Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Hygroma colli

  1. #1
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno Hygroma colli

    Danas sam trebala ići vaditi krv, kod nas se čeka mjesec dana da se dođe na red, a ja sad više nisam trudna.
    U 9+1 (12.12) bila sam privatno na pregledu i vidjeli su da beba nije u redu - dg. hygroma coli - riztik za srčanu grešku, i strukturne anomalije, i da ni uredan kariogram ne bi ovo isključio.
    Privatno sam mišla na pregled zbog drugog razloga - zbog toga što naš sin ima oštećenje sluha - sumnja zbog mog Alportovog syndroma, kad sad sasvim nešto drugo.
    I tako od prošlog ponedjeljka bebe više nema.
    14.11.bili smo kod genetičara, jer želimo još djece, tad mi je m kasnila tek tjedan dana, a iprošli mjesec isto. Samo je pogledao moje nalaze i rekao da Alportov syndrom uglavnom imaju muškarci i da je vezan uz x kromoson i vjerojatnost da iduća beba ga naslijedi je 50%. A kako ja nemam sve simtome koji on obuhvaća možda Šimun i nema oštećenje sluha zbog toga nego tko zna zašto.
    Krv nam nisu vadili.
    Nego je savjetovao u idućoj trudnoći aminocentozu - zbog mojih godina, 35.

    Zna li netko postoji li još negdje genetičar osim na Rebru. Suprug i ja imamo privatno zdravstveno osiguranje pa bi prije iduće trudnoće otišli po još jedno mišljenje.

    Poslije kiretaže sam išla poslijepodne doma - rekli su da nazovem za 10 -15 dana kad bude gotov phd- nisam dobila ni otpusno pismo - bilo je 17h poslijepodne, nisu mi ni potvrdili putni nalog - rekli su da netko to može obaviti umjesto mene - pa ću nekoga zamoliti - da ne putujem 60 km tamo i nazad.
    Inače su svi bili ljubazni, bila sam sam u sobi tako da je suprug poslije kiretaže bio gotovo cijelo vrijeme sa mnom.

    Svega sam napisala zbrda dola, alči morala sam.

  2. #2
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Žao mi je Ally

  3. #3
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Ja sam obavljala razgovor sa genetičarom na Sv. Duhu i tamo radila a.c.
    preporučam!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno Re: Hygroma colli

    Ne mogu ti pomoć oko problema već se osvrćem na ono da ti je kiretaža napravljena i da si popodne išla doma. Ja sam u bolnici bila tri dana. Dan prije su me primili, sutra kiretaža (uspavali su me) i preksutra kući. Napominjem da mi je sve bilo ok. Bez veze mi je da se u jednoj bolnici radi ovako u drugoj onako - kao da je to slobodni izbor doktora.

  5. #5
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj yasmin prvotno napisa
    Ja sam obavljala razgovor sa genetičarom na Sv. Duhu i tamo radila a.c.
    preporučam!
    yasmin hvala na savjetu

  6. #6
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno Re: Hygroma colli

    Citiraj split prvotno napisa
    Ne mogu ti pomoć oko problema već se osvrćem na ono da ti je kiretaža napravljena i da si popodne išla doma. Ja sam u bolnici bila tri dana. Dan prije su me primili, sutra kiretaža (uspavali su me) i preksutra kući. Napominjem da mi je sve bilo ok. Bez veze mi je da se u jednoj bolnici radi ovako u drugoj onako - kao da je to slobodni izbor doktora.
    Meni su nešto uštrcali u ruku i dolje lokalnu anesteziju - to nisam ni osjetila. A sama kiretaža nije bila jako bolna - znam imati puno bolnije menstruacije.
    I meni su rekli da ću doma možda sutra, ali da sačekam vizitu u 17h, pa će mi onda reći, mjerili mi temp prije vizite i bila je 37C. Pa su me ipak pustili doma.
    Poluddjela bih sam tu noć u sobi da sam ostala, a znam da je doma moj 10 mjesečni sin, još ga do sad nijednu noć nije bio bez mene.

  7. #7
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    Eto da javim trudna sam 20 tjedana. Za sad je sve OK. radila sam kombinirani test koji je bio u redu i odbila sam ranu amniocentezu.
    A moguće probleme sa sluhom i tako ne mogu otkriti nikakovm pretragom.

    Š. će dobiti bracu. bilo bi bolje da je djevojćica, zbog mog Alportovog sindroma - veže se uz x-kromosom.

    Mi se bez obzira na sve veselimo braci

  8. #8
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Baš lijepo!
    Sretno!

  9. #9
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    ally

    vibrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrram da sve bude u redu s bebicom.

  10. #10
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da sve bude super!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sl.brod
    Postovi
    524

    Početno

    Misli pozitivno jer ce bit sve kako treba!! Zelim puno srece!!

  12. #12
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da sve bude u redu

  13. #13
    niksi

    Početno

    Bravo, cestitam! Samo se ne boj, vjeruj i moli Boga i bit ce sve dobro vidjet ces!

  14. #14
    Ally avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    146

    Početno

    Hvalka vam

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Čestitam Ally

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2022
    Postovi
    5

    Početno

    Zamolio bih ukoliko je član i dalje prisutan na forumu (Ally) da mi se javi ukoliko je moguće, zbog problema sa Alportom....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •