Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 313 od 313

Tema: Ima 13 mjeseci i nikako da sam prohoda

  1. #301
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    sigurno je naprosto oprezan pa mu treba duže da se odluči pustiti.
    Kad prohoda će sigurno hodati, neće biti padanja. Možda je već i probao i pao, pa se sad boji. Osim toga, to što sigurno i brzo puže mu omogućuje kretanje pa i nema nekog motiva za hodanje. Ako puže, hoda uz namještaj, diže se onda uopće nema sumnje da tu nema nikakvog problema.

  2. #302
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ma on ima ravnotežu. On se iz četvernožnog položaja ustane bez pridržavanja, isto tako iz stajaćeg položaja prvo klekne jednom nogom pa drugom i tako se spusti, isto bez pridržavanja. Ujutro kad se probudi ustane, stoji na sredini kreveta i viri kroz prozor (koji je udaljen metar od kreveta).
    Dok stoji, ruke su mu slobodne, ili pak ima neku igračku, plješće itd.

  3. #303

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    220

    Početno

    Matilda - to mi dosta zvuči kao moja curka....

    ona je tek sa 18 mjeseci samostalno prohodala a hodala je uz namještaj od godine dana i gurala guralicu po cijelom stanu i sto od godine dana pa nadalje, trebelo joj je isto dugo da krene samostalno u avanturu hodanja i sada kad je prohodala još je malo nesigurno na nogama i često pada ali i to je normalno, treba joj još vremena da postane stabilnija...
    samo strpljenja prohodat će on kad mu dođe vrijeme, do 18 mjeseci je u granicama normale da prohodaju (to mi je rekao fizijatar i ortoped)

  4. #304
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ma bude on. Ako ima djece na igralištu, trči za njima, ali hvata me za ruke i moram i ja s njim.

  5. #305
    Gioia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    189

    Početno

    Tako i mi, hoda sama samo po stanu i to polako i oprezno kao po jajima, a kad smo vani među djecom, hvata mene za ruku i nema šanse da ide sama. Za par dana puni 17 mjeseci.
    Bili smo kod ortopeda i rekla je da će se sad ona pustiti, svaki dan, neka ne brinemo.

  6. #306

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    177

    Početno

    moj još nije prohodao 8) . Zato kad idemo vani,druge mame ga u čudu gledaju,kako on još ne hoda.
    Što su ljudi čudni,valjda očekuju da trči maraton

  7. #307
    Gioia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    189

    Početno

    Te mame su samo ljubomorne što ti i muž još nemate brigu trčanja za njim i praćenja pogledom di je 8)

  8. #308

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    220

    Početno

    Citiraj Gioia prvotno napisa
    Te mame su samo ljubomorne što ti i muž još nemate brigu trčanja za njim i praćenja pogledom di je 8)
    u pravu si, moja cura konačno prohodala i sada samo trčkaram za njom po cijelim parku, shop. centru :D

  9. #309
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Jan je danas prvi put napravio samostalne korake.:D
    Nesigurne, ali samostalne.

    Tata je došao s posla što je izazvalo veselje pa se iz sjedenja čučnuo, ustao i napravio tri-četiri koraka do tate. Totalno smo se raspametili, pogotovo MM koji je propustio prve korake starijeg djeteta. Skakali smo i plesali od veselja, vikali bravo, oduševljeno je gledao u nas i vrtio malom guzom. :D

  10. #310
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    :D :D :D :D super!!!! čestitam malom novom hodaču!!!! :D :D :D :D

  11. #311

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Moji imaju 13 mjeseci i rade korake samo ako se pridržavaju uz nešto.
    Zbog toga nisam ni najmanje zabrinuta. Kada budu spremni pustiti će se.

  12. #312

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Kastav
    Postovi
    131

    Početno

    Moja je prohodala sa 14 mjeseci i isto sam već bila malo zabrinuta ali svako dijete je za sebe i krene u nešto novo kada je samo spremno a ne kada bi mi to htjeli.Ne treba brinuti o tim stvarima jer svi imaju svoj tempo.A mnogi kažu da što kasnije prohodaju da će biti i stabilniji.





    23.09.2007.Valeria

  13. #313

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    177

    Početno

    Jan,čestitamo :D :D :D :D :D

    up date,moj još ne hoda,za 5 dana 14 mjeseci ,tetura ko pijanac kad nešto gura. Fizijatrica nije vidjla ništa patološko da bi ga poslala na vježbe,jedino mrvicu snižen tonus u nogama dala mi par vježbica za doma

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •