Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 58 od 58

Tema: Rodine radionice za trudnice

  1. #51
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    i mene zanima isto! Pogotovo radionica za dojenje, s obzirom da sam u prvoj trudnoći imala s tim teškoća!
    Posljednje uređivanje od kudri : 14.07.2015. at 11:06

  2. #52
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Roda i radionice za trudnice? Ima li nade da ih jednom...nekad bude opet?

  3. #53
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Drago mi je da RRT svako toliko opet netko spomene

    Trenutno, RRT su redovite (samo) u Dubrovniku; no sad nam edukaciju prolazi prva generacija voditeljica trudničkih tečajeva (koje će samostalno voditi tečaje). One u sklopu edukacije moraju održati jedan besplatan ciklus radionica, svaka u svojoj sredini, do kraja ožujka 2019.

    Dakle možete očekivati gratis radionice do tada u gradovima diljem Hrvatske - doslovno od Županje do Dubrovnika, Rijeke do Zagreba, Gospića, Pule i šire. Informacije o tim radionicama možete pronaći na društvenim mrežama Rode u prvim mjesecima 2019., najvjerojatnije od polovice siječnja nadalje.

    Ubrzo nakon njih će druga generacija voditeljica završiti edukaciju, pa očekujem opet jedan takav ciklus gratis radionica diljem Hrvatske negdje na jesen.

  4. #54
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Kako divno!!! Najbolje radionice ikad! Naučila sam ali sve od trudnoće do poroda, dojenja, platnenih i sl.... i mislim da sam zbog svog tog znanja imala i divne brzinske porode.

    Oko mene ima dosta mladih trudnica prenosim im svoje znanje i iskustvo ali Rode su ipak Rode. Pratim, hvala Danci na info!

  5. #55
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku

    Trenutno, RRT su redovite (samo) u Dubrovniku; no sad nam edukaciju prolazi prva generacija voditeljica trudničkih tečajeva (koje će samostalno voditi tečaje). One u sklopu edukacije moraju održati jedan besplatan ciklus radionica, svaka u svojoj sredini, do kraja ožujka 2019.
    Danci, znaci li ovo da ce se u buducnosti radionice naplacivati?

  6. #56
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    emily ako ja dobro pratim mislim da nove savjetnice su educirane preko ERASUMUS projekta u kojem imaju obavezu dati jedan ciklus radionica u svom gradu. potom steceno zanje mogu koristiti kako im odgovara.

  7. #57
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Da, Spajka je u pravu. Mi educiramo sada voditeljice, a jedna je od obaveza to da dizajniraju svoj kurikulum za tečaj/radionice, i nakon što se ga odobri, da u svojim zajednicama isti testiraju gratis. Nakon toga, mogu voditi tečajeve kako budu htjele / mogle. Neke će možda osnovat udruge, tražiti sufinanciranje svojih lokalnih gradova/općina/županija... Ovisiti će o njima i njihovim mogućnostima.

    Žene će morat obnoviti licencu svake dvije godine, što će značiti da u dvije godine moraju određene doedukacije proći ali i određen broj sati / aktivnosti provesti u društveno korisnim radu, što može značiti da će ponuditi određeni broj gratis tečaja. Katalog mogućih oblika doprinosa zajednici ćemo napraviti sa polaznicama prve generacije na strateškom sastanku na proljeće.

    U prostorijama Rode u Zgbu se održavaju samo tečajevi/radionice koje su gratis za trudnice.

  8. #58
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Bravo Rodice! Evo link na radionicu u Zg: http://www.roda.hr/udruga/projekti/e...-trudnice.html

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •