Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 70

Tema: Menstruacija + dojenje

  1. #1
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno Menstruacija + dojenje

    Budući da još dojim (11,5mj.), a nisam dobila menstruaciju (znam da nije alarmantno), zanima me do kada da ne paničarima? Čula sam da neke žene nisu dobile ni 2 godine (uz dojenje).

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ne moras panicariti, evo 19 mjeseci od poroda jos nista.
    uzivaj

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    14

    Početno

    BLAGO VAMA.DA SAM BAR NA VAŠEM MJESTU.JA SAM JE DOBILA U PETAK I ŽALIM ZA DANIMA KAD JE NIJE BILO

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    VUKOVAR
    Postovi
    75

    Početno

    da se pribiljezim ja sam odmah nakon poroda dobila mengu ijako sam bila tuzna sto sam ju dobila jer nisam bila te srece da nemam dok dojim.....

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    odmah nakon poroda idu lohije, i traju jedno mjesec dana. to nije menstruacija.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Ja 5 mjeseci po porodu...sa pms-om gorim no ikada...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    VUKOVAR
    Postovi
    75

    Početno

    ja svaki mjesec dobijem mengu kao sto sam dobila i nakon poroda...vec 6 mjeseci imam mengu svaki mjesc u dan i sat dodje....

  8. #8
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    ja sam s prvim dobila kad smo poceli s dohranom, a sad sam dobila nakon 2,5mj iako dojim. malena spava cijelu noc (doslovno) pa me bar to tjesi, ali menga je tu, boli, opako curim, jede mi se coksa..sve kao i prije..

  9. #9
    EvaP avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    359

    Početno

    Ia ja sam se nadala pomaku na bolje s mengama nakon poroda, tako su me i tješili dok mi se činilo SF da ću ikada roditi (ono teenage faza), al ništa se nije promijenilo. I oni predmenstrualni prištevi su tu, ko da imam 15 godina još uvijek....

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Dobila 4 mjeseca nakon poroda, dojila...
    Prije 1.t me bolili jajnici, poslije jajnici i križa a sada nakon 2.t jajnici, križa i glava. Šta li će biti nakon 3. trudnoće?

  11. #11
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    prvu dobila 18,5 mjeseci nakon poroda, a druga stigla nakon 56 dana, a dalje ćemo vidjeti.

  12. #12
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    da ne bi bilo zabune ...56 dana nakon prve menstruacije

  13. #13
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Imam jedno pitanje...kad vam je dosla prva menga, jel to odmah bilo ono pravo kao prije ili?

    Sto se tice lohija, trajale su sigurno bar 7 tj. Onda je jedan period bio mir. Krajem listopada mi je opet pocelo neko mrljanje i posto sam tada imala kontrolu kod ginekologa pitala sam je li moguce da sam vec dobila stvari. Ginica je pogledala i rekla da je ocito da mi se tijelo "trudi" dobit mengu ali da to jos nije to. Trajalo par dana i stalo. I evo sad opet krenulo s tim mrljanjem, pa me zanima je li koja od vas imala slicno iskustvo.

    Bebac mi ima dva i pol mjeseca i iskljucivo dojim na zahtjev - u pravilu svakih sat i pol, jedino po noci malo rijedje.

  14. #14
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    meni je sa 2,5mj bilo tako nekako, vise mrljanje cca5 dana. 14 dana kasnije sam procurila za zbilja 6 dana, grcevi 2 i 3 dan - sve ko i prije
    isto dojim na zahtjev, ali malena spava od 21-05 pa su se hormoni potrudili zapoceti redovne cikluse

  15. #15
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Znaci, moglo bi mi se desiti da procurim? Pa u biti i bolje pa da znam na cemu sam jer ako nastavi to mrljanje svakih deset dana.... Uf, spavanje od 21h pa cijelu noc je za mene jos san snova, kod nas prva tura spavanja najcesce bude od 23 do 3 a onda krece opet spavanje i papanje na sat i pol.

  16. #16
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    sve mi poznato sa spavanjem. B. je spavao od 20-01 i onda svakih 1,5h klopa i tako 16mj
    sori na OT

  17. #17
    pink avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    72

    Početno

    Meni došla 4 mjeseca nakon poroda. Ne mogu virovat da su neke tako dugo bez menge, blago vam se. Inače, menge prije poroda su mi bile strašno bolne, a sada ni b od boli :D

  18. #18
    nerina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Solin
    Postovi
    100

    Početno

    Evo ja dojim godinu dana i još ništa.Ja sam zapravo malkice zabrinuta jer već više od mjesec dana(možda i dva) imam sve simptome kao da ću dobiti.Puna sam prištića,imam lagane menstrualne bolove(nakon podoja pogotovo),napuhana sam itd. a vještica nikako da dođe. Jel da se brinem ili je to normalno?

  19. #19
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    možda si trudna?

  20. #20
    nerina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Solin
    Postovi
    100

    Početno

    Ma nisam,test je negativan

  21. #21
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    aaaaaa

    tako je i meni vec nekoliko mjeseci
    (i stanje, i test)

  22. #22
    nerina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Solin
    Postovi
    100

    Početno

    A valjda je onda to normalno.Sada bi volila da dođe već jednom jer imam osjećaj da ću eksplodirati.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    11

    Početno

    moja cura ima 14 mjeseci i dojim je na zahtjev
    počela sam raditi prije mjesec i pol pa je i ne dojim 8 h - koliko me nema, kad me ima i dalje svako malo i danju i noću
    prije 15 dana sam procurila, ne nešto jako i bolno, ali solidno jedno 5 dana curenja
    i sad 15 dana poslije opet nešto???
    ne znam da li da se zabrinem, je li to ovulacija koja mi je prije isto znala ići uz neka mrljanja, menga, ili nešto treće :? :? :?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    ja sam nakon 15mj dobila prvi put nakon poroda
    mislila sam da ce mi sise eksplodirat od prepunjenosti. situacija kao prvih par tjedana nakon poroda. cim je prosla ustalila se ponuda/potraznja.
    prije su mi menstruacije nekad znale bit bolne, a sad nije, ali sam se osjecala poprilicno lose. cak sam se 2 puta skoro onesvijestila. al bas onako, zapravo. usne blijede, crno pred ocima, povracanje. a iz cista mira.
    a bas mi je bilo lijepo ove 2 godine bez. i zaboravila sam koja je to tlaka

  25. #25
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    joj tak sam ljubomorna kad citam o vama koje ste dobile bog zna kad/niste jos dobile

    prvi porod--nakon 2 mjeseca
    drugi porod--nakon 3 mjeseca

    taman prestanu lohije i evo nje na velika vrata, aaaaaaa

  26. #26
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno

    Jel moguće dobiti mengu nakon 4,5 mjeseci - imati dva mjeseca uredno zaredom... i onda opet ne dobiti, recimo da se preskoči jedan mjesec??

  27. #27
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    da

  28. #28
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Sedmi mi je tjedan od poroda, dojim. Jel moguće da mi menga dođe tako rano?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    moguce je

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb-Vrapče
    Postovi
    99

    Početno

    Citiraj Točka prvotno napisa
    Sedmi mi je tjedan od poroda, dojim. Jel moguće da mi menga dođe tako rano?
    Da, nažalost! Ja sam krvarila oko 3 tjedna nakon poroda...nakon tjedan i pol "ničega" dobila mengu. Nisam mogla vjerovati! Dojim.
    Sad čekam da vidim hoče li ovaj mjesec, pa da se uvjerim da je to to.

  31. #31
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj SnješkaM prvotno napisa
    Da, nažalost! Ja sam krvarila oko 3 tjedna nakon poroda...nakon tjedan i pol "ničega" dobila mengu. Nisam mogla vjerovati! Dojim.
    Sad čekam da vidim hoče li ovaj mjesec, pa da se uvjerim da je to to.
    Da, i ja sam vrlo kratko krvarila nakon poroda. Onda samo iscjedak... i evo sada menga. Za ne povjerovat. :shock:

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    12

    Početno

    Pozdrav!!
    Ja sam rodila prije 11,5 mjeseci. Dojim i još nisam dobila. Ja bi htjela imati ciklus jer hoću drugu bebu. Šta to znaći da trebam prestat dojit?!
    A ne bi htjela prestat s dojenjem. I šta sad? Čekat i strpit se.... :/

  33. #33
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    40 dana lohije, a 46. sam dobila mengu i od tada dobivam svaki drugi mjesec... Dojim.

  34. #34
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno

    Citiraj LuciBu prvotno napisa
    Pozdrav!!
    Ja sam rodila prije 11,5 mjeseci. Dojim i još nisam dobila. Ja bi htjela imati ciklus jer hoću drugu bebu. Šta to znaći da trebam prestat dojit?!
    A ne bi htjela prestat s dojenjem. I šta sad? Čekat i strpit se.... :/
    Vi radite na bebi
    A u međuvremenu preporučam posjet ginekologu koji će te savjetovati... meni je moj na prvom pregledu nakon poroda (ups, otišla tek s 6 mjeseci starosti djeteta) detaljno objasnio sve što me je zanimalo...

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sv.I.Zelina
    Postovi
    20

    Početno

    E, Svea, ni ja nisam još 3 mjeseca nakon poroda otišla ginekologu (taako mi se na da), a sad ću morati jer se nadam da imam neki poremećaj, a ne menstruaciju.
    Mislim da dijagnoza neće biti takva, ali nada umire posljednja

    Dakle, dobila sam M točno 3 mj. nakon poroda, uz isključivo i često dojenje (i noćno) - eto, desi se i to

  36. #36

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    recite mi molim vas jel moguce imati dva puta mengu i sad ju ne imati 2 mj, moja kuma tvrdi da nije trudna makar su imali 3 puta snosaj bez zastite a ona samo doji

  37. #37
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno

    ups malo janje, upravo se to meni dogodilo, kao da pričaš moju priču. Dobila sam ciklus 4 mjeseca nakon T. rođenja iako sam isključivo dojila. I onda najednom... kao da mi je M preskočila jedan mjesec. Pazili smo, no ipak... ipak sam otišla po test... bio je negativan što mi je bilo drago jer trenutno nisam spremna na novu bebu. Nakon toga sam išla kod ginića na redovan pregled pa mi je rekao da dok god žena doji postoji mogućnost da ciklus nije uredan što je posve OK - dakle ciklus koji je "svakakav" nije problematičan dok god žena doji...
    M nedavno došla! :D
    Malo sam napisala ovo zbrda zdola...

  38. #38

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    znaci postoji mogucnost da nije trudna? ona nema nikakve simptome a opet imala 2 mj i sad nista :?

  39. #39
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno

    Postoji, naravno! I to velika mogućnost!
    Iako dojenje nije nikakva zaštita, nadam se da je to svima jasno... jer ovulacija dolazi prije M - dakle, nikako ne možeš znati kad će ti doći M, a prije toga se događa ovulacija... daklem, khm, khm ...

    Ne znam jel smijem tak direktno pitati, ali zašto ne napravi test?

  40. #40

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    nece ona zna da nije mada muz uredno svrsava u nju :?

  41. #41
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno

    Uh, uvijek me iznenadi kako smo različiti! Da, netko ne želi znati... ja to ne razumijem... u svakom slučaju, ako muž svrši u njoj, onda.... hmmm onda je opet velika vjerojatnost da je trudna...

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    ja joj to govorim zato sam tu i pisala al ona kaze da je slucajno dobila 2 puta i da sad nece dobiti dok god doji. nju nije stra a ja sam 5 put napravila test kad sam prestala dojit a nisam 2 mj dobila. kaze nemam nikakvih simptoma nisam trudna

  43. #43
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno

    Dojenje nije 100%-tna zaštita, i ako prakticiraju kako si navela, lako moguće da je trudna. No, ako kaže da nije, onda

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    slazem se ak nije nju briga kaj cemo mi raspravljati o tome

  45. #45
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno

    Citiraj JB prvotno napisa
    E, Svea, ni ja nisam još 3 mjeseca nakon poroda otišla ginekologu (taako mi se na da), a sad ću morati jer se nadam da imam neki poremećaj, a ne menstruaciju.
    Mislim da dijagnoza neće biti takva, ali nada umire posljednja

    Dakle, dobila sam M točno 3 mj. nakon poroda, uz isključivo i često dojenje (i noćno) - eto, desi se i to
    Čuj, moj ginić mi je stvarno detaljno objašnjavao kako funkcioniraju hormoni, dojenje, menga... uglavnom čvrsto stoji iza izjave da su krvarenja (nekad manje, a nekad više obilna od uobičajene menge) najnormalnija pojava kod žena koje doje - mogu se pojaviti, biti prisutna par dana pa se opet ne pojaviti par mjeseci... ili to mogu biti da tako kažem "probne" menge. U svakom slučaju, vjerojatno nije nikakav poremećaj nego se samo hormončeki slažu... možda izostane bilo kakvo krvarenje... ili se možda opet pojavi, ali po njemu bi sve to trebalo biti apsolutno normalno i za očekivati.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    121

    Početno

    Ja dobiila 5 mjeseci od poroda iako sam isključivo dojila
    No, ništa se nije promijenilo od tadau vezi dojenja, osim što menga stiže svaki mjesec

  47. #47
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Meni je došla 2 dana prije L prvog rođendana. A baš mi je bilo dobro bez nje!

  48. #48
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    jos nije dosla ona prava nego ono mrljanje sto su cure spomenule,prosli tjedan,a od poroda je proslo tocno 2 mjeseca i dojim.sad sam u iscekivanju prave m-i bas me zanima kako ce bit s bolovima,sve me nekako strah...al vidim da ima iskustava da bol nestaje-nadam se barem tome,ako vec mora doc tako rano,da barem ne boli

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    evo N. će skoro 10 mjeseci i još nisam dobila. nije da se brinem, ali ja ne dojim puno. imam 4 podoja u 24 sata. pa mi čudno kako još nije došla :?

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    s ponistre se vidi Šolta...
    Postovi
    73

    Početno

    Eh, da se prijavim... Dobila jučer, za par dana će biti 7 mj. od poroda. I dalje dojimo sto puta dnevno, nisam je još očekivala ali šta je tu je. Idemo dalje...
    Cure uživajte

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •