Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 222 od 222

Tema: kako nahraniti hordu muske djece

  1. #201

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    istina nisam sve čitala...
    i kod nas stvari funkcioniraju da ona familija di se skupe izlazi s njima na kraj kako zna i umije...
    ja sam shvatila da je horda redovito kod tebe par puta tjedno- odnosno da im je tvoja kuća okupljalište - ko što je kod mene pošto imam najviše mjesta u i oko kuće... ali mame iz moje horde znaju čak poslat cijeli ručak za svih ako ja npr. nisam doma taj dan... pa čak i kad jesam doma (nedjeljom) ima jedna mama koja me nazove i obavijesti da ona šalje ručak, kolač ili užinu za taj dan...

  2. #202
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kod nas je to nekako pravedno rasporedeno, lijepo im je izgleda biti kod svakoga od njih

  3. #203
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Arwen prvotno napisa
    Citiraj ivarica prvotno napisa
    aaaa, jeste vi citale kako se ti racici uzgajaju?
    kako?
    je li to mislite na neke riječne račiće,jer kozice su iz mora nema uzgoja
    i su
    Ne. Nisi u pravu. Uvozne kozice nisu iz mora. Uzgajaju ih seljaci na Tajladnu na polju, umjesto rize, jer se bolje placa. Da, dobro ste procitali. Iskopaju rupu u polju, naliju mora, i onda u toj kaljuzi uzgajaju kozice, ko sto se kod nas uzgajaju pilici. Bace im smjesu i "vitamine" da rastu. I onda ih jeftino prodaju velikoj kompaniji koja ih proda vama kao zdrave plodove mora. A kozice i skampi, ne da mora nisu vidjeli, nego su u polju rasli. Naravno, to polje je nakon takvog tretmana slano i potpuno neupotrebljivo ra bilo kakvu poljoprivrednu kulturu, savrsen opis glasi "spaljena zemlja".
    Da nisam gledala dokumentaras vosjim ocima, ne bih vjerovala. Preodvratno nesto. PREODVRATNO.

  4. #204
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj Arwen prvotno napisa
    Citiraj ivarica prvotno napisa
    aaaa, jeste vi citale kako se ti racici uzgajaju?
    kako?
    je li to mislite na neke riječne račiće,jer kozice su iz mora nema uzgoja
    i su
    Ne. Nisi u pravu. Uvozne kozice nisu iz mora. Uzgajaju ih seljaci na Tajladnu na polju, umjesto rize, jer se bolje placa. Da, dobro ste procitali. Iskopaju rupu u polju, naliju mora, i onda u toj kaljuzi uzgajaju kozice, ko sto se kod nas uzgajaju pilici. Bace im smjesu i "vitamine" da rastu. I onda ih jeftino prodaju velikoj kompaniji koja ih proda vama kao zdrave plodove mora. A kozice i skampi, ne da mora nisu vidjeli, nego su u polju rasli. Naravno, to polje je nakon takvog tretmana slano i potpuno neupotrebljivo ra bilo kakvu poljoprivrednu kulturu, savrsen opis glasi "spaljena zemlja".
    Da nisam gledala dokumentaras vosjim ocima, ne bih vjerovala. Preodvratno nesto. PREODVRATNO.
    aaaa molim :shock:
    stvarno nikad nisam čula za to,hvala na info
    iako pošto je MM ribar nama kozice stižu iz provjerenog mora

  5. #205

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    A žganci obični? Instant se skuhaju za par minuta. I onda tko kako želi: s vrhnjem, jogurtom, preprženim špekom, parmezanom, mlijekom, kakaom, pekmezom...
    Sir i vrhnje. Kaubojska kajgana - razne varijante. Zelena jaja - na blitvi ili špinatu.
    Brzinska dinstana piletina, ako se radi s fileom zabatka gotova je brže nego krumpir.
    Apšmalcane mahune. Salata od mahuna i fete. Zelena salata s kockicama preprženog kruha i nekim gustim umakom.
    Zapečeni grah? Ako se uzme grah iz konzerve ne priprema se dugo, a nije problem ni kad se radi dan ranije. Može u posve bezmesnoj varijanti ili sa slaninom. Još nisam našla nekog tko to ne jede.

  6. #206
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Apropos kozica, je li mislite da su i one svježe kozice sa Dolca npr. iz Tajlanda i da su uzgajane na navedeni način?
    Kužim da bi to moglo biti sa zamrznutim, ali one što se prodaju pod svježe?

  7. #207
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ah, ispričavam se, (bijaše pažljivije čitat ), marta je napisala UVOZNE kozice.

  8. #208
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj Arwen prvotno napisa
    Citiraj ivarica prvotno napisa
    aaaa, jeste vi citale kako se ti racici uzgajaju?
    kako?
    je li to mislite na neke riječne račiće,jer kozice su iz mora nema uzgoja
    i su
    Ne. Nisi u pravu. Uvozne kozice nisu iz mora. Uzgajaju ih seljaci na Tajladnu na polju, umjesto rize, jer se bolje placa. Da, dobro ste procitali. Iskopaju rupu u polju, naliju mora, i onda u toj kaljuzi uzgajaju kozice, ko sto se kod nas uzgajaju pilici. Bace im smjesu i "vitamine" da rastu. I onda ih jeftino prodaju velikoj kompaniji koja ih proda vama kao zdrave plodove mora. A kozice i skampi, ne da mora nisu vidjeli, nego su u polju rasli. Naravno, to polje je nakon takvog tretmana slano i potpuno neupotrebljivo ra bilo kakvu poljoprivrednu kulturu, savrsen opis glasi "spaljena zemlja".
    Da nisam gledala dokumentaras vosjim ocima, ne bih vjerovala. Preodvratno nesto. PREODVRATNO.
    gledala dokumentarac (mozda ne isti, ali je smisao isti).
    i od tada, kozice no-no.

  9. #209
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Ja sam samo dva tri puta napravila te račiće, oduvijek su mi imali nekakav čudan šmek, ko da sam kužila da su iz bare a ne iz mora

  10. #210
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    ok, od sad rizoto samo od racica koje sam prethodno vidjela cijele, u oklopu.

    nadam se da adiomare nije prisjeo rucak.

  11. #211
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    ok, od sad rizoto samo od racica koje sam prethodno vidjela cijele, u oklopu.
    Je li misliš da su ti račići, ok? Ozbiljno pitam, jer su mi cure poprilično ogadile kozice.

  12. #212
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    ok, od sad rizoto samo od racica koje sam prethodno vidjela cijele, u oklopu.
    Je li misliš da su ti račići, ok? Ozbiljno pitam, jer su mi cure poprilično ogadile kozice.
    pa mislim da nema sanse da ih cijele, nesmrznute, dopreme od tajlanda do zagreba, a da se ne usmrde
    a u hr ne vjerujem da ih igdje uzgajaju, osim u jadranu.

  13. #213
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Valjda ih ne uzgajaju na jednak način. Ja naivka sam mislila da se kozice uopće ne uzgajaju, nego ono, baciš mrežu..

  14. #214
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kod nas bacaju mreze. Znaci oni skampi i kozice sta ih kupis na placu su ok, ako su svjezi.

  15. #215
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    U Konzumu prodaju uvozne kozice... ali ne više meni.

  16. #216
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa
    U Konzumu prodaju uvozne kozice... ali ne više meni.
    a zašto ne :?

    lijepe kozice iz blata u tajlandu. bljak. fuj. gore nego oni crvi iz lonca i kade zajedno.

  17. #217
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    blaženo neznanje... a tako su bile lijepo roze...

    makar kad se sjetim s kojim guštom su djeca jela specijalitete za halloween (oči, usta sa zubima, kosti koje se umaču u šmrklje, sve od zdravih sastojaka ) možda bi uz ovaj uvod slistili rižoto...

  18. #218
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    AH, ljuuudi, tko zna kaj još jedemo (i kod nas, povrće s placa tko zna čime je sve tretirano i jel prošla karenca itd itd itd...).

    Meni su bundeve omogućile da klince privolim jesti čarobnu juhu (ne sad, prije par godina) i tako je ona postala sastavni dio našeg jelovnika. A kozice i druge morske plodove i ribe nastojim kupovati svježe. Omaknu se i smrznuti, ali... ali.... tko bi to sve pohvatao???!!!!

  19. #219
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    pa pitaj njih šta spremaju
    ja ne mogu npr u 2h poceti peci kokos s mlincima pa da ih ceka kad dodju iz skole
    a možeš li kupiti pečeno pile i poslužiti uz mlince koji se ionako brzo skuhaju?

    moj prijedlog su zelene palačinke,
    u smjesu za palačinke se doda špinat,
    palačinke se peku malo deblje.

    izdinsta se mljeveno meso.

    u vatrostalnu zdjelu se slaže red palačinki,
    red mesa, naribaš sira, razbacaš vrhnja da bude sočnije,
    red palačinki ... i tako do vrha. zaliješ razmućenim jajetom s vrhnjem.

    iza treba zapeći 15ak min u pećnici ili mikrovalki.

    (ovo se može napraviti dan ranije, pa kad horda dođe, samo napraviti ovaj zadnji korak )

  20. #220
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    hvala, ali to mi je prekomplicirano i za goste :/

    kupila ja ono za spetzle i - super je, em brzo em je jako fino
    mislim da vise uopce necu kupovati gotovu tjesteninu
    samo da se jos malo izvjestim u ovom

  21. #221

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ak hoces da se najedu narezi im poli salame i kruha
    i namazi pastete
    ovo mi je super

  22. #222
    joy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    183

    Početno

    Batacice i krompir.Samo zacinis i gurnes u sporet.Napravis jos neku salatu uz to i gotovo.

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •