Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 337

Tema: Motorika- 3. dio

  1. #1
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno Motorika- 3. dio

    nastavak sa Motorika- 2. dio

    Imam pitanje za mame malih puzača. Da li su se vaši puzači kad su se digli četveronoški prvo ljuljani naprijed - nazad ili su odnah krenuli puzati? A još više me zanima ako su se ljuljali koliko dugo je to trajalo? Naime Ena se već mjesec dana diže u četvernonoški, ali se samo ljulja - nikako da krene. 31.08. opet idemo na Zelengaj na 10 dana i tako sam se nadala da će do onda propuzati...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    34

    Početno

    da, i sara je to gibanje činila nekih 1-2 tjedna. čim se počela dizati sa stomaka na koljena prvo se počela gibati naprijed i nazat kao da se ljulja a potom i napravila prvi korak u naprijed. mislim da tako ispituju svoje mogućnosti prije no što se pokrenu. oni u početku baš i nisu svjesni da pomicanje koljena znači i ići unaprijed tako da to ljuljanje može biti i način usvajanja gradiva !!!

  3. #3
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Lara se nije ljuljala,samo je krenula, ali ona dok puže drži guzu još dosta nisko,rekla nam ft da je to nezrelo puzanje, ali je puzanje.
    Tak da mislim da kad Ena krene, da ona bude to napravila onak za pravo, jer si sad vježba.

  4. #4
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    llella

    Nadam se...

  5. #5
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Evo da se pohvalimo - Ena se sama posjela! :D :D

  6. #6
    ivorka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb-zapad
    Postovi
    212

    Početno

    Citiraj ivorka prvotno napisa
    Moj šestomjesečni K. se od 5.mj okreće s leđa na trbuh, ali u pravilu (zapravo, gotovo uvijek) preko lijeve strane. Kako da ga privolim da se okreće preko svoje desne strane i da li je to nužno? On se može okretati i u desno (kad ga ja započnem okretati), ali kad se okreće sam uvijek je preko lijeve strane.
    Da li da se zabrinem?
    Da malo podignem moje pitanje i ažuriram - u zadnjih 10tak dana (od kad smo na moru i rijeđe na puzzlama ) i uz virozu i temperaturu u zadnjih 3-4 dana moj K. više ne pokazuje interes za okretanjem s leđa na trbuh. Prije bi se u sekundi okrenuo, a sad samo leži, i, da - stavlja nogice u usta - to je otrkrio prije nekih 7 dana i sad ga samo to interesira (a ne više okretanje).

    Pitanje mamama vježbača (mi inače ne trebamo vježbati, ali ja s njim radim baby fittness koji mi je pokazala FT) - da li da ga forsiram za to okretanje ili da ga pustim da proučava svoje nogice? Da li da forsiram okretanje preko desne strane?
    Hvala na odgovorima.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Jel ima itko broj od fizioterapeuta koji radi privatno sa malim bebama?
    Ili su svi na godišnjem koji imaju takve informacije
    Jel itko vježba i privatno?

  8. #8
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Bravo za Enu :D :D :D

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    34

    Početno

    @ivorkabzirom da su noge nešto novo sada je na njih red da se istraže potom ide dalje. Kada mu dodije ležeći položaj i bude zainteresiran za pokretanje onda će i pokazati koliko može i koliko je spreman okrenuti se, polako podizati i uskoro i puzati. To će u početku više ličiti na neko samo njemu zanano vježbanje i ispitivanje teritorija i mogućnosti ali na kraju će sve biti baš kako treba. Svaka beba je za sebe individua i svaka ima svoj stil i način pokretanja i istraživanja, nadasve je glupo generalizirati motorički razvoj ali više-manje postoje neki okviri unutar kojih se nalazi nekakav prosjek ali kako rekoh kad bebać bude spreman tad će i djelovati a mi možemo samo potpomoć osiguravajući mu pogodno tlo i pomalo motivirat (treba znat granicu izmedju motivacije i forsanja) ostalo je na njima. Sretno!
    P.S. I moja Sara se isto okretala samo u lijevo pa bi joj igračke stavili na desnu stranu i uvijek bi upalilo al ponekad bi imala problema sa okretanjem tad ju je samo trebalo malo pogurati u predjelu kukova i sama bi završila okret.

  10. #10
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    moj dvogodisnjak sjedi u W, i ja sam mu to pocela ispravljat, al nakon par dana njemu dojadilo i vise ne da. cak ne pali ni to da mu kazem da sjedne kao tata (jer nekad s njim vjezba jogu), sto je na pocetku palilo.

    ja ga donekle i kuzim, jer on stalno nesto s autima ima posla pa ako sjedis s nogama ispred tijela onda one zauzimaju prostor na podu gdje bi isli auti

    al bas me to sad brine, i sto malo drveno trci. jel to dvoje ima veze?

  11. #11
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    llella

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    54

    Početno

    Moje zlato sutra puni 8 mjeseci. Propuzao je prije nesto vise od pola mjeseca- ali malo sam zbunjena njegovim nacinom puzanja... :/
    Naie- jednom nogom (desnom) puze ono normalno tj. oslanja se na koljeno dok drugom (uvijek je to lijeva) puze nekako u cucecem polozaju- tj na nju se oslanja stopalom.
    S pocetka sam mislila da ce to trajati samo par dana te da ce onda krenuti ono kao i sve bebe...ali i dalje puze samo tako. Ispraksirao se tako da je sad jako brz i ima ga po cijeloj kuci.
    To izgleda jako smijesno mada mi je to najmanja briga...Da li je to normalno ili imam razloga za brigu?

    P.S vec se bez problema sam digne uz oslonac...malo je klimavo ali- stoji.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    141

    Početno

    amrinoo, apsolutno nema mjesta panici!!!
    S je isto pocela tako puziti. pa je pocela vuci jednu nogu, onda je pocela onako ispravno vojnicki a sad ispravi obje noge i juri po tabanima i stopalima...
    vidjet ces da ce za par dana usavrsiti tehniku a ako i ne nije vazno, vazno da oni stignu gdje su naumili

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Evo i nas malo "sporijih".

    S 8 mj. je počela gmizati na podlakticama i odguravati se koljenima. S 9 mj. se prvi put digla četveronoške. Onda smo ju stavljali pomalo sjediti iako se još nije posjedala, ali je sjedila čvrsto i imala bočne obrane. Bilo mi je nekak žao da ne sjedi jer se voljela igrati s čašicama i umetati jednu u drugu, a to je problem u ležećem položaju. Fina motorika joj je malo naprednija pa ju nismo htjeli u tome sputavati. Zapravo se posjedala samo kad bi se gornjim dijelo tijela na nešto popela, na jastuk, mene itd. iz poluklečećeg.

    Prije par dana, s 10 mj., se posjela iz četveronožnog bez problema, malo nakon toga se tokom gmizanja jednostavno digla i počela normalno puzati, a poslije se digla na noge i stajala. Sve u jednom danu. I sve je napravila ko da to radi već mjesecima. Npr. kod puzanja nije bilo onog ljuljanja naprijed-natrag ni puzanja natraške, nego je samo krenula. Valjda je ziheraš, ništ ne pokušava tak dugo dok nije sigurna da može napraviti kak spada. A ja sam već bila luda, jer sam mislila da se nikad neće dići s poda.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    sirius black, :D ... pa vi uopste niste "spori"...

    i n. je propuzao tu negde pre 10. meseca, i sad je bas vest u tome... najnovija faza mu je da dok je u cetvoronoznom polozaju ispravlja kolena i oslanja se u pocetku na prste a sad vec na cela stopala... par puta se sam digao uz krevet i to iz iskoraka ali mu nije bilo bas prijatno, kao da nije znao sta dalje...

    u ponedeljak idemo kod fizijatra na kontrolu posle vise od mesec dana pauze zbog go, pa se javljamo sa vestima...

    za sve male vezbace

  16. #16
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Evo Ena je i propuzala i digla se na noge. A sutra idemo na Goljak. javim se kad se vratimo.

  17. #17
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Bravo svim posjediocima, puzačima i stajačima :D .

    je M. propuzala sa 7.5 mj, i sada sa skoro 9 puže ko velika, podiže se na koljena i sl., privat. FT nam je sam rekao da više nema potrebe za njim, da joj još ne damo na noge i pomalo da se fokusiramo na finu motoriku.

    Čime ju mogu u tome potaći? Sitnim igračkama sigurno ne jer je još uvijek u fazi manijakalnog trpanja u usta svega i svačega. Hrana joj migolji s tanjura, pa sam kupila rižine kuglice da ih prstićima stavlja u usta, ali od silne pohlepe radije grabi šakicama, a ako je baš sita onda ih samo razgrće u velikim zamasima...zapravo joj ta pinceta već odavno ide jer joj je od svih igračaka etiketa najdraži dio za žvakanje, pa se već dobro izvježbala kako ju primiti s palcem i kažiprstom.

    Ovo sa stavljanjem čašice u čašicu uopće joj nije interesantno, jedino rado ruši toranj napravljen od njih.
    Čime da je, dakle, još "profinim"?

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    1. čašice joj daj da vadi manje iz većih, i sprema natrag po redu: daš joj veću čašicu u ruku i onda joj pružaš manje u drugu ruku, prvo joj svojom rukom pokažeš kako da sprema dok ne nauči.

    2. veće drvene kugle staviš u flašu kao npr. od tekućeg deterdženta, daš joj to u obadve ruke i zajedno sa njom istreseš u kanticu kuglice. Ona drži tu flašu u jednoj ruci a u drugu joj dodaješ jednu po jednu kuglicu da sprema u flašu, kad je gotova opet istresete i ponavljate sa drugom rukom

    3. pospremanje oblika na isti način - oblici u kanticu, dodaješ joj jedan po jedan da sprema u kutiju za oblike; ti joj vodiš rukicu dok ne nauči.

    4. manje stvarčice tipa manjih perlica, čavlića za pikanje i slično staviš u manju flašicu, istrese se u neku posudicu jednom rukom, jednom rukom drži flašicu ti joj dodaješ stvarčice u drugu i ona sprema.

    5. čavlići za pikanje su općenito dobri, prvo ih ti popikaš a ona čupa van

    6. dobro je da radi neke akcije istovremeno sa obadvije ruke, simetrično, npr. postoje plastične bačvice koje se spremaju jedna u drugu (kao babuške), pa to otvara sa obadvije ruke, ili dvije spojene kockice da rastavlja. Isto je dobro iz onih dječjih alata navijanje matice na vijak, ili čepa na bocu.

    7. kockice slaganje jedna na drugu, pokazuješ joj (vodiš ruku)

    8. dobro je raditi nešto sa kažiprstima - da se nauči njime pokazivati, nešto pritiskati, pokazivati (oko, uho na bebi, stvari u slikovnici ili npr. staviš kuglice od plastelina na papir pa ona pritišće).. Na Goljaku imaju za to super igračku - diejte pritišće neke male gumbiće i dobije neki odziv: svjetlo ili zvukove, tako nešto bi bilo zgodno.

    Ovo su nama sve pokazali na radnoj terapiji kad je Lea imala godinu dana, M. je mlađa pa možda i nije sve za nju. To se sve radi na miru, tj. dijete treba sjediti - npr. u hranilici, super ako imaš onu sa pladnjem ispred jer to služi kao stolić. Dobro bi bilo da nažicate negdje koju pokaznu radnu terapiju jer ćete svašta korisno naučiti.

  19. #19
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Sjetila sam se da kutiju sa oblicima koji se ubacuju trebaš ti držati, i okretati - npr. prvo joj možeš dati krug i okrenuti na krug, a kasnije baš mijenjati, tako da nije uvijek isti otvor na istom mjestu, nego da traži.
    I ako ne zna, ti joj pomogneš rukom.

    Još je naravno dobro i crtanje - bojicu u ruku i da šara po papiru, i dobro je da lista slikovnice sa debelim tvrdim stralicama.

  20. #20
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    mima


    Ovo su sve i nama pokazali na radnoj terapiji. Svaka cas sto si sve to napisala!

  21. #21
    ivorka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb-zapad
    Postovi
    212

    Početno

    Citiraj zvrk hanuma prvotno napisa
    @ivorkabzirom da su noge nešto novo sada je na njih red da se istraže potom ide dalje. Kada mu dodije ležeći položaj i bude zainteresiran za pokretanje onda će i pokazati koliko može i koliko je spreman okrenuti se, polako podizati i uskoro i puzati. To će u početku više ličiti na neko samo njemu zanano vježbanje i ispitivanje teritorija i mogućnosti ali na kraju će sve biti baš kako treba. Svaka beba je za sebe individua i svaka ima svoj stil i način pokretanja i istraživanja, nadasve je glupo generalizirati motorički razvoj ali više-manje postoje neki okviri unutar kojih se nalazi nekakav prosjek ali kako rekoh kad bebać bude spreman tad će i djelovati a mi možemo samo potpomoć osiguravajući mu pogodno tlo i pomalo motivirat (treba znat granicu izmedju motivacije i forsanja) ostalo je na njima. Sretno!
    P.S. I moja Sara se isto okretala samo u lijevo pa bi joj igračke stavili na desnu stranu i uvijek bi upalilo al ponekad bi imala problema sa okretanjem tad ju je samo trebalo malo pogurati u predjelu kukova i sama bi završila okret.
    Zvrk hanuma - hvala - upravo je takav razvoj događaja: noge su bile hit skoro puna tri tjedna, ali sad se opet počeo okretati s leđa na trbuh i (puno rijeđe, ali ipak) s trbuha na leđa Meni je FT pokazala neke vježbice za to i nakon par dana se već vidi napredak. Stvarno su mali istrživači (a moj je prilično temeljit ) i treba im neko vrijeme da apsolviraju jedno da bi krenuli dalje...
    Nadam se da će ubrzo otkriti i radosti puzanja.

  22. #22
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I mi smo u skupini vježbača - blagi distoni (varirajući hipo i hipertonus, malo slabija lijeva strana (rukica), elementi izvijanja). Vježbamo od njenog 3. mjeseca (sad će joj skoro 6), privatno i na Goljaku kod Sandre. Jako voli potrbušni (okreće se sama s leđa na trbuh, ne i obrnuto), jako ne voli leđni položaj, uglavnom je na podu ili u kolicima, trudimo se radit sve po baby handlingu.

  23. #23
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Evo nas sa Zelengaja - otpustili su nas sa boravka jer je Ena ok! :D

    Iduću kontorlu imamo za 3 mj ambulantno na Goljaku sam da vide da li je prohodala.

  24. #24
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    TinaB super za Enu, baš mi je drago da je sve ok. :D :D :D

    Mi idemo na Goljak idući tjedan, Lara već sad puza na veliko, samo kaj je prije dva dana počela ponekad puzati tak da jednu nogicu izravna pa se onda odguruje sa stopalom.
    Čokolada ti si napisala da tvoja M. tak radi, kaj su ti rekli za to, jel to ok?

  25. #25
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Navodno je OK, zove se puzanje s iskorakom i prijelazna je faza, znači ne bi trebalo trajati vječno . Moja sad puzi normalno.

    Jedino muku mučimo s posijedanjem iz 4nožnog - to stalno radi na način da joj jedna nogica ostane straga (kao recimo pola "W" sijeda), a onda je najčešće ispravi sama (ponekad i ne ispravi). Bolnička FT mi je rekla da to treba popravljati, a privatni da smije i da će to sama prestati raditi, jedino da je sprječavam u pravom "W" sijedu.
    Inače ovaj privatni mi je rekao da ga više ne trebamo :D (pošteno, mogao je reći - da, da...svakako ću još dolaziti ) osim ako se, eventualno, kroz 3 mj. ne podigne na noge sama.

  26. #26
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    llella

    I Ena to radi sa nogicom - to je iskorak i to je u redu. Zapravo to je već korak naprijed prema ustajanju. Tako su nama rekli na Zelengaju...

  27. #27
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Pozdrav svima, je li znate jesu li se na Goljaku vratili s GO-a i naručuju li za vježbanje - mi smo kod gđe Sandre Martinić?

  28. #28
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Pozdrav svima, je li znate jesu li se na Goljaku vratili s GO-a i naručuju li za vježbanje - mi smo kod gđe Sandre Martinić?
    Dobila info, zanemarite upit .

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    Cure može pomoć jer ne stignem sve sad čitati na poslu.
    Treba mi ime i prezime fizijatrice na Goljaku sa C počinje prezime.
    Thanx

  30. #30
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Curke pitanje: Ena je jučer počela križati prstiće na rukama. Onako srednji prst preko kažiprsa. Jel to samo neka nova fora ili...? Ne radi to stalno, ali...

  31. #31
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Itko?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    66

    Početno

    Cure, evo pitanje i od mene.Danas sam bila na pregledu drugom kod pedijatra, i sad neznam dali da se brinem ali me malo strah. Moja Iva je stara 2 i pol mjeseca. Problem je sto ona slabo drzi glavicu kad ju se diže u sjedeći položaj, i kad leži na trbuhu slabo diže i drži glavu. I sad i onaj potez kad doktorica je kao uzme za šake i ispusti joj ručice ona kao mlitavo ih pusti. Jest da je doktorica par puta sve te vježbe uradila s njom pa je ponekad odgovorila pozitivno jednom je i glavu pridigla i jednom rukama odgovorila. Poslala nas je neuropedijatru i na uzv glave, to sve idući tjedan. Sad me zanima dali je još rano jer nema puna tri mjeseca a svagdje čitam da glavu samostalno drži s 3mj. ili je tu mozda i problem jer sam je rijetko okretala na stomak svega par puta, mozda nije dovoljno ojačala mišiće koje je trebala.

  33. #33
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Vesna, možeš je slobodno okretati na stomak. Mi smo počeli vježbati mislim s 2,5 mjeseca, vjerojatno nema mjesta panici, to vježbanje je dobrim dijelom često i samo preventiva. I nas je pedijatrica zbog slabe kontrole glavice u toj dobi i zbog "mlitavosti" poslala na obradu, nije se ustanovio neki grozomoran problem, nego taj blagi distoni sindrom, a to ti je pak naziv za skup motoričkih odstupanja, često zna biti i sasvim diskretno. I to vježbanje nije baš sad muka Isusova ako nije par sati dnevno, na kraju se to pretvori u igru s bebicom. Što ranije se započne, lakše to beba prihvati i razvije mišiće i dobre obrasce ponašanja, puno je teže započinjat kasnije (npr. nakon 6 mjeseci). Shvati to kao jedan individualiziran baby fitness za tvoje zlato .

  34. #34
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    L. se počela dizati na nogice, ponekad onak pravilno iz iskoraka,zapravo večinom tako, a ponekad se digne uz trosjed više sa rukicama. Super je to, samo se nadam da sad ne bude "zaboravila" na puzanje.
    TinaB jesi saznala kaj za ono križanje prstića, meni ne izgleda da bi bilo zabrinjavajuće, čini mi se ko neka fora....

  35. #35
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj llella prvotno napisa
    L. se počela dizati na nogice, ponekad onak pravilno iz iskoraka,zapravo večinom tako, a ponekad se digne uz trosjed više sa rukicama. Super je to, samo se nadam da sad ne bude "zaboravila" na puzanje.
    TinaB jesi saznala kaj za ono križanje prstića, meni ne izgleda da bi bilo zabrinjavajuće, čini mi se ko neka fora....
    [/b]llella Ne brini, nece zaboraviti puzanje sve dok stabilno ne prohoda.

  36. #36
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Nisam ništa konbkretno saznala, a i u međuvremenu je prestala to radi - bila je to neka nova fora...

  37. #37
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    evo mene opet sa pitanjem.
    Već neko vrijeme L. maše pa-pa, radi onog "indijanca" (lupa po ustima sa rukicom i ide aaaaaaa), ali sve to samo sa desnom rukom.
    Zanima me da li i vaši imaju tak "omiljenu" ruku ili sve rade podjednako sa obje?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    uma koristi obje ruke ali nekako više lijevu. zna bravo (plješće) i papa ali ih ponekad pomješa. sad ju učim i veelika uma (podizanje ruki u zrak)

    sjedi ali ne dugo, puže i uporno se pokušava podignuti ali joj je glava preteška pa diže guzu u zrak, presmješna je.

    kad se igra u vrtiću, prima se za one ručke i podiže na nogice i kad ustane, vrišti od veselja. to joj je glavna špica

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj vesna2102 prvotno napisa
    Cure, evo pitanje i od mene.Danas sam bila na pregledu drugom kod pedijatra, i sad neznam dali da se brinem ali me malo strah. Moja Iva je stara 2 i pol mjeseca. Problem je sto ona slabo drzi glavicu kad ju se diže u sjedeći položaj, i kad leži na trbuhu slabo diže i drži glavu. I sad i onaj potez kad doktorica je kao uzme za šake i ispusti joj ručice ona kao mlitavo ih pusti. Jest da je doktorica par puta sve te vježbe uradila s njom pa je ponekad odgovorila pozitivno jednom je i glavu pridigla i jednom rukama odgovorila. Poslala nas je neuropedijatru i na uzv glave, to sve idući tjedan. Sad me zanima dali je još rano jer nema puna tri mjeseca a svagdje čitam da glavu samostalno drži s 3mj. ili je tu mozda i problem jer sam je rijetko okretala na stomak svega par puta, mozda nije dovoljno ojačala mišiće koje je trebala.
    mislim da nemaš razloga za brigu, bebe se individualno razvijaju. i uma je bila "mlitava", slali su me neuropedu i isprepadali a sad je mali zmajić 7 mjesečni!

    ali odi kod neuropeda za svaki slučaj. ako i postoje neke nepravilnosti, kod tak malih beba to se da ispraviti vježbicama i baby handlingom.


  40. #40
    Muca avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    626

    Početno

    cure, vi koje s djecom vježbate na goljaku, jel i vas zadesila smjena fizioterapeuta?

    vidim da su sve tete promijenili.

    moja kćer nije nikako podnijela promjenu, a i pristup je bitno grublji i, čini mi se, puno siromašniji.

    a vama?

  41. #41
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    i nama se promijenila ft.
    još nismo bili kod nove, ali do sad smo bili kod Alme, a od sad najvjerojatnije kod Davorka Čengić.
    Jel bio netko kod nje, kakva je?
    Alma nam je bila super

  42. #42
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    mi smo bili kod D.
    ok je

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    66

    Početno

    Da i ja podnesem izvješće, bili na uzv glave sve je kao ok ali ima kao mali neku tvorbu kao kalcija neznam ni sta je to uglavnom to je na nekom mjestu koje nesmeta ničemu i to dosta i beba i odrasli ljudi ima uglavnom rekla mi je da se nebrinem na kontrolu za 1,5 mjesec. Neoropedijatar nista pregledo je koliko mogo jer je užasno plakala i preporučio fizikalnu terapiju. I tako evo danas prvi put otisli na vježbice. Nadam se da sam sve zapamtila pa trebam s njom 15 dana vježbat pa na kontrolu kupila sam razne igračke pogodne za nju sad i startamo. Uglavnom sad trebamo vježbat držanje glave igrački isl. Nečini se teško vidjet cemo kako ce ići. I sutra punimo 3 mj. Zanima me još jel ima bebica koje imaju ovakve smetnje iako je bilo sve ok trudnoća i porod ili se ovo desi samo kod teškog poroda ili neki nasljednih bolesti.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Evo da se i mi pridružimo.
    Danas smo bili prvi put na "Fitnessu" u Klaićevoj.

    Mica je malo ranije rođena pa taman kasni za toliko...
    A osim toga mrzi bit na trbuhu.
    Baš me zanima kako će ići...

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Postoje koje vježbe za jačanje nogica?

  46. #46
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Muca prvotno napisa
    cure, vi koje s djecom vježbate na goljaku, jel i vas zadesila smjena fizioterapeuta?

    vidim da su sve tete promijenili.

    moja kćer nije nikako podnijela promjenu, a i pristup je bitno grublji i, čini mi se, puno siromašniji.

    a vama?
    Mi smo kod Sandre, koliko znam, ona je već tamo dosta dugo, nisam sigurna na kakvu smjenu misliš?

  47. #47
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Vesna, jel ti bebica ima cavum vergae, tj. cistu?
    Moj M. ima, dijagnosticirano sa 4 mj, sad imamo 8,5 mj i idemo svaka dva mjeseca na uzv kontrolu da ne raste. za sad je sve ok.
    Mi smo imali koma dug porod i izlaz na vakum nažalost..

    I bili smo hipertonični a nakon puno vježbanja to više nismo :D
    Sa 6 mj se posjeo, digao, propuzao.. sve odjednom doslovce.. Nakon toga mu se tonus normalizirao. Jedini "problem" koji nam je ostao je ta cista na mozgu za koju se nadamo da će sve bit ok. Isto želim i tvome malom

  48. #48
    Muca avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    626

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Citiraj Muca prvotno napisa
    cure, vi koje s djecom vježbate na goljaku, jel i vas zadesila smjena fizioterapeuta?

    vidim da su sve tete promijenili.

    moja kćer nije nikako podnijela promjenu, a i pristup je bitno grublji i, čini mi se, puno siromašniji.

    a vama?
    Mi smo kod Sandre, koliko znam, ona je već tamo dosta dugo, nisam sigurna na kakvu smjenu misliš?
    ne znam kad ste bili zadnji put...................ali svi terapeuti iz kućice lijevo su zamijenjeni.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Istina, i mi ćemo imati nekog novog... Naša Anita je otišla....
    Idemo 4.10 pa ćemo vodjeti tko nam je došao...
    Kažu da svake dve godine rade rotacije i da odlaze tamo gdje ih stave..
    Anita je otišla u neku ambulantu raditi (isto sa neurorizičnom djecom)

  50. #50
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Muca prvotno napisa
    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Citiraj Muca prvotno napisa
    cure, vi koje s djecom vježbate na goljaku, jel i vas zadesila smjena fizioterapeuta?

    vidim da su sve tete promijenili.

    moja kćer nije nikako podnijela promjenu, a i pristup je bitno grublji i, čini mi se, puno siromašniji.

    a vama?
    Mi smo kod Sandre, koliko znam, ona je već tamo dosta dugo, nisam sigurna na kakvu smjenu misliš?
    ne znam kad ste bili zadnji put...................ali svi terapeuti iz kućice lijevo su zamijenjeni.
    Bili smo 18.9. kod Sandre, u onoj kućici di je ordinacija od dr. Žućka, drugi kad gore, naručila nas za 1.10. :? I ja sam čula sad kad sam se raspitivala da često rade takve rotacije.

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •