Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 95 od 95

Tema: U CEMU SPAVAJU VASE BEBE??

  1. #51
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Kupili smo vreću za spavanje i koristili ju čak 1X. Sad spava sa mnom u krevetu jer se grijemo na drva pa ak se preko noći peć zgasi, jer spavamo ko topovi pa ne kurimo,zna biti hladno pa ju stisnem uz sebe i tako grijem.
    Inače ssam kupila tople jednodjelne piđamice baš zato da joj ne bude hladno, a ona, moram priznati, kuri bolje nego ja po noći!
    Ja po noći strašno hajcam i mm nikad nije priljubljen uz mene jer sam mu prevruća! 8)

  2. #52

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    podižem malo
    sada ljeti... u čemu spavaju vaše bebe, napomnjem da sam u Splitu, toplo je, a ide još i toplije (bar se nadam), soba nam je gotovo čitav dana na suncu, čini mi se da joj je vruće i često jako teško zaspe vjerojatno zbog toga, ajde pomozite!!! e i da.... jako se puno vrti, nemirno spava tako da nikakvo pokrivanje ne dolazi u obzir (ovo u slučaju da netko predloži nešto tanje za obući)
    Posljednje uređivanje od Blekonja : 01.07.2011. at 00:20

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Z. spava u romperu kratkih rukava i nogavica, bez čarapa, nepokrivena.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    onda je to otprilike slično kao i meni M. ona spava u bodiću i ultra tankim hlačicama preko, nekad sa čarapicama (koje u prevrtanju noću skine) i naravno nepokrivena, nekako me još strah skinuti je u bodić na bretele....

    nego MartinaP imam pitanje gdje nabavljate te rompere i to još kratkih rukava i nogavica ili to ima i ovdje ali ja jednostavno nisam naletjela na to i koliko su debeli....hvala......pripremam se i za ljetovanje pa me zanima....

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Romper ti je obična jednodijelna pidžamica, tj. tutica kratkih rukava i nogavica. Ne sjećam se gdje sam ju kupila, mislim u Kik-u u Sloveniji. Tanki pamuk.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    a joj taj Kik je super čula sam, ali nama nedostupan i daleko, u nas nisam primjetila tako nešto, ali morat ću skratiti dvije - tri tutice dugih rukava i nogavica nema druge to je najbolje rješenje.

    hvala MartinaP

  7. #57
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Citiraj Blekonja prvotno napisa Vidi poruku
    a joj taj Kik je super čula sam, ali nama nedostupan i daleko, u nas nisam primjetila tako nešto, ali morat ću skratiti dvije - tri tutice dugih rukava i nogavica nema druge to je najbolje rješenje.

    hvala MartinaP
    Ja sam baš jučer vidila te rompere u Mane, a sigurna sam da ih ima i u drugim dj. dučanima. Ima i u MTČ.u. Tanki, pamučni...

  8. #58
    tini avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    262

    Početno

    Bilo ih je i u lidlu i to 2 kom za 50kn.

  9. #59
    mia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    514

    Početno

    Bilo ih je i u H&Mu. 2 komada 79 kn.

  10. #60
    tikica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Kako vam se čini za zimsko novorođenče da spava u bodibenkici i plišanom kombinezonu pokriven pamučnom tankom dekicom, temperatura u sobi 18 hoće li mu biti vruče,hladno ili taman?

  11. #61
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj tikica prvotno napisa Vidi poruku
    Kako vam se čini za zimsko novorođenče da spava u bodibenkici i plišanom kombinezonu pokriven pamučnom tankom dekicom, temperatura u sobi 18 hoće li mu biti vruče,hladno ili taman?
    moj je rođen 25.11...spavao je u benkici+plišani kombinezon...samo što sam umjesto dekice bila stavila flis dekicu...spavao je na boku između onih jastuka za bočno spavanje pa ga je i to malo grijalo
    najbolje ti je da po noći popipaš bebu (rukice, nogice, leđa) pa ćeš vidjeti kako reagira (jel hladan ili se znoji)

  12. #62
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    Irena je isto u vreči! Kad bi ju pokrili sa dekicom za čas bi sa otkrila!!!

  13. #63
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Koji broj vreće za spavanje uzeti za bebu od 4-9,10 mjeseci? Htjela bih da ne moram kupovati i veću i manju. Jel bolje 74 ili 80. Ne znam hoće li 74 biti premala za kasnije, a 80 prevelika na početku. Šta mislite?

  14. #64
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Mi smo koristile vrecu velicine 68 kada smo bile velicine 56 i 62, kako se blizila 68 postajala joj je premala... Sada vise nikada ne bi koristila vrecu, bas je nezgrapna stvar... Puno mi je bilo jednostavnije kasnije kada bi ju samo pokrila dekom(velika deka koju bi presavila na 4), i deku bi zagurala sa svake strane kinderbeta kako se ne bi otkrila... Obucena je u bodi kratkih ili dugih rukava i plisanu ili pamucnu pidzamu sa nogicama... Temperatura u sobi je nekih 18 stupnjeva. U pocetku sam bila panicar da joj nije prehladno, nakon prve noci doma poslala dragog u ducan po radijator na struju jer sam bila uvjerena da joj je prehladno... Smijesno mi kad se sad sjetim

  15. #65
    darci avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    462

    Početno

    Citiraj eva133 prvotno napisa Vidi poruku
    Koji broj vreće za spavanje uzeti za bebu od 4-9,10 mjeseci? Htjela bih da ne moram kupovati i veću i manju. Jel bolje 74 ili 80. Ne znam hoće li 74 biti premala za kasnije, a 80 prevelika na početku. Šta mislite?
    uzmi nekoliko brojeva veću vreću - da ima više mjesta a i da ti ne traje samo 2 mjeseca dok je u tom jednom broju

  16. #66
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Netko kaže da je vreća super stvar, a netko da je čisti promašaj. Najbolje da posudim pa da vidim da li će uopće htjeti biti u njima.
    Meni se čine praktične.

  17. #67
    katarinam avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Postovi
    610

    Početno

    meni je jako praktična i koristimo ju cijelo vrijeme i super mi je jer se beba često noću budi pa da ju ne moram zamatati u dekicu... a super mi je bila i po ljeti obukla bebi bodić i stavila u vreću i nikakve brige da će se otkriti

    mi koristimo onu od 90cm i to već duže vrijeme a još će nam neko vrijeme potrajati

  18. #68
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Od sve moje djece samo je prvi spavao u vreci. Ostali u dvodjelnim pidjamicama.

  19. #69
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    moj ima body,pidjamu gornji i donji dio,čarapice i spava u vreći i pokrijem ga dekicom

  20. #70
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    a moja trenutno spava u gaćicama i potkošulji i sve je mokra od znoja jer je prekrivena debelim pokrivačem...

  21. #71
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    ups, tek sam sad vidjela da je ovo 0-1 godine
    mi ne pripadamo ovoj grupi, oprostite na uletu

  22. #72

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    mali od rođenja spava samo u bodiju dugih rukava. u kinderbetu je pokriven s poplunom do ispod pazuha, a i kad ga dojim po noći opet dođe pod naš poplun do ispod pazuha i sve pet. iako sam skužila da mu je možda malo i prevruće ponekad... naravno da iznogata poplun kad se probudi, ali to ne radi u snu pa je kroz noć ipak pokriven. kod nas je noću namješteno na 20 stupnjeva, možda zato nemam potrebe za dodatnim pokrivalima...

    imala sam dvije vreće za spavanje, ali nije mi imalo smisla stavljati ga u to kad bi ga morala skinuti da ga stavim pod naš poplun jer bi mu inače bilo preprevruće. pretpostavljam da ostale mame podoje bebu sjedećki pa da ih zato dodatno motaju u dekice ili već što. ja svoga samo premjestim na krevet i prištekam i kad se natanka i zakrmi ponovo, prebacim ga u kinderbet. ako ne zaspem i ja u međuvremenu...

  23. #73
    noek1201 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    20

    Početno

    Moj spava u bodybenkici i tankoj jednodjelnoj pidzami. Spava s nama u krevetu, nadam se da cu ga uspjet uskoro nagovoriti na kinderbet

  24. #74
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    u vreći za spavanje s nama u krevetu...samo sad kad je toplije imam dileme u čemu ispod:bodiće,pidžamice,bose noge da ili ne?

  25. #75
    noek1201 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    20

    Početno

    Moj kad je u vreći isto ima bodybenkicu i piđamu, samo ga onda ne pokrijem. A bez vreće je pokriven. Vreća je neke srednje debljine, ni pretanka ni predebela

  26. #76

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    zg posvuduša
    Postovi
    138

    Početno

    Moj ima bodybenkicu i piđamu, a pokriven je s poplunom ili debljom dekicom. vjerojatno cemo uskoro na kratke rukave ispod piđamice i tanju dekicu

  27. #77
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Iris prvotno napisa Vidi poruku
    u vreći za spavanje s nama u krevetu...samo sad kad je toplije imam dileme u čemu ispod:bodiće,pidžamice,bose noge da ili ne?
    Ja sam svojoj nekidan makla bodije dugih rukava, sad je u bodiju bez rukava i dugoj majčici, odnosno pidžami noću. Ali sad su temperature puno veće nego kad si ovo pisala pa ne znam jel ti išta znači ovo što pišem

  28. #78

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    mi smo evo zadnje dvije večeri u tankoj dvodjelnoj piđamici, bodi kratkih rukava i čarapice, zaspe i spava jedan dio nepokrivena (u sobi nam je, naravno bez grijanja sada) čak 23 stupnja, ja je pokušam pokriti laganom plahtom, ali to je kratkog vijeka, ostatak noći vjerojatno spava nepokrivena. Ove zime imali vreće jednu dosta debelu i jednu frotirsku zadnjih mjesec dana, ali mi se i ona za sada na ta 23 stupnja čini too much, sve strepim da će joj pred jutro biti zima, ali ona se probudi uredno toplih ručica, obraza, nogica, pa valjda joj nije hladno!!

    Najidealnije bi mi bilo kada bi uspjela naći neku vrećicu onako koja je samo od tanke plahte napravljena, navodno ima u Kauflanda (hvala Beti3 na info), a ako ne nađem, pokušat ću sašiti

  29. #79
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Ja sam ga jućer obukla samo u body dugih rukava i vreću i bilo mu vruće pa sam skinula vreću ostavila ga samo u body prekrila dekicom i u 3 sata mi se probudio procijenila sam da je hladno jer je maknuo dekicu i obukla mu tanke hlaćice,cijelu noć smo se presvlaćili

  30. #80
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pidjama kratkih rukava i kratkih nogavica, bez bodija, nepokriven

  31. #81

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    pidjama kratkih rukava i kratkih nogavica, bez bodija, nepokriven

    svaka čast, a kolika vam je temp. u sobi

  32. #82
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Zadnjih par noci je samo u bodiju dugih rukava, pokrivamo se s debelom vunenom dekom. Nije mu hladno, noge su tople cijelu noc. Carape mu nisam ni po zimi oblacila.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    onda je ja po ovome kako vi pišete preprepreviše oblačim, evo večeras je malo hladnije nego ovih dana, sada je u bodiju bez rukava (tankom), jednodjelnoj tutici i tankoj vreći

  34. #84
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Blekonja prvotno napisa Vidi poruku
    svaka čast, a kolika vam je temp. u sobi
    oko 22
    po zimi je jedina razlika da ima duge rukave i duge hlače, isto bez bodija i nepokriven. tad je temp oko 20

  35. #85

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    oko 22
    po zimi je jedina razlika da ima duge rukave i duge hlače, isto bez bodija i nepokriven. tad je temp oko 20
    e ježiga stvarno sam onda za***la

  36. #86

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    naš mali i dalje spava samo u bodiju i to sad kratkih rukava. s tim da smo poplun zamijenili sa plahtom i tankom dekom.

    ne znam... po ovim odgovorima ispada da maloga preslabo oblačim, a sad je navršio 6 mjeseci i osim 2-3 puta kihanja u danu, nemamo nikakvih problema sa zdravljem...

    e, da, što je tutica? da to nije kombinezon? to mu eventualno obučem preko jutra dok se temperatura malo ne povisi... inače je bosonog po ovim temperaturama.

  37. #87
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj krvavica prvotno napisa Vidi poruku
    e, da, što je tutica? da to nije kombinezon? to mu eventualno obučem preko jutra dok se temperatura malo ne povisi... inače je bosonog po ovim temperaturama.
    trenirka... nas spava u bodiju dugih rukava i dugim hlacama bosonog... pokriven kao i mi, plahtom i dekom.

  38. #88
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj krvavica prvotno napisa Vidi poruku

    e, da, što je tutica? da to nije kombinezon? to mu eventualno obučem preko jutra dok se temperatura malo ne povisi... inače je bosonog po ovim temperaturama.
    Ovo je tutica
    http://m.njuskalo.hr/odjeca-bebe/car...-oglas-4536154

    Kad kažeš bosonog po ovim temperaturama, misliš li na ovo od 21-25 stupnjeva i baš bosonogu bebu, bez čarapica? Brrrr, meni je zima kad to čitam.

    Blekonja, ja sam poput tebe. Bebi treba biti toplo, i odraslome treba biti toplo. Nema šanse da spavam nepokrivena, pa tako ni dijete. Dok su mali u tuticu, pa vrećicu i još pokrivač prema godišnjem dobu. Ja volim toplinu...

  39. #89
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    pidjama kratkih rukava i kratkih nogavica, bez bodija, nepokriven

    Moj spava vec nocima iskljucivo u bodiju bez/kratki rukav, nepokriven.
    Mi ostali isto nepokriveni u gacama i potkosulji... njega valjda grije ekstra i pelena.

    Vec sam mislila da smo jedini... moram priznati da sam prekjucer cak i klimu upalila na pol sata (u stvari moja mama, ja sam bila skrta struje), a kamoli da se pokrivamo. Jedino ne znam kako cemo prezivjeti ljeto ako je ovako pocetkom svibnja...

    Bila sam odusevljena sto je sinoc pala kisa, bar je malo ohladilo, ali ne toliko da bi se pokrivali...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 05.05.2012. at 22:46

  40. #90
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Pa koliko vam je temperatura u kući, sada u maju? Meni 19,5 stupnjeva , prije za paliti grijanje nego klimu. A u Primorju sam.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 05.05.2012. at 22:55

  41. #91

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    jej, znam što je tutica! kombinezon, dakle.

    da, Beti3 bosonog je po danu (vani su temperature i iznad 30 stupnjeva, a u kući je kakvih 25) i po noći jer je pokriven bio do nedavno sa poplunom (noge tople) i sad sa plahtom i dekicom (noge tople). jedino mu ujutro obučem ili hlačice sa stopalima ili kombinezon, ovisno kakvo je jutro dok ne zakuri vani sunčeko ponovo.
    naravno da je imao kombinezon kad nisu bile ovakve temperature.

    ovisi valjda koliko smo zimogrozni mi, roditelji...

  42. #92

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    po noći nam je isto kao i tebi nekih 19 stupnjeva ili 20 (bilo neku noć).

    ugodno je za spavati. zato kažem, poplune smo zamijenili plahtom i tankom dekicom. možda bih i ja drugačije da vidim da su malome noge ili ruke hladne, ali nisu.

  43. #93
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moj se nocas nakon par sati sna javio za papanje i kad sam ga privukla sam shvatila da su mu ledja posve mokra kolko se preznojio... tako da bih ga valjda trebala u peleni samo ostaviti, kad mu je i u bodiju toliko vruce.

    Nemam pojma koliko je stupnjeva u stanu ali je juzna orjentacija i to nas suncanih dana jako ugrije.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    moje je mišljenje da je i jaaako bitno gdje se živi, u kući ili u stanu u zgradi, ima li soba vanjske zidove (bilo da se radi o ljetu ili zimi) i kakva je orjentacija, ja M. isto cijeli dan mijenjam, od kratkih rukava majčice, ispod bodić ili na bretele ili kratkih rukava do samo bodića dugih rukava ili sl., naravno ovisno o temp. u kući, ali noću se nekako bojim, jer ja kad zaspem nema u mene buđenja, koma sam , a i mm tako (jedino da navijamo mobitele) da bi je mogli provjeriti, a osim toga vidim i da vas puno ima, blago vam se, preprepredobru dječicu koja su pokrivena cijelu noć, moja M ni slučajno ne podnosi pokrivanje ni kad je budna (zimi u kolicima i sl.) ni kad spava, sve joj smeta, zato je za mene vreća izum stoljeća

    OT. Beti3 upravo mi mama sutra šije dvije vrećice od lancuna (plahte) - hvala na ideji
    Posljednje uređivanje od Blekonja : 07.05.2012. at 00:03

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ja ipak mislim da je najviše do roditelja, navike. Ja sam npr. toplokrvna sa odličnom cirkulacijom, meni je stalno vruće. I nikad se nisam mislila da li je maloj hladno, uvek sam se brinula da joj ne bude vruće. Npr zimi ću je pustiti da u duksu izađe od stana do auta, ali čim uđemo negde gde je toplo (prodavnica) skidam joj jaknu istog trenutka. I ja mnogo bolje podnosim hladnoću nego vrućinu pa sam tako i nju naučila.
    Evo beti kaže da bi ona na 19 stepeni uključila grejanje. I MM bi isto. A ja sedim sad pored otvorenog prozora u spavaćici na brtele, bosonoga, dete mi spava u majici kratkih rukava i gaćicama, nepokrivena. Mislim da je to samo stvar navike i cirkulacije.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •