na drugu kada sjedi i kad se igra. Jel na to misli?????

  40. #140
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj gogga prvotno napisa
    draga...moj Dan je prohodao s 14 i pol
    Ja sam ti bila jedna od onih koja nije dozvoljavala bakama, strinama, tetama i ostalima da ga vodaju za ruke, nego je Danci sam ustajao kada je on htio oslanjajuci se na zidove, fotelje, namjestaj...
    EvaP (napisa):
    Al uvijek su najglasniji oni čija djeca već stoje s 10 mjeseci i hodaju s 11 pa imaš dojam da je tvoje dijete najsporije...


    Upravo tako
    točno tako!
    Ivan je propuzao sa 9 mjeseci i prohodao kao Dan, sve isto, osim što smo mi oduvijek u anatomskim šlapicama-tako su šogorici rekli fizijatri na Goljaku, pa ja povela se za njenim primjerom
    Nikad nikad ga nitko nije vodio za rukice, i kao što je već netko naveo-gotovo nikad ne pada, a i kad padne to je lijepo na guzu ili na rukice
    Sve se desilo više manje preko noći-dečko se odvažio i sad mu nema kraja :D

  41. #141

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    Draga Katalenič Jan-renato sjedne na pod kao žabica sa noga sastrane pa moramo isptavljati nogice da mu budu ravno ispred njega .
    U Četvrtak idemo na prve viježbice .
    Pozdrav svima

  42. #142
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    Vlatkapeno...

    Sretno na vježbicama i javi kako je prošlo, može?

  43. #143
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    Može jedno pitance? Ima dana kada Sven stvarno puno radi sam, hoda uz krevet, diže se ali recimo jučer kao da mu se nije dalo. Bio je stalno ljut ako nije mogao doći do igračke ili slično. Jel to u redu ili.... :? Možda mu je takav bio dan...ne znam...

  44. #144
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    Vlatkapeno...

    Kako je prošlo na vježbicama? Šta kaže doktor?

  45. #145

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    Drage moje evo da se javimo , stigli sa gimnastike , moje zlato je sve dobro podnijo .malo je bio cendrav i nije baš htio pokazati što zna , kada smo poćeli vježbati dosta je plakao ali ja sam ga ohrabrivala i mazila .
    Fizijatrica nam je rekla da mora stajati i hodati u anatomskim papučicama a nikakao u čarapicama zbog njegovog iskrivljenog stopala .
    U Ponedjeljak idemo ponovo na vježbice. Fizijatrica nam je rekla da je Jan-Renato puže na laktovima umjesto da mu ruke budu ravne i oslonac na dlanovima pa smo dobili vježbice " tačke " . Vježbice " bicikl " , vjžbice da mu dignemo guzu dok leži na leđima , vježbice za stopala i još neke .
    Sve u svemu tipična fizikalna terapija .
    Eto to je za sada on sam sve.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    141

    Početno

    Moja curka je nedavno napunila jednu godinu. rano se pocela ustajati i hodati uz namjestaj i svi mi vec mjesecima govore 'ona samo sto nije prohodala', ili 'daj je meni pa ces vidjeti kako ce prohodati za jedan dan'. i tako ja uporna nedam da se vodi za rukice ali i zadovoljna kako napreduje. puzi i hoda uz namjestaj, pusti se ako sam na metar daljine, napravi 3-4 koraka i onda se (doslovno) baci na mene. i tako mi jucer stojimo pored prozora i masemo tati a ona odjednom pusti moju ruku i prehoda cijeli dnevni boravak. i od tada ne staje. ne radi par koraka nego hoda. od kuhinje do terase 50ak koraka! male ali sigurne korake!!!! :D

  47. #147
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    PUJA8

    To je baš lijepo! I ja jedva čekam da moj Sven prohoda. I Sven isto radi 5,6 koraka, ide prema MM pa prema meni ali isto se baci kad je blizu nas. I kad hoda držeći se za krevet baci se kad je blizu nećega za šta bi se mogao primiti pa ga moram dobro paziti. Nadam se da će uskoro doći i naš dan!

  48. #148
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    Vlatkapeno...

    Kako napreduju vježbice koje radite doma? Jel Jan-Renato hoće raditi vježbice ili plaće kao kod doktora? Doma sa mamom je ipak drugačije,jel tak?

  49. #149
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    Da se malo javimo kad vi nama nećete pisati. Još ne hodamo baš sami ali napravimo 5,6 koraka samostalno. Nadamo se da ćemo uskoro trčati po kući. :D

  50. #150

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    Draga katalenič javljamo se nakon nekog vremena . Jan-Renato baš nije oduševljen vježbama niti u bolnici a niti doma . kad odemo na vježbice u vinogradsku kod sestre Verice on plaće ali radi sve vježbice , no doma se da tako kažem izvlaći . Kako vježbamo tri do četiri puta dnevno po 20-30 minuta već zna kad se spustimo na pod što slijedi . Danas smo bili na učenju novih vježbica . Nije baš bio niti danas raspoložen ali vjeroajtno zato što je još prehlađen.
    Eto za sada toliko od Jana-Renata i mene .

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •