Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 101

Tema: dvomjesečnu bebu ostavili u autu pa je odvezao pauk

  1. #51
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Evo mene neodgovornog roditelja. Ajte sad drvljen i kamenje na mene. Nemojte biti tako isključivi. naći ćete se sigurno ili već jeste bili u situaciji da procijenite da je bolje ostaviti dijete/djecu na minut dva u autu nego ih vaditi van. Pogotovo ako spavaju.

    Evo ja moje jučer ostavila u autu i trknula do apoteke ispred. Jesam tako nešto stravično loše i neodgovorno napravila? Baš me ljute ovakve stvari kad netko nešto stavi kao novu temu i onda svi uzduž i poprijeko kontra ili za.
    potpisujem i ja sam do dva puta napravila sa F, bilo mi ga žao buditi.

  2. #52
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Nemojte ih jadne kamenovati, kaznu za dijete neće dobiti, ali će morati platiti pauka i kaznu na nepropisno parkiranje.

  3. #53
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Nemojte ih jadne kamenovati, kaznu za dijete neće dobiti, ali će morati platiti pauka i kaznu na nepropisno parkiranje.
    Neće morati platiti kaznu, pauk im oprostio, bilo jucer na TV-u.

  4. #54
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Meni djeca moraju bit na oku. Nisam doduše bila u takvoj situaciji, ali vjerojatno BIH ostavila djecu u autu na benzinskoj dok plaćam račun ako bih ih kroz stakla vidjela. Ne kažem da su sigurni samo zato jer ih ja vidim, ali sigurno bih mogla odreagirati brže na neku potencijalno opasnu situaciju nego ako su mi van vidokruga.
    Svejedno, kad bi im se nešto dogodilo ne bih si nikad oprostila što nisam bila uz njih, čak ako bi bilo kristalno jasno da ne bih mogla ništa učiniti i da sam bila, ili da bi isti ishod bio i da su oni bili kraj mene, npr. situacija tipa eksplodirala cisterna s gorivom ili srušila se zgrada. A da ne velim da ne znam kako bih poslije živjela sama sa sobom da su mi djeca stradala radi moje gluposti/nemara/komocije.

  5. #55
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Nemojte ih jadne kamenovati, kaznu za dijete neće dobiti, ali će morati platiti pauka i kaznu na nepropisno parkiranje.
    Neće morati platiti kaznu, pauk im oprostio, bilo jucer na TV-u.
    a da i u pauk službi ne čitaju forum :? , pa kad su vidili kako se izprozivalo roditelje, kako su ovakvi i onakvi, paukovci im se smilovali. dosta je što su ih "kaznile" forumske majke kud će još i oni

    i da, ne diže st pauk uvik i baš uvik samo nepropisno parkirana auta.
    zna se i njima zalomit da dignu i sasvim normalno parkirano auto.
    doživila na vlastitoj koži, vozeći mamino auto.
    i to sam bila parkirana na uličnom parkingu (doduše nije se plaćao) u sredini parkirane kolone auta, ispred i iza mene najmanje po 10 auta. i digne mog/maminog jadnička.
    objašnjenje (mislim da je jednom paukovcu nepromišljeno izletilo takvo kretensko objašnjenje) zašto su ga digli: gledali smo vam registraciju auta, ali smo falili. nije ista......očito im se netko slične registracije zamjerio. pa blesaci nisu mogli zapamtit i registraciju i marku auta nego "gađali" napamet. a auta ko što je vozila mama bilo sve 5 komada u cilom splitu (pa i to bilo teško zapamtit)
    vratili mi auto bez naplaćivanja kazne.

  6. #56
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Nemojte ih jadne kamenovati, kaznu za dijete neće dobiti, ali će morati platiti pauka i kaznu na nepropisno parkiranje.
    ne sječaš se slučaja kad je beba umrla jer je ostavljena u autu zatvorenih prozora?

    bilo ih je dovoljno da netko ostane u autu sa bebom i čita novine

    neodgovorno
    i nisu im smjeli ništa opraštati neko nabiti i kaznu za nebrigu o djetetu 8)
    ovo su ozbiljne stvari

    išli su u šoping, a to znači minimum 30 minuta
    bez nadzora, moglo je dušu iplakat dok se oni vrate
    a i bilo je dovoljno vremena da pauk zakači i odnese auto

    šta će naučiti iz ovog slučaja ?
    da sljedeći put parkiraju na označenom mjestu .. i opet će ostaviti bebu u autu
    jer je to ok
    jer za to ne dobivaš kaznu
    a možda im i sljedeći put oproste kaznu za nepropisno parkiranje ako bebača ostave unutra

    a di je garancija da sljedeći put neće sunce lupiti kroz staklo na tu malu glavicu? da neće ostati bez kisika? da se neće prestravljeno probuditi sam samcat u autu?

    apsolutno neodgovorno

  7. #57
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Suzizana prvotno napisa
    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Evo mene neodgovornog roditelja. Ajte sad drvljen i kamenje na mene. Nemojte biti tako isključivi. naći ćete se sigurno ili već jeste bili u situaciji da procijenite da je bolje ostaviti dijete/djecu na minut dva u autu nego ih vaditi van. Pogotovo ako spavaju.

    Evo ja moje jučer ostavila u autu i trknula do apoteke ispred. Jesam tako nešto stravično loše i neodgovorno napravila? Baš me ljute ovakve stvari kad netko nešto stavi kao novu temu i onda svi uzduž i poprijeko kontra ili za.
    potpisujem i ja sam do dva puta napravila sa F, bilo mi ga žao buditi.
    trk do apoteke .. max 5-10minuta uspoređuješ sa šopingom u punom sastavu obitelji?

    a možeš i drugi put u apoteku, zar ne? ne mora se baš sve napraviti ako nije teška hitnoća

  8. #58
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    išli su u šoping, a to znači minimum 30 minuta
    :? Ja sam citala verziju da je tata sa 3 djece bio u DZ na cijepljenju, dok je mama cekala sa 4. bebom koja je spavala u autu. Navodno tata nije mogao umiriti ovo troje, pa je pozvao mamu.

  9. #59
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    išli su u šoping, a to znači minimum 30 minuta
    :? Ja sam citala verziju da je tata sa 3 djece bio u DZ na cijepljenju, dok je mama cekala sa 4. bebom koja je spavala u autu. Navodno tata nije mogao umiriti ovo troje, pa je pozvao mamu.
    ispričavam se

    ja sam čula da su svi izašli iz aute sa troje djece

    šta misliš koliko dugo treba pauku da digne auto?

  10. #60
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    šta misliš koliko dugo treba pauku da digne auto?
    Iz mojih nekoliko iskustva, kada sam to gledala, traje oko 5 min. Naime, ovaj ZG pauk dize jako brzo, da se ne bi slucajno pojavio vlasnik, dok dizu auto, pa izbjegavaju raspravu. Osim toga, ako pauk stane na cesti zaustavi promet, pa to stvarno nastoje obaviti sto brze.

  11. #61
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    šta misliš koliko dugo treba pauku da digne auto?
    Iz mojih nekoliko iskustva, kada sam to gledala, traje oko 5 min. Naime, ovaj ZG pauk dize jako brzo, da se ne bi slucajno pojavio vlasnik, dok dizu auto, pa izbjegavaju raspravu. Osim toga, ako pauk stane na cesti zaustavi promet, pa to stvarno nastoje obaviti sto brze.
    a ja se ravnam po ovim šibenskim; ubija vrag prišu

    čekala sam bar 15 minuta da ga maknu

  12. #62
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    čekala sam bar 15 minuta da ga maknu
    Da u ZGB pauk dize auto i zaustavi promet na 15min, valjda bi im trebale pancirke, nazalost :/

  13. #63
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    čekala sam bar 15 minuta da ga maknu
    Da u ZGB pauk dize auto i zaustavi promet na 15min, valjda bi im trebale pancirke, nazalost :/
    kod nas još samo spominjaju rodbinu
    mi smo tako mali i neznatni da nemamo niti svoju Mafiju

  14. #64
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    šta misliš koliko dugo treba pauku da digne auto?
    Iz mojih nekoliko iskustva, kada sam to gledala, traje oko 5 min. Naime, ovaj ZG pauk dize jako brzo, da se ne bi slucajno pojavio vlasnik, dok dizu auto, pa izbjegavaju raspravu. Osim toga, ako pauk stane na cesti zaustavi promet, pa to stvarno nastoje obaviti sto brze.
    onda moram pohvalit splitske paukaše, i to HVIDR-ina, njima ne triba niti pet minuta koliko su se ispraksirali
    oni ti auto odnesu prije nego što se i snađeš.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Ajmo te roditelje kamenovat na rivi.....
    ne, amo im čestitat
    ŠTa ima tako loše u tome da mislimo da je ovo šta su napravili totalna glupost i da su za svoj stres sami krivi?Ne znači to automatski da mi ne griješimo.Jesmo, sigurno.
    ajde, mi ne kolutaj očima, ok ?

    nismo si tako dobre, niti smo na kavi bile , da komuniciramo na taj način...

    naravno da su roditelji pogriješili, ali od zgražavanja nikakve koristi

  16. #66
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    ne, amo im čestitat
    ŠTa ima tako loše u tome da mislimo da je ovo šta su napravili totalna glupost i da su za svoj stres sami krivi?Ne znači to automatski da mi ne griješimo.Jesmo, sigurno.
    Potpisujem. Ali sam za svaki slučaj maknula rolling eyes.

    Maria, mene bi više pogodilo da mi prevrće očima onaj kome sam platila kavu , za druge sam bezbrižna.

  17. #67
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Evo mene neodgovornog roditelja. Ajte sad drvljen i kamenje na mene. Nemojte biti tako isključivi. naći ćete se sigurno ili već jeste bili u situaciji da procijenite da je bolje ostaviti dijete/djecu na minut dva u autu nego ih vaditi van. Pogotovo ako spavaju.

    Evo ja moje jučer ostavila u autu i trknula do apoteke ispred. Jesam tako nešto stravično loše i neodgovorno napravila? Baš me ljute ovakve stvari kad netko nešto stavi kao novu temu i onda svi uzduž i poprijeko kontra ili za.
    Maknula sam ime iz citata (ko teško provjeriti tko je što pisao ) ali ne referiram se na citat, već tu procjenu, za minut-dva.

    Prije 8,9 godina ljetovali smo u Crikvenici, ali nismo bili u istom hotelu kao MM bratić s obitelji. Jedno popodne izađemo s ručka, spazimo njihov auto i priđemo pričekati ih pored auta, jer smo ih vidjeli na kiosku gdje nešto kupuju. Vrate se oni, i u plač i kuknjavu: ostavili dijete u autu, a njega u autu - NEMA.
    Trči ja tamo, MM ovamo, mama na jednu stranu, tata na drugu (mami prvo mirišljava maramica pod nos) meni koljena klecaju od straha i panike, moje jadno dijete trči pored nas u strahu i samo, pedesetak metara oko auta smo na brzinu pročešljali, ali onda smo shvatili da je dijete otišlo na plažu. Gradsku plažu u Crikvi, tko je ikada bio u jeku sezone zna kako je tražiti 2,5 godišnjaka na toj plaži tj. iglu u plastu sijena.
    Našli smo ga, nije bio u panici i nije plakao. Samo se probudio, vidio da ih nema, otvorio auto i otišao na plažu.

    Meni je oduzelo 10 god. života jer ja imam scenarij, onaj najluđi: stavi ga netko u auto, odveze malo, slatko, kuštravo dijete, a ti poslije pjevaj borbene! A granica nije daleko.

    Osobno nikada nisam voljela dječja kolica gdje ne gledaš u dijete dok ga voziš stazom. Nigdje to nisam imala prilike reći, ali evo zgodnog trenutka i za to. AM mrzi kolica u kojima guraš dijete i nemoš razgovarati s njim, gledati ga što radi.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    ne, amo im čestitat
    ŠTa ima tako loše u tome da mislimo da je ovo šta su napravili totalna glupost i da su za svoj stres sami krivi?Ne znači to automatski da mi ne griješimo.Jesmo, sigurno.
    Potpisujem. Ali sam za svaki slučaj maknula rolling eyes.

    Maria, mene bi više pogodilo da mi prevrće očima onaj kome sam platila kavu , za druge sam bezbrižna.
    ne pogađa mene ništa, samo si od danas dopuštam neke stvari

  19. #69
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    šta, sabotiraš smajliće?

  20. #70
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    ......2,5 godišnjaka......Samo se probudio, vidio da ih nema, otvorio auto i otišao na plažu.
    1. kako se 2,5 godišnje dite moglo samo odvezati iz AS (ili ono uopće nije bilo u AS) :?

    2. kako 2,5 godišnje dite uopće može (ima snage) samo otvorit vrata od auta. moja L. ima 4 godine, ali i dan danas ne može sama otvorit vrata od auta jer su preteška.

  21. #71
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Marin se zna odvezat od 2,5 godine. I to uvijek radi isključivo kad se auto ugasi. I izać iz auta isto(njegova je strana blokirana), izlazi tako da izadje iz sjedalice i otvori suprotna vrata

  22. #72
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    po meni nije uopće stvar u tome dal je u konkretnom slučaju to mogao dvoipogodišnjak ili nije
    i jesu li blokirana vrata ili nisu

    nego princip

  23. #73
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Nije bio u sjedalici, a iz auta je izašao, slobodno mi vjeruj.
    Inače, ni moj stariji sin nikada nije bio u sjedalici, kad smo kod toga.

  24. #74
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    I neš ti problema otvoriti Skalu, kakva crna blokada vrata, ne znam ima li to i moj Puntač, puno mlađi od Skale.

  25. #75
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Prije 8, 9 godina mislim na na našem tržištu ni nije bilo AS.

  26. #76
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Prije 8, 9 godina mislim na na našem tržištu ni nije bilo AS.
    kako nije :? , moja necakinj se u tom vozila

    jest da iz sadasnje perspektive mogu reci da nije bila propisno vezana. al ja sam ionako tada mislila da je to stolac za bebu da ju niko ne mora drzati

  27. #77
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Prije 8, 9 godina mislim na na našem tržištu ni nije bilo AS.
    MŽ se vozila u autosjedalici prije puuuuuno godina (ne smem reći koliko da ne bi spaval u parku )

  28. #78
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Juroslav prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Prije 8, 9 godina mislim na na našem tržištu ni nije bilo AS.
    MŽ se vozila u autosjedalici prije puuuuuno godina (ne smem reći koliko da ne bi spaval u parku )
    I MM. No...nije tad bilo pojaseva iza, ali imao je autosjedalicu.

  29. #79
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Citiraj Juroslav prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Prije 8, 9 godina mislim na na našem tržištu ni nije bilo AS.
    MŽ se vozila u autosjedalici prije puuuuuno godina (ne smem reći koliko da ne bi spaval u parku )
    I MM. No...nije tad bilo pojaseva iza, ali imao je autosjedalicu.
    Ma da, ozbiljno? Gdje je kupljena?

    Meni se cinilo da je TL tek unazad par godina to počeo držati. Kad je AS stavljena u Zakon o sigurnosti cestovnog prometa?

  30. #80
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Prije 8, 9 godina mislim na na našem tržištu ni nije bilo AS.
    skroz krivo ti se cini
    ja sam 1995. kupila klincu jednog prijhatelja u zagrebu AS
    bila je chicco
    a pouzdano znam i da su se klinci rodjeni 1991. i 1992. vozili u autosjedalicama

  31. #81
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ma da, ozbiljno? Gdje je kupljena?

    Meni se cinilo da je TL tek unazad par godina to počeo držati. Kad je AS stavljena u Zakon o sigurnosti cestovnog prometa?
    Nemam pojma. Pričala mi je to sveki nedavno.
    A za obvezu AS, ne znam također

  32. #82
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Da, postojala je autosjedalica i 92. kad mi je sin rođen, ali ja o tome nisam imala pooojma. A nisam imala ni auto tih prvih par godina, bili smo k'o crkveni miševi.

  33. #83
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj Anci prvotno napisa
    Citiraj Juroslav prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Prije 8, 9 godina mislim na na našem tržištu ni nije bilo AS.
    MŽ se vozila u autosjedalici prije puuuuuno godina (ne smem reći koliko da ne bi spaval u parku )
    I MM. No...nije tad bilo pojaseva iza, ali imao je autosjedalicu.
    Ma da, ozbiljno? Gdje je kupljena?
    pa vozila je i mene mama u as.
    a rođena sam početkom 70-ih
    tad su bile preteće današnjih sidalica i kačile su se ko plastičnim kanđama (kukama, ne znam kako bi opisala) za naslon stražnje klupe.
    moja je bila žuta

  34. #84
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj Anci prvotno napisa
    Citiraj Juroslav prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Prije 8, 9 godina mislim na na našem tržištu ni nije bilo AS.
    MŽ se vozila u autosjedalici prije puuuuuno godina (ne smem reći koliko da ne bi spaval u parku )
    I MM. No...nije tad bilo pojaseva iza, ali imao je autosjedalicu.
    Ma da, ozbiljno? Gdje je kupljena?
    pa vozila je i mene mama u as.
    a rođena sam početkom 70-ih
    tad su bile preteće današnjih sidalica i kačile su se ko plastičnim kanđama (kukama, ne znam kako bi opisala) za naslon stražnje klupe.
    moja je bila žuta
    I moja je bila žuta s metalnim kukama koje su se zahaklale za naslon.

  35. #85
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj Anci prvotno napisa
    Citiraj Juroslav prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Prije 8, 9 godina mislim na na našem tržištu ni nije bilo AS.
    MŽ se vozila u autosjedalici prije puuuuuno godina (ne smem reći koliko da ne bi spaval u parku )
    I MM. No...nije tad bilo pojaseva iza, ali imao je autosjedalicu.
    Ma da, ozbiljno? Gdje je kupljena?
    pa vozila je i mene mama u as.
    a rođena sam početkom 70-ih
    tad su bile preteće današnjih sidalica i kačile su se ko plastičnim kanđama (kukama, ne znam kako bi opisala) za naslon stražnje klupe.
    moja je bila žuta
    I moja je bila žuta s metalnim kukama koje su se zahaklale za naslon.
    vidiš ti otkad mi imamo razvijenu svijest o potrebi i nužnost AS

  36. #86
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Prije 8, 9 godina mislim na na našem tržištu ni nije bilo AS.
    a ja kupila turbo skupu u tintiliniću... 1992
    jedan prijatelj mi je stavljao dodatne pojaseve, da ju mogu zavezat otraga u jugiću...

  37. #87
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Grubo receno ali tako im i treba da vise bebu ne ostavljaju. Ja sipam gorivo i vadim OBOJE djece dok unutra platim. I MM me svaki put opominje da ovo radim, ko da sam neka balavica.

    A neki dan na vijestima. Mama je ostavila djecu u autu na banziskoj i kljuceve. Dok je platila vec je neki mangup bio za volanom. Ona se jadnica bacila na sofer sajbu i nije pustala. Mangup se prep'o i pobjeg'o. A za mamu jedan i .

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Ja svoju djecu ostavim 1-2 min same u autu kada uđem u apoteku gdje bukvalno na 2 m parkiram ili do pekare nekih 5 m ili na benzinskoj pumpi. Uvjek zaključane i da ih vidim.
    Ovo nevjerujem da je bila 1-2 minute jer troje nemirne djece treba primiti vakcinu, svaka oko 5 min i dok dođu njih petero do auta 20 min a to definitivno nije 2-3 minute.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    411

    Početno re

    ja se nikad niti ne parkiram gdje mi pauk može pokupit auto, a kamoli da djecu ostavim unutra :shock:
    i ja vadim djecu van ako moram platit gorivo

  40. #90
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno Re: re

    Citiraj panterica prvotno napisa
    ja se nikad niti ne parkiram gdje mi pauk može pokupit auto, a kamoli da djecu ostavim unutra :shock:
    Jesi iz Zagreba?

  41. #91

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    411

    Početno re

    ne, iz Splita znači situacija s parkingom još gora

  42. #92
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno Re: re

    Citiraj panterica prvotno napisa
    ne, iz Splita znači situacija s parkingom još gora
    pazi samo da se ne iznenadiš kad ti ga u splitu pauk digne s nemogućeg mista. di misliš kako je auto zaštićeno ko lički medvid.

  43. #93
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Pa ja mogu reci da u prosjeku, 50% mjesta gdje parkiram kada idem negdje je potencijalna meta za pauk.

    Dok sam radila na Britancu, svaki dan sam parkirala na takvom mjestu.

  44. #94
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Ja svoju djecu ostavim 1-2 min same u autu kada uđem u apoteku gdje bukvalno na 2 m parkiram ili do pekare nekih 5 m ili na benzinskoj pumpi. Uvjek zaključane i da ih vidim.
    Sjeća li se netko jedne Oprah gdje je 2,3 djece bilo ostavljeno na sličan način?
    Što li je napravio onaj najstariji da se auto u kratkom roku pretvorio u buktinju? Ne mogu se sjetiti.
    Nisam sigurna jeli tko podlijegao ozljedama, ali jedan je bio tako teško opečen do neprepoznatljivosti.
    Još je bio u funkciji i onaj blokator otvaranja vrata s unutrašnje strane auta, da su djeca samo grebala po staklu, ali nisu mogla izaći.

    Ne ostavljajte svoju djecu samu, nikada ne znate što u minuti može krenuti po zlu i naopakom.

  45. #95
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    [quote="AdioMare"][
    Ne ostavljajte svoju djecu samu, nikada ne znate što u minuti može krenuti po zlu i naopakom.[/quote]


    Potpisujem rukama i nogama...

    Nikad ne ostavljajte svoje dijete u autu! Nikad!

  46. #96
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Da ne bi bilo kao u vicu:
    Dragi imam dvije vijesti o tvojem autu, a dobra vijest je da zračni jastuci rade savršeno

  47. #97
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    evo friških vijesti iz područja ostavljanja djece na sekundu u autu.

    http://24sata.hr/news/clanak/jurili-...?&_no_browse=1

    ne znam,ja sam preveliki ziheraš u ovom slučaju i zato glasam za NE ostavljanje u bilo kojem slučaju.ja sam jednom ostavljena sa sestrom u autu na mini bregecu,bile smo već i "velike" cca. 5-9 godina,a stari mi je fakat na sekundu otišao iz auta,i imao nas je u vidnom polju,a mi smo u toj sekundi operirale po autu i otkočile ručnu i sjurile se niz breg u valovitom smjeru,skoro se zabile u jureči kamion i postale palačinke,tak da.... :/

  48. #98
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    evo friških vijesti iz područja ostavljanja djece na sekundu u autu.

    http://24sata.hr/news/clanak/jurili-...?&_no_browse=1

    ne znam,ja sam preveliki ziheraš u ovom slučaju i zato glasam za NE ostavljanje u bilo kojem slučaju.ja sam jednom ostavljena sa sestrom u autu na mini bregecu,bile smo već i "velike" cca. 5-9 godina,a stari mi je fakat na sekundu otišao iz auta,i imao nas je u vidnom polju,a mi smo u toj sekundi operirale po autu i otkočile ručnu i sjurile se niz breg u valovitom smjeru,skoro se zabile u jureči kamion i postale palačinke,tak da.... :/

  49. #99

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj ana0206 prvotno napisa
    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ja doista ne znam ni jednog jedinog roditelja koji bar jednom uzivotu nije postupio neodgovorno
    n.i.
    j.e.d.n.o.g.
    j.e.d.i.n.o.g.
    x

    Ne zelim osudjivati jer uistinu nikada ne znam u kakvoj se situaciju mogu naci....
    potpisujem

  50. #100
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    baš sam malo čitala o temi ostavljanja djece u autu,potaknuta onom ženom na oprah showu koja je "zaboravila" klinku u autu i onda je mala umrla od vrućine.nisam mogla vjerovati da su zabilježene i smrti djece koja su u 3. mjesecu, dakle po nekoj razumnoj temperaturi, ostavljena na "samo" pola sata u autu..uh...no,zapravo sam htjela reći da je u USA (ne znam da li u svim državama) to kazneno djelo.kako je kod nas?jel zna netko?
    podsjetnik:
    http://www.idph.state.il.us/public/press00/heat.htm

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •