Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Kaciga za bicikl - gdje kupiti?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno Kaciga za bicikl - gdje kupiti?

    Glavica je stara oko dvije godine. I već par dana pitam posvuda i nigdje ne mogu naći. Možda nisam bila na pravim mjestima. Turbo limač nema, Turbo sport ne drži tako male ......
    Molim savjete.

  2. #2
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    u trgovinama od biciklisticke opreme
    npr keindl u ilici ili nekoliko njih u marticevoj, vlaskoj, taj krug

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    hvala na brzom odgovoru, već sam zvala i provjerila, popodne idemo po nju.

  4. #4
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    koja je najmanja veličina kacige koja se može kupiti i od kad se smije stavljati kaciga?
    mi imamo 10mj
    jesmo li uopće dovoljno veliki za vožnju na biciklu?

  5. #5
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Kaciga se stavlja sa prvom vožnjom.
    Vrijeme za vožnju je od kad može čvrsto sjediti.

    Kacige su sad problematične jer ih dućani nabavljaju u proljeće i do sad su većinom rasprodane i još jedna komplikacija - sad kaciga mora imati nekakav certifikat i dosta kaciga je povučeno s tržišta. Ja sam zvala više dućana i kažu da više ne drže kacige jer su, zbog nedostatka certifikata, morali povući one koje su imali, a nove će nabavljati tek na proljeće.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zenica
    Postovi
    32

    Početno

    U prodavnici biciklisticke opreme moraju biti biciklisticke kacige za dijete. Svakako da ga ne bi trebala pustiti bez toga.

    Potrazi ako u blizini ima neka trgovina biciklima pa pitaj. Na internetu mozes potraziti, googlaj 'Capriolo'. Pozdrav

  7. #7
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    za sve koje traže kacige...slučajno nedavno naletjeli na jednu trgovinu na kajzerici...tamo kod zrinjevca, ulica prije, u dvorištu, gdje je plesni studio jungle...puuuno kaciga svih veličina i trenutno sa 30%popusta ispadne cca 130kn!!! ima i malih i velikih i jako lijepog dizajna!

    eto!!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ima ih u Intersportu - malih i velikih - sa podešivačem i bez. Cijene mi se čine ok - od cca 150 kn na gore.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    To je trgovina Trgoavto, u maloj uličici preko puta Peugeota. Imaju stvarno velik izbor, najbolje su mi one s ušima kao što znaju skijašice imat
    Drže i Merida bicikle


    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    za sve koje traže kacige...slučajno nedavno naletjeli na jednu trgovinu na kajzerici...tamo kod zrinjevca, ulica prije, u dvorištu, gdje je plesni studio jungle...puuuno kaciga svih veličina i trenutno sa 30%popusta ispadne cca 130kn!!! ima i malih i velikih i jako lijepog dizajna!

    eto!!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Mi krajem 6. mjeseca kupili u Hervisu (Garden Mall Dubrava), snižena sa 159 na 99 kuna.

  11. #11
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Kupili nedavno kacigu u Konzumu (iste bile i u Intersparu i u Hervisu) i to velčinu od 44 do 48 cm. M. ima OG 47 cm, no kaciga je velika. U trgovini biciklom nemaju malu (probali prvo tamo).
    I gdje sada nabaviti?
    KOje su najmanje?

  12. #12
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kupite kacigu na e-bayu
    novu
    s carinom i posrtarinom dodje eftinije nego kod nas

    ja sam iv. kacigu platila tako 300tinjak kuna, kod nas takvih nema za manje do 600 kuna

  13. #13
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Evo, ja iz PGŽ došla tu, našla dućan pomoću GPS i kupila i sjedalo i kacigu.
    http://www.zutimacak.hr/1856

  14. #14
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ja sam Mari prošle godine kupila XS veličinu, marka K2, u Avenue Mall-u. 160 kn.

  15. #15
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Hm, 300 kuna je dosta novaca.
    E sad, jesu li ove jeftinije (u našem slučaju puno jeftinija, 90 kuna) i lošije. Mislim, što ova od oko 300 kuna (odnosno 600 u trgovinama) ima, a ostale ne? Važno mi je to jer sigurnost djeteta je na prvom mjestu i na tome ne bih htjela štedjeti, no, ako mogu, ne bi bilo loše ni uštedjeti.

  16. #16
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    mi smo kupili uvex hero jer je ta među najboljima na testiranjima i čini se odlična, ali nije baš jeftina, ali opet gledala sam na to kao dugoročno investiciju: posediva je do nekih 9 godina starosti, koristit će ju kad se skupa vozima na biciklu, kad nabavimo njoj biciklić, na rolama jednog dana
    dobro mi je što otraga ima i led signalizirajuće svjetlo
    Posljednje uređivanje od tina55 : 08.05.2011. at 09:38

  17. #17
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, 300 kuna je dosta novaca.
    E sad, jesu li ove jeftinije (u našem slučaju puno jeftinija, 90 kuna) i lošije. Mislim, što ova od oko 300 kuna (odnosno 600 u trgovinama) ima, a ostale ne? Važno mi je to jer sigurnost djeteta je na prvom mjestu i na tome ne bih htjela štedjeti, no, ako mogu, ne bi bilo loše ni uštedjeti.
    Ovo sam se i ja pitala, nasa je kostala 150 kn, nemam pojma koja je marka, MM ju je kupio kad i sjedalicu u ducanu s biciklistickom opremom. Kaciga zadovoljava moje standarde, lijepo sjedne na glavu, da se pricvrstit kako treba, malcu je udobna...

  18. #18
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ako odgovarate na moj post, cijenu sam stavila samo za usporedbu, da vidite da se ustedi tako kupovati
    radi se o full face bmx kacigi (moje je dijete nekoliko puta starije od vaseg) a takvih kaciga kod nas bas nema

  19. #19
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    ma da, sigurno se uštedi, morat ću pogledati
    moram priznati da se o kacigama nisam nešto previše raspitivala, samo ovdje na forumu
    mislila sam, kaciga k'o kaciga
    naravno, ne bih štedjela na sigurnosti djeteta (kao što ne štedimo na cipelama, autosjedalici...)
    ovu smo kupili kao prvu, kontali smo, to će joj biti za ovu godinu... nisam razmišljala da ima ovakvih kakve spominje Tina

    btw, Tina, sad sam gledala te Uvex kacige, no, na njihovim stranicama nisam našla manju od ove a ona ima opseg od 46 do 52... e sad, Maša ima OG 47, a kaciga koju smo kupili je od 44 do 47 i opet joj je prevelika pa mi je bed naručiti ovu i kupiti mačka u vreći

  20. #20
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    moja curka ima opseg glave 48,5 cm, a uzeli smo kacigu 49 do nisam sad sigurna koliko cm, ali cca 9 godina

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    194

    Početno

    mene zanima na što treba paziti kod kupnje kacige? kakve minimalne standarde treba zadovoljavati?

  22. #22
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    moja curka ima opseg glave 48,5 cm, a uzeli smo kacigu 49 do nisam sad sigurna koliko cm, ali cca 9 godina
    i daju garanciju na plastiku za tako dugo koristenje, 7-8 godina?

    mene s kacigama muci to padanje, kad dijete ono bas dobro padne, kad se kaciga ostruze, jel treba kupiti novu ili je ova i dalje sigurna?
    ovo bi kao trebao biti upit za napredne korisnike

  23. #23
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja nekak ne mislim da bi za struganje trebalo kupit novu! Kaj se moze dogodit ako i dalje ima kacigu kojoj eventuano fali boje? Doduse, mi jos nasu, srecom, nismo "testirali" na padanje. Da se odlomi komad plastike il da se kaciga savine kupili bi novu.
    Posljednje uređivanje od koksy : 28.05.2011. at 13:41

  24. #24
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Eh da, nisam napisala, mi smo kasnije kupili neku Ultima kacigu. Prvo ju nije htjela sataviti, a kad ju je stavila, izašla je i van iz trgovine s njom.
    Kaciga je ok, samo me muči što je onaj čičak koji na kacigu pričvršćuje obruč što ide oko glave prilčno slab. Ne znam jesmo li mi nešto loše izveli, samo smo se jednom vozili i kaciga se satalno klimala...
    Morat ću je jedan dan uhvatiti i sve dobro naštimati.

  25. #25
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    u intersportu kupili, 79 kn, mali ima opseg glave 47.5, i 48 mu je taman, fino se podesi i baš mu lijepo sjedi na glavi, a on je sav važan s njom

  26. #26
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    i daju garanciju na plastiku za tako dugo koristenje, 7-8 godina?

    mene s kacigama muci to padanje, kad dijete ono bas dobro padne, kad se kaciga ostruze, jel treba kupiti novu ili je ova i dalje sigurna?
    ovo bi kao trebao biti upit za napredne korisnike
    ne znam ja sam uzela kacigu koja je dobila najbolje ocjena na ADAC testiranjima, a i Uvex je vrlo poznati proizvođač kaciga za profesionalne sportaše: skijaške skokove, biciklizam, motocross gdje su padovi strašni pa imam povjerenja u kupnjenu kacigu

  27. #27
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam ja sam uzela kacigu koja je dobila najbolje ocjena na ADAC testiranjima, a i Uvex je vrlo poznati proizvođač kaciga za profesionalne sportaše: skijaške skokove, biciklizam, motocross gdje su padovi strašni pa imam povjerenja u kupnjenu kacigu
    da, znam, prijatelj mi vozi utrke
    ali kad padne, bez obzira na ostecenja, tj ima li ih, kupi novu kacigu

  28. #28
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    da, znam, prijatelj mi vozi utrke
    ali kad padne, bez obzira na ostecenja, tj ima li ih, kupi novu kacigu
    I moj prijatelj biciklist kaze da se kaciga mijenja nakon pada jer kao taj stiropor kod udarca amortizira i stvaraju se pukonite unutar materijala (nesto slicno kao kod autosjedalica) ... e sad on prica o padovima kod brze voznje, utrka i slicno ... ja Leili jos nisam mijenjala kacigu iako je pala nekoliko puta ali nema vidljivih ostecenja, i nije nikad bas ono tresnula na glavu, to se ja tjesim.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Ne treba generalizirati... proizvođači se tom preporukom ograđuju od odgovornosti, ne mogu oni za svaku pojedinu kacigu reći ova valja, ona ne valja...

    Ne znam kako to neko dijete mora ludo i brzo voziti i pasti pa da se struktura kacige toliko poremeti da ista više ne bude upotrebljiva... Za odrasle je već druga priča... al i dalje smatram da je procjena individualna... ja i dan danas vozim s moto kacigom s kojom sam 2006 letio preko motora i auta... doduše, vozim ju po gradu, za na posao i piće... za ozbiljne vožnje je tu i druga, ozbiljna kaciga s kojom nije padano... Ustvari, je, pao sam i s njom, al ne na glavu...
    Posljednje uređivanje od Moover : 22.07.2011. at 11:25

  30. #30
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    moover

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •