Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: čepići za temperaturu

  1. #1
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno čepići za temperaturu

    do sad smo uvijek uspjelavi s lupocet čepičima snižavat tempoeraturu, Daisy ne podnosi,jelpostoje koji kjoš drugi čepići za temperaturu osim Eferalgana

  2. #2
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    voltaren čepići

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Postoje Voltaren čepići (mislim da se moraju naručiti izvana), ali Voltaren (tj. diklofenak) se daje djeci tek ako ništa drugo ne djeluje. Savjetuj se s pedijatrom.

  4. #4
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Voltaren se ni u ludilu ne daje doma bez stroge preporuke dr.
    Imaš druge vrste paracetamol sirupa, možda probati njih?

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    kod vmojeg malog pale samo čepići

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    a mene zanima mogu li se kombinirat lupocet cepici sa ibuprofen sirupom (neofen)?
    ne mislim istodobno, vec u razmaku od par sati
    pitam zato jer nam ovaj sirup puno vise skida temp.
    jednom su nam na zaraznoj rekli da mogu al nisam sigurna da li sam to dobro pohvatala

  7. #7
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mogu se kombinirati, to se i tako radi kod se temperatura teško skida.

  8. #8
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    A kad daš Lupocet čepić maksimalno tj. 4 u 24 sata, da li je u ta 24 sata dozvoljeno dati i jedan ibrupofen?
    Nisam dala, ali razmišljem da li se to smije u nekim neophodnim situacijama.

  9. #9
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    da . ja npr. kombiniram panadol baby sirup 4 puta plus dalsy,neovisno jedan o drugome. ako daš u 12 lupocet čepić u 1(pol 2) smiješ dati dalsy. jedino sto moraš vodit računa da između svake doze npr.dalsija bude 6 sati, a lupoceta,panadola 4 sata.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    49

    Početno

    Meni je doktorica rošli tjedan prepisala voltaren čepiće za malog jer je imao temperaturu koja se nije dala sniziti sa paracetamolom. Stavila sam ga tada i nikada više. Snizio mu je temperaturu sa 39,6 za pola sata na 36 da bi se dijete za sat vremena počelo užasno tresti i u jako kratkom vremenu imao je 40,2

  11. #11
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nama se desilo isto, ali s lupocet čepićem, u izuzetno kratkom periodu spustio je temperaturu s 40 na 36 i dijete mi se zbog te nagle promjene temeprature nekontrolirano trzalo i treslo idućih sat vremena.

  12. #12
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    u biti voltaren čepiči se izbjegavaju,to je nužno zlo kad zaista ništa drugo ne skida tem. znači obloge,kupanje ,paracetamol,ibruprofen pa voltaren. i kod dalsija tem. brže pada(razlika je od djeteta do djeteta) , a voltaren se daje iznad temp. 40 i mora se pazit da nedođe do pothlađivanja....ako padne tem oko 36 i niže potrbno je dijete utopliti.
    kod nas u bolnici ga daju kad zaista vide da je to jedino rješenje,ja sam s malom 1g. bila u bolnici 12 dana i jedino nam je on pomogao.nakon toga još koj put sam ga bila prisiljena koristiti. a s drugim djetetom za sada i iznad 40 dalsy skida izuzetno.

  13. #13
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj genius prvotno napisa Vidi poruku
    da . ja npr. kombiniram panadol baby sirup 4 puta plus dalsy,neovisno jedan o drugome. ako daš u 12 lupocet čepić u 1(pol 2) smiješ dati dalsy. jedino sto moraš vodit računa da između svake doze npr.dalsija bude 6 sati, a lupoceta,panadola 4 sata.
    Hvala genius

  14. #14
    Baby Boy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Primorje - Istra
    Postovi
    57

    Početno

    Mi nismo nikada koristili čepiće, dobivao ih je jedino u bolnici nakon operacije, ali rađe koristimo tuširanje i sirup.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •