Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 269 od 269

Tema: Porod u vodi (II.dio)

  1. #251

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    magi7, ako se radi samo o IVF-u, a druge stvari su ok, nisi visokorizična trudnoća. Neki na KBC-u još uvijek, očito, vole furati tu šprehu, ali znam IVF trudnice koje su rađale u kadi, tako da, kad za to dođe vrijeme, inzistiraj ako bude potrebno.
    potpisujem...i samo da napomenem ako želiš takav porod da moraš imati uredne briseve....

    jedino ne može porod u vodi ako je beba na zadak ili višeplodna trudnoća(tako su nama rekli na tečaju) i naravno ako ima nekih dodatnih komplikacija

  2. #252
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Samo da se ubacim i skrenem pozornost da je post magi7 iz 2010. godine
    Mislim da je do sad već rodila
    Posljednje uređivanje od maca papucarica : 14.11.2013. at 18:05

  3. #253

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    ha ha ha
    nisam to ni gledala

  4. #254
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Ni ja

  5. #255
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    ali neka ste je poučile, jer zadnji put kad se javila bila je opet trudna

  6. #256

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    4

    Početno

    Evo da se javim nakon poroda ( sad je već prošlo dva tjedna od toga), nije na kraju bio porod u vodi, iako sam počela u vodi, završila sam na krevetu, klasika...
    Bebica je imala dosta brze otkucaje srca,pa su me vadili iz vode i htjeli nakon nekog vremena opet vratiti, no malo se sve iskompliciralo, trudovi se nisu uhodavali, pa smo završili na dripu...dosta dugo prvo porođajno doba smo imali...No,sve je dobro prošlo što je najbitnije. Budemo se neki drugi put brčkali u vodici.
    Kako god, stigao nam je zdrav dječak Noa sa 3700g i 54 cm... Mi smo presretni! <3

    Hvala svim curama na info koje su ostavljale tu !

  7. #257

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    25

    Početno

    Se promjenilo stanje u Vinogradskoj bolnici? Se može roditi u vodi i da li se to posebno naplaćuje?

  8. #258
    Suncokreta avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    3

    Početno

    Bok! Za porod u vodi, mora se biti baš skroz gol ili se može imati topić gore?

  9. #259
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Ovo je za sve one mame koje nisu uspijele u vodi a zeljele su:
    meni je porod u vodi bezveze. Nisam znala gdje bi se i kako okrenula, kada je bila skliska, kad je krenulo ono najteze, u vodi mi nisu mogli dati nista protiv bolova. Na kraju sam rodila na kopnu-cetveronoske. Iduci put hocu stol za radjanje i epiduralnu u kicmu da nista ne osjetim

  10. #260
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Sabačonka, koliko ja znam, kada je opcija još uvijek samo je u Rijeci.
    Suncokreta, možeš imati topić/gornji dio kupaćeg.
    Yummy_mummy, ovo je utješno, hvala

  11. #261
    Suncokreta avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    3

    Početno

    Argente Odlično! Hvala na odgovoru

  12. #262
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Yummy_mummy, gdje si rađala? Kako si uspjela roditi četveronoške, mene su u Rijeci odmah upozorili da izgon prakticiraju isključivo na leđima?

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  13. #263

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    2

    Početno

    totalno sam neupućena, jel još uvik stoji da samo u Rijeci postoji porod u kadi??? Danas sam dobila info da kadu imaju i u Splitu, al je ne koriste (?!? ), jel takva situacija i u Zagrebu, da postoji npr kada na sv.Duhu i dr rodilištima al je ne koriste..?
    volila bih rodit u vodi/kadi, splitsko rodilište mi je najbliže ( al eto oni izgleda imaju al ne koriste ) , u biti kninsko rodilište mi je najbliže al imam premalo info o tome kakav je stav osoblja po pitanju osobnog plana poroda i prirodnog poroda, sviđa mi se jedino što je zaista mala gužva i nikad nije krcato, u Zagrebu mi je mama pa bi bilo jako zgodno da postoji opcija poroda u kadi ( nešto sam tu na ovoj temi čitala da ima u Petrovoj al u negativnoj konotaciji? ), a Rijeka daleko i nemam tamo smještaja :/ makar zvuči najidealnije za ono što želim ..termin 23.1.2015 a ja u strahu da se može desiti da snijeg zatrpa ceste :s
    molim informacije za pomoć, unaprid fala

  14. #264
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Kad sam došla na pregled u Rijeku, doktor me dočekao s "A, vi ste iz Zagreba, sigurno želite roditi u vodi!"

    Tako da, mislim da je Rijeka ipak glavno mjesto za porod u vodi. Mada, ima još negdje u Zagrebu kada osim u Petrovoj, ne znam je li Vinogradska ili Sv. Duh. Možda da nazoveš i raspitaš se?

  15. #265
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Kada pise da ima na izbor u osijeku... jel ikada itko rodio u njoj (A da nije preko masnih stela...)? Sta sve traze da ti to dozvole? Iskustva? iii jel daju pratnji unutra ako je porod u kadi?

  16. #266
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Info radi... kada u kbc os postoji ali nije u funkciji... zadnji porod u njoj prije 1,5god...

  17. #267
    Marinche avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Lokacija
    Bogu iza nogu
    Postovi
    76

    Početno

    Nema novih upisa od 5 mj, al evo imam jedno pitanje...spremam se na porod u vodi ali u inozemstvu, tocnije u njemackoj! Ima li tko iskustva? Da li se i sam porod posteljice odvija u kadi ili? Nisam stigla babicu ispitati sve...a blizi se...jos nekih 5 tjedana samo...

  18. #268
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ne, posteljica se ne smije poroditi u vodi da ne bi došlo do embolije. Nije neka velika mogućnost za to, ali bolje je da ne postoji ni minimalna.

  19. #269

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    29

    Početno

    Ja san svu moju dicu rodila kod kuće a nisan rađala u vodi pa ne znan kako je to. Al imala san susidu Anu koja je porađala svu dicu po selu. Bog jon da pokoj. Neke su žene rađale kod nje i u vodi. Nije jon nijedno dite umrlo a nije imala nikakve završene škole. I brigala se kasnije o nama. E sad. Jedna žena iz sela, Stana. Ona je rodila 3 sina u vodi i svi su zdravi i živi. Kaže da se nije puno namučila.

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •