Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 93

Tema: Skola za posvojitelje u Zagrebu

  1. #1
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno Skola za posvojitelje u Zagrebu

    Jutarnji list, 27.5.2005.

    OTVORENA ŠKOLA ZA POSVOJITELJE

    Škola za posvojitelje, prva takve vrste u Hrvatskoj, otvorena je prošlog tjedna pri Savjetovalištu za djecu, mlade i obitelj u Maksimirskoj ulici.

    Škola je namijenjena potencijalnim posvojiteljima koji su podnijeli zahtjev za posvojenje djeteta, te roditeljima s već posvojenom djecom predškolske, školske i adolescentske dobi.

    - Cilj škole je pripremiti posvajatelje za odgajanje posvojenog djeteta, koje je iznimno zahtjevno i mnogo kompliciranije od odgoja biološkog djeteta.
    Do sada su posvojitelji bili prepušteni sami sebi, te su iskustvo stjecali sami, a naša je namjera pomoći im te ih pripremiti za ono što ih prilikom odgoja posvojene djece čeka i kao se s tim nositi - objasnila je Vlasta Grgec-Petroci, predsjednica udruge "Na drugi način".


    edit ivarica: u mom postu od 3. srpnja (vidi dolje) naći ćete više info o školi za posvojitelje.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Drago mi je da je doslo do nekakvog pomaka po tom pitanju ali mi je zao sto i ostali gradovi nemaju tu mogucnost.

    Da li je moguce doci do literature, odnosno postoji li pisani program i moze li se doci do njega??

    Ja bi rado kontaktirala navedenu skolu i platila knjige kada vec ne mogu prisustvovati nastavi.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Hej, Em,

    ako želiš i ako se može, ja ću ti pogledati za literaturu i poslati ti ju ili donijeti u S. Brod.


  4. #4
    Tockica

    Početno

    Emily,

    pokušala sam pronaći Savjetovalište za djecu, mlade i obitelj kako bi se raspitala za školu za posvojitelje, no jedino što sam pronašla su "MODUS centar za djecu, mlade i obitelj" u Kneza Mislava 11 i "Predbračno, bračno i obiteljsko savjetovalište" u Kumičićevoj 5. Niti jedno od njih nije u Maksimirskoj. Doduše, još nisam nazvala ni jedno da provjerim što je sa školom. Ako nešto saznam, javit ću, mislim da to svih zanima.

    Pozdrav Točkica

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    372

    Početno

    Ovo sam pronašla na forumu Mama-mami, pa prenosim. Autorica je Emanuel.

    Danas sam se telefonski cula sa gospođom koja je oformila skolu za posvojitelje a zapravo sam ju nazvala jer sam vidjela sansu da bi mozda mogla kupiti kakvu knjigu na tu temu ili brosuru po kojoj rade.
    Na zalost, doznala sam da postoji jedna izvrsna knjiga ali je na engleskom, a sto se hrvatske literature tice - nista nema!!

    Gospođa je bila jako ljubazna i kako sam joj spomenila da sam broj mobitela dobila od jedne forumasice sa Rode predlozila je da zajednickim snagama nesto osmislimo. Program "skole" za posvojitelje traje kojih 12-tak sati a ona bi najbitnije suzila na koja 2-3 sata tako da potencijalni posvojitelji i posvojitelji djece koji su van Zagreba mogu prisustvovati predavanju.

    Koliko sam razumjela srz ovih predavanja bi bilo emotivno ili emocionalno odrastanje posvojenog djeteta. To su pitanja koje mene najvise muce.
    ja sam sigurna da bi pruzila svu ljubav djetetu ali kako pomoci djetetu da se ne osjeca manje vrijedno jer je ostavljeno od strane biloloskog roditelja, kako ce se osjecati svake godine na svoj rođendan, kod lijecnika kada ga pitaju za obiteljske bolesti, nasljedne i sl..., nije ni svako djete isto ali ja zelim svome djetetu biti dobra mama, zelim ga razumjeti i podupirati, zelim mu biti MAMA!!!, da se u svemu i uvijek moze osloniti na mene i da ga/ju razumijem.
    Zelim i sebe pripremiti na moguce probleme kako bi znala kako pomoci djetetu.

    Kada dođe vrijeme odrzavanja ovog programa, zanima me, ima li zainteresiranih???

  6. #6
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Već sam i tamo rekla da sam ZA pa kažem i ovdje. U drugoj sam državi ali mi S.B. nije daleko.

  7. #7
    Domino

    Početno

    Zainteresirana, jako!
    Našla sam tel. broj udruge "Na drugi način" i par puta zvala, ali mi se nitko ne javlja (ne znam jel dobar, 01/2346 971).

    Potpuno podržavam ovakvu inicijativu :D . Posvojena djeca svojim roditeljima postavljaju pitanja s kojima se većina roditelja ne susreće.

    Pozdrav

  8. #8
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    U utorak popodne naručila sam preko Amazona knjigu "Raising adopted children" Loisa Meline. Stiglo jutros!!!! Nevjerojatna brzina!
    Inače, svi jako preporučaju tu knjigu...

  9. #9
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj nela prvotno napisa
    Kada dođe vrijeme odrzavanja ovog programa, zanima me, ima li zainteresiranih???
    Mi se još nismo odlučili za posvojenje jer ćemo verojatno pokušati još koji IVF. Ali rado bih prisustvovala takvom tečaju (vjerojatno i MM). Pretpostavljam da bi sudjelovanje moglo biti i plus u eventualnoj molbi za usvajanje. A i da uspijemo dobiti vlastito dijete, meni bi koristie informacije jer radim u školi koju polaze domska djeca.

  10. #10
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj nela prvotno napisa

    Kada dođe vrijeme odrzavanja ovog programa, zanima me, ima li zainteresiranih???
    IMA, IMA :D

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Bas mi je drago da nas ima zainteresiranih!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odoh i ja sada naruciti knjigu a potrudit cu se da se u sto kracem roku prevede pa da podjelim zainteresiranima

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Čokolada, ti si placala knjigu kreditnom karticom??? Jel se moze negdje naruciti knjiga s placanjm pouzecem??

  13. #13
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Da, kreditnom karticom. Ne znam da li se može preko Amazona nekako drugačije? Koštala je 10-ak EUR, pa još otprilik toliko i poštarina, s tim da sam išla na britanski Amazon (vjerojatno ima i na njemačkoj "podružnici").
    Ima dosta knjiga na tu temu, neke je preporučila i Lenina u svom članku na portalu.

    Jedini je problem što za čitanje na stranom jeziku moram imati mir i slobodno vrijeme

  14. #14
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Pretpostavljam da te knjige možeš naručiti i preko Algoritma ili Tamarisa, pa onda platiti pouzećem ili gotovinom.

  15. #15
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ŠKOLA ZA POSVOJITELJE

    Program «Škola za posvojitelje» namijenjen je potencijalnim posvojiteljima koji su podnijeli zahtjev za obradu i posvojenje djeteta Centru za socijalnu skrb Zagreb i posvojiteljima djece predškolske, školske i adolescentne dobi koji žele unaprijediti roditeljske vještine i steći nova znanja o odgoju djece.

    Ciljevi programa su
     pomoći posvojiteljima u razrješavanju stanovitih dilema vezanih uz odluku o posvojenju djeteta
     pomoći posvojiteljima u obavljanju odgovorne i zahtjevne uloge posvojitelja
     upoznati posvojitelje sa razvojnim potrebama i mogućnostima djece
     unaprjediti roditeljske vještine
     doprinijeti stvaranju uvjeta za pravilan psihofizički, socijalni i emocinalni razvoj posvojene djece


    «Škola za posvojitelje» odvija se jednom tjedno po dva sata u malim grupama od 6-12 polaznika uz stručno vođenje 2 voditelja, a obuhvaća 12 susreta. Odvija se pri Centru za kulturu i informacije Maksimir, Zagreb, Bijenička 97 ili Švarcova 18 od 18-19,30.

    Svaka radionica ima jednu glavnu temu koja se prorađuje na način da su uključeni svi članovi grupe. U radu se koriste različite tehnike i pristupi kao što su diskusije na predložene ili slobodne teme, interacijske igre, kratka predavanja kao objašnjenja sadržaja, doživljaja ili procesa koji su se zbili u prethodnoj aktivnosti.

    Program je besplatan, a odvija se uz potporu Grada Zagreba, Gradskog ureda za zdravstvo, rad i socijalnu skrb

    PRIJAVE I INFORMACIJE : radnim danom od 9-16 sati na tel.
    098 407 725 ili 091 736 13 62





    NA DRUGI NAČIN
    Udruga za pružanje psihosocijalne i pedagoške pomoći djeci, mladima i obitelji
    Lašćinska cesta 133, Zagreb
    Tel./fax: 01/234 69 71
    e-mail: emil.petroci@zg.htnet.hr

  16. #16
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Imam 2 pitanja u vezi škole:

    Ne piše datum početka - znači li to da škola već traje?
    Mogu li se uključiti parovi koji nisu još podnijeli zahtijev za posvojenje?

  17. #17
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nazovi sutra na telefone koji su navedeni ili napisi mail.
    javi odgovor.

  18. #18
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Poslala sam mail, javit ću odgovor

  19. #19
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Dobila sam srdačan i iscrpan odgovor. Evo nekih dijelova:

    Upravo su u tijeku prijave za jesenski ciklus. Program će započeti u 9.
    mjesecu, a odvijati će se utorkom i srijedom od 18,00 do 19,30 sati u
    prostorijama Centra za kulturu i informacije Maksimir na adresi Bijenička
    97 i Švarcova 18. Polaznici će biti podijeljeni u dvije grupe: roditelje
    koji žele posvojiti dijete i roditelje koji su posvojili dijete.

    Edukacija potencijalnih posvojitelja održavala bi se srijedom u Švarcovoj 18, no točan
    datum početka edukacije i dan održavanja radionice još nije fiksno određen
    pa postoji mogućnost (eventualnog) usklađivanja termina prema mogućnostima
    polaznika.
    Koliko sam shvatila, predavanje molbe nije uvijet.
    Mogu se uključiti i parovi koji nisu iz Zagreba.

    U vezi problema s putovanjem kažu:
    ... Ako vam to predstavlja poteškoću potruditi ćemo se da za one koji su zainteresirani, a nisu iz
    Zagreba organiziramo edukaciju vikendom tim više što postoji interes i u drugim gradovima,
    ali ovog trenutka ne mogu obećati kada će to točno biti.
    Dakle javite im se, da znaju da ima zainteresiranih.

  20. #20
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Možda bismo ih mogli zamoliti da napišu obavijest za portal. Tko je zadužen za taj dio - Ivarica? Eowyn?

  21. #21
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mi se prijavili e-mailom (nadam se da je na taj način OK). Čula sam za gđu Vlastu Grgec još krajem travnja, ali se doma nismo uspjeli organizirati za svibanjski termin škole.
    Baš se veselim upoznati posvojitelje i one koji će to postati :D !

  22. #22
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    javit cu urednici portala

  23. #23
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Kad krećemo u školske klupe? Nadam se uskoro, rekoše u rujnu, u očekivanju sam e-maila ili telefona...

  24. #24
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Da, rekli su u rujnu. Mi smo na "čekanju", ako neki par odustane od tečaja, inače idemo na sljedeći, sve je popunjeno.

  25. #25
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj sanja74 prvotno napisa
    Da, rekli su u rujnu. Mi smo na "čekanju", ako neki par odustane od tečaja, inače idemo na sljedeći, sve je popunjeno.
    Znači prava je gužva,ok.

    A što je sa tečajem za posvojitelje koji nisu iz ZG?
    Zna li netko?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zgb, Sesvete
    Postovi
    17

    Početno

    Pozdrav svima

    evo samo kratka informacija. Mene je gospođa uz Udruge zvala da program započinje u četvrtak, 22.09. u Švarcovoj. Nadam se da ćemo se sresti

  27. #27
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    A mi smo u grupi od utorka (sutra) na Bijeničkoj. Koga ćemo sve susresti?

  28. #28
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Mi smo u grupi u četvrtak, u skupini parova koji "tek" namjeravaju posvojiti dijete.

  29. #29
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    Hoće li biti takva jedna skola za posvojitelje i ovdje u Istri???Please...

  30. #30
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Prve dvije grupe polaznika "Škole za posvojitelje" uspješno završile edukaciju te su im uručena priznanja za sudjelovanje u prvoj "Školi za posvojitelje".

    Slijedeća grupa započinje sa radom u siječnju 2006. godine, a prijave i upisi su u tijeku. Program je besplatan, a odvija se uz financijsku potporu Grada Zagreba,Gradskog ureda za zdravstvo, rad i socijalnu skrb te Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi.

    Program "Škola za posvojitelje" namijenjen je potencijalnim posvojiteljima koji su podnijeli zahtjev za obradu i posvojenje djeteta Centru za socijalnu skrb kao i posvojiteljima djece predškolske, školske i adolescentne dobi koji žele unaprijediti roditeljske vještine. Za polaznike izvan Zagreba organizirat će se vikend-radionice, a točan termin i način provođenja odredit će se naknadno u dogovoru sa polaznicima.

    Prijave i dogovori radnim danom od 9-16 sati na tel. 098 40 77 25 ili 091 736 13 62;
    e-mail:emil.petroci@zg.htnet.hr; tel./fax 01/234 69 71
    voditeljice programa:

    Vlasta Grgec-Petroci, dipl. soc. radnica
    Mirjana Marčetić Kapetanović, prof. psiholigije

  31. #31

    Početno

    jako me zanima ova tema, molim neka mi se javi ako netko ima prevedenu knjigu o odgoju posvojenog djeteta... :?

  32. #32
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Markiza, imaš PP

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Hoće li biti škole na jesen?
    MM i ja bi išli na jesen, nismo u Zagrebu ali smo blizu.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    372

    Početno

    Citiraj markiza prvotno napisa
    jako me zanima ova tema, molim neka mi se javi ako netko ima prevedenu knjigu o odgoju posvojenog djeteta... :?
    I mene bi takva knjiga jako zanimala.

  35. #35
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nema prevedene knjige , ali voditeljice Škole planiraju izdati nešto slično u nekoj budućnosti.

  36. #36

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Kad je sljedeći termin škole za posvojitelje?
    Je li već počeo jesenski termin?
    Sutra ću nazvat na one brojeve mob., valjda se nisu promijenili.

  37. #37
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Zovi, zovi, ja sam iz stare grupe, mi smo već krenuli s 4 dodatne radionice, ne znam kad počinje "početni" tečaj, mislim nakon naših radionica...

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno

    i javi šta si saznala, pliz

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Danas sam razgovarala s gospođom Mirjanom Marčetić-Kapetanović. Krećemo početkom 11 mjeseca. Traje tri mjeseca, termin je jednom tjedno, utorak ili četvrtak od 18 do 19.30. Još će nam se javit prije samog početka.

  40. #40
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Curke, moja su iskustva jako pozitivna, radionice su ugodne, dosta toga je generalno primjenjivo za odgoj djece, ali ima i jako puno toga specifično za posvojenu djecu i pitanja oko posvojenja (od pravnih stvari, do specifikuma pitanja posvojenja - kako djetetu govoriti o tome u raznoj dobi), plus bilo je susreta s roditeljima koji su uspjeli posvojiti i koji su bili posebno inspirativni.

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Krećemo u školicu 18.01., juupiiii!
    Ima li još netko da ide tad?

  42. #42
    sandraks avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    cure mi smo tek krenuli u postupak, ali svakak želimo u školicu za roditelje....ak' sam dobro zapamtila, škola traje tri mjeseca što bi značilo da sljedeća "klasa roditelja" kreće sredinom travnja?! pliz, ak netko zna nek napiše kad, da se odmah predbilježimo....unaprijed....valda se to može?!
    dajte nam malo štofa, vi koji ste krenuli u školicu...kak to zgleda, kolko vas je u grupi, jel to sistem radionica ili frontalno predavanje.....dajte nam ispričajte.....s čim ste zadovoljni a kaj bi moglo biti bolje....jeste li to tak zamišljali ili je čist nekaj drugo....

  43. #43
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Pozdrav, sandraks, MM i ja bili "upali" u Školicu unatoč tome što nismo bili još predali papire za posvojenje. Nama se jako svidjelo - to je zamišljeno kao radionica i MM i ja smo se tome baš veselili na kraju radnog dana (održavalo se u teatru Žar ptica, u 18 h). Korisne su obje stvari - stručni pogled na tematiku posvojenja i odgoja, a posebno networking i susreti s već "ostvarenim" posvojiteljima. Sretno!

  44. #44
    MmM

    Početno

    Cure/dečki bok,
    da se nadovezem i ja s mojim pitanjem.
    Evo dobili smo i službeni poziv na "prvi" razgovor u naš CZSS i cijelo vrijeme nisamsigurana kad je pravo vrijeme za otići u "školicu za roditelje"?
    E sad vidim da je ina33 bila u školici bez da je predala papire.
    To bi onda značilo da mi "početnici" koji još nismo dobili riješenje o podobnosti za posvajanje isto možemo ići, kaj ne?
    MmM 8)

  45. #45
    sandraks avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    hvala ina33
    nisam znala da se družite u Žar ptici....ja zapamtila da su susreti negdi oko Maksimirske....hm...možda je zbog velikog interesa ta adresa "dodana"...
    Zanima me kak dugo traje školica točno i kolko puta na tjedan se družimo?hvala


    MmM baš mi je drago da vam tak fino teče obrada....i nas su zvali iz CZSS g.S.Szabo par dana nakon kaj smo poslali molbu jer također nismo napisali točne datume rođenja
    sretno

  46. #46
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    To ti traje par mjeseci, mislim 3, ako se dobro sjećam. Vidjet ćeš, uživat će te. Doduše, ja sam takav komunikativan i zaigran tip i meni je bilo lijepo, možda nekome zatvorenijemu i nije tako high fly. Bitno je da te nitko ni na što ne prisiljava i npr. ako ne želiš sudjelovati u nečemu ne moraš. Vidjet ćeš da je super, a stvarno te osnaži upoznavanje ljudi sa sličnim problemom u stvarnom, ne samo u virtualnom svijetu . Plus kada vidiš sretne priče i sretne ljude - nama su 2 puta došli "ostvareni" posvojitelji i to je bilo najbolje od svega .

  47. #47
    MmM

    Početno

    Pretpostavljam da je za ovu školicu prekasno.
    No dok oni nas obrade i dok dobimo pozitivno mišljenje, taman stignemo na iduću.

    hvala, sandraks

    MmM 8)

  48. #48
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Mi smo bili u prvoj radionici, ujesen 2005. godine, zajedno s još tri para koji su isto tako već imali djecu. Paralelno je išla još jedna grupa potencijalnih posvojitelja (danas su svi već roditelji ) Kod nas je možda bilo malo drugačije to što smo mi govorili o konkretnim ponašanjima, problemima itd. naše djece. Radilo se radionički, puno smo komunicirali, igrali smo igre, govorili o djeci, ali i o sebi i svojim obiteljima. Kao što kaže Ina33, meni je to jako odgovaralo, jer odgovara mojoj prirodi, a bilo je onih kojima je bilo neugodno pričati o sebi, igrati se određenih igara. To su pretežno bili muškarci, jedan je zbog toga i prestao dolaziti. MM je par puta rekao da nešto ne želi raditi, da o nečemu ne želi pričati i to je bilo OK. Meni je radionica jako koristila - tamo sam neke svoje stavove o odgoju učvrstila, a neke sam i promijenila. Neke spoznaje i savjete sam i kasnije primjenjivala. Moj M. je tada kad smo krenuli već sve znao o posvojenju, ali sam i tu priču nadopunila na temelju onoga što smo naučili u školici. Za mene je bilo najvažnije dvoje: rad sa stručnim osobama koje su uz to još i krasni ljudi i drugo, upoznavanje ljudi u sličnoj situaciji i njihove djece. Tamo su stvorena prijateljstva koja će trajati. Povezali smo se kao ljudi, a ne samo kao posvojitelji. Te naše dvije grupe sada čine jedan veliki dječji vrtić. Radionički program se je i tada odvijao u Žar ptici, a naši sastanci u Maksimirskoj su neformalne prirode. Sastanemo se da se vidimo, popričamo i vidimo koliko su djeca narasla. Toplo savjetujem svima. To što niste prošli obradu, nema veze s radionicom - to nije program CZSS nego dviju osoba koje to vode, pod pokroviteljstvom grada Zagreba.

  49. #49
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    savjetujem = preporučam

  50. #50
    sandraks avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    ina i zdenkić, tnx cure....idem svakak....nazvat ću i pitat jel se možemo predbilježit unaprijed...

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •