Stranica 3 od 63 PrviPrvi 123451353 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 3111

Tema: Imena za decke (5)

  1. #101
    gaggy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    58

    Početno

    Ja sam čula da ako daješ neko strano ime djetetu kod krštenja se još upisuje kao neko našo ime...nisam sigurna dali je tako.. :? pa ako netko slučajno zna neka nam reće da se ne iznenadimo, da na vrijeme smislimo i to drugo ime.....

  2. #102
    kik@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    768

    Početno

    ja sam to isto cula ali da dajes jos jedno krsno ime samo ako zelis a ne i da moras.To ime se koristi samo u krsnom listu ali se vise ne koristi dakle nije upisano i u dokumente..

  3. #103
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Molim vas hitno mi je, a zaista nemam vremena tražiti, što znači ime DORIAN?

  4. #104
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj "Palonkica"

    [b
    prvotno napisa
    babyboys[/b], kak to da ti sinovi imaju dva imena krsno? Zar je to neko pravilo da se prilikom krštenja mora odabrat još jedno ime? :?
    ma nije običaj.
    kad se tin rodio, nismo se mogli dogovoriti za ime, pa smo našli u kalendaru da je taj dan bio sv. Augustin, što smo skratili da bude modernije.
    onda su se neki bunili da zašto nije po pokojnom dedi jer je petar lijepo ime... da smirim duhove, krstili smo ga tin petar.
    A pošto joško nije katoličko ime, a nije dolazilo u obzir da bude josip, izabrali smo ono koje nam se taj tren najviše svidjelo, pa je on joško matej.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    dorotea mislim da Dorian znači dar, od grčkog Dora...

    palonkica moja devojčica ima ime kojeg nema u crkvenom kalendaru, pa je svštenik tražio da se odlučimo za neko ime koje će joj biti upisano u crkvene knjige.
    Tako ona ima 2 imena, ali joj je samo jedno službeno.

  6. #106
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    niste trebali, bb, Joško je Josip zapravo, tako da ti svećenik automatski prihvaća te izvedenice...(mm je Joško)

  7. #107
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    a znam ja to ali, svećenik je bio neki mladi, nadobudni, pa kad je pitao šta fali imenu josip, ipak smo mi u zg, a ne u st, bilo bi dobro da ima crkveno ime...
    a još ova zagrebačka strana familije koji ga zovu jožek

    uglavnom, ljudi kojima ne kažemo, ni ne znaju da imaju po dva imena...

  8. #108
    gaggy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    58

    Početno

    najviše me mrzi to kada se drugi petljaju u izbor imena moga djeteta i kada dijete ima jedno ime a oni ga prekrštavaju u neko drugo kao što babyboyskaže od Joška u Jožu...... Joško je jedno ime a Joža drugo ..........to me stvarno isto što sam ja svojoj baki rekla ako budem imala curicu da bi joj voljela dati ime Antea a ona odmah stara baba da kakva antena, da zašto nebi bilo Barbara po njoj, ja sam poludila.......i od tada više imena ne spominjem pred njom jer smo se posvadile do besvjesti.....

  9. #109
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    moja baka je tina u početku zvala timi i bilo joj je neugodno reć kako se mali zove jer je to neko "ludo, moderno ime, a ima toliko lijepih starih imena, jadno dite..."

    za joška nitko, pa ni mm nije ništa rekao jer su svi znali zašto mu dajem(o) takvo ime.
    ja sam ludila jer je to dalmatinsko ime, a i mali je napol dalmatinac, a onda mi neki nadobudni dijete pretvore u zagorca (makar ja nemam ništa protiv zagoraca)...

  10. #110
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Mi smo djeci birali imena iz kalendara...

    Ja sam htjela da se mladji zove Marcel, ali je stariji tada jedva imao godinu dana i bilo me frka da ce mu iskriviti ime u neku grozotu. I tako - dobio je ime Emil. Stariji je Leon. Dobro smo pazili da budu kratka imena, bez kuka i kvaka (prepoznatljiva u vecini jezika kao muska imena) i to je to!

    A kaj se krstenja tice, stariji je i krsten samo Leon, a mladji ima dva krsna imena, svoje i kumovo+djedovo - Antun. Taj imendan slavimo jer je mladi gospodin tako sam odabrao!

    Da sam rodila i treceg, bili bi na sto muka s odabirom imena, vjerojatno bi ovdje trazila pomoc...

  11. #111
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    doroteaDORIAN je i moj favorit a dosad sam samo citala o tom imenu da je izmisljeno za lik Dorian Grey-a koji je tumacio perfektnog muskarca (po izgledu i ophodjenju) pa je po tom liku uzeto to ime i u medicini (estetskoj kirurgiji) za simptom Dorian Grey-a sto znaci da se upisuje osobama koje izgube kontrolu u zelji za perfekcijom izgleda..
    Ime nije katolicko pa i mi planiramo pri krstenju dodati krsno ime..

  12. #112
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Hvala cure

  13. #113
    Iva M. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    534

    Početno

    Kako vam se sviđa ime Grgur?
    Pretpostavljam da će ga zvati Grga, ali meni je i to slatko...

    Ja sam inače htijela Jakov, ali MM ni čuti, a meni su njegovi prijedlozi :shock:

  14. #114
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    meni je grgur jako lijepo ime.
    još od malena, kad smo išli zaželit želju u svetig Grgura...

  15. #115
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Grgur, Grga, svejedno, jako lijepo.

  16. #116
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj Iva M. prvotno napisa
    Kako vam se sviđa ime Grgur?
    Pretpostavljam da će ga zvati Grga, ali meni je i to slatko...

    Ja sam inače htijela Jakov, ali MM ni čuti, a meni su njegovi prijedlozi :shock:
    meni je to predivno ime, ali mi ne ide uz prezime nikako.

  17. #117
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Marcel mi je krasno ime
    a što mislite o imenu Baldo ? to sam nedavno čula i što ga više izgovaram to mi je ljepše, no....još ga malo moram "trošiti" da bih dala definitivan sud o njemu...

  18. #118
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj Nice prvotno napisa
    Marcel mi je krasno ime
    a što mislite o imenu Baldo ? to sam nedavno čula i što ga više izgovaram to mi je ljepše, no....još ga malo moram "trošiti" da bih dala definitivan sud o njemu...
    meni baldo u glavi odzvanja ćelo


    vidite ovo.

    http://www.index.hr/xmag/clanak/brit...ic/408593.aspx

    Baka mladića s novim imenom, prestala je komunicirati s njim, zbog toga jer si je upropastio ime i učinio takvu glupost..


    eto. a on se zvao george.

  19. #119
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    Citiraj SnješkaM prvotno napisa
    A kako vam se sviđa ime Lucian? Mi cemo tako nazvati naseg sineka...
    i moj sincic se upravo tako zove i to bez "j" - krijesnica nasa :D

    a ako Lucian dobije brata onda ce se najvjerojatnije zvati DARIAN

    btw nisam jos trudna ali sam si sve tako lijepo vec vizualizirala

    a ako bude cura - MM i ja vec godinama nismo nasli ime koje nam se i jednom i drugom svidja

  20. #120
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    ne znam da li negdje ima top ljestvica najcesce davanih imena u RH..cini mi se da je nekad bilo

  21. #121
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    naš svježe pristigli sin zove se Joško u sred zg-a, a nemamo veze s
    Dalmacijom (skoro, muževa baka je Dalmatinka, a to je sve).
    i ide mi na živce i jetru i ostale organe kad me s :? pitaju zašto to ime?
    a zašto ne?
    da smo dali sven, oleg, liam ne bi se nitko čudio jer to su valjda stara hrvatska da ne kažem zagrebačka imena!?
    a za imena roko ili niko u zg-u (a u zadnje vrijeme ih ima puno) nitko ne kaže da su južnjačka.
    ne sviđaju mi se te podjele.
    idem odmah sina upisati u BBB da nema problema zbog imena!

  22. #122
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Citiraj BP prvotno napisa
    ne znam da li negdje ima top ljestvica najcesce davanih imena u RH..cini mi se da je nekad bilo
    pogledaj ovdje

    http://www.imehrvatsko.net/

  23. #123
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Joj, baš mi je došlo toplo oko srca kad sam pročitala ime Aron. Moja sestra je tako nazvala sina (prije 20 godina) i svi su se snebivali, a čak i danas je to ime neobično.
    Druga sestra je htjela dati ime Vilim ali je na kraju dobila Vilmu, to mi je isto lijepo ime ali MM ni čuti. Još ne znam što nosim, s prošlim smo se vrlo lako dogovorili za Ivano, tada nisam znala nijednog Ivana osim Balića, a sada malo-malo čujem da je netko dao ime Ivano :/

    Meni se sviđa ime Roko (kod nas u Slavoniji se to ime prije otezalo na Roooko, što vrlo ružno zvuči ) ali mislim da dijete zovu onako kako ga zovu roditelji.
    Osim toga nemam apsolutno nikakvog favorita, nadam se da će mi ovdje sinuti neka ideja.

  24. #124
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Lima, baš mi je drago da ti se sviđa ime Aron, ali moram ti reći da si među rijetkima. Mi smo toliko htjeli svoga sina nazvati Aron da se nismo dali pokolebati do samog rođenja naše bebe pa i par dana nakon. Ali... naslušali smo se svakakvih komentara i ja sam prolila suza i suza (trudnice su jako osjetljive ) zbog toga što se nikome (čast iznimkama), a pogotovo našim najbližima to ime nikako nije sviđalo. Nakon nekog vremena desilo se to da nas je bilo sram (doslovce sram) reći kako će nam se zvati sin kad bi nas netko pitao. :/

    Suprug i ja smo puno razmišljali i razgovarali o tome i zaključili da ako je nama teško prolaziti kroz sve to kako će tek biti našem sinu. Zamisli da svakome moraš objašnjavati razloge zašto si sinu dao baš to ime (nitko te ne pita zašto si sinu dao ime Ivan, Ivan je jednostavno Ivan), a još kad te ne skuže dobro od prve (bio je on tako i Arun i Aran) pa ih moraš ispravljati... Zatim slijede izrazi čuđenja i razni (uglavnom negativni) komentari tipa 'pa tak se zove susjedov pas' i sl. Uglavnom, jedno smo vrijeme sve to podnosili, a onda smo i sebi i tom djetetu odlučili olakšati život i odabrali sljedeće ime s popisa.

    Vidiš, baš me zanima jel' tvoj nećak Aron imao/ima kakvih problema zbog svog imena.

  25. #125
    Nova avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Mi smo se odvažili i dali svome prvjencu ime Aron. Reakcije su različite, ali that's life! Sad mu lipo stoji, a prvih mjeseci sam mislila da smo mu dali krivo ime , bio mi je prenasmješen i sladak za Arona.
    U svakom slučaju, sad nas opet čeka izbor, ne znam muškog ili ženskog imena i opet zaključujem da NIJE LAKO nekog označiti za život!

  26. #126
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Nova, svaka čast na odvažnosti i malom Aronu.

  27. #127
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Citiraj Palonkica prvotno napisa
    Zatim slijede izrazi čuđenja i razni (uglavnom negativni) komentari tipa 'pa tak se zove susjedov pas' i sl.
    Ma joj! Ovakve komentare smatram potpuno besmislenima! Pa što ako se tako zove neki pas? Ako nazoveš dijete npr. Tomislav ili Stjepan, tko ti garantira da negdje ne postoji (ili neće postojati) hrčak, kanarinac, jarac ili žirafa s tim imenom? Imala sam mačka koji se zvao Lovro. Zar bi zbog toga netko trebao odustati od tog imena za svoje dijete?

    A što se tiče problema koje bi dijete moglo imati zbog neobičnog imena... ne znam, meni se čini izglednijim da će ih imati zbog običnog i čestog imena, posebno ako je i prezime često. Evo, odmah mi padaju na pamet moguće nezgodne situacije:
    - nije baš ugodno kad te zamijene s osumnjičenim za kazneno djelo,
    - ili kad kriva osoba dobije tvoju poštu,
    - ili kad ti u banci kažu: "Žao mi je, vi ste na crnoj listi.",
    - ili kad čekaš rezultate prijemnog na fakultetu pa na rang-listi vidiš svoje ime i ponadaš se, a onda shvatiš da je to ipak netko drugi,
    - ili kad šetaš grobljem, a na svakom drugom spomeniku tvoje ime, ako ne i prezime,
    - ili kad ti izvade bubreg umjesto slijepog crijeva...

  28. #128
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa
    - nije baš ugodno kad te zamijene s osumnjičenim za kazneno djelo,
    - ili kad kriva osoba dobije tvoju poštu,
    - ili kad ti u banci kažu: "Žao mi je, vi ste na crnoj listi.",
    - ili kad čekaš rezultate prijemnog na fakultetu pa na rang-listi vidiš svoje ime i ponadaš se, a onda shvatiš da je to ipak netko drugi,
    - ili kad šetaš grobljem, a na svakom drugom spomeniku tvoje ime, ako ne i prezime,
    - ili kad ti izvade bubreg umjesto slijepog crijeva...



    kad imate neobično ime, uvijek dobro dođe za probijanje leda i početnu temu u razgovoru s nekim nepoznatim, jooooj pa tko ti je dao to ime, pa što to znači, pa tko je to bio..

  29. #129
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Da, neki su ispočetka za Arona komentirali da se tako zove nečiji pas ali kasnije su se svi navikli, pogotovo jer je on jedan super dečko i vjerojatno je i njegovo ime zato postalo simpatično onima oko njega. Njemu je, recimo problem u odrastanju bio to što je od svoje 4. godine morao nositi naočale pa su djeca radije uzimala to za pik, a ne ime jer uvijek mora biti nešto (nadimak mu je bio Cviki) a sada nosi leće pa ni tu nema frke

    Meni je slatko to što mu se seka zove Nora (dobiješ kad čitaš Aron odozada) i baš se slaže "Aron i Nora". Tada su se neki snebivali i na njezino ime, kao u Zagorju to znači luda... ali svakog čuda za 3 dana dosta, pogotovo kad je riječ o mojoj familiji jer dajemo čudna imena (jedna sestra ima Vilmu, druga Arona i Noru, buraz Pamelu, a ja nisam mogla dati normalno ime "Ivan" već izmišljam pa sam dala Ivano... )

  30. #130
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Ovo je baš fora - Aron i Nora.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    49

    Početno

    Joj,ne mogu a da ne napišem;moj stariji sin i kćer su odabrali ime malom bratu Ivan.Lijepo jednostavno kratko ime.ALI.....Jedino ga mi tako zovemo.Deda ga zove Ivić,baka Ivica,Ivek,Ivo......Ma svakako ga krste.Još da nisam napomenula da ga tako ne zovu ali sad kao da namjerno provociraju.Pa jel tako teško i spetljano reći ;Ivan?????

    Aron mi je super ime....

  32. #132
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Mi imamo još dosta do rođenja, a naši starci već sad brundaju protiv imena koja se nama sviđaju i smišljaju glupe izvedenice!
    Možete si mislit kak će tek bit!
    Al, baš nas briga - oni su imali svoju šansu za imenovanja - sada je na nama red!

  33. #133
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj mari32 prvotno napisa
    Joj,ne mogu a da ne napišem;moj stariji sin i kćer su odabrali ime malom bratu Ivan.Lijepo jednostavno kratko ime.ALI.....Jedino ga mi tako zovemo.Deda ga zove Ivić,baka Ivica,Ivek,Ivo......Ma svakako ga krste.Još da nisam napomenula da ga tako ne zovu ali sad kao da namjerno provociraju.Pa jel tako teško i spetljano reći ;Ivan?????

    Aron mi je super ime....
    zašto misliš da provociraju?

    meni je to baš lijepo kad ti je netko toliko drag i blizak pa mu daš neko ime/nadimak. ne kaže se bezveze ono "odmilja".
    a ovo ivić mi je

  34. #134
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    kad malo bolje razmislim i pročitam vaše priče, dolazim do zaključka da imam super svekije i starce, nitko od njih nije još predložio nikakvo ime niti komentira neke naše prijedloge... 8)

  35. #135
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj mari32 prvotno napisa
    Joj,ne mogu a da ne napišem;moj stariji sin i kćer su odabrali ime malom bratu Ivan.Lijepo jednostavno kratko ime.ALI.....Jedino ga mi tako zovemo.Deda ga zove Ivić,baka Ivica,Ivek,Ivo......Ma svakako ga krste.Još da nisam napomenula da ga tako ne zovu ali sad kao da namjerno provociraju.Pa jel tako teško i spetljano reći ;Ivan?????

    Aron mi je super ime....
    MENI su nadjenuli sve te nadimke (ja sam ivana)
    i nisam baš sa svakim oduševljena...

  36. #136

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    49

    Početno

    melange,ovdje imamo dva-tri Ivića,sve starije ljude tako zovu i nitko ih ni ne zna pod drugim imenom pa nam je prva asocijacija na taj nadimakna te naše starije susjede.Ivica mi je ime osamdesetih,doba komunizma(znam,filozofiram) i uvijek mi je u glavi mali Ivica iz viceva.Ivek,joj joj,di je Barek?Ivan -i to je to.Ma ne smeta mi kad mu tepaju ali jednom sam samo spomenula sve te asocijacije i od tad ga samo tako i zovu i gledaju kak ja reagiram.Ali.......To je već jedna druga priča i jedan drugi forum

  37. #137

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Moja prijateljica je pre nekoliko dana rodila dečkića i dalisu mu ime Aris.
    Meni se jako dopada

  38. #138
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    mari32, možda da naučiš svoje dijete da ne reagira na te nadimke. Moj brat je također Ivan i bila je slična situacija međutim on se nekak samoinicijativno nije odazivao na nadimke tipa Ivić/Ivek tako da je do danas ostao jednostavno Ivan.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Ja sam svojim dečkima dala imena Noa i Borna. Jedina imena koja su mi se sviđala. A i na smiješan način sam ih izabrala. A pošto su dečki dosta uranili, tata nije stigao dati svoje prijedloge !

  40. #140

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    140

    Početno

    cure, a šta kažete na Sebastian? kako vam se to čini?

  41. #141
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Noa je i moj favorit!!! :D
    Sebastian mi je isto jako lijepo, iako ja više volim kraća imena ( prezime mi je dugačko...)

  42. #142

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Maksi, daj da čujemo kako si ti odabrala imena za tvoje preslatke dečke?

  43. #143

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    He, he!
    Noa je u trudnoći bio jako živahan, nije imao milosti. Bilo ga je problem naći na ctg-u. Isti ja! Borna je bio jako miran na tatu. I jednog dana sam sanjala da sam jednom dala ime Noa. Tako je moj dobio to ime. A mm sam rekla da izabere ime za drugog. A kako on nije baš imao ideju, opet se ja budim i padne mi napamet Borna. Noa i Borna su mi se slagali ali opet nisu ista imena.
    Sada je Noa miran, prava dobrica. A Borna pravi fakin pa im i imena po značenju odgovaraju!

  44. #144

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj maksi prvotno napisa
    He, he!
    Noa je u trudnoći bio jako živahan, nije imao milosti. Bilo ga je problem naći na ctg-u. Isti ja! Borna je bio jako miran na tatu. I jednog dana sam sanjala da sam jednom dala ime Noa. Tako je moj dobio to ime. A mm sam rekla da izabere ime za drugog. A kako on nije baš imao ideju, opet se ja budim i padne mi napamet Borna. Noa i Borna su mi se slagali ali opet nisu ista imena.
    Sada je Noa miran, prava dobrica. A Borna pravi fakin pa im i imena po značenju odgovaraju!
    Da, zaista nebičan način odabira imena!
    za obojicu

  45. #145
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Moji favovi: Noa kao unisex ime, ja bi rado curicu nazvala Noa, Erik, Lukas, Vigo, Vili.

  46. #146
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Nova prvotno napisa
    Mi smo se odvažili i dali svome prvjencu ime Aron.
    Da sam bila musko, zvala bih se Aaron (sa dva slova a) .

  47. #147
    ANA K avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    OS
    Postovi
    63

    Početno

    mm i ja smo se na početku dogovorili da ako bude curica ja biram ime, a ako bude dečko on. I UZV je pokazao da će biti dečko- DAVID-kaže mm....hmmmm..da je bila curica bila bi Evita

  48. #148
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    a šta mislite o imenu JONA?

  49. #149
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa
    a šta mislite o imenu JONA?
    Jako lijepo

  50. #150
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa
    a šta mislite o imenu JONA?
    Mene je zbunilo kad je nedavno poznanica nazvala tako svog sina. Nakako mi je to dosad zvučalo kao žensko ime.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •