Stranica 63 od 63 PrviPrvi ... 1353616263
Pokazuje rezultate 3,101 do 3,111 od 3111

Tema: Imena za decke (5)

  1. #3101

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Izidor je bas snazno ime. Mogu zamisliti i dijete i odraslog muskarca...
    Moj ce sin pak biti Borna

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  2. #3102
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma znam da ne mogu znati za nadimke, ali nisu mi ti nadimci ionako nešto previše bitni. Bitno mi je trenutno samo da ime ne dobiva puno zgražanja okolo.

    Ivana, meni je isto Izak lijepo ime, ali lijepo mi je i vaše odabrano, jako.
    Na nadimke teško možeš utjecati...pogotovo na one koje ljudi dobiju u teen godinama, a zalijepe im se za cijeli život. Štajaznam - primjer: nogometaš Zlatko Kranjčar ima nadimak Cico - smiješno za osobu 60+ https://hr.wikipedia.org/wiki/Zlatko_Kranj%C4%8Dar, ali kaj sad - nije taj nadimak dobio jučer.

    Slažem se da se ne treba s tim opterećivati. Ime treba odabrati tako da bude za cijeli život, a sva imena koja si odabrala ispunjavaju taj uvjet.

  3. #3103
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Magriz, ma da, na to sam mislila kad sam govorila o mišljenjima okoline. Nije meni važno što netko misli dok to ne utječe na dijete, odnosno ne bih htjela da dijete jednog dana sluša da ima grozno ime.

    Character, nisam ranije upratila da će tvoj biti Borna ako si pisala na trudničkoj. Drago mi je to ime, pogotovo jer ga imam u obitelji pa vežem za tu osobu.

  4. #3104
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Riri, to stvarno ne ovisi niti o vama niti o njemu niti o imenu. Ako se netko zeli sprdati s osobom, ime ga nece sprijeciti. Npr. jednog Marka su zvali Cmarko

  5. #3105
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Riri, to stvarno ne ovisi niti o vama niti o njemu niti o imenu. Ako se netko zeli sprdati s osobom, ime ga nece sprijeciti. Npr. jednog Marka su zvali Cmarko
    Bezveze, ljudi se očito stvarno potrude u smišljanju rugalica.

  6. #3106
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Bezveze, ljudi se očito stvarno potrude u smišljanju rugalica.
    a šta mislis kako su nastala prezimena - pulić, depeder, šupak...
    Posljednje uređivanje od magriz : 01.09.2020. at 17:45

  7. #3107
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    a šta mislis kako su nastala prezimena - pulić, depeder, šupak...
    Pa ne znam, nisam razmišljala o tome.

  8. #3108
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    za vrijeme prve trudnoće sam se naslušala komentara na izbor imena, i tad sam obećala samoj sebi da neću nikada (negativno) komentirati tuđi izbor, tipa kakvo je to ime, jeste li normalni, bolje izaberite marko ili luka, djeca će mu se rugati itd

    danas mi sin kaže da je baš sretan sa svojim imenom, iako je u osnovnoj školi bio jedini, a mislim i u srednjoj

  9. #3109
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Mi smo se ovo ljeto kupali s jednim starijim dječakom, slučajno se našao tamo i kad je čuo kako se moje dijete zove je rekao da se oduvijek želio tako zvati. Baš me razveselilo. Dječak se zove Marino, ništa neobično, al eto svidjelo mu se naše

    Kao nije važno, a svejedno ti bude drago da se ljudima sviđa.
    Mi smo bili odlučili za jedno ime (Sven) i onda je meni palo na pamet drugo ime i mužu se svidjelo i ostao. A reakcija svakakvih - od predivno, do - zašto niste drugu varijantu odabrali.

  10. #3110
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Meni najviše ide na živce kad u grupi razredu ima više istih imena,kod cure su bile još dve njene imenjakinje ,pa onda teta dida ime od prezimena.kod klinca sad u razredu ima samo tri para istih imena kod dječjih,i onda deca bili za mojim s njegovim imenom.prvo ime prezimena
    U moje vrijeme tog nije bilo imali smo lak i isto ime i prezime,pa su ih neki zvali po imenu oca,mada je jednom takvom imenjaku u imeniku pisalo ime-nadimak,e to ti je kad u razredu imaš troje bratića

  11. #3111

    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Šimun

Stranica 63 od 63 PrviPrvi ... 1353616263

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •