Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 269

Tema: Porod u vodi (II.dio)

  1. #101
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Winnie The Pooh prvotno napisa
    Citiraj marta prvotno napisa
    mina ne bi baš bilo lijepo i ugodno unerediti se u kadi, jel ?
    ovakve izjave mozes komotno zanemariti.
    nit sam imala klistir niti sam "izneredila" kadu.
    Ja sam imala žestoku trčkalicu prije nego sam otišla u rodilište, dobila punu količinu klistira, izbacila iz sebe još čudo toga (oprostite na slikovitosti i mojim riječima ), i na kraju se ipak uneredila u kadi. Doduše malo, ali...
    Iznimka ili...?
    Klistir nisam doživjela kao ništa strašno.
    bit ce da si dugo skupljala .

    salim se, vjerojatno ima veze i to da li si u trudnoci imala kakvih probavnih smetnji tipa konstipacije ili si imala bas suprotno, ceste stolice...
    ja bih ipka odluku o klistiru prepustila majci. pa tko voli nek trazi, a ne da svi dobiju po defaultu.

  2. #102

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    sun, nažalost moram reći da me na probijanje vodenjaka nisu upozorili :/ to su učinili rutinski kod pregleda.
    a što se tiče žurbe - itekako mi se žurilo nakon 10 dana na groznom 4. katu. doslovno sam otrčala u rađaonu od sreće smijajući se na sav glas!

  3. #103

    Početno

    Ja ću u pon pitati dr. Vlastelića ako mogu u kadi, a tako me strah! Do sada je sve bilo ok, s tim da nemam nalaze papa testa, je li to neki problem? (Zna li itko?)

  4. #104
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj marinna prvotno napisa
    imala sam povjerenja u osoblje i nisam mogla odgovornost za bebača preuzeti na sebe.
    Citiraj marinna prvotno napisa
    sve navedeno stoji, ali malo tko ima hrabrosti odbiti intervencije i preuzeti odgovornost
    koliko ja znam, mi smo odgovorni za sebe i za svoju djecu - nitko ne moze prebaciti tu odgovornost na nekog drugog. to je prema zakonu o pravima pacijenata, a i po logici zdravog razuma. znam da mnoge mame radije prepustaju odluke lijecnicima, ali smatram da je to krivo.

  5. #105
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ne treba ti nalaz papa testa, to je za trudnocu nebitno, za kadu ti trebaju brisevi biti ok.

  6. #106

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    ne treba ti nalaz papa testa, to je za trudnocu nebitno, za kadu ti trebaju brisevi biti ok.
    znam da je za trudnoću nebitno ali za porod u vodi traže svašta pa pitam.. hvala!

  7. #107
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    A gdje biste preporucile trudnicki tecaj na kojem pricaju pozitivno o porodu u kadi. Citala sam prvi dio ove teme i uglavnom su komentari bili kako predavaci odgovaraju zene da rode u kadi. Ja tam ne bi isla na tecaj :/

  8. #108

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    čitala sam negdje nekada da djeca rođena u vodi manje plaču. kako vaša dječica?

    martin u rodilištu nije uopće plakao i do sad nam je jako dobar, baš rijetko plače i nekako je stalno zadovoljan. mi prakticiramo AP, dojenje na zahtjev i sl. pa nema zašto ni plakati, a ima li kada neke veze...

  9. #109

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ja sam bas htjela otvoriti ovakvu temu. meni se cak cini da bebice rodjene u bolnici imaju nekako sasvim drugu ekspresiju na licu od ovih rodjenih doma, u vodi i sl. po onome sto se naziva prirodnim porodom. bas me zanima sto ce reci cure koje imaju oba iskustva.

  10. #110
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Citiraj mina30 prvotno napisa
    A gdje biste preporucile trudnicki tecaj na kojem pricaju pozitivno o porodu u kadi. Citala sam prvi dio ove teme i uglavnom su komentari bili kako predavaci odgovaraju zene da rode u kadi. Ja tam ne bi isla na tecaj :/
    Ja ponavljam svoje pitanje. Bilo tko?

  11. #111

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    pretpostavljam ako ga igdje ima onda u rijeci? jer ocito da su jedino tamo potpuno upoznati s prednostima poroda u vodi.
    inace ima jako puno linkiva o tome, osim toga i ovdje na forumu puno informacija.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Prije točno tri godine, bili smo na tečaju u Rijeci i o svim "alternativnim " porodima su pričali jako pozitivno! Vjerujem da je i danas tako. A čak mislim da sam već o tome tu i pričala, baš nakon odslušanog tečaja...

  13. #113
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Curke ja jos uvijek radim, u petom sam mjesecu i vjerojatno cu raditi i dalje. Ne mogu bas skoknuti na tecaj u Rijeku, pa nije to Velika Gorica ili Samobor. Ima li kakav tecaj koji pozitivno prica o porodu u kadi a da je u Zg ili sam prevelik optimist?

  14. #114
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    mina pa ne treba ti tečaj da bi mogla roditi u kadi. Ni na ovom tečaju u Ri ne saznaš baš preveč o samom porodu u kadi, više se onako to spominje kao jedna od mogućnosti. Tako da ako smatraš tečaj nužnim odi na bilo koji a roditi možeš doći u riječku kadu bez obzira, glavno da imaš sve potrebne nalaze.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    mina ja isto nisam bila ni na kavom tecaju, a evo isto se spremam u rijeku. inace, ima jako puno dobrih linkova na engleskom o porodu u vodi, a ima i ovdje na rodinim stranicama puno informacija. mislim da ti vise od toga ne treba.

  16. #116
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Hvala curke, stvarno ste mi velika potpora.

  17. #117
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Pozdrav, curke!

    Evo i mi se spremamo na porod u vodi, dopisujem se sa primaljom Barbarom. Konačno da sam i nju upoznala. Žena vrijedna svakog divljenja!

    Propustila sam je upitati za smještaj supruga u bolničkom apartmanu. Da li netko zna više o tome? Da li postoji uopće mogućnost da mm bude s nama u app. cijelo vrijeme te da li se on tada hrani u bolnici ili se mora sam snaći?
    Naravno, pretpostavljam da bi se takvo štogod i plaćalo, pa ako netko zna cijene bila bih zahvalna.

    svima!
    Ana

  18. #118
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Cure, jedno pitanjce. U 25 tj sam, od 22 tj sam na strogom mirovanju zbog skraćenog cerviksa da se ne bi počela prerano otvarati.
    E mene sada zanima da li se uopće mogu nadati porodu u vodi obzirom da se kao uvjet poroda u vodi navodi "uredna trudnoća".
    Ukoliko sve bude ok, ako se ne budem otvarala i dočekam termin ne vidim zašto ne bi mogla bućnuti. Ili?



    mali mišek stiže 09.03.07.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Ja sam u prvoj trudnoći ležala mjesec dana na patologiji trudnoće zbog preranog otvaranja i krvarenja. Rodila sam u kadi. Njima su bitni brisevi i nalazi krvi, i da je nakon 38. tjedna. Mislim da skraćen cerviks nije nešto što bi te moglo spriječiti brćkanju u kadi!

  20. #120
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Imam par "tehničkih" pitanja vezano za porod u vodi. Zanima me da li se za vrijeme prije poroda (prije ulaska u kadu) bude u njihovoj spavaćici ili mogu uzeti i svoju? Da li mogu koristiti svoj ručnik za tuširanje poslije klistira? Gdje ostavim robu u kojoj sam došla u rodilište? Gdje s torbom? Gdje muž ostavi jaknu i sl.? Znam da ova pitanja zvuče banalno ali šta da kažem, male stvari život znače

    E da, ova pitanja vezana su za riječko rodilište.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    oni ti daju spavaćicu, ne znam možeš li imati svoju. ručnik obavezno ponesi svoj, eventualno će ti dati neku krpu. nama je torba i sve ostalo ostalo kod sestre koja nas je primila. poslije poroda je mm otišao po stvari i odnio ih doma
    poslije mi je sve donio kad su bile posjete.

    i... nemoj se previše zamarati svime time, sve će biti ok

  22. #122
    skviki avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Bregi,Matulji
    Postovi
    505

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa
    Pozdrav, curke!

    Propustila sam je upitati za smještaj supruga u bolničkom apartmanu. Da li netko zna više o tome? Da li postoji uopće mogućnost da mm bude s nama u app. cijelo vrijeme te da li se on tada hrani u bolnici ili se mora sam snaći?
    Naravno, pretpostavljam da bi se takvo štogod i plaćalo, pa ako netko zna cijene bila bih zahvalna.

    svima!
    Ana
    Koliko ja znam muž ne može noću biti sa tobom i ne može se hraniti u bolnici. Ali sam na nečijoj priči sa poroda - ne sjećam se čijoj ali nisu bili iz Rijeke - pročitala da se je muž sakrio pred sestrom i uspio ostati cijelu noć u apartmanu.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ne samo da muz ne moze s tobom biti cijelo vrijeme nego smije biti samo u vrijeme posjeta sto je u biti jako malo (cini mi se dva puta dnevno po sat vremena). eto to su nova pravila, na zalost, ali sve ostalo je stvarno super tako da se svejedno isplati ici

  24. #124
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Hvala na odgovoru! Dopisujem se baš s primaljom Barbarom. Postoje apartmani koji koštaju 400 kn/dan i jako su rijetko slobodni. Muž ne može biti sa nama po noći, niti se hraniti u bolnici. Šteta...

    Jel' zna netko kad se ide doma ako je sve u redu? Za tri ili četiri dana po porodu?

  25. #125

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    treći dan

  26. #126

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa
    Hvala na odgovoru! Dopisujem se baš s primaljom Barbarom. Postoje apartmani koji koštaju 400 kn/dan i jako su rijetko slobodni. Muž ne može biti sa nama po noći, niti se hraniti u bolnici. Šteta...

    Jel' zna netko kad se ide doma ako je sve u redu? Za tri ili četiri dana po porodu?
    tako je i nama barbara bila rekla, ali eto imali smo srece i dobili apartman.
    isli smo doma treci dan, s tim da ti se dan kada radjas racuna kao nulti dan.

  27. #127
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    može li mi netko reći zašto su važni uredni brisevi za porod u vodi?
    koliko sam skužila, vani te nitko ne traži nalaze.
    osim toga, kakvo god stanje bilo u rodnici, dijete se "očeše" o to pri izlasku, i na suhom i u vodi :?
    prosvijetlite me

  28. #128
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ne zbog djeteta, nego zbog kade.
    ah, sto kompliciraju... ja sam rodila u kadi 3 sata nakon sto se u njoj brckala dundica oprali su ju, dezinficirali, i to je to. nikakvi brisevi niti dezinfekcija koja traje dva dana kao kod nas.

  29. #129
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    drage moje forumasice,
    htjela bih roditi u osijeku u kadi i samo me zanima, dali ima kakvih "svjezijih" informacija?! znam, u osijeku je interes za kadu jako pao, ali se mozda ipak netko nade. hvala,

  30. #130
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    ...niti dezinfekcija koja traje dva dana kao kod nas.
    Kakva 2 dana??? :?

  31. #131

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sarajevo/Zagreb
    Postovi
    436

    Početno

    Meni se bas svidja ideja radjati gola, nista te ne sputava...mislim da je to super.
    Hocu u vodu!
    Nisam znala da ima u petrovoj i u osijeku isto?
    Iako imaju, zene ipak idu u rijeku??? znaci da je tamo bolje ili?


    Ma to s odrzavanjem tradicije poroda sigurno postoji jer misle si zene, ako sam se ja patila, onda zasto se ne bi i vi...

  32. #132
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Yuna, mislim da se kada u Petrovoj ne koristi, raspitaj se! Jednom sam čak gledala na telki prilog o Petrovoj pa je jedan dr. pričao kako su ukinuli kadu jer nije bilo interesa!!! Ne znam tko mu je povjerovao; zašto tolike Zagrepčanke piče u Rijeku, ako "nema interesa"??

  33. #133
    bjuma avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    296

    Početno

    Drage moje,

    zna li iko da li nesto takvo postoji u sarajevu?????????????

  34. #134

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Kad je najbolje javiti se u RI za roditi u kadi? Sada sam u 17. tj. i stalno me frka da se neću javiti na vrijeme a tako bi rodila u vodi.

  35. #135
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ja sam se javila 2 mjeseca prije "termina"

  36. #136
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Ja se javila kad sam došla. Ja došla! Napunite kadu!

  37. #137
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno


    ma ja sam se ova dva mjeseca prije javila samo da se raspitam koje sve nalaze moram donijet,.
    na pregled u rodilištu, koji je uobičajen negdje oko ulaska u termin(valjda da se upoznate prije)sam trebala doći 10ak dana prije "termina", ali sam tada i rodila.
    isto sam ih nazvala iz auta i rekla da stižemo d apripreme kadu .

  38. #138

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Jel potreban tečaj da bi MM bio samnom na porodu u vodi? Kod nas nema tečajeva i nemožemo to nikako izvesti.

    Koliko se sada plaća porod u vodi?

  39. #139
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj Pliska prvotno napisa
    Jel potreban tečaj da bi MM bio samnom na porodu u vodi? Kod nas nema tečajeva i nemožemo to nikako izvesti.

    Koliko se sada plaća porod u vodi?
    ako pitaš za Rijeku, tečaj za muža nije potreban, ni za tebe zapravo, i ništa se ne plaća, plaća se prisustvo muža na porodu 300 kn
    potrebno je samo imati urednu trudnoću, donošeno dijete i napraviti pretrage na klamidiju, i na još nešto ali sam zaboravila

  40. #140
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Pliska prvotno napisa
    Jel potreban tečaj da bi MM bio samnom na porodu u vodi? Kod nas nema tečajeva i nemožemo to nikako izvesti.

    Koliko se sada plaća porod u vodi?
    Trebaju ti brisevi na bakterije i test na sifilis, hepatitis B (mozda i C, pojma nemam vise) i HIV. Bakterije rijesis s ginekologom, a za ostalo se jednom vadi krv na odjelu za transfuziju, samo se isto vise ne sjecam tkoti daje uputnicu.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    sve uputnice daje ginekolog.
    popričaj s njim, trebao bi sve to znati.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Hvala cure. Za sifilis, HIV i ostale boleštine imam već nalaz, a ovo ostalo ću obaviti. Idem kod gin 01.02. pa ću ga pitati, a nazvati ću i Rijeku prije toga.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    E sada jedno malo "glupo pitanje" Kakva je uloga muža na porodu u vodi? On ne ulazi u kadu jel tako? Pretpostavljam da je tamo više kao moralna podrška ali me zanima iz vaših iskustva šta su vaši muževi radili.

  44. #144

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Podrška u trudovima, tijekom izgona te drži ispod pazuha odozada

  45. #145
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    kada nije dovoljno velika da bi se i on bućkao unutra

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    29

    Početno voda?

    Da li netko ima iskustva s porodom u vodi i normalnim na suho?
    Pa da zaista uvjerimo da je u vodi bolje?
    Ja bi probala jer mi je zasada trudnoca skoz uredna..pa ako netko ima oba iskustva..podjelite!!
    hvala

  47. #147

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Hvala cure Ma tako sam si i mislila, ali zbunilo me to što su neki naši prijatelji isto imali porod u vodi i on je bio s njom u kadi. Rodila je u Italiji.
    Znači on je tamo samo da ga mogu rešetati, maltretirati, nabijati mu nokte ...

  48. #148
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno Re: voda?

    Citiraj petral prvotno napisa
    Da li netko ima iskustva s porodom u vodi i normalnim na suho?
    Pa da zaista uvjerimo da je u vodi bolje?
    Ja bi probala jer mi je zasada trudnoca skoz uredna..pa ako netko ima oba iskustva..podjelite!!
    hvala
    čuj, nakon 2 sata u kadi su me izvukli van na krevet i to je bilo grozno, jedva sam čekala da opet uletim u vodu

  49. #149

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    52

    Početno

    nema nitko iz osijeka??? Ja sam do sada mislila roditi normalno na stolu, ali od kad sam pogledala neke filmice s poroda na you tube promijenila sam mišljenje. Sviđa mi se što u kadi doktori i babice imaju manji pristup i ne mogu se puno upletati u prirodni tijek porođaja. Da li netko zna kakvi su stavovi i mišljenja doktora u Os o porodu u vodi, koliko se plaća, kome se javlja i da li je potreban kakav tečaj?

  50. #150
    tkonjuh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    108

    Početno

    Da cure iz Osijeka gdje ste??
    Zar zbilja nitko nema svjezih informacija o porodu u kadi u KBO?
    Mene isto zanima porod u vodi i jedino o njemu trenutno i razmisljam...
    Jucer sam nesto nacula da se za kadu mora jos posebno nadoplatiti neke novce (neznam koliko )....
    Hajde Osjecanke pisite....


Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •