Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 179

Tema: Na rubu živčanog sloma-teško odgojivo dijete

  1. #51
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Mikka, možeš li si priuštiti da ti jedan ili dva puta tjedno dođe neka teta čuvalica, makar na sat vremena, pa ti prošetaj/odspavaj/uvali se u punu kadu/odi na kavu sa frendicom ili što god?

    Moja prijateljica koja je bila uglavnom sama sa troje djece je imala termin za sebe ponedjeljkom ujutro. U početku je to bilo na sat-dva, a poslije kada je beba krenula sa nadohranom i tri-četiri sata. Kaže da ju je to spasilo da sačuva zdrav razum .

  2. #52
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    razmisljala sam o tome, nekako mislim da bi mi (njihovo) privikavanje na cuvalicu, a i samo njezino trazenje, stvorilo dodatni pritisak. zasad stvarno nemam volje ni za sto. ujutro mi je cilj sto brze nas spakirati i izaci van--jer vani je zanimljivo, i nosim ju u marami cijelo vrijeme tako da su sve njezine zelje zadovoljene. tako i s malim mogu imati "quality time", ono, tobogan, tenis, nogomet itd.

    ali opet--nemres biti vani bas cijeli dan, mora se nesto i jesti, a cim udemo u kucu nastaje pakao. ako moram na wc--spustam ju na krevet--urlanje--meni je tlak na 800... i tako u krug.

    najbolja fora je kaj moji s velikim veseljem cuvaju malog--a meni s njim nije nikakav problem! ja bi samo htjela da se nje malkice rijesim, da odmorim sise i usi i zivce

    kad pocne dohrana ostavljam ju prvom prolazniku i idem na svojih 2 sata psihicke rehabilitacije --bas iz tog razloga ko tvoja frendica, da sacuvam zdrav razum (mislim da sam pri kraju).

  3. #53
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    mikka, kužim te za izlaske van
    ja obožavam biti vani, one također

    cijeli moj porodiljni smo landrae okolo, nisam je (stariju) uopće htjela davati u vrtić, predobro nam je bilo

    no... imala sam pomoć oko kuhanja.
    što mi je puuuno olakšavalo.
    iako je dijete tad bilo ko bubica

  4. #54
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    a ja do 6. mjeseca uopce skoro nisam izlazila van, svako spremanje je dorianu predugo trajalo, a bila je zima pa se trebalo oblacit, a inace nije podnosio da ga pustim ni na sekundu

    al zato sam ja uzela kucnu pomocnicu, svaki dan 2-3 sata, da ga drzi doks e ja oblacim, da mi skuha dok sam vani i da ga drzi dok ja jedem kad se vratim

    i sa 5,5 mjeseci sam mu dala dudu, tako da je htio spavati u kolicima i onda bi ga mm vozio svaki vikend u setnju po par sati

    a onda je propuzao, ja sam se tad osjecala ko da ga zapostavljam

    i cijelo to vrijeme do dana danasnjeg nije volio oblacit pelene

  5. #55
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Mislim da je on rođen za bezpeleneša
    Zašto ih stvarno ne probaš maknuti kad ih on toliko ne voli.
    Ja sam tako maloj maknula s 19 mjeseci- što ne znači da je išlo uvijek glatko. No, nakon 19 mjeseci ona odbija pelene i počela je kužiti što se događa, najavljivati... s fazama, doduše, kad je išlo lakše i kad je bilo malo teže...

  6. #56
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ne stavljaj mi sol na ranu

    cijelo ljeto ga pokusavam odviknut, al on je nakon nekog vremena poceo traziti da mu stavim pelenu!!!
    a o prijavljivanju piskenja nema govora, al zato kaka u wc vec jako dugo

    mozda bi ga mogla sad opet pokusat odviknut

  7. #57
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno


    Rekoh to jer kad god čitam tvoje postove, vidim da se on ljuti na pelenu.
    I da hoće cicat


  8. #58
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ajoj znam, dosadna sam vec s tim , al nije to ni 1% od onog koliko je on meni dosadan

    al dobro velis, bas cu probati skinuti, vidim da sad puno vise kuzi, i bolje se izrazava nego recimo prije mjesec dana

  9. #59
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno


    Nisam mislila da si dosadna.
    Ima neki razlog zašto to ponavljaš Neki


  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    To ti, mikka, pod pretpostavkom da ce mala prihvatiti dohranu odmah?

  11. #61
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    nas kaj, gurnut cu joj u ruku komad jabuke i bjezim van, ne okreci se mama

    mislim da bi trebala prihvatiti, zadnjih mjesec dana se toliko silno trudi upasti u nase tanjure da mislim da ce joj barem taj prvi put biti zabavan :/

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Eto ti ideja za pet minuta mira; das joj da brljavi po tanjuru. To za kasnije, mislim.

  13. #63
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    pa to i cekam cijelo vrijeme, cak sam zbog toga htjela poceti s dohranom ranije

  14. #64

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    43

    Početno

    Mona, iskreno ti se divim. Kapa dolje! Ja imam malenog dječaka koji je karakterom i temperamentom vrlo blizak tvome Gujdiću.
    Ipak, ima trenutaka u kojima me dovede do ruba živaca, i to ponašanjem koje je daleko od primjera Male Zvijeri koje opisuješ.
    Kad pročitam opise poput tvojih, uvijek se zapitam kako bih reagirala, a kad pročitam o tvojim reakcijama - ne mogu ti se ne diviti. Sviđa mi se kako ti to radiš, a opet vidim da ti je teško.
    Rekla bih da Malu Zvijer nisi razmazila, rekla bih da je ona primjer drugačijek karaktera i temperamenta na djelu. Kažeš da ih odgajaš podjednako, pa sam se zapitala je li možda u tome kvaka. Najbolji primjer smo u mom slučaju moj brat i ja - uz isti roditeljski pristup, njegovanje istih vrijednosti u obitelji - "ispali" smo potpuno drugačiji (bez konotacija na "dobar" i "loš").
    Ne mogu ti pomoći osim eventualno savjetom da se pokušaš savjetovati sa stručnom osobom (npr. pedagod/psiholog u vrtiću), vjerujem da ti mogu pomoći nizom savjeta, ne samo vezano za pristup koji ćeš imati prema malenoj, nego i kako osnažiti samu sebe i olakšati si kad je teško...
    Sretno

  15. #65
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    mona,
    znaš što mi je sad palo na pamet, to pali kod moje male: kad nešto želi i to izvikuje , ponovim jednom, dvaput za njom njenu želju: hoćeš rozu jaknu, želiš rozu jaknu?
    Želiš štapiće?
    ...
    Ili ono: Sad hoćeš čokoladu. Znam da hoćeš čokoladu, dam ti poslije ručka.

    Nju to obično smiri: zna da sam je čula, da joj ne mogu odmah dati ili da joj ne mislim sad to dati. Ali sam je čula

    Ajde probaj, možda ti zvuči glupo, ali možda oni nekad misle da ih mi ne slušamo i ne čujemo...pa postaju sve glasniji

  16. #66
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ja stalno ponavljam i postavljam pitanja. pazite da vam se to ne obije o glavu

    sta se desilo danas ujutro...mi jos u krevetu, dorian cita knjigu i igra se s auticem, nesto brblja, a ja jedva drzim oci otvorene i naravno ne mogu pratiti sve sto on prica. najedanput veli on, iako je naredba tocniji izraz: mama prica!

    ne da mi vise ni da sutim

  17. #67
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    mona,
    znaš što mi je sad palo na pamet, to pali kod moje male: kad nešto želi i to izvikuje , ponovim jednom, dvaput za njom njenu želju: hoćeš rozu jaknu, želiš rozu jaknu?
    Želiš štapiće?
    ...
    Ili ono: Sad hoćeš čokoladu. Znam da hoćeš čokoladu, dam ti poslije ručka.

    Nju to obično smiri: zna da sam je čula, da joj ne mogu odmah dati ili da joj ne mislim sad to dati. Ali sam je čula

    Ajde probaj, možda ti zvuči glupo, ali možda oni nekad misle da ih mi ne slušamo i ne čujemo...pa postaju sve glasniji

    Ma pričam ja ...bar sam ja brbljava. 8)
    Ali ono što mene izluđuje je ta njena volja.Mora biti po njenom ili nikako. A ako se naljuti gotovi smo ...to je dreka bez kraja i konca i nakon toga ništa više nije dobro.
    Pričala sam s tetom u vrtiću i ona kaže da je E.jako dobro dijete koja se je jako dobro uklopila.Smije se stalno , sudjeluje u igrama ( ona je najmlađa ,većina ih je u grupi od 6-10 mj starija od nje ).Ne tuče klince niti nameče svoju volju.
    Ali zato mene odgaja
    Svi mi u okolini kažu da sam jako jako strpljiva.Objašnjavati ću i pregovarati bez beda ali nekada me ona stvarno izluđuje.
    Zadnja dva dana joj je nova fora penjanje na blagavaonski stol.popela se je milion puta.Ja kažem ne,na stolu se ne sjedi,a ona se samo smije i juriša dalje.Prvo sam ju skidala.Onda se ona zaletava na nas i tuče kada joj ne dam zgrabi igračke i baca ih po kući...i ne pomaže ajmo raditi ovo...
    Jučer sam ju pustila da tamo sjedi pa ćemo danas vidjeti da li je to završena priča

  18. #68
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    mona
    Ali ono što mene izluđuje je ta njena volja.Mora biti po njenom ili nikako. A ako se naljuti gotovi smo ...to je dreka bez kraja i konca i nakon toga ništa više nije dobro.

    i moja takva.
    Nekad imam osjećaj da će glavom kroz zid, al doslovno, samo da bude po njenom .

  19. #69

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    255

    Početno

    Citiraj mona prvotno napisa
    Ali ono što mene izluđuje je ta njena volja.Mora biti po njenom ili nikako. A ako se naljuti gotovi smo ...to je dreka bez kraja i konca i nakon toga ništa više nije dobro.
    I kod nas isto. Pazim na svaki korak da ga slučajno neiživciram jer histeriji onda nema kraja. Dok imama ja živaca objašnjavati i natezati se. A kad prekipim pustim ga da se dere. I onda to traje i traje...

  20. #70
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ako se ona stalno svađa , pusti joj nek bude "po njenom" za one stvari koje nisu tako bitne i opasne. Možda će tako osjećati da joj daješ na važnosti, da ju se sluša i sl. pa možda neće inzistirati na svemu...

    Moja je isto bila u fazi penjanja na stol. Nekome je to ok, nama nije i mi smo je uvijek skidali sa stola. Em može pasti em tamo jedemo
    I prošlo je. Ona je prije 10-ak dana navršila dvije godine i puuuno mi je lakše s njom nego prije nekoliko mjeseci.

  21. #71
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Citiraj mona prvotno napisa
    Zadnja dva dana joj je nova fora penjanje na blagavaonski stol.popela se je milion puta.Ja kažem ne,na stolu se ne sjedi,a ona se samo smije i juriša dalje.Prvo sam ju skidala.Onda se ona zaletava na nas i tuče kada joj ne dam zgrabi igračke i baca ih po kući...i ne pomaže ajmo raditi ovo...
    Jučer sam ju pustila da tamo sjedi pa ćemo danas vidjeti da li je to završena priča
    zamislila sam si ovu scenu i

    MONA "dnevnik jedne očajne majke"
    23.12.2009. godine

    Ona još uvijek sjedi na stolu.
    Povremeno ispusti krik.
    Tada joj donesemo hranu.
    Presvlačimo je ponedjeljkom i četvrtkom ali to najavimo barem 24 sata ranije.
    Unajmili smo ženu koja je opslužuje dok mi radimo i izbivamo iz kuće.
    Ima boljih i lošijih dana.
    U one dobre dane dopušta nam da jedemo kraj nje na stolu.
    U stvari smo sretni.
    Jer je ONA sretna.


  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    10

    Početno Jednogodisnji zloco

    Curke moje citem vase poruke i pokusavam se naci u svemu tome...ja ima 14 mjeseci staroga sina...Do prije 15 dana je bio andjeo mali a sad se pretvara u nesto sto ni ja ne kuzim sto je. Uzet u ruke ga nikako ne smijes jer te momentalno podje udarati,cupati ,gristi...Sve radi po svomu,ako mu kazes ne to Ivane on sjede na pod i podje lupati sakama i glavom....Namjerno radi stvari za koje zna da nesmije i koje nikad nije prije radio...ako mu nesto ne dozvoljavam potrga mi cvice,lupa u tv,trpa igracke u skoljku...i jos prije toga me zove da vidim sto radi...Jucer sam ga dovela kod prijatelja koji imaju djecaka njegovog uzrasta,istriskao ga,pravo me osramotio...Uz sve to stalno vristi,skici.Sto da radim...tuci ga necu(MOZE MALO PO PELENI KAD PRIGUSTI) a od deranja nema koristi jer on to ponasanje upija ko spuzva...POMOC TRAZIM...

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    10

    Početno Jednogodisnji zloco

    Zanima me dal je to faza i ako je koliko traje???

  24. #74
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mislim da je to faza u kojoj on testira granice.

    rekla bih da lupkanjem po peleni, cak i simbolicnim, neces postici nista dugorocno dobro i korisno, naprotiv. naucit ce da onaj ko je jaci uvijek moze tucom rijesiti stvar, and that sucks.

    recept je jednostavan za dati, a tezak za provesti--roditelj treba ostati miran. cvrsto postaviti granice (npr. ima diskusije oko oblacenja, igracaka itd. a nema oko autosjedalice, prelaska ceste itd), drzati ih se ali uz postovanje prema djetetu i--moliti boga da stvar sto prije prode

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Jooooooooooj gledam ovaj topic već duže vreme, ali strah me da se prijavim, sve se nekako nadam da će se moja mala ispisati iz grupe "teško odgojivih" :/
    Takva je od rođenja, na sisi 24/7, ni kad spava ne ispušta, uspavljivanje - satima (sad je nešto bolje, do sat vremena), što poželi mora dobiti. Ona ne histeriše puno, ali se na svako moje ne smeje i ignoriše me potpuno i nikad ne zaboravlja!!! Ne možeš joj skrenuti pažnju ničim!!!
    Uz sve to ja sam jedna jako nervozna žemska, sa tankim živcima i kratkim fitiljem, pa stalno režim i dišem duboko. Čak sam probala i homeopatijom da se malo smirim (pms mi je strašno kritičan, poludim od besa pa odem u drugu prostoriju da lupam o zid koliko me izvodi iz takta).
    Uz sve to, jako me boli što skoro sve radimo na silu: oblačenje, obuvanje, izlazak u šetnju, povratak iz šetnje.... I ne pali priča idemo u park, da vidimo..... sve što voli. Krenem da je oblačim i ona samo kaže NE, pobegne, skine sve sa sebe i gotovo. Nikakvo zapričavanje, pričice, obećanja, ucene....... ma ništa. E sad, probala sam ja par puta da je ne izvedem napolje, onda loše spava popodne, slabije ruča, nervozna je, a i ja ludim od sedenja u kući. A kad uhvatim sebe kako je na silu oblačim rukama i nogama dođe mi da plačem.
    Ok, sad sam se izjadala, dajte sad konkretne savete, literaturu, štagod..... ili mi dajte neku dobru knjigu o samokontroli

  26. #76
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    meni pomaže brojanje do 10. u sebi.
    mlađi je u zadnje vrijeme postao mala cvilidreta.
    danas nije uspio obući jaknu iz prve - odmah plač.
    nije mu se svidio ručak - eto ti suze.
    svim silama sam se trudila ostati hladne glave.

    opet je (nakon dugo vremena) počeo protestirati kada idem negdje bez njega (ostaje s MM-om). neki dan sam išla sa curama na kavu. počeo je cviliti da moram ostati doma i čuvati njega.
    za vrijeme kave me zvao da pita kada ću se vratiti.
    eto - kraj takvog djeteta ne treba mi muž!

  27. #77
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    sad sam skužila da smo prerasli ovu skupinu. za pola godine.
    ali problem je isti.

  28. #78
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    mi se i dalje borimo.Prije dva dana odlučim ja ,idem staviti živce u gips i pustiti da bude po njenom...ukratko nakon 50 minuta brčkanja u kadi,ona smežurana,ja se ukočila od sjedenja na wc-u ja joj ispustila vodu i molim ju da izađe iz kade.A ona NEEEEEE,NEEEEE...ok odlučila ja pustiti ću ju,dosaditi će joj ...a ne...20 minuta se dere u kadi...znači nakon sat i deset što je bila u kadi ipak sam ju na silu morala izvaditi.Bilo je već pola osam i vrijeme da se spremamo u krevet.i ne pomažu molbe,ni mamilice...ona se je zainatila

    Ima još jedna stvar koja me izluđuje ,ima jako,jako kratak fitilj
    Čim nešto ne može,ili ne dobije šta želi odmah cvili...i to nesnosno cvili.Izluđuje me to.Pomalo je počela pričati pa sada pokušavam reči:e,ne razumijem te kada cviliš ,lijepo mi reci...i to malo pomaže

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    10

    Početno AJOOOOOOOJ,NAPAST U KUCI

    Nije bezveze moja pokojna prabaka govorila....pukni sine ,ne stedi...BATINA JE IZ RAJA IZASLA

  30. #80
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno Re: AJOOOOOOOJ,NAPAST U KUCI

    Citiraj zak prvotno napisa
    Nije bezveze moja pokojna prabaka govorila....pukni sine ,ne stedi...BATINA JE IZ RAJA IZASLA
    Haha jako dobro, molim vas drage moje da se ne obazirete na ovo jer je ocita provokacija

    zak, na tu uzrecicu veze se jos jedna:
    "Batina je iz raja izasla...zato se i zove raj"

  31. #81
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj mona prvotno napisa
    mi se i dalje borimo.Prije dva dana odlučim ja ,idem staviti živce u gips i pustiti da bude po njenom...ukratko nakon 50 minuta brčkanja u kadi,ona smežurana,ja se ukočila od sjedenja na wc-u ja joj ispustila vodu i molim ju da izađe iz kade.A ona NEEEEEE,NEEEEE...ok odlučila ja pustiti ću ju,dosaditi će joj ...a ne...20 minuta se dere u kadi...znači nakon sat i deset što je bila u kadi ipak sam ju na silu morala izvaditi.Bilo je već pola osam i vrijeme da se spremamo u krevet.i ne pomažu molbe,ni mamilice...ona se je zainatila
    pa problem je očigledno u tome što je moliš. šta ti imaš nju moliti?! da nisi još kleknula. pobogu si ga brate! ma ne može se dijete zainatiti više od roditelja, to ja sebi uvijek velim, pa ne može ona sa svojih dvije i nešto presaldumiti mene sa minimum dvadeset i nešto kuka.

  32. #82
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Ja sam uvela "hoćeš-nećeš moraš" i otada stvari idu bolje. Vidi da se ne šalim pa većinom posluša (pri tom se trudim uočiti najranije znakove gledi/žeđi/umora da iste sasiječem u korijenu ). Osim toga, totalno sam se skulirala pa gotovo da i ne gubim živce, rezultat - i ona je mirnija. Treće, ali ne i najmanje važno - posvijestila sam si da djeca povremeno plaču/protestiraju/šize i da je to normalno. Preživljavam 8)

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    Citiraj mona prvotno napisa
    mi se i dalje borimo.Prije dva dana odlučim ja ,idem staviti živce u gips i pustiti da bude po njenom...ukratko nakon 50 minuta brčkanja u kadi,ona smežurana,ja se ukočila od sjedenja na wc-u ja joj ispustila vodu i molim ju da izađe iz kade.A ona NEEEEEE,NEEEEE...ok odlučila ja pustiti ću ju,dosaditi će joj ...a ne...20 minuta se dere u kadi...znači nakon sat i deset što je bila u kadi ipak sam ju na silu morala izvaditi.Bilo je već pola osam i vrijeme da se spremamo u krevet.i ne pomažu molbe,ni mamilice...ona se je zainatila
    pa problem je očigledno u tome što je moliš. šta ti imaš nju moliti?! da nisi još kleknula. pobogu si ga brate! ma ne može se dijete zainatiti više od roditelja, to ja sebi uvijek velim, pa ne može ona sa svojih dvije i nešto presaldumiti mene sa minimum dvadeset i nešto kuka.
    Ne verujem da je baš moli, mislim ono: dete, preklinjem te, izađi. Bar ja tako ne radim, ali se za neke stvari ubeđujem, nudim ovo i ono..... Zašto? Zato što 90% stvari u toku dana moram da joj uradim na silu, a to mi je već malo :/ Da je to samo vađenje iz kade, to je presvlačenje bar 2 puta dnevno, oblačenje za napolje, sedanje u kolica, izlazak iz kolica, kad ja idem u wc, kad joj ćaća odlazi na posao, za spavanje...... Zato tražim druge načine a ne da baš sve bude na silu i uz vrisku.

  34. #84
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Citiraj mama courage prvotno napisa
    Citiraj mona prvotno napisa
    mi se i dalje borimo.Prije dva dana odlučim ja ,idem staviti živce u gips i pustiti da bude po njenom...ukratko nakon 50 minuta brčkanja u kadi,ona smežurana,ja se ukočila od sjedenja na wc-u ja joj ispustila vodu i molim ju da izađe iz kade.A ona NEEEEEE,NEEEEE...ok odlučila ja pustiti ću ju,dosaditi će joj ...a ne...20 minuta se dere u kadi...znači nakon sat i deset što je bila u kadi ipak sam ju na silu morala izvaditi.Bilo je već pola osam i vrijeme da se spremamo u krevet.i ne pomažu molbe,ni mamilice...ona se je zainatila
    pa problem je očigledno u tome što je moliš. šta ti imaš nju moliti?! da nisi još kleknula. pobogu si ga brate! ma ne može se dijete zainatiti više od roditelja, to ja sebi uvijek velim, pa ne može ona sa svojih dvije i nešto presaldumiti mene sa minimum dvadeset i nešto kuka.
    Ne verujem da je baš moli, mislim ono: dete, preklinjem te, izađi. Bar ja tako ne radim, ali se za neke stvari ubeđujem, nudim ovo i ono..... Zašto? Zato što 90% stvari u toku dana moram da joj uradim na silu, a to mi je već malo :/ Da je to samo vađenje iz kade, to je presvlačenje bar 2 puta dnevno, oblačenje za napolje, sedanje u kolica, izlazak iz kolica, kad ja idem u wc, kad joj ćaća odlazi na posao, za spavanje...... Zato tražim druge načine a ne da baš sve bude na silu i uz vrisku.
    pa kao što vidimo iz priloženog i taj dio onda završi na silu i vrisku.

    inače, poznam i situacije gdje roditelji sklapaju ruke i doslovno mole djecu.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ma poznajem i ja svakakve roditelje, i decu, ali ovako nešto, kao što je moje dete i još par gore opisanih klincova - to treba doživeti. Evo večeras smo je na silu obukli, ja sam je držala, MM oblačio
    Sebe smatram razumnim roditeljem, u granicama normale. Ali kakav god da je moj pristup, ona neće. Znam ja da je to isprobavanje granica u kombinaciji sa "neću" fazom, ima malo i horoskopa (ovan-jarac ) ali mi je stvarno pretužno na kraju dana kad pomislim koliko sam stvari silom sprovela nad njom.

  36. #86
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    vissnja

    Jesi joj kad dala da se sama obuče?
    Tako ja svojoj dam, nekad se i na to naljuti kad joj ne ide no onda joj ponudimo pomoć.

  37. #87
    Ivky avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    41

    Početno

    da se i ja malo ubacim...
    moj klinac je sad 17mj. za sad se uspjevamo s njim dogovoriti, ako hoće nešto slatko, uđe u frižider i pokaže kaj hoće. odgovorim mu da će to dobiti kad pojedemo ručak, pitam, dal može tak, on veli, "m" kao DA i nakon ručka ode u frižider po to kaj je tražil prije ručka.
    ali ima stvari di je tvrdoglav i hoće svoju volju provoditi, (npr.kapa na glavi, a vani hladno, vjetar puše)uopće mu ne želim pokazivati da mene njegov plač kojim bi želio dobiti sve što mu volja nešto dira, vjerujemd a je to profesionalna deformacija, ali...
    oni su u puno slučajeva pametniji od nas i znaju sve naše granice u kojim god se situacijama nalazili.
    kraj blagajne uvijek ima gluposti u dućanu, čokolada i tak toga, on bi to htio i cvili, cvili, moj odgovor je da smo kupili ovo ili ovo i da to ne može. živciraju me blagajnice sa svojim komentarima "Zločesti dečko, zločesti dečko", ali to uspijemo riješiti s nekakvim komentarom na njihov račun...

  38. #88
    Ivky avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    41

    Početno

    osobno mislim, da svako dijete treba znati granice, nečije su granice više, nečije niže postavljene, ovisno od osobe, ali granica treba biti.i primjetila sam da i sama djeca to vole, uvijek se rađe okreću k onome kod koga točno znaju kaj se smije, a kaj se ne smije. oni vole red, a ne sad ćemo malko ovak, sad malo onak, onda postaju zbunjeni!

    kud vodi svge ako im popuštamo u svemu i ako su oni nama gazde. po meni ih pretvaramo u snobove i samo njima kompliciramo živote, zato kaj nikad u životu se nebude dogodilo da se cijeli svijet okreće u njihovom smjeru i da cijeli svijet samo njih gleda. postat će i onda teško i postat će ranjivi i li će postati hladni kao kamen.

  39. #89
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Ne verujem da je baš moli, mislim ono: dete, preklinjem te, izađi. Bar ja tako ne radim, ali se za neke stvari ubeđujem, nudim ovo i ono..... Zašto? Zato što 90% stvari u toku dana moram da joj uradim na silu, a to mi je već malo :/ Da je to samo vađenje iz kade, to je presvlačenje bar 2 puta dnevno, oblačenje za napolje, sedanje u kolica, izlazak iz kolica, kad ja idem u wc, kad joj ćaća odlazi na posao, za spavanje...... Zato tražim druge načine a ne da baš sve bude na silu i uz vrisku.
    Točno je tako.
    Pokušavam izbjeći konflikte kada god mogu.Naravno ima stvari u kojima nema kompromisa.Naprimjer AS.I nakon 20 mj sjedenja u njoj i dalje se dere kada joj vežem remene.
    Stvar je u tome da je jednostavno tvrdoglava.Sve je borba s njom.
    I ne mislim da negdje griješim jer s gujdićem je to sasvim dobro ispalo.
    Objasnim,dogovorimo se i on prihvača.Ako se ne ponašamo lijepo onda se ispričamo.I on ali i ja.Mirni kutak za smirenje i ukidanje privilegija ( gledanja crtića ) smo morali primjeniti možda tri puta do sada.
    A s njom jednostavno ponekad ne znam kako da se postavim.NE za nju nije riječ koja nešto znači.Zapravo je...NE joj znači,gledam te u oči i radim po svom....Odvlačenje pažnje na nešto drugo ne pomaže.Ima memoriju bolju nego krdo slonova.A u kaznu u toj dobi ne vjerujem.I kako se onda postaviti??? :?

  40. #90
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    mona
    ima li razlike jeste li vas dvije same ili ste svi na okupu?

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Evo mi danas posle par meseci imali čisto OK dan. ALI mene od jutros boli glava u kombinaciji sa mučninom i vrtoglavicom, ne mogu ruku da podignem od malaksalosti. I u tako kriznoj situaciji ona sarađuje. A kad me samo boli glava npr, pa kažem mama će sad malo da žmuri pored tebe istog trena me uzjaše i ne pušta.

    Kad smo svi na okupu - isto je. Npr danas je moja mama 45 minuta oblačila za napolje. Jedino npr. MM je drži, ja igram i pevam a baka je oblači - onda bude bolje

  42. #92
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    vissanj, opet ja
    Pa daj joj nek se sama proba obući. Onda ti završiš i praši van.

  43. #93
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Sad ja malo nižem postove
    Ja recimo, nemam ni vremena za tako dugotrajno oblačenje.
    Nekad njih dvije krenu malo zezati, no rijetko. I vrlo brzo skuže da je frka i da žurimo, da se moraju spremiti i da idemo van.

    Ja radim, vodim ih u vrtić, 45 minuta mi treba do posla, J još sisa ujutro...
    Moraju surađivati. I kuže dobro kad ne ide drugačije

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ma dam joj ja da se sama oblači ali to izgleda tako da pola sata oblači i skida jednu čarapu. I ne dozvoljava da joj se približim, kupi čarape i beži na drugi kraj sobe, kreveta....
    Dogovorimo se da idemo napolje ali čim se treba obući ona viče neeeeeee, ja obećavam park, golubove, kolica i lutku, ona viče neeeeeeeeee. A kad je konačno obučem onda bi se igrala, pa neće u kolica, pa kad je dobijem da izađemo i dođemo u park onda neće iz kolica (zaigrala se sa remenjem od kolica....), pa opet da pođemo nazad, pa vriska kad ulazimo u zgradu, pa ...........

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    E da, mi frku nemamo, vremena na pretek, ali ja se loše osećam ako ne izađemo, ona slabo spava i slabo jede ako ne prošetamo (a i sa jelom muku mučimo).

  46. #96
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    mona
    ima li razlike jeste li vas dvije same ili ste svi na okupu?
    Nema.Ima samo boljih i lošijih dana.Ali nije da je stvar u tome da je umorna,gladna ili nešto tako.Jednostavno mora biti kako ona odluči.
    Nema šanse da joj obujem cipele koje ja hoću već ona sama bira.Ja donesem jedne a ona ode po druge.I to joj pustim ,stvarno mi je to nevažno.
    Ono što mene smeta je to što toliko divlja i dere se.Npr. ne da mi da ju ja oblačim,pa ju pustim samu.Ako pomognem dere se.Ako nagura noge u istu nogavicu opet se dere histerično.Ukratko dere se šta god da ja napravim.Inače ja sam dosta smirena osoba,imam beskrajnog strpljenja i pokušavam stvari riješiti dogovorom,bez vike.Pokušavam ju uvijek smiriti,kažem joj da ću joj ja pomoći....nekada upali a nekada ne...
    Nekako se nadam da će biti bolje kada progovori.I kada će moći reči šta želi.
    Ali ima čeličnu volju.I kratak fitilj.

  47. #97
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    E da, mi frku nemamo, vremena na pretek, ali ja se loše osećam ako ne izađemo, ona slabo spava i slabo jede ako ne prošetamo (a i sa jelom muku mučimo).
    Bar sa jelom nemamo problema.Ako joj ponudim hranu ništa drugo više nije važno.Totalna izjelica :D

  48. #98

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    389

    Početno

    Au, Mona, kaj da ti kažem osim da nije sve u odgoju. Ima nešto i u - horoskopu . Mislim da nemaš baš nikakvog izbora osim da guraš dalje ipokušaš se što manje nervirati, prvenstveno zbog sebe. Meni se fizioterapeutica jadala da joj je prva kći nemoguća bila. I dan danas je takva (16 godina) samo više ne zafrkava mamu nego - sebe samu .

  49. #99
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    jao mona, kao da opisuješ moju g. i moje strpljenje je na kraju. čini mi se da bi se trebala početi dizati u 4 ujutro da stignemo u jaslice. Teško se budi, a sve mora sama. najnovije je "ne jos". kao to ćemo malo kasnije, ali kad ona odluči. a to nije baš uvijek izvedivo. najviše me izluđuje što se ne da obući poslije kupanja, a sva je prehlađena. stvarno sam zadnjih 2 tjedna bila na rubu, i počela sam vikati na nju. sad sam stala na loptu jer stvarno ne želim vikati bez veze. znam da nije lijepo i dobro za nju, ali jednostavno se nisam mogla kontrolirati.
    jednu večer prije spavanja sam joj rekla da moramo razgovarati i rekla sam joj da je mami teško jer me ne želi baš ništa poslušati i da od sad imamo dogovor ja neću vikati jer je to jako ružno i ona to ne voli, a ona će probati bar nešto poslušati mamu, ne sve samo nekad.
    i sad kad sam na rubu, kažem joj, znaš ono kad smo pričale, sad je to ono što te molim da danas poslušaš.
    i stvarno pali ovih par dana!

    a tata, e on dođe skoro svaki dan, ali na 20-ak minuta. i drži mi predavanja kako nisam dosljedna, kako je ružno što vičem, kao da ja to ne znam. i da, čudi se što neće s njim spavati, a jedva ga viđa. super se oni snalaze kad mene nema, ali kad smo svi zajedno ide samo meni. naravno, njega puno više sluša.

    ali kako rekoh, ide nam puno bolje ovih dana pa se nadam da će tako i ostati.

  50. #100
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    kaj ima takvih? Ipak smo u dobnoj skupini 1-3 g., zar ne. Jest da mene moja zna izluđivati, ali to ne radi zato što je zločesta, nego je znatiželjna, vesela i zaigrana i bude joj dosadno ako ja radim npr. kućanske poslove, a ne obraćam pažnju na nju, jer bi htjela malo pažnje. Možda je to u pitanju.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •