Stranica 5 od 63 PrviPrvi ... 345671555 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 3111

Tema: Imena za decke (5)

  1. #201

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    24

    Početno

    malo ovako citam i bas mi se ucinilo da nekako s visoka komentiras to sto ljudi daju svojoj djeci imena koja im se svidaju. ovo sa brutalno "namnozenim" imenima kao sto su ova koja si spomenula si dotaknula dobar dio forumske populacije.
    ..

    ..što dokazuje da su se imena namnožila

    i zasto bi trebao biti oprezan s davanjem imena. ne moraju se svi zvati isto da netko slucajno ne bi odskakao.
    .. naravno da se ne moraju svi zvati isto, niti se zovu ali zašto prišiti djetetu ime zbog kojeg bi odskakalo

    zakaj ti nisi uzela nick little kitty ili kittylittle ili pitajboga.. tvoja stvar, jel.
    točno o tome sam govorila, ovo je profil na forumu a ne stupidno ime mog djeteta

  2. #202

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj ninavk prvotno napisa
    Moji dečki se zovu Ivan, Matej i Gabriel,mni se strašno sviđa ime Žan ali se nisam za njega izborila sva tri puta.Koje je vaše mišljenje o tom imenu baš me zanima?
    moram priznati da mi se više sviđaju imena tvojih dečki.

  3. #203
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj macemalo prvotno napisa
    stupidno ime mog djeteta
    ovo je jako ružno, odakle tebi pravo neko ime proglasiti stupidnim?!

  4. #204

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Citiraj macemalo prvotno napisa
    stupidno ime mog djeteta
    ovo je jako ružno, odakle tebi pravo neko ime proglasiti stupidnim?!
    kad bi se pažljivije i bez brzanja pročitao moj post, vidjelo bi se da ne prozivam niti jedno ime stupidnim osim eventualno naziva 'macemalo'...

    Citat:
    zakaj ti nisi uzela nick little kitty ili kittylittle ili pitajboga.. tvoja stvar, jel.


    točno o tome sam govorila, ovo je profil na forumu a ne stupidno ime mog djeteta

  5. #205

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Mi smo svom djetetu dali brutalno namnoženo troslovno ime Vid .

    Da, "toliko ih ima" da ne osobno ne poznajem ni jednoga!

    Nama se sviđa, naravno najljepše na svijetu :D

  6. #206

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj ikana prvotno napisa
    Citiraj ninavk prvotno napisa
    Moji dečki se zovu Ivan, Matej i Gabriel,mni se strašno sviđa ime Žan ali se nisam za njega izborila sva tri puta.Koje je vaše mišljenje o tom imenu baš me zanima?
    moram priznati da mi se više sviđaju imena tvojih dečki.
    Meni se jako sviđaju imena tvoje djece, a Žan mi je bezveze.

  7. #207
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj macemalo prvotno napisa
    malo ovako citam i bas mi se ucinilo da nekako s visoka komentiras to sto ljudi daju svojoj djeci imena koja im se svidaju. ovo sa brutalno "namnozenim" imenima kao sto su ova koja si spomenula si dotaknula dobar dio forumske populacije.
    ..

    ..što dokazuje da su se imena namnožila

    i zasto bi trebao biti oprezan s davanjem imena. ne moraju se svi zvati isto da netko slucajno ne bi odskakao.
    .. naravno da se ne moraju svi zvati isto, niti se zovu ali zašto prišiti djetetu ime zbog kojeg bi odskakalo
    muko ježeva, svako malo ista rasprava.

    ti nisi da svi daju ista "pomodna" imena da se ne namnože i utope u masi,
    a istodobno nisi za to da se daju imena koja nitko nema jer bi onda dijete odskakalo? ajde se odluči

    sigurna sam da velika većina roditelja ne odabire svome djetetu ime da bi bilo glavna sprdnja u kvartu, nego zato što im se to ime sviđa.
    e sad, zašto im se sviđa je skroz drugi par rukava.

    i to da moramo paziti kakvo ime dajemo djetetu da ga zaštitimo od ruganja u budućnosti mi je bezveze. ja imam "čudno" ime i pola osnovne škole sam se htjela zvati ivana, jer su se sve najljepše i najkul cure zvale ivana. a sad svoje ime obožavam. i odskačem i baš mi je super

  8. #208

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa
    Mi smo svom djetetu dali brutalno namnoženo troslovno ime Vid .
    :D
    A mi svojemu Jan. 8) Dobro, ima on i još jedno ime uz ovo prvo. I to nije bilo bez veze dano, već je bila velika želja mm iz dubokih razloga i ja sam njegovu želju poštivala. Ime Jan nije sad novo, moderno ime. Ja sam prije 25 godinap oznavala jednog.

    A 3. dijete ako ću ikada imati biti će Andrija! Imam osjećaj da me čeka jedan mali Andrija.

  9. #209

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    novi vinodolski
    Postovi
    166

    Početno

    Moram se opet javiti jer sam skuzila da je moj post citiran. Da Sirius Black je pogodila da to ima veze sa vjerom, i zar smo tako uskih pogleda na svijet da svi moraju imati ista imena, ili ona koja su trenutno popularna. Mi svojoj djeci nismo dali takva imena daaaaaaaaaaaaaaaili posebni, jer svako je dijete po sebi posebno i vazno bez obzira kakvo ime nosi. Ako se mojoj djeci kada budu punoljetni ta imena ne budu svidala necu se protiviti tome da si ih i promijene. Naposlijetku ni moja mama mene nije pitala svida li mi se moje ime i niti ja nisam imala pravo glasa, nego sam ga eto kao i svi drugi ljudi na ovome svijetu dobila miloscu svojih roditelja i da me to do sada toliko smetalo vec bi ga promijenila (iako mi se zapravo i ne svida bas ali nisam tome pridavala veliku vaznost jer znam tko sam i sto sam bez obzira na ime u dokumentima)

  10. #210

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    15

    Početno aron ili alessandro?

    Imamo Lukasa i sada očekujemo još jednog anđelića. Ako je curica sviđa mi se jako Leticija i Amelie, čak i Zara mi je onako upečatljivo i karakterno. A za dečka Aron (tako se trebao zvati Lukas ali je to mužiću bilo neprihvatljivo ime) ili Alessandro. Naravno MM nema još nikakve ideje , kao imamo vremena ali.... Bojim se da će biti ko za Lukasa kad smo mu odabrali ime u rodilištu... :shock:

  11. #211
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    A kako vam se sviđa ime MARO?
    Ime je izvedeno iz imena Marko, a Marko mi se nikako ne sviđa, ali Maro zvuči ok

  12. #212
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj Aneta prvotno napisa
    A kako vam se sviđa ime MARO?
    Ime je izvedeno iz imena Marko, a Marko mi se nikako ne sviđa, ali Maro zvuči ok

  13. #213

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj Aneta prvotno napisa
    A kako vam se sviđa ime MARO?
    Ime je izvedeno iz imena Marko, a Marko mi se nikako ne sviđa, ali Maro zvuči ok
    A možda da ipak bude malo "modernije" npr. Mar

  14. #214

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Naravno, ovaj post nema veze sa tobom lično, tj tvojim odabirom.

    Meni Maro zvuči u isto vreme i arhaično i moderno. I svakako, posebno.

    I da se još malo osvrnem na gornje postove:
    Ime Jan je staro, tradicionalno slovačko ime i nije nikakvo nabacivanje slova niti nečija izmišljotina da bi mu dete bilo posebno.

    Ja takođe nosim ime koje je bilo :shock: u to vreme kada sam ga dobila.
    Do te mere je bilo neobično da matičar nije hteo da ga upiše u knjigu rođenih, jer, naopako, kakvo je to ime? Pa ne možete valjda tako zvati svoje dete
    Btw. nickname mi uopšte nije kreativan. Pogađajte kako se zovem.
    Dopuštam da svako ima svoje mišljenje, ali mi se ne dopada kada ga nekritički iznosi

  15. #215

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj Aneta prvotno napisa
    A kako vam se sviđa ime MARO?
    Ime je izvedeno iz imena Marko, a Marko mi se nikako ne sviđa, ali Maro zvuči ok
    maro mi se sviđa, inače mom frendu marinu je maro nadimak ali kao ime je zaista rijetko, lijepo!!

  16. #216
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    A kako vam se sviđa ime MARO?
    super je ....a meni i super ide uz Lovre

  17. #217
    maribel avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    Malo o muškim imenima: definitivno je puno veći izbor hrvatskih imena za dečke nego cure, zbog povijesti i značajnih osoba koje su uglavnom muškog roda svidjelo se to nama ili ne.
    Ja ću sada samo nabrojati neka zaboravljena krasna muška imena koja su zamijenila današnja kratka poput Jan, Tin, pa onda Luka, Vito...
    Divno mi je Višeslav(jedna engleskinja komentirala je da li to znači wishes love), Grigor(kao Vitez), Ruđer(kao Bošković)...
    Ima ih još, ali stvarno se nemamo čega sramiti da bi posezali za stranim imenima.
    Moj je izbor bio Fabijan, ali ispalo je da je Marieta.
    Neka druga vremena donijela su neutralna imena za djecu koja nisu nosila nacionalni predznak, pa smo imali poplavu Zorana, Gorana, Darka, Damira, Davora, Siniša, Mladena, Željka...
    Danas opet neka nova imena, a premalo maštovitosti-bogatstvo hrvatskih muških imena je ogromno i mislim da nije zgorega i o tome voditi računa.

  18. #218
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj maribel prvotno napisa
    Danas opet neka nova imena, a premalo maštovitosti-bogatstvo hrvatskih muških imena je ogromno i mislim da nije zgorega i o tome voditi računa.
    pa da, ali ulaze li u ta stara hrvatska imena i izvedenice koje su uvriježene u nekim krajevima ili samo oiginal ime. moj Joško nije Josip i nisam se za tim vodila već je dobio ime po jednom predivnom čovjeku kojeg više nema. a svejedno me već dvije godine blijedo gledaju neki kad mu čuju ime i pitaju da šta fali josipu? ništa, ali nije po mom guštu.
    Čak mi je svećenik rekao da smo ga mogli bar "normalno " krstit.

    Meni Maro zvuči u isto vreme i arhaično i moderno. I svakako, posebno.
    i meni

    Mi smo svom djetetu dali brutalno namnoženo troslovno ime Vid .
    a ja Tin

    macemalo, imaš li ti djece i kako se zovu?

  19. #219
    Asimon avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    378

    Početno

    Citiraj Aneta prvotno napisa
    A kako vam se sviđa ime MARO?
    Ime je izvedeno iz imena Marko, a Marko mi se nikako ne sviđa, ali Maro zvuči ok
    Maro je odlično ime, ali kod nas na jugu to nije skraćenica imena Marko nego Mario. (u doba mog djetinjstva, prije 20 i kusur godina, kad bi prošla grupica dječaka, samo si trebao pozvati: Maro! da se bar dvojica okrenu - a sad ga baš rijetko daju)

  20. #220
    maribel avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    Joško mi je baš fora, kao i Maro-ne odudara to od tradicije hrvatkih imena.
    Pa nije li Bepo isto tako izvedenica Josipa, Bepina od Josefina ili se varam.
    Marieta je moje djetešce što je mala Marija ili ti Marijica.
    Izabela je moje drugo dijete-što je izvedenica od Elizabete.
    Sve u svemu to nisu neka izmišljena imena:dapače pridonose raznolikosti i po meni je ok imati i Joška, Bepa, Jozu, Josu nego pregršt Josipa.
    Tako je i s Jura, Jure, Jurica, Juraj...
    Ante, Antun, Anto, Antonio, Tonio, Toni, Tonči, Tonček, Tona....Zar ne?

  21. #221

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Kako Vam se čini Melkior i Tibor?
    Za Melkiora mi je samo jedna osoba rekla da je ok

  22. #222
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Tibor mi je puno ljepse, Melkior mi je nekako... zastarjelo.

  23. #223

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj Aneta prvotno napisa
    A kako vam se sviđa ime MARO?
    Ime je izvedeno iz imena Marko, a Marko mi se nikako ne sviđa, ali Maro zvuči ok
    Ja sam rodila prije 3.mj i dali smo dečku to ime.
    Osobno ne poznam nikog s tim imenom,i mislim da kod nas u Zd,se nitko tako ne zove.Svima je asocijacija na Dubrovnik.To ime ima sve što sam ja htjela :da je Hrvatsko,da je kratko,i da ga nema svaki drugi dječak u kvartu.Nekako sam sva preponosna kad izgovaram to ime... :D

  24. #224
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj mihic prvotno napisa
    Kako Vam se čini Melkior i Tibor?
    Za Melkiora mi je samo jedna osoba rekla da je ok
    Tibor mi se jako sviđa.
    Melkior baš i ne, makar je vrlo neobično i osebujno.
    samo pazi da se brutalno ne namnoži

  25. #225
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    Melkior, probaj se zamisliti kako ides po parku i vides Melikore.

    iskreno, ta Lotr, star wars, i ostala imena iz novih pustolovnih filomova mi se ne svidaju.

    svvako ima svoj ukus.

  26. #226
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    melkior može ako će se roditi kao stari mudri dida s duugom bradom

  27. #227
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj call me mommy prvotno napisa
    Melkior, probaj se zamisliti kako ides po parku i vides Melikore.

    iskreno, ta Lotr, star wars, i ostala imena iz novih pustolovnih filomova mi se ne svidaju.

    svvako ima svoj ukus.
    to je staro ime, ono biblija, sveta tri kralja i to :/

    ja se odmah sjetim melkiora tresića

  28. #228
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Nomoget prvotno napisa
    Osobno ne poznam nikog s tim imenom,i mislim da kod nas u Zd,se nitko tako ne zove.Svima je asocijacija na Dubrovnik.
    Mene isto asocira na Dubrovnik, poznajem jednog decka (sad vec srednjovjecnog covjeka ) koji se tako zove, a bas je iz Dubrovnika.

  29. #229

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Da to je biblijsko ime , je osebujno, pomalo neobično
    ne znam sviđa mi se ali se ljudi teško navikavaju na njega
    Možda kada se rodi ne/bude "ličio" na Melkiora pa se ne ću morati dvoumiti
    Što se samog izgovora tiče tako ga zovem još od začeća iako nisam znala je li muško ili žensko pa sam se nekeko naviknula

    Tibor mi je krasno i alternativno ime
    Rado bi čula još Vaših komentara nekako više ljudi više reakcija što pozitivnih što negativnih .... lakše je

  30. #230
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    ja imam "čudno" ime i pola osnovne škole sam se htjela zvati ivana, jer su se sve najljepše i najkul cure zvale ivana. a sad svoje ime obožavam. i odskačem i baš mi je super
    a ja ću sad crknut ako ne saznam koje je to!

    ja sam nekad davno govorila da ću svom sinu dat ime Dylan po Dylan Dogu u koga sam bila zaljubljena, al onda bi svi mislili da je po Dilanu iz Beberli Hilsa (vrlo zrela razmišljanja kako možete primjetiti), danas me prošla želja a što i kad mi je muž Dalmoš koji nikad ne bi pristao na neobično ime (njemu sam već i ja preneobična )
    Onda sam bila govorila da ću sinu srednje ime dati Homer u čast Homeru J. Simpsonu - al mi asocijacija nije baš neka pa sam odustala - iako obožavam H.J. Simpsona...

  31. #231
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Pa onda Maro izvedeno od Marko, Mario ili Marijan? :/

  32. #232
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    I Borna čini mi se ok

  33. #233
    vindira avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Ludbreg - centar svijeta
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Aneta prvotno napisa
    A kako vam se sviđa ime MARO?
    Ime je izvedeno iz imena Marko, a Marko mi se nikako ne sviđa, ali Maro zvuči ok
    MARO će se zvati moj dečec.Dugo smo razmišljali,pa smo gledali snimku s uzv-a i zaključili,to je to,ime stvoreno za našeg bebača. U našem kraju nije često (mislim da će biti jedini),a i što mi je najbitnije, kratko je i.Svima koji nas pitaju se jako sviđa.Meni se isto Marko nikako ne sviđa,al ovo mi je baš

  34. #234
    vindira avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Ludbreg - centar svijeta
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Aneta prvotno napisa
    Pa onda Maro izvedeno od Marko, Mario ili Marijan? :/
    Negdje sam pročitala da je izvedenica i od imena Marin,pa sad...

  35. #235
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    vidim da se vecina vas fokusirala na slovo M...a jel imate neki lijepi prijedlog na slovo L - prvi sin mi je Lovro, sad ne znamo sto cekamo, za curicu smo spremni, al decko nam je veliki :?

  36. #236
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Lucijan, Leon, Leo, Lukas ...

  37. #237
    gaggy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    58

    Početno

    Ja i mm smo mislili dati ime Matias ali kada smo malo razmislili shvatili smo da ga nitko (ovdje pogotovo) neće tako zvati nego Mate, Matia itd sto izvedenica .....pa smo smišljali neko ime koje se ne može što bi se reklo prekrštavati i odlučili da ako bude dečko bit će Filip.

  38. #238
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj vindira prvotno napisa
    Citiraj Aneta prvotno napisa
    Pa onda Maro izvedeno od Marko, Mario ili Marijan? :/
    Negdje sam pročitala da je izvedenica i od imena Marin,pa sad...
    E, pa sad problem... Od kojeg imena je Maro? Meni je to važno jer kako sam strankinja voljela bih mojima objasniti kako bi im se unuk zvao na poljskom

  39. #239
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Meni se necak zove Noel.. a brat i sogorica su dosli do toga jer su preokrenuli ime svog najstarijeg sina - LEON
    A ime Noel je baaas slatko! Mada su jaaako pogrijesili jer ima naopako ime ali bome i skroz suprotan karakter!! 8)

  40. #240
    vindira avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Ludbreg - centar svijeta
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj BebaBeba prvotno napisa
    Meni se necak zove Noel.. a brat i sogorica su dosli do toga jer su preokrenuli ime svog najstarijeg sina - LEON
    A ime Noel je baaas slatko! Mada su jaaako pogrijesili jer ima naopako ime ali bome i skroz suprotan karakter!! 8)
    Kako su se to originalno sjetili,baš mi se sviđa
    Aneta, Mene isto zanima značenje,al na žalost nigdje na netu nisam našla.

  41. #241
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Aneta prvotno napisa
    E, pa sad problem... Od kojeg imena je Maro? Meni je to važno jer kako sam strankinja voljela bih mojima objasniti kako bi im se unuk zvao na poljskom
    Aneta, treba ti neko iz Dubrovnika za tu procjenu, pošto je to njihovo ime. mm je Dubrovčanin, ali ne virujen da će znat (svekrva eventualno, pa ću pitat)
    Mi smo se isto odlučili za to ime (dobro, imamo još 4 mjeseca fore, ali zasad nam je ovo fav), a slatka mi je i, recimo, splitska verzija Marul.

  42. #242
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa
    Citiraj Aneta prvotno napisa
    E, pa sad problem... Od kojeg imena je Maro? Meni je to važno jer kako sam strankinja voljela bih mojima objasniti kako bi im se unuk zvao na poljskom
    Aneta, treba ti neko iz Dubrovnika za tu procjenu, pošto je to njihovo ime. mm je Dubrovčanin, ali ne virujen da će znat (svekrva eventualno, pa ću pitat)
    Mi smo se isto odlučili za to ime (dobro, imamo još 4 mjeseca fore, ali zasad nam je ovo fav), a slatka mi je i, recimo, splitska verzija Marul.
    tangerina, molim pitaj svekrvu jer ja nemam nikoga iz Dubrovnika.
    Na internetu sam našla samo ovo:
    http://www.imehrvatsko.net/Imena/Mar...4/Default.aspx
    ali i tu su zbunjujuće informacije :/
    A za Marula prvi put čujem. I to nije loše ime, a uz to bliže mi Split nego Dubrovnik

  43. #243
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa
    Citiraj Aneta prvotno napisa
    E, pa sad problem... Od kojeg imena je Maro? Meni je to važno jer kako sam strankinja voljela bih mojima objasniti kako bi im se unuk zvao na poljskom
    Aneta, treba ti neko iz Dubrovnika za tu procjenu, pošto je to njihovo ime. mm je Dubrovčanin, ali ne virujen da će znat (svekrva eventualno, pa ću pitat)
    Mi smo se isto odlučili za to ime (dobro, imamo još 4 mjeseca fore, ali zasad nam je ovo fav), a slatka mi je i, recimo, splitska verzija Marul.
    Maro zaista dolazi od Marina, a postoje još varijante Maroje i Marojica.

  44. #244

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    sibenik
    Postovi
    241

    Početno

    nas sin se zove marin (to je bilo jedino ime koje nam se oboma svidjalo, iako je i moj brat marin ali dobro).....sad opet cekamo pisulinca i u istom problemu....ime.....sta je zanimljivo slazemo se u svim karakteristikama koje bi to ime trebalo imati (kratko i domace-dalmatinsko) -meni su ok imena dino, toni, karlo, bruno (mm su to talijanska imena-bljak), meni ok ime krste (njemu to za stare didove) njemu se svidja ante (imamo ih hrpu u familiji pa otpada kao i luka, roko, ivan, mate, frane, jakov, marko...eh, da mm je sime pa i to otpada).....slatke muke....

    ...cini mi se da sva imena tipa marin, maro i slicno dolaze od rijeci morski pa su to samo razlicite inacice.....neka me upuceniji isprave.....

  45. #245
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    Ja imam Gabrijela i Mihaela... Starijem sam ime dala po jednom prekrasnom malom djecaku kojeg sam upoznala kao tinejderica u bolnici i koji mi je bio jako, jako drag... Mihael je bio nekako logicki slijed :D

    MM isprva nije htio to ime...asocijacije su mu bile na Mihaela Mikića koji mu nije drag .. i tako, medjutim nakon sto je bio prisutan na porodu rekao je kako god ja zelim tako ce se zvat :D

    E, a ja sad imam veliku nedoumicu ako cemo ikada imati jos jedno dijete... Rafael mi se ne svidja... niti Rafaela za curu... i kaj sad?

  46. #246
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj kikki prvotno napisa
    nas sin se zove marin (to je bilo jedino ime koje nam se oboma svidjalo, iako je i moj brat marin ali dobro).....sad opet cekamo pisulinca i u istom problemu....ime.....sta je zanimljivo slazemo se u svim karakteristikama koje bi to ime trebalo imati (kratko i domace-dalmatinsko) -meni su ok imena dino, toni, karlo, bruno (mm su to talijanska imena-bljak), meni ok ime krste (njemu to za stare didove) njemu se svidja ante (imamo ih hrpu u familiji pa otpada kao i luka, roko, ivan, mate, frane, jakov, marko...eh, da mm je sime pa i to otpada).....slatke muke....

    ...cini mi se da sva imena tipa marin, maro i slicno dolaze od rijeci morski pa su to samo razlicite inacice.....neka me upuceniji isprave.....
    a duje, bepo, lovre, jere, joško tonči, stipe....

  47. #247
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    iva, a samuel?

  48. #248
    marmelada avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    56

    Početno

    sve nam se vise i vise sviđa Viktor za našeg limača! bas bi nekakao i odahnula da se konacno odlucimo za ziher

  49. #249

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa
    iva, a samuel?
    Samuel je meni jako lijepo ime. Da sam u drugoj trudnoći rodila dečka tako bi se zvao. Ali bila je cura pa ništa.

  50. #250
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa
    iva, a samuel?
    Vidis, vidis... nikad se tog imena nisam sjetila Bas je lijepo....

Stranica 5 od 63 PrviPrvi ... 345671555 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •