Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 52

Tema: Tuljan (copiright by Pikula) na godišnjem

  1. #1
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno Tuljan (copiright by Pikula) na godišnjem

    Nemam običaj pljuvarit po mužu online, i nadam se da ni ovaj topic neće biti toliko pljuvanje koliko pokušaj da se tuljana (meni je tako smiješno kako je Pikula na jednom burnom topicu okarakterizirala muške u kontekstu njihove brige za djecu kao tuljane da to stalno govorim, i pomaže mi da ne šizim na muža, i smiješno mi je, stoga ću taj pojam sustavno koristiti u očitom značenju) shvati, i da se prevlada kriza.

    Dakle, tuljan na godišnjem. A ja nisam. Ja se dignem, obučem zvjerčice, spremim krevet, kupaonicu, operem ih, dam im dojiti, jesti, pospremim stol i pod i strop (moja beba vrlo SLATKO jede), poigram se s njima, presvučem, operem podove jer mala ždere svako smeće do kojeg može doć, i kontam si kojim ću redom uredit noge, dlačice na nogama, frizuru i opću higijenu, a da stignem prije nego odsurfam svoje (kratko!), prije nego se mala probudi od prvog drijemeža, prije nego je užina, pripreme ručka... i tako. Drugim riječima, samim time što je tuljan doma, ja nemam manje posla... a tuljan ko tuljan.

    Nasuko se na kauč, i milo me gleda.

    Onako milo. Razumijete. Djeca posvuda, obaveze posvuda - znate da mi je spremanje izazov i samo po sebi, bez da me tuljan odvlači. U vešmašini veš, u suđerici suđe, sve za spremit, neku suknju sam si šivala i hoću je dovršit (a mašina me zakera, pa se s mašinom moram bavit), kupaonica s novim namještajem neoprana i van fukcije (piljevina po podu sindrom, naljepnice po vratima, kupaonske potrepštine u spavaćoj sobi), a tuljan me milo gleda.

    Ja njega gledam bijelo, i tupo, i promatram sebe, i njega, i sve se nadam nać neki nenasilni oblik komunikacije. I nemam pojma što osjećam. Valjda nevjericu. Susret treće vrste, dosta blizak.

    A tuljan na godišnjem, pa ima vremena.

    I planiro bi. Ajde sjedni do mene, draga, da planiramo što ćemo sve radit. A ja u pidžami i šlafroku (lijepim i otmjenim, dabome, al bosa i raščupana), jašem na vileda krpi sa drškom i ne vjerujem.

    Koji plan ja imam radit - imam plan dok ne crknem. Gdje da uguram još neke crne planove? Sreća pa je snijeg pao i zatrpao smeće u dvorištu, i daske od stolara i opću prljavštinu, inače bih bila još više van sebe. A i obrezivanje ruža i ostali proljetni radovi mogu čekat. ŠTeta što krov ne prokišnjava, pa da mi zamete i blatne cipele komada neizbrojivo koje čekaju da se operu, na stepenicama.

    I kažem ja svom tuljanu nešto - kužim ja da si ti na odmoru, al jesi li zamijetio da sam u pidžami. A on meni - je li on kriv. Ma koja krivica, mi vjerujemo u Isusa koji je sišao da uzme naše krivice, nema krivice više u klasičnom smislu, nego te pitam onako, po pitanju percepcije, čisto ljudski. Nisi kriv, nego sam ja u pidžami i rado bih prvo nazula neke čarapice, prije nego planiram gdje ćemo ić i što ćemo radit... i tako.

    I tuljan krene u litaniju. Da kako ja to njega gledam, tupo, i nikako uspostavit kontakt. On bi lijepo lagano, uživao bi. I ja bih isto lijepo i uživala bih na kauču i uz knjigu, al vileda krpa nema noge, djeca se ne znaju obuć, blato neće nestat, veš se neće prostrt, a malena neće mimoić nijedno smeće na podu u smislu obroka s nogu. I onda ga ja gledam još bljeđe, i tako to ide, oboje ljuti.

    Tako je to kad su tuljani na godišnjem.

    Neću se svađat, vjera mi brani (ja ovo ozbiljno), neću ni gazit preko svojh osjećaja, moram nać treći put, a da mi glavni životni izazov (podivljala kuća)ne upropasti raspoloženje i djeci normalnu mater... i što radit?

    Tuljana nećeš preodgojit u par sati, stat ne možeš, oprat se moraš, djeca moraju jest... a tuljan bi svoju ženicu na raspolaganju.

    Jasno je, moram mu delegirat ovo i ono, al me muči razlika između dodjeljivanja dužnosti i preuzimanja odgovornosti.... tko voli delegirat i komandirati radosnom tuljanu na godišnjem odmoru? To je nelagodno iskustvo...

    Idem, zovu me... zovu, i traže.

    Javim se s izvještajem.

  2. #2
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Prvo cu jer mi se ovo tuljan stvarno poklopilo.

    Probaj onako, danas ja, sutra ti, podijeli pa vladaj tehnikom. Tako barem ja dok je tuljan ( ) doma.

    Jedno jutro ustanem ja s klincem, dam mu dorucak, obucem..sta sve treba, a dragi spava do kad hoce. Sljedece jutro ja glumim tuljana, pa kazem djetetu "evo ide tata, sad ce tata tebi dati papati". I tati nema druge jer dijete vec lupa po vratima spavace i cvili ko malo gladno stene.
    Usputna pitanja "sta da mu obucem, sta da mu dam jesti, sta ovo, sta ono" odradim kroz polusan i cim se pokupe iz spavace okrenem se na drugu stranu i zaboravljam na muza i dijete, samo ja u carstvu snova, mira i tisine.

    Pospremanje se takoder dijeli, evo tebi malo klinca pa ga zabavljaj dok ja operem sude, pod, strop

    Nema ti druge nego glumit tuljana... bar ponekad

  3. #3
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    kad se ustaneš, odmah iz kreveta se počni dogovarat: sad treba to to to (...) to i to, biraj pola, a onda ćemo se mazit na kauču. u stvarnosti, ti ćeš se stić sat vremena izležavat ili sjedit za kompom dok on podovršava svoju polovicu receptura utvrđena na brojnim topicima na forumu. isto ko dogovaranje s djetetom prije ulaska u dućan kako bi se izbjegli tantrumi. sretno!

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja ili odmah cim se probudimo naglasim sto se treba napraviti, s tim da toga kod nas nema koliko kod tebe, treba stavit ves susit (ja), poslozit sudje u masinu (on) i eventualno usisat pod (ja ili on)

    ili zajedno s njim zalegnem na kauc pa planiramo li planiramo dok ne skuzimo da je noc i da i dalje lezimo na kaucu

  5. #5
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    i kod nas isto tako. ja nabrojim sto zelim da se napravi, podijelimo se, s tim sto je nase dijete dovoljno veliko da svoje obavi sam pa i pripomogne nama u nekim nasim obavezama. obicno sve zbuksamo za manje od sat vremena i onda planiramo ili ne planiramo nego naprosto krenemo pa gdje zavrsimo.

  6. #6
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Meni je stvarno više puta jednostavnije sve sama odradit- kad kažem sama, mislim s djetetom u naručju- nego njemu detaljno sve objašnjavat. On jadan hoće pomoć, ali uvijek ima tisuću pitanja, nikad ne zna gdje što stoji, kao da on ne živi u ovoj kući.
    Danas ujutro , on će Palčici skuhat palentu. Rekoh, super. Ali daj draga ti za to vrijeme pričuvaj malenu-dobro, hoću. A onda- koju posudu da uzmem/ gdje je "ono za miješat"/ koliko treba stavit vode/ koliko dugo se to kuha???. Gotov sam, dođi vidjet. I imala sam što vidjet- palentu je trebalo nožem rezat, a kako malena još uvijek ne zna koristit nož i vilicu, prvu rundu je pojeo pas. I nije mu baš bilo drago što on to sad mora jesti, ali zažmirio je i progutao. Ne moram ni govorit kako je lonac izgledao nakon toga. Pa dobro, ljubavi nemoj se ljutit, evo sad ću ja odmah skuhat drugo, ali "po svom" jer ovo kako si mi ti objasnila ne valja
    Ali dobro, barem se trudi...

  7. #7
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ili zajedno s njim zalegnem na kauc pa planiramo li planiramo dok ne skuzimo da je noc i da i dalje lezimo na kaucu
    tako i mi

  8. #8
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Uljepsala si mi dan!

  9. #9
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj dunja&vita:-))) prvotno napisa
    A onda- koju posudu da uzmem/ gdje je "ono za miješat"/ koliko treba stavit vode/ koliko dugo se to kuha???.
    ja nekad imam dojam da to rade samo da bi požalila što si mu dala da radi nešto. ja svom kad počne pitat ta glupa pitanja kažem "koristi zdrav razum i pročitaj upute na ambalaži". još nisam požalila :D inteligentan je on

  10. #10
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    nema ti druge Ifigenija, nego glumit neodoljivu tuljanicu...

  11. #11
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    joj i mene si nasmijala, mada vjerujem da tebi nije smiješno

    ti bi, bez zeke, trebala pisati blog

  12. #12
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Citiraj dunja&vita:-))) prvotno napisa
    A onda- koju posudu da uzmem/ gdje je "ono za miješat"/ koliko treba stavit vode/ koliko dugo se to kuha???.
    ja nekad imam dojam da to rade samo da bi požalila što si mu dala da radi nešto. ja svom kad počne pitat ta glupa pitanja kažem "koristi zdrav razum i pročitaj upute na ambalaži". još nisam požalila :D inteligentan je on
    Ja sam mu prije nego je počeo kuhat objasnila što piše na ambalaži, pa kad je skuhao to što je skuhao, dakle palentu za psa, provjerio je i on što piše. Njegov komentar- oni (proizvođač) nemaju pojma, sad ću ja po svom
    A što se tiče toga da oni to namjerno rade, barem u mom slučaju mogu reći da nije tako. Zapravo, i ja sam neko vrijeme mislila da on to namjerno, ali kad vidiš taj tupi i zbunjeni pogled shvatiš da on jadan zaista nema pojma.

  13. #13
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    nema ti druge Ifigenija, nego glumit neodoljivu tuljanicu...

  14. #14
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj dunja&vita:-))) prvotno napisa
    Ja sam mu prije nego je počeo kuhat objasnila što piše na ambalaži, pa kad je skuhao to što je skuhao, dakle palentu za psa, provjerio je i on što piše. Njegov komentar- oni (proizvođač) nemaju pojma, sad ću ja po svom
    pa i to je super
    mislim, i meni je n puta palenta ispala šugavo, i meni je m puta trebalo da zapamtim omjer koji valja, a s vremenom sam se ušemila. to što sam ja počela vježbat sa 13 ne znači da on ne bi smio počet vježbat sa 25. kad tad će naučit, a znam da je sposoban i da zna koristit zdrav razum pri kuhanju jer je to pokazao na mnogo drugih primjera.
    uzet sve u svoje ruke linijom manjeg otpora mi je puno više štete nego koristi.

  15. #15
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    mm je na početku radio sve naopako. ja bih bila luda

    ali sam ga pustila da griješi...i to...često 8) Dok nije naučio, i to bolje od mene (pogotovo se ovo odnosi na kuhanje). sad me tjera iz kuhinje jer tvrdi da uvijek napravim neku glupost (porežem se,opečem, izgori mi nešto)...


    mission accomplished 8)

  16. #16
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    mislim, i meni je n puta palenta ispala šugavo, i meni je m puta trebalo da zapamtim omjer koji valja, a s vremenom sam se ušemila. to što sam ja počela vježbat sa 13 ne znači da on ne bi smio počet vježbat sa 25.
    S 30

    Slažem se u potpunosti da je uzet sve u svoje ruke linija manjeg otpora, ali kad nemam živaca za silna objašnjavanja...

  17. #17
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    JOJ, CURE, ima jos gore, a to ej da vam se muz u sve petlja, on sve zna sam, i ne da nista da mu se kaze!!!!

  18. #18
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ja se nekad ponašam ko TM, tuljanovski.
    Jutros sam pila kavu i malo preletjela internetom, a u kuhinji tanjuri od sinoćnje večere.
    Nekad je MM ko TM.
    Nekad smo oboje ko ti.
    Nekad oboje ko TM.

    No, primijetili smo oboje da je bolje reći odmah što očekuješ od nekog nego očekivati da to napravi i pritom kipjeti u sebi.

  19. #19
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj dunja&vita:-))) prvotno napisa
    Zapravo, i ja sam neko vrijeme mislila da on to namjerno, ali kad vidiš taj tupi i zbunjeni pogled shvatiš da on jadan zaista nema pojma.
    tako se ja nekad izderem, jer on pojma nemam, pa kad vidim taj pogled koji opisuješ bude mi i žao, i budem i ljuta, i budem jako iznenađena SVAKI PUT (!?) kako on ustvari pojma nema gdje šta stoji, kako se to radi (tj. kako se radi na MOJ način)...

  20. #20
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Čitam bogato iskustvo s ovog topica, i upijam.
    Smirila sam se. Oboje smo umorni, premoreni, i normalno da pucaju sinapse u mozgu. Dogovorili se, i mir, i ljubav.

  21. #21
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa

    tako se ja nekad izderem, jer on pojma nemam, pa kad vidim taj pogled koji opisuješ bude mi i žao, i budem i ljuta, i budem jako iznenađena SVAKI PUT (!?) kako on ustvari pojma nema gdje šta stoji, kako se to radi (tj. kako se radi na MOJ način)...
    E došli smo do problema, barem kod nas totalnih contor freakova- nije poanta u tome da on nešto ne zna napravit, nego da sve mora biti napavljeno na MOJ način, inače ne valja. Ja sam toga potpuno svjesna, ali ne mogu si pomoći.

  22. #22
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Meni samo nije jasno kad se to prije neodoljivi muškarac pretvorio u tuljana?!?

  23. #23
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa
    Meni samo nije jasno kad se to prije neodoljivi muškarac pretvorio u tuljana?!?
    Kad nađe dobro mjesto za nasukati se

  24. #24
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    A meni je turbo smiješno čitati o tuljanu, jer moj nije ni blizu tome.

    Ja mrzim subotu jer od jutra moj "netuljan" brije što sve treba pospremiti i počistiti, a ja bih samo laganini kavicu pa u šetnju

  25. #25
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa
    JOJ, CURE, ima jos gore, a to ej da vam se muz u sve petlja, on sve zna sam, i ne da nista da mu se kaze!!!!
    debeli X

  26. #26
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I MM ima takvih momenata, ovih sa tim da sve zna bolje, ne tuljanskih, na primjer kad ja objesim veš na sušenje on ga razmjesti jer se kako ja stavim nikad ne bi posušilo -- ali ništa to mene ne smeta Tuljanstvo - to bi me smetalo ali toga kod nas nema.
    Btw. ja imam osjećaj da MM i ja cijeli vikend nešto radimo, ne stanemo i ne odmorimo se. Nemam pojma kako bih ja to sve sama :?

  27. #27
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj anjica prvotno napisa
    Citiraj meda prvotno napisa
    JOJ, CURE, ima jos gore, a to ej da vam se muz u sve petlja, on sve zna sam, i ne da nista da mu se kaze!!!!
    debeli X
    kaj ti potpisuješ... meni je TM baš cool

  28. #28
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    e pa baš sam se lijepo nasmijala.
    Neodoljivi tuljan.
    Javljam se da podjelim još nešto s vama, već dugo šizim svakog vikenda što se ustajem između 6 i 7 ujutro, a mm između 10 i podne.
    Što znači da sam ja zapravo sama s malom nekad i po 6 sati.
    Sama se mučim da obavimo nešto od jutarnje higijene, pripremam doručak i istovremeno pazim da se ne dogodi neka nesreća tipa opečeno dijete, ručam s njom u krilu dok mi ona prolijeva čaj i gura tost u jogurt, dosađujem se i čekam hoće li se on konačno ustati pa da budemo obitelj, kad se konačno ustane... ma dobro, ovo bi bilo dovoljno.

    Nakon tolikih komentara kad se kome požalim "kako si napraviš tako ti bude" (a većinom su davatelji komentara s njim u rodu) jutros sam objavila da se ne ustajem. Cicu sam dala petput noćas, a sad sve ostalo može obaviti i muškarac. Odvesti dijete na wc, napraviti doručak, a ja dolazim na gotovo. Da ne dužim, tako je i bilo.

    Pouka priče bila bi - to ću učiniti i slijedećeg vikenda.

  29. #29
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa
    JOJ, CURE, ima jos gore, a to ej da vam se muz u sve petlja, on sve zna sam, i ne da nista da mu se kaze!!!!
    hehe... takav mi je stari ja sam uvijek mislila da je mamin temperament kriv što ona nikom ne da u kuhinju dok kuva, ali otkad i ja i (pogotovo) sestra kuvamo sve mi je malo jasnije

  30. #30
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    kod mene je kao kod Anci.
    ja sam sretna žena, ponekad tuljanica, a ponekad tuljanova supruga.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    pomikaki, zašto ga jednostavno ne probudiš??! to bih ja napravila...

    Ozbiljnije, svakako bih se već navečer dogovorila kako će izgledati sljedeći dan, ili bih predložila kompromis, može malo dulje spavati, ali ne duže od nekog vremena koje je i tebi prihvatljivo za početak obiteljske subote ili se jednostavno izmjenjujte - jednu subotu on spava, jednu ti...

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    kod nas su tuljan-faze izuzetna rijetkost. kad se radi - svi rade, kad se uživa, svi uživaju, dogovorno.

  33. #33
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj dunja&vita:-))) prvotno napisa
    Citiraj Maslačkica prvotno napisa

    tako se ja nekad izderem, jer on pojma nemam, pa kad vidim taj pogled koji opisuješ bude mi i žao, i budem i ljuta, i budem jako iznenađena SVAKI PUT (!?) kako on ustvari pojma nema gdje šta stoji, kako se to radi (tj. kako se radi na MOJ način)...
    E došli smo do problema, barem kod nas totalnih contor freakova- nije poanta u tome da on nešto ne zna napravit, nego da sve mora biti napavljeno na MOJ način, inače ne valja. Ja sam toga potpuno svjesna, ali ne mogu si pomoći.
    Slažem se s tobom, ali ima problem, a to je ako on usisava, neće se baš detaljno usisati nego će poneki rub ostati neusisan itd. (a kada ja namjerno to ostavim, onda nema veze... )

    Joooj, a izludi me ako juha npr. nije dovoljno slana onda on pita "da li si ti to solila?" pa mislim... rekla sam da ću mu jednom skuhati juhu bez soli, pa da vidi na šta to liči onda...
    I npr. pravit ćemo nešto zajedno - donesem recept isprintan, dam mu da pročita, pa onda počnu pitanja koja stoje na papiru...1-3x odgovaram prisilno mirnim glasom, a onda se 4x već derem da pročita sam na papiru koji mu je ispred nosa...
    Ma nemam ni živaca, ali mislim ispitivanje kao da je dijete...

  34. #34
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    MM mene često pusti spavati vikendom ujutro, odnese Leu u dnevnu sobu a ja ostanem spavati, meni se to čini i fer (normalno ) jer on kroz tjedan kasnije ustaje, a dogodi se i da ne radi pa se ipak naspava više od mene. Ali, on me pusti spavati a onda se furi

  35. #35
    Demi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Canada
    Postovi
    276

    Početno

    Moj je zaista pravi tuljan, on po stanu ama bas nsta ne radi, kad jednom mjesecno nesto priprema za jelo onda mene ceka spremanje kuhinje jer nema tog lonca i povrsine koju nije uprljao, bas sva kuhinja bude prljava tako da se zaista pitam kako to uspije...nedavno je i on sebi uzel godisnji i doslovno 10 dana nije prstom mrdnul, samo se izlezaval, spaval, jeo, i sjedil pred kompjuterom, a kad su nam gosti dosli na rucak , ne samo da nista nije pomogel nego me iznerviral uzimajuci kolace koje sam fino pripremila na tacni (mada je mogel uzeti one na tanjuru a ne te koje sam fino poslozila, valjda su mu ti bili privlacniji, toboze ove druge nije ni videl)...
    mada, vise puta, kad sam se naljutila, pokazal je da vrlo brzo moze napraviti bas sve sta treba i onda se zapravo razotkril, a inace glumi nespretnjakovica ili da nista ne zna samo da ne mora nista pomagati.

  36. #36
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    jel oni znaju da ih zovete tuljanima?

  37. #37
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    jel oni znaju da ih zovete tuljanima?
    8)

  38. #38
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    i ja predlažem blog.

  39. #39
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    same ste ih birale

  40. #40
    little duck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    325

    Početno

    Ja nisam vjerovala tim pricama o tuljanima prije nego sam rodila...Do tada je mm bio naj, naj, sve mi je pomagao, barem sam tako mislila...A sada ? Jucer mu kazem da presvuce nasoj 10-mj. kceri pelenu, bude za 10 minuta, samo da zavrsi Foyle na TV-u , pa kada je krenuo, moli me, dodji, asistiraj, ne mogu ja to tako, vidi je kako se vrti...A ja rukama u krumpiru, piletini, perilici posudja, a u glavi lista sta sve do veceri trebam napraviti... I tako svaki vikend. Meni je super preko tjedna, kada sam sama sa V. Evo, pola 11 je, perilica je ispraznjena, rublje se pere, soba pospremljena, usisano, ja surfam, dijete spava, pa cemo do grada u setnjicu, sve laganini, i sve stignemo, nije li to cudno??

  41. #41
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    Citiraj little duck prvotno napisa
    Meni je super preko tjedna, kada sam sama sa V. Evo, pola 11 je, perilica je ispraznjena, rublje se pere, soba pospremljena, usisano, ja surfam, dijete spava, pa cemo do grada u setnjicu, sve laganini, i sve stignemo, nije li to cudno??
    meni je isto lakse kad sam sama s djecom :?
    zakljucila sam da je to stoga sto se oslanjam na to da je on tu i da ce nesto i obaviti pa ne skacem za svakim poslom. no na kraju to ostane neobavljeno

  42. #42
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    A meni je turbo smiješno čitati o tuljanu, jer moj nije ni blizu tome.

    Ja mrzim subotu jer od jutra moj "netuljan" brije što sve treba pospremiti i počistiti, a ja bih samo laganini kavicu pa u šetnju

    veliki potpis... u subotu mi je predlagao proljetno ciscenje. ja sam mu samo rekla da se tako osjecam, da mi je pranje zubi bilo jedino proljetno ciscenje za koje sam sposobna.

  43. #43
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Meni je ovo smiješno, meni je tuljan baš slatka i draga životinja, uopće ga ne mogu povezati sa osobom muškog spola kakva je opisana.

    Ifigenija jesi pokušala ujutro zajedno s tuljanom napraviti sve što treba?

    Možda je teško povjerovati ali i oni mogu obući i nahraniti dijete, oprati i pospremiti stan, sve što nama ženama može olakšati.
    Ako on sam ne kreće u akciju potakni ga, traži da ti pomogne, brže ćete biti gotovi, pa ćete onda zajedno planirati što dalje.

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Tuljan na godisnjem odmoru a ja si protumacila da je ribarnica na cosku Djordjiceve i Palmoticeve zbog GO zatvorena

    Ifigenija draga, popravali si mi dan sa svojim postom - jedva cekam nastavak tvoje price

  45. #45
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ja ne znam jel do mene ili do sreće

    al nikako se ne mogu pronaći u ovim grozan muž/svekrva vještica isl. temama

    čak niti savjet dati jer ne znam šta reći kad po meni sve štima

    sve nekako ide svojim tokom i mi sretni i zadovoljni

    ukratko.

  46. #46
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Trenutno imam barikadu u spavaćoj sobi napravljenu od neispeglanog rublja, po komodi mogu pisati po prašini, nadam se da je tuljan pousisavao jer ja u subotu nisam stigla (maškare, ručak, dječji rođendani), a u nedjelju mi nije palo na pamet da usisavam dok on crkava na kauču... i ja sam crkavala s njim.

    Osim toga, trenutno imam neke aktivnosti kojima kod kuće zarađujem u vrijeme kad ne radim. Znala sam da neću sve stići sa poslom i spremanjem, ali tuljan je rekao "Samo ti zarađuj, a ja ću usisavati, prati podove, pa ČAK i peglati ako treba".

    Eto, zato mi je sve u neredu. Zato jer imam njegovu pomoć

  47. #47
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Meni je ovo smiješno, meni je tuljan baš slatka i draga životinja, uopće ga ne mogu povezati sa osobom muškog spola kakva je opisana.

    Ifigenija jesi pokušala ujutro zajedno s tuljanom napraviti sve što treba?

    Možda je teško povjerovati ali i oni mogu obući i nahraniti dijete, oprati i pospremiti stan, sve što nama ženama može olakšati.
    Ako on sam ne kreće u akciju potakni ga, traži da ti pomogne, brže ćete biti gotovi, pa ćete onda zajedno planirati što dalje.
    Ja sam napisala post da sebi olakšam, da se shvatim.
    I da, tuljan je dobroćudna životinjica, i slatka, i predivna, i baš zato je koristim za svojega muža: nije svinja, nije krmak, nije štakor, nego tuljanče. Daj mu loptu i on sretan, tako nekako.


    Al nespretno. Nije da ne bi - evo baš je stavio veš, nego nema naviku, nema baš vještinu i tako dođe do kuršlusa...

    Nastavk slijedi

  48. #48
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa

    Daj mu loptu i on sretan, tako nekako.

    Nastavk slijedi
    Znam da tebi nije ali moram

  49. #49
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa
    al nikako se ne mogu pronaći u ovim grozan muž/svekrva vještica isl. temama

    čak niti savjet dati jer ne znam šta reći kad po meni sve štima

    sve nekako ide svojim tokom i mi sretni i zadovoljni

    ukratko.
    Vidiš, ja ovo uopće nisam shvatila da je tema o groznom mužu i da Ifigenija pljuje po mužu.
    Uvodni post je baš simpa i duhovito napisan.

    Osim toga, i ja sam nekad tuljanica. A super sam žena

  50. #50
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    nisam ni ja mislila da je pljuvanje

    a meni sve štima jer sam ja i ja veća tuljanica od muža.

    baš mu maloprije govorim kako on mene skoro nikako ne može naživcirat. on mi freče da ja njega mogu. al da ću zbog svog neživciranja vjerovatno doživjeti stotu.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •