Stranica 62 od 63 PrviPrvi ... 125260616263 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,051 do 3,100 od 3111

Tema: Imena za decke (5)

  1. #3051
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    ja imam samo jednog nećaka Lovru, u životu ih znam cca 9 komada

  2. #3052
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Meni je lijepo ime, ali ne znam ga deklinirati
    I kod mene jedan zaposlen, mlad. Male ne znam Lovre, znam dosta uzrast srednja škola/fakultet.
    I još vjerojatno dugo neće znati svoje ime izgovoriti, jer će mu štekat i L i R

  3. #3053
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Haha, da, izgovor bi mogao biti problem... Pa i njegovom starijem bratu. Baš smo danas s logopedicom pričali o vježbicama za glas L. Hvala vam svima, još imam puno vremena...

  4. #3054
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Kakve to ima veze jel stariji zna reći ime manjem?
    Jednom će i manji možda imati problema možda i neće
    Birajte kaj vam se sviđa.
    Najmanji kojeg znam s tim imenom je vrtićanec i zna reći svoje ime
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.02.2020. at 22:53

  5. #3055
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ma ne treba se ograničavat tim s izgovaranjem slova u imenu, i meni su to govorili kad sam kćeri izabrala ime sa dva r
    bilo je slatko dok je sama sebi govorila Balbala, i dok joj je brat govorio Bajbaja
    a to sve jako kratko traje
    R je toliko prisutan u našem jeziku, da ti ne ginu logopedske vježbe ako ga ne svladaš, čak i ako se zoveš Nina ili Leo

  6. #3056
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Imate li dojam da je ime Lovro trenutno moderno i često ime? Voljela bih tradicionalno ime, no možda baš ni da nije da se svaki drugi bebač tako zove.
    Ja imam. Moj sin je na jednom rođendanu od 25 djece (14 dječaka) imao četvoricu Lovra.

  7. #3057
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne treba se ograničavat tim s izgovaranjem slova u imenu, i meni su to govorili kad sam kćeri izabrala ime sa dva r
    bilo je slatko dok je sama sebi govorila Balbala, i dok joj je brat govorio Bajbaja
    a to sve jako kratko traje
    R je toliko prisutan u našem jeziku, da ti ne ginu logopedske vježbe ako ga ne svladaš, čak i ako se zoveš Nina ili Leo
    Baš si me nasmijala al ovo je živa istina.

  8. #3058
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne treba se ograničavat tim s izgovaranjem slova u imenu, i meni su to govorili kad sam kćeri izabrala ime sa dva r
    bilo je slatko dok je sama sebi govorila Balbala, i dok joj je brat govorio Bajbaja
    a to sve jako kratko traje
    R je toliko prisutan u našem jeziku, da ti ne ginu logopedske vježbe ako ga ne svladaš, čak i ako se zoveš Nina ili Leo
    Hehehe, istina....

    Ja sam namjeravala mlađem sinu dati ime Marcel, ali smo odustali zbog R, a stariji u to doba nije govorio ne samo R nego ni puno drugih glasova... Kako god, bio je kod logopeda godinama i dulje

    Kako god bilo, moj mlađi sin je zadovoljan svojim imenom, a vjerujem da bi bio zadovoljan i da smo ga bilo kako drugačije nazvali.

    Obiteljska priča iz tih vremena - moja svekrva se dugo nije mogla pomiriti s našim odabirom imena (jer je njezin brat imao prijatelja tog imena, koji ju je maltretirao u djetinjstvu). Tri godine zvala ga je Gumbek i mali, a dijete je to uredno riješilo. Rekao je "Baka, to nije moje ime - ja se zovem E. " Odavno više nema nikakvih problema.

  9. #3059
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Kod nas će isto biti i L i R kod imena, Lazar. Ali nisam nikad ni pomislila na djetetov izgovor, moglo bi biti zanimljivo.

    Peterlin, sin ti je to super riješio haha

  10. #3060
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas će isto biti i L i R kod imena, Lazar. Ali nisam nikad ni pomislila na djetetov izgovor, moglo bi biti zanimljivo.

    Peterlin, sin ti je to super riješio haha
    Mm bi bio oduševljen izborom imena, imao je teča Lazu kojeg je obožavao.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.02.2020. at 17:41

  11. #3061

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    I onda ti dete super izgovara i L, i R, a mrvicu "šuška" Z, i zvuči vrlo otmeno, nešto kao LaSar, kao moj što izgovara svoje ime kad ne razmišlja previše, (i logoped nije svemoguć)

  12. #3062
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Riri nemas frke. Di bi dosli kad bi tak razmisljali o svemu. Super ko se sjeti, ali eto I moj frajer ce biti na L.
    U biti Lazar i Lasar toliko slicno zvuci da se jedva cuje razlika u izgovoru, kamoli u otmjenosti.

  13. #3063
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    I onda ti dete super izgovara i L, i R, a mrvicu "šuška" Z, i zvuči vrlo otmeno, nešto kao LaSar, kao moj što izgovara svoje ime kad ne razmišlja previše, (i logoped nije svemoguć)
    To je bar razumljivo... Moj stariji je sam sebe zvao Jejon (Leon)

  14. #3064
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Lasar
    Pa dobro ajd, što Peterlin kaže, bar je razumljivo.

  15. #3065

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Lasar
    Pa dobro ajd, što Peterlin kaže, bar je razumljivo.
    A lepše zvuči kad to dete kaže nego kad ja napišem .
    Poenta je bila se ne vredi opterećivati budućim izgovorom .
    Moj je dobio ime po pradedi, a ima malo i biblijske simbolike, jer je svojevremeno gin prognozirao da nakon odumiranja jednog blizanca u vrlo ranoj trudnoći ni drugi embrion neće nastaviti razvoj. Pogrešio je, jel, otud ime...
    Ja sam tada bila bez ideja za muško ime, a sviđala mi se zvučnost i melodika ovog, i tako smo lako odlučili MM i ja.
    Nemam pojma zašto, ali moji su bili totalno protiv slično kao i kod Peterlin, a sad se toga više i ne sećaju. Argument im je bio da će ga svi zvati "materina maza" zbog one dečje pesmice .
    (Peterlin, ma zvao je i moj sebe svakako kad je bio mali, ali sad je već drugačić a i dalje mrvicu šuška, samo se ja ne opterećujem time.).

  16. #3066
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ma ne vrijedi, da. Ionako vjerojatno svako ime mogu izgovarati krivo.

    Predivna ti je simbolika Pulinka.
    Kod nas je slično ispalo. Ime nam je nastalo kad smo ljetos bili u Turskoj. Na nekom zidiću gdje smo sjedili nakon šetnje, našla sam Fatimino oko. Iza je bilo upisano 'el azar'. S obzirom na to da je dijete napravljeno tamo odmah smo rekli da će biti Lazar ako bude muško. Ne znam ni odakle to tu ni zašto je to napisano, ali sviđa mi se. Sad se poklopila i ova slična simbolika. Rekli su 'ma ništa od toga' kad su počeli problemi sa trudnoćom, pa evo nisu bili u pravu. Tako da smo dobili baš lijepu priču.

    I koja je to pjesmica?

  17. #3067

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Nisam ni ja neki stručnjak, ali onako nagađajući rekla bih da je "el azar" prikladan upis za Fatimino oko jer znači "Bog je pomogao", što je uostalom i poreklo i značenje imena .
    A pesmica, eh, od čika Jove - Zmaja, "Materina maza", kritika popustljivog odgoja iz onog doba :
    http://cikajovazmaj.iz.rs/materina-maza.aspx

    čak su je i prokomponovali, samo se meni ne sviđa kako je ispalo :https://www.youtube.com/watch?v=MoZ6RDiLHuw

  18. #3068
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne treba se ograničavat tim s izgovaranjem slova u imenu, i meni su to govorili kad sam kćeri izabrala ime sa dva r
    bilo je slatko dok je sama sebi govorila Balbala, i dok joj je brat govorio Bajbaja
    a to sve jako kratko traje
    R je toliko prisutan u našem jeziku, da ti ne ginu logopedske vježbe ako ga ne svladaš, čak i ako se zoveš Nina ili Leo
    Ovo je super rečeno svako ime može se pogrešno izgovoriti
    Moj klinac i najbolji mu prijatelj imaju isto ime moj se ko mali zvao Pepe sad je jedan pipe drugi bipe da se razlikuju kad priča mladi brat od tog drugog

  19. #3069
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    A pesmica, eh, od čika Jove - Zmaja, "Materina maza", kritika popustljivog odgoja iz onog doba :
    http://cikajovazmaj.iz.rs/materina-maza.aspx

    čak su je i prokomponovali, samo se meni ne sviđa kako je ispalo :https://www.youtube.com/watch?v=MoZ6RDiLHuw
    Hahaha ajme pjesmice, ostat će mi u glavi cijeli dan.

  20. #3070
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Zmaj Jova - genijalac!

  21. #3071
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Kad smo nekad davno pričali o imenima, MM je rekao da ni jedno dijete neće imati L ili R u imenu jer ih ne zna izgovoriti. Svo četvero ih imaju.
    Od njih 4, jedna kćer je kod logopeda vježbala R, a druga L i R. Danas svi sjajno izgovaraju svoja imena, al MM ni svoje, ni njihova.

  22. #3072
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Moji veliki imaju r kojeg mi ja ne znam
    Veliki je vježbao koji mjesec kod logopeda i rješio
    Curka mi to
    Klinac ima tešku kombinaciju slova ali to je ime koje je tradicionalno u Hrvatskoj

  23. #3073
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Birala sam vilenjaku ime koje će biti slatko dok je mali, a istodobno moćno uz prezime kad odraste. Nema logopedskih poteškoća, no pitao me nekidan kako će se tako zvati kao odrasli muškarac. Zato, dajte djetetu ime koje vam je lijepo, ne kalkulirajte previše.

  24. #3074
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Baš tako ono kaj vam se sviđa samo vama ne nekom sa strane

  25. #3075
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Baš tako ono kaj vam se sviđa samo vama ne nekom sa strane
    Na kraju uvijek tako ispadne... Sto ljudi - sto mišljenja...

    Moj mlađi je u vrtićkoj grupi imao kolegu koji se zvao Bartol. Kažem ja njegovoj mami da mi se sviđa njegovo starinsko ime, a žena se skoro rasplakala, jer je u obitelji bila izložena kritikama zbog odabira imena djetetu... Bzvz, ime je baš odlično. Zašto bi se sva djeca trebala zvati Lana i Tin?

  26. #3076
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Meni su komentirali samo za prve izbore ali oni koji su navijali za svoj izbor ali tad sam imala mišljenje i rekla Basta dva sreća da je i muž bio rad na mojoj strani

  27. #3077
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Imamo još puno vremena, ali razmišljamo..

    Kako vam se sviđa ime Izidor?
    Većini ljudi koje sam pitala je grozno. Zapravo više od većini, imamo samo jedan pozitivan komentar haha. Znam da je najvažnije da se nama sviđa. I sviđa nam se. I imamo baš lijepu priču oko tog imena. Ali unatoč lijepoj priči i tome što se nama sviđa, ne bih htjela da dijete nosi ime koje će svima biti grozno samo zato što mi možda (očito) imamo čudan ukus. Pa.. jel vama grozno?

    Sestra mi je rekla da dajemo imena djeci kao da smo propustili dio života u kojem se stvorio internet, da su toliko starinska.
    Doduše većini moje strane se nije sviđalo ni Lazar, a sad ništa ne komentiraju.. Ne znam.

    Eto, navalite.

  28. #3078
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo još puno vremena, ali razmišljamo..

    Kako vam se sviđa ime Izidor?
    Većini ljudi koje sam pitala je grozno. Zapravo više od većini, imamo samo jedan pozitivan komentar haha. Znam da je najvažnije da se nama sviđa. I sviđa nam se. I imamo baš lijepu priču oko tog imena. Ali unatoč lijepoj priči i tome što se nama sviđa, ne bih htjela da dijete nosi ime koje će svima biti grozno samo zato što mi možda (očito) imamo čudan ukus. Pa.. jel vama grozno?

    Sestra mi je rekla da dajemo imena djeci kao da smo propustili dio života u kojem se stvorio internet, da su toliko starinska.
    Doduše većini moje strane se nije sviđalo ni Lazar, a sad ništa ne komentiraju.. Ne znam.

    Eto, navalite.
    Super ime, super značenje (poklon božice plodnosti ), a super se i slaže s bratovim imenom.

    Da se rodio u Podravini kao ja, zvali bi ga Žiga.

  29. #3079
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Riri, nemoj se i dalje obazirati na mišljenje okoline. Oni na to imaju pravo, ali tu sve završava - izbor je na roditeljima.

    Jednom sam natjerala suze na oči mami jednog dječaka iz jasličke grupe u koju je išao moj mlađi sin. Njezino se dijete zvalo Bartol, a ja sam komentirala kako njezin mali ima lijepo starinsko ime. Žena se oduševila i skoro rasplakala, jer to je bilo prvi put da je netko pohvalio njezin izbor. Uglavnom su komentirali da je ime ružno. Mislim - čemju sve to? Kako može ime biti ružno? Ime poprima odlike osobe koja ga nosi. Ime u prvi tren može biti neobično, ali iz iskustva znam da se ljudi brzo naviknu, ime se spoji s osobom i nikome više nije čudno. Uostalom, zar se svi dečki moraju zvati Luka i Leon, a djevojčice štajaznam Lara i Ena?

    Moj stariji sin ima ime koje je često u njegovoj generaciji, pa smo imali problem - zovneš ga u parkiću, a još pet klinaca okrene glavu prema tebi... Mlađi sin ima ime koje nije tako često, pa je bilo lakše. Odabrali smo mu ime iz kalendara, a kasnije ustanovili da se to ime pojavljivalo u starijim generacijama muževe obitelji (ima obiteljsko stablo). Najbolje je bilo kad je ustanovio da mu je imenjak osoba koju cijeni (voditelj radioamatera). Oduševljenju nije bilo kraja.

  30. #3080
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Peterlin, da, poklon božice plodnosti. Prikladno.
    Za nadimak znam da bude Žiga, iako meni to osobno uopće nema smisla, nije mi povezano.. Ma, progurat ću ja Izi haha.

    Tu valjda ima dosta do mode. Rijetko tko će reći da je recimo Luka grozno ime (i nije, lijepo je i meni, to je samo primjer) kad ga stalno čujemo jer ga dosta djece nosi.
    Baš lijepa priča o Bartolu. I lijepo ime.

    Meni je stvarno puno ljudi sad reklo da je ovo ružno ime, ali to je do toga što sam ja poslala poruke ''Izidor - lijepo ili ružno?''

    Ovo ime nam je T. ispalila sinoć. Pitali smo je kako bi ona da se beba zove ako bude dečko, samo je ispalila Izidor bez razmišljanja.. Ne znamo odakle joj to.
    Nismo ni shvatili nešto ozbiljno, tek kasnije sam rekla mužu da mi je baš lijepo ime, a i on se složio. Pa smo malo istraživali. Sve se poklopilo. Prvo, poklon božice plodnosti. Našla sam i da se smatra božicom majčinstva i čuda, a to kako je beba nastala je stvarno čudo, a i poklon. I imendan je na isti datum kao i Sofija, što bi nam bilo ime da je curica.

    I slaže mi se uz Tara i Lazar, bar meni tako djeluje.

    Ali kažem eto, ispitujem mišljenja jer sad više ne znam jesmo mi ludi što nam se sviđa to ime.

  31. #3081
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    A jel ipak razmišljaš i o ženskom i muškom imenu?
    Moj mali ima starinsko ime,ali slučajno isto ime ima i još jedan dečko iz razreda,ali i još jedan u generaciji
    Ali mog znaju zvati nadimkom slično kak se sam zvao dok je još sklepavao svoje ime,prijatelja zovu s skoro istim nadimkom samo jedno promijenjeno slovo,jer ga je tako zvao mlađi brat
    Uglavnom Pipe i Bipe

  32. #3082
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Vidim da razmišljaš i o ženskom imenu . I muško i žensko mi je lijepo

  33. #3083
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A jel ipak razmišljaš i o ženskom i muškom imenu?
    Moj mali ima starinsko ime,ali slučajno isto ime ima i još jedan dečko iz razreda,ali i još jedan u generaciji
    Ali mog znaju zvati nadimkom slično kak se sam zvao dok je još sklepavao svoje ime,prijatelja zovu s skoro istim nadimkom samo jedno promijenjeno slovo,jer ga je tako zvao mlađi brat
    Uglavnom Pipe i Bipe
    Ne razmišljam zato što će sigurno biti Sofija ako je curica.
    Ali imam baš neki predosjećaj da je dečko, vidjet ćemo jel me prevario.

  34. #3084
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Meni Izidor nije ružno ime, ali nekako mi je Sofija ljepše

    Jel imate još neka muška imena, onako za usporedbu?

  35. #3085
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Riri, nemoj se obazirati na okolinu. Mi upravo zato nismo htjeli reci gotovo do kraja jer mi se uopce nije dalo slusati sto drugi misle pa je na kraju svekar hodao s ceduljicom u dzepu jer nije mogao zapamtiti kako mu se unuka zove. Ime koje smo odabrali uopce nije komplicirano, samo smo zamijenili zadnje slovo iz A u I (npr. Amelia u Ameli, Mara u Mari...).
    Ni sada nismo nikome rekli kako ce se beba zvati

  36. #3086
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Joj priča kad se rodio šogor
    Deda od malog dječaka reko da se unuk zove Javor jer nije znao izgovoriti unukovo ime znači samo koje slovo treba zamijeniti i to je to.

    I da ne misliti na okolinu djete je vaše i bi mu možete birati ime

  37. #3087
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A jel ipak razmišljaš i o ženskom i muškom imenu?
    Moj mali ima starinsko ime,ali slučajno isto ime ima i još jedan dečko iz razreda,ali i još jedan u generaciji
    Ali mog znaju zvati nadimkom slično kak se sam zvao dok je još sklepavao svoje ime,prijatelja zovu s skoro istim nadimkom samo jedno promijenjeno slovo,jer ga je tako zvao mlađi brat
    Uglavnom Pipe i Bipe
    Pa zensko ime nisu iskoristili, zato ga ne trebaju ponovno birati. Inače, Izidor i Sofija imaju imendan na isti datum, ako se dobro sjećam.

  38. #3088
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Imamo još Sergej i David od imena koja nam se oboma sviđaju. Ali za njih mi fali taj momenat u kojem mi se nešto poklopi lijepo, u kojem ostanem kao wow. Lijepa su mi imena ali ništa više od toga.

    Ma da, ne bih trebala razmišljati o okolini, ali ne bih htjela ni da djetetu govore da mu je grozno ime.

    Je, Peterlin, isti je datum. Nismo to znali pa smo se baš pozitivno iznenadili sinoć kad smo vidjeli.

  39. #3089
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Lijepa su mi i ta imena Sergej i David.

    Munkice, meni baš zna lijepo zvučat kad se A prebaci u I na kraju imena.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 31.08.2020. at 18:50

  40. #3090

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ne znam hoće li biti plus ili minus ako kažem da je u Vojvodini verzija sa s (Isidor/a) baš jako česta i popularna i u muškom i u ženskom obliku?
    (i ne sećam se jesam li ti, Riri, čestitala ovu trudnoću ili sam samo htela, pa evo, sve najbolje ti želim, ako se ponavljam ne zameri...)

    Znam bar četiri male Isidore i jednog momčića Isidora, nijednog Izidora doduše ali lepo mi je i u toj verziji, slično kao Anastasija i Anastazija, obe verzije su mi ok. Jesu imena starinska, ali kada ih nose dečica doživljaj imena je skroz drugačiji, evo skoro sam upoznala i čak dve Jefimije, a donedavno je to ime bilo sinonim za jako jako davna vremena i bilo je nezamislivo nazvati dete tako. (Naši unuci će se valjda opet zvati Branko, Mirko, Slavko i Željko jer će to zvučati retko, starinski i neobično )
    Posljednje uređivanje od pulinka : 31.08.2020. at 19:42

  41. #3091
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Ko i kad je apri dala ime svojoj curi koji su u njenom svijetu nosile samo stare babe

  42. #3092
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pulinka, plus! Volim starija tradicionalna imena, ali isto volim i da su još u upotrebi.
    Meni je lijepo i Izidor/a i Isidor/a. Sklonija sam malo verziji sa z, možda nekako stvar navike.

    I hvala na čestitkama!

  43. #3093
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo još Sergej i David od imena koja nam se oboma sviđaju. Ali za njih mi fali taj momenat u kojem mi se nešto poklopi lijepo, u kojem ostanem kao wow. Lijepa su mi imena ali ništa više od toga.

    Ma da, ne bih trebala razmišljati o okolini, ali ne bih htjela ni da djetetu govore da mu je grozno ime.

    Je, Peterlin, isti je datum. Nismo to znali pa smo se baš pozitivno iznenadili sinoć kad smo vidjeli.
    Imam ja razlog zašto to pamtim, to je i moj imendan

  44. #3094
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Imam ja razlog zašto to pamtim, to je i moj imendan

  45. #3095
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Riri, Izidor je prekrasno, bas mocno ime. I ne sikiraj se zbog okoline. Mi smo do zadnjeg dana govorili da ce biti Slavko i Mirka i ljudi su bili sokirani sto je meni strasno bilo smijesno. Kad su se klinci rodili, Rea i Ian opet su neki ostali zateceni. Kod nas je svaki drugi Jan, a muz je htio bas Ian. Za Reu se svi cude, a uz moje ime ima savrseno smisla. I to je poanta. Da nama oba imena imaju smisla.

  46. #3096
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Haha Rominka, odlično!

    Meni je isto Izidor moćno skroz.

    Hvala vam svima, baš ste me ohrabrile. Sad statistika izgleda puno bolje.

  47. #3097
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    I meni je ime skroz OK. I isto mi se čini da paše s Lazar. A kakav će tko imati nadimak, to stvarno ne možeš znati. Moja mama zove i mene i mog sina skroz nelogično

  48. #3098
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Meni se sviđa Izidor. I lijepo se slaze s ostalim imenima djece. Moja zelja je bila za najmlađeg da bude Izak ali ostatak obitelji nisam uspjela nagovoriti pa sam popustila njihovom prijedlogu a moj ce biti krsno ime.

  49. #3099
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ma znam da ne mogu znati za nadimke, ali nisu mi ti nadimci ionako nešto previše bitni. Bitno mi je trenutno samo da ime ne dobiva puno zgražanja okolo.

    Ivana, meni je isto Izak lijepo ime, ali lijepo mi je i vaše odabrano, jako.

  50. #3100
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    izidor mi je jako zvucno i lijepo ime, za razliku od lazara koje se meni ne svida. ali nije mi grozno. opcenito, malo koje ime mi je grozno. a od misljenja okoline, mene je uvijek vise brinulo kako ce se dijete nositi s tim imenom

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •