Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: Rast trbuha u višeplodnoj trudnoći

  1. #1
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno Rast trbuha u višeplodnoj trudnoći

    Drage duplice, triplice, četvrplice

    Trudna sam nekih 16+3 tjedana (po Uzv-u 17+3) i zanima me da li je normalno da mi je trbuh več sada kao da sam neki 5-6 mjesec trudnoće (jednolodne)...baš mi je lijepo iskočio, sav je okrugao i lijepo glatak, malko nategnut pa me isto malo čudi da je več toliki :?

    Još jedna stvar...tamo gdje je želudac je OK, al odmah ispod več počinje...ma ono pravi trbuh trudnice...a frendica koja je trudna 5 mjeseci, jedna beba, i doduše jako jako je mršava, jedva da ima malo dole trbuha, ma ono duplo manji nego moj! A cice da ne govorim, u svakoj ima po kilo barem! Ogromne su, i večmi se tu i tamo malo pojavi tekučine na njima...

    Dajte mi napišite svoja iskustva sa trbusima i tim, jer se samo malo brinem da možda nije nešto u redu kad mi je toliki.


  2. #2
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ništa ne brini sasvim je normalno da se tvoj trbuh ne može uspoređivati s trbuhom trudnice koja nosi samo jednu bebu,
    evo ja se sad u 33. tjednu jednostruke trudnoće osjećam otprilike kao što sam se osjećala u 20. dvostruke, ne mogu se načuditi kako još mogu normalno spavati i koliko sam pokretna, a vidim si još i nožne prste

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    90

    Početno

    RozaGroza,potpuno te razumem...
    Ja sam 26 nedelja sa blizancima i veruj mi stomak mi je kao nekoj trudnici sa 1 bebom u 9!!Nemam ja mnogo kila +11,ali jednostavno stomak je drugaciji,bebe rastu sad u 2 i 3 tromesecju mnogo brze nego na pocetku.Mene kicma vec uzasno boli,a i trnu mi ruke nocu...
    Samo polako.....
    SRECNO!!!

  4. #4
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Roza, imaš pp

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    meni se u 16.tj. trbuh skoro nije ni vidio. ja sam ti druga krajnost

    kasnije je poprilično narastao, ali, opet, samo trbuh.

    ako me netko gledao s leđa, nije mogao skužit da sam trudna.

  6. #6
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Cure hvala...umirile ste me

    Sad se pomalo i psihički počinjem pripremati za ono što sljedi...moram priznat da me je strah tolikog trbuha močno izgleda! Imat ču nočne more ja mislim, kao onaj film od Woodie Allena u kojem frajera ganja gigantska sisa, mene če u snu ganjat gigantski trbuh

  7. #7
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno



    Ma sve je to ok, ne brini ništa!

    Nego, mene živo zanima koliko je bebica u trbuhu?

  8. #8
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    2, i na sljedečem ćemo pregledu doznat kojeg su spola!

    Najradije bi naravno curu i dečka, al nekako zadnje vrijeme sve mi se po glavi mota i vibrira da su 2 dečka poludit ču s tri frajera u kući ako je tako! Ali neka se oni ili one il kako god, samo rode zdrave i žive, spol mi je najmanji faktor.

    A neke babske priče govore da ako jedeš kiselo biće dečko, a ako se širiš u dupencu bit če cura...ja imam oba simptoma


  9. #9
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Ako ja nisam poludela nećeš ni ti

    Inače, ja sam od početka tvrdila da sam stvorena da rađam isključivo dečake. Ni u kom trenutku nisam sumnjala kojeg su pola.

    Samo da su živi, zdravi i krupni

  10. #10
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Aaaaaaaa super!!! Neka su samo živi i zdravi, a tko šljivi spol!

  11. #11
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    RozaGroza -

  12. #12
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ma to i ja kažem...uostalom ne bi se bunila da budu dečki i budu ko njihov šašavi tata

    A evo danas meni cure trbuh malo lakši, ne bih rekla manji, nego baš onako, nema pritiska teškog, i ja odmah frikiram. Je li normalno da taj toliki trbuh nekad jednostavno bude lagan i ne osjetimo ga?


  13. #13
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    valjda je. ne sjećam se više toga... sorry.
    ne brini puno. polako....
    može imat veze i sa time kolko redovito imaš stolicu, važno je čistiti se svakodnevno, a nekad se desi zatvor. moj doc je rekao da je ful bitno imati svaki dan stolicu, jer inače bakterije mogu iz crijeva prijeći u uterus, iako nije za paničarit - dobro je to znati.

  14. #14
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    a moja je uredna...al je neka bjedna a ponekad se dogodi da mi jedan dan preskoći...a onda sutra dan bude....dosta

    Evo, trbuh je samo pola dana bio "lagan" onda se vratio na staro

  15. #15
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Cure, evo opet mene sa pitanjem isfrikiranim gigantskim trbuhom

    Koliko treba koži da se vrati u normalu nakon poroda?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Ja imam osjećaj da nikada i neće....
    Naime ja još uvijek izgledam ko da sam trudna 4mj., a kada sam rodila jedno dijete u normalu sam se vratila nakon 2mjeseca...

  17. #17
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Uh...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Naravno to je individualno.....
    Ali da je kod višestrukih trudnoća drugačije, je...
    Ja naprimjer imam ful elastičnu kožu i u prvoj trudnoći nisam nigdje popucala (beba 3600g,51cm), pa čak ni na porodu (prirodni)...
    A u blizanačkoj trudnoći mi je trbuh popucao... i izgleda mi grozno sada...
    Ja se nadam boljitku za koju godinu

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Ali moram napomenuti da mi se isto tako fučka za trbuh jer ponosno govorim da su moje bebe obje bile preko 3000g.... :D :D :D
    Ko šljivi trbuh...
    I tebi želim isto tako, bebe preko trice

  20. #20
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ma da ti budem iskrena, zaboli i mene za trbuh, samo da izguram do kraja i što duže i da bebe budu velike preko 3 kg, uh to bi bilo super!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Ma još samo 20 tjedana.....

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ST
    Postovi
    14

    Početno

    Roza sta se tice trbuha imamo isti problem ako se to moze nazvati problemom.mene ko god vidi pita kako mi je vec tako velik trbuh.nesjecam se da sam sa prvima imala ovoliki trbuh.a sto se tice vracanja,to ti sve ovisi od prehrane poslije i kako i ako vjezbas.sa vjezbanjem se sve da vratit u normalu.

  23. #23
    †mummy_s avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    580

    Početno

    Pozdrav cure!
    Vidim uhvatile ste se velikih trbuha...e pa ja bih jedno pitanje vezano za mali trbuh. Naime ja sam velika žena pa sam sva sebi golema ali trbuh je fakat kao i kod jednoplodne trudnoće. Moji bebuši su veličinom isti i na donjoj granici (prema onoj krivulji u trudničkoj knjižici) ali obzirom na 32 tj buša je nekako mala. Na težini dobijam 2 kg/mj sada iako sam na početku odvalila 12kg u 2 mj. Imam li razloga za brigu? Protoci su na zadnjem UZ bili uredni, posteljica uredna..ipak očekivala sam da će mi trebati kariola da u nju ukrcam trbuh..

  24. #24
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    mummy mislim da ako je sve na pregledima OK i bebe odgovaraju tjednima, noge u zrak i uživaj

    Cure ja imam jedno pitanje, ne želim stalno otvaratinove teme jer če me moderatorica protjerat

    Na strogom sam kučnom mirovanju, zapravo je rekla da se čuvam i da ništa ne radim, al je mene moje tijelo prirodno samo odlučilo staviti na strogo. Zanima me od vas mama koje su mirovale il još miruju, na što se svodi vaše mirovanje, i dali je moguče da se žena i pored mirovanja osječa kao da je kamion zgazio? Ja apsolutno ništa ne radim, ležim 90% vremena i pored svega toga osječam pritisak u trubuhu koji je težak kao da je od olova...ne mogu sama obući cipele,čarape itd. A veoma mi je često teško i u kadu uči pa se svako malo nekako improvizirano okupam.
    Jučer sam išla na neke pretrage, doslovce me ubilo prohodanih 200 metara (pužjom brzinom). Kad sam se napokon dočepala kuče (imam 82 stepenice do doma) trbuh mi je bio toliko težak da sam mislila da če me povući dole, morala sam odmah leći, i od jučer sam se digla jedno 5-6 puta, na piškenje i na doručak i ručak i to je to. Da mogu ležala bi besprekidno jer je lijevi bok jedino mjesto na kojem se dobro osječam i stanje se koliko toliko smiri.

    Jel mislite da je to normalno biti toliko smrvljena u trudnoći i jedva prohodati 5 koraka? Brinem se što če bit samnom za kojih 10 tjedana, kako ču onda na preglede, kad več sad jedva to podnosim...al stvarno mislim JEDVA, zadnjim atomima snage odradim preglede.

  25. #25
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    ja sam strogo mirovala skoro 8 mjeseci, znači samo sam išla na wc i tuširati se, a sve ostalo sam preležala...naravno da su mi svi mišići atrofirali i da kad sam rodila nisam imala snage ni za što. no brzo sam se vratila u formu. i da moram...opet bi!

    leži, čitaj , spavaj...toga svega više nema kad rodiš

  26. #26
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    a izgleda da mi ništa drugo ne preostaje...malo sam sebe precjenila a podcjenila blizanačku trudnoću. Mislila sam bez problema ču ja to, i bit če sve easy going...Pffff....danas kad sam imala snage se dignut na 5 minuta i napravit čaj i neke bezvezarije tipa namazat fetu kruha sa dukatelom...leđa me počela bolit...nikad mira...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Ma da ti budem iskrena, zaboli i mene za trbuh, samo da izguram do kraja i što duže i da bebe budu velike preko 3 kg, uh to bi bilo super!
    hmm, ja mislim da je i kilaža od 2,5 kg pristojna za blizance.

  28. #28
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ma da znam, 3 kg je ono WOW pa bi mi bilo drago...samo da su zdravi...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    samo razmišljaj pozitivno, i sve će biti u redu.

    ponekad ni kilaža nije garancija. na žalost!!!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Naravno da kilaža nije garanacija... I naravno da su bebe od 2,5kg super velike.... I da je beba od 2000g super ako je sve ostalo super...
    Moja seka rodila jednu bebu od 2500g, jer je bio zastoj u rastu, mali zaglavljen u zdjelici...
    Mali motorički i sve presavršen... prohodao sa 9mj.
    A moji dečki rođeni sa 3080 i još obadvojica i eto moramo vježbati jer motorika nije ok...
    Kilaža nije garancija ali treba mirovati i izdurati što duže...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Curke bok!
    Imam pitanje, ..... naravno!
    Ovako ja sam sada 6 i pol tjedana, ali....
    Ja sam već 5 dana nakon ovulacije imala sve "simptome" trudnoće.
    Da sam stalno sam gladna ne moram spominjati, no grudnjak sam br veći već prošli tjedan morala kupiti. Trbuh mi je relativno velik, pogotovo za 6 tjedana.

    Moje pitanje je je li i s vama bilo tako? Imam neki čudan osjećaj da ih je više. Kažu svi majke znaju što nose ja ne znam uvjerena sam da je dečko, ali isto znam da je cura?!! :? :?

    Čitala sam malo vaše postove, ne mogu dokučiti, naravno da je još prerano, ali...

    Kada ste vi saznale?

  32. #32
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    znala sam sa 6 tjedana, na uzv su se vidjele dvije gestacijske vrećice s dva glasna srčeka!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Uh! Ja idem u četvrtak i nekako me toga naprosto strah!
    Počela sam intenzivno o tome razmišlati....

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    ja sam pretpostavila jer sam test radila par dana prije očekivane m i pokazao je +. ali grudi mi veći dio trudnoće nisu bile povećane, a trbuh mi je rastao ultrasporo. fizički, definitivno, nisam djelovala kao da u buši imam dvoje.

    mihic, sretno!!! i nek ih je dvoje!!! barem!

  35. #35
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ja sam curama na pdf Prije začeća dosta rano počela govorit o simptomima koje osječam, i bili su ultra jaki. Test mi je pokazao + prije kašnjenja menge, trbuh mi je otvrdnuo več prije testa! bila sam UŽASNO gladna i umorna za poludit, a iako je doki vidila sa 5 tjedana samo 1GV ja sam nekako brijala da su blizanci (zatrudnila obično). Sa 7+2 smo vidjeli da imamo dupliće dakle sve je moguće osjetiti.

    ~~~~~~~~~~~~~~~~ ti da vidiš 2 u četvrtak!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •