Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: SA 5 GODINA NA OPERACIJU SLIJEPOG CRIJEVA

  1. #1
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno SA 5 GODINA NA OPERACIJU SLIJEPOG CRIJEVA

    Hay. Zanima me da li je nečije dijete imalo upalu slijepog crijeva. Sara je operirala slijepo crijevo i sad me zanima da li će imati kakve poslijedice...Doktor je rekao da je to bezopasna operacija,da se bez slijepog crijeva može živjeti. Ali ako ima netko slično iskustvo nek mi se javi. :/

  2. #2
    Becky avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ...gdje je srce, tu je dom...
    Postovi
    358

    Početno

    Ništa ne brigaj. Nikakvih posljedica neće imati. Slijepo crijevo je ionako rudimentarni organ, tj nešto što se evolucijom do sada nije uspjelo "maknuti" iz ljudskog razvoja (kao napr. rep koji svi kralješnjaci imaju). Ne služi ničemu i samo "smeta". Često se događa da kirurg prilikom neke operacije koja nema nikakve veze sa slijepim crijevom usput izvadi i njega, kad je već pacijent na stolu i otvoren, za slučaj da ne mora ponovo na operaciju ako mu se slučajno za neko vrijeme dogodi upala slijepog crijeva. Napr. meni su prilikom operacije jajnika izvadili i slijepo crijevo, na čemu sam im ja jako zahvalna- bar ga nemam i neću morati na operaciju zbog njega ako se ono slučajno sjeti raditi mi probleme

  3. #3
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    moja kćer je prije godinu dana operirala sl. crijevo. nema nikakvih posljedica, sve ok.

  4. #4
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja operirala prije 6 godina. nikakvih posljedica nemam. tj. imam, a to je da me ništa ne boli :D

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    243

    Početno

    moj sin je kao 5 ogodisnjak operirao sc, operacija je bila kompliciranija jer je upala zahvatila i podtrbusnicu, ali se relativno brzo oporavio.
    iako nam je homeopat rekao da je uzrok njegovog slabog imuniteta operacijom uklonjeno limfoidno tkivo, nisam primjetila neku razliku nakon operacije, imunitet mu je uvijek bio jednako slab. do unazad godinu dana (kuckuc).

  6. #6
    Becky avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ...gdje je srce, tu je dom...
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj enci prvotno napisa
    moj sin je kao 5 ogodisnjak operirao sc, operacija je bila kompliciranija jer je upala zahvatila i podtrbusnicu, ali se relativno brzo oporavio.
    iako nam je homeopat rekao da je uzrok njegovog slabog imuniteta operacijom uklonjeno limfoidno tkivo, nisam primjetila neku razliku nakon operacije, imunitet mu je uvijek bio jednako slab. do unazad godinu dana (kuckuc).

    Joj joj joj, nemoj takve takve tvrdnje uzimati za ozbiljno... :shock:
    Duljina slijepog crijeva je svega par cm i APSOLUTNO PREMALA da bi uklanjanje limfnog tkiva koje se u njemu nalazi moglo IKAKO utjecati na imunitet...

  7. #7
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    da je ičemu služilo ne bi bilo slijepo crijevo

    operacija rutinska, bez ikakvih posljedica.
    po meni ga je bolje izvadit i na samu naznaku boli nego čekat dok ne bude 5 do 12.
    mojoj rodici je puklo i to je već bilo zeznuto.

    ja sam ga operirala ko dite jer me bolio trbuh, jače nego je doktor ocijenio da dite triba bolit i zaključio kako je sigurno slijepo crijevo. otvorili me, izvadili ga i zaključili kako me ono uopće nije bolilo ali me više nikad ni neće zabolit.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj Becky prvotno napisa
    Joj joj joj, nemoj takve takve tvrdnje uzimati za ozbiljno... :shock:
    Duljina slijepog crijeva je svega par cm i APSOLUTNO PREMALA da bi uklanjanje limfnog tkiva koje se u njemu nalazi moglo IKAKO utjecati na imunitet...
    ne trebas se sokirati, ponavljam:
    Citiraj enci prvotno napisa
    iako nam je homeopat rekao ... nisam primjetila neku razliku nakon operacije
    , naravno da se nadam da mom djetetu na nedostaje sc. ali nicije tvrdnje ne uzimam kao apsolutne... do nedavno su se i krajnici vadili djeci kao nepotrebni.

  9. #9
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa

    ja sam ga operirala ko dite jer me bolio trbuh, jače nego je doktor ocijenio da dite triba bolit i zaključio kako je sigurno slijepo crijevo. otvorili me, izvadili ga i zaključili kako me ono uopće nije bolilo ali me više nikad ni neće zabolit.
    Ovako je i meni bilo, samo sam ja imala 19 godina. Bolilo me sa strane, jače, onako kao jajnik - trajalo neko vrijeme, bio je rat i uzbune pa dr odlučio operirati da ne bi bilo frka kad ne treba, pod granatama. Na kraju zaključak kako uopće nije trebalo operirati. Međutim izvadili ga i sad imam mali, mali nakošeni rez koji bikini (ah, kao da ga nosim ) savršeno pokriva

  10. #10
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Slijepo crijevo ima svrhu, i ona jeste imunološka.
    Nije da baš ništa ne škodi kad se ukloni kod jako malog djeteta, ali bolje to nego umrijeti od upale potrbušnice, zar ne

  11. #11
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Ja sam kao dijete operisala slijepo crijevo i bila "glavna u raji" i sva važna zato što sam ležala u bolnici ne-sjećam-se-koliko dana i poslije, što sam nosila tufer i pola stomaka imala obljepljeno flasterima, a tek na kraju i najviše zbog toga što sam imala ožiljak od operacije
    Bože dragi kako su dječija mjerila drugačija od mjerila odraslih

  12. #12
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    ALI ne odgovorih na pitanje - posljedica nikad nikakvih nisam imala, prvih par godina ožiljak je pomalo svrbio na promjenu vremena, poslije ni to

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa Vidi poruku
    da je ičemu služilo ne bi bilo slijepo crijevo

    operacija rutinska, bez ikakvih posljedica.
    po meni ga je bolje izvadit i na samu naznaku boli nego čekat dok ne bude 5 do 12.
    mojoj rodici je puklo i to je već bilo zeznuto.

    ja sam ga operirala ko dite jer me bolio trbuh, jače nego je doktor ocijenio da dite triba bolit i zaključio kako je sigurno slijepo crijevo. otvorili me, izvadili ga i zaključili kako me ono uopće nije bolilo ali me više nikad ni neće zabolit.
    a jel si saznala kaj te onda bolelo

  14. #14
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Ja sam ga operisala sa 4 godine, ali meni se zakomplikovalo jer je puklo kada su me stavili na operacioni sto, pa sam zaradila i upalu trbušne maramice. Imam ogroman ožiljak, a sada se na njega nastavlja od carskog.

    Nikada mi niko nije rekao da slepo crevo ima veze sa imunitetom, ali sada mi je to logično, jer nakon toga sam stalno bila bolesna. Apetit nikakav, svaki virus se na mene kačio, respiratorni i urinarni sistem neprekidno pod upalama. Dok nisam prestala odlaziti kod doktora i uzela stvar u svoje ruke nisam se izlečila.

    Protivim se svakom sečenju i bušenju tela, odstranjivanju njegovih delova i remećenju energije organizma koje praktikuju doktori samo zato što oni smatraju da je to potrebno (odnosno nepotrebno). Oni bi trebalo da su tu kada je neophodna hitna intervencija (kojih opet, ne bi bilo u tolikom broju da nam nisu još kao bebama toliko zatrovali organizam), a ne da glume Boga i određuju koji deo tela nam treba ili ne. Sve je tu sa razlogom.

    Citiraj Loryblue prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam ga operirala ko dite jer me bolio trbuh, jače nego je doktor ocijenio da dite triba bolit i zaključio kako je sigurno slijepo crijevo. otvorili me, izvadili ga i zaključili kako me ono uopće nije bolilo ali me više nikad ni neće zabolit.
    I ja sam imala period takve boli. Postavljena mi je jedna dijagnoza, ali lečenje nije dalo rezultata. Druga, pa opet terapija i ništa. Treća dijagnoza i sve opet isto. Na kraju su zaključili da sam naglo počela rasti i da mi se nameštaju organi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •