Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 269

Tema: Porod u vodi (II.dio)

  1. #151

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno Re: voda?

    Citiraj petral prvotno napisa
    Da li netko ima iskustva s porodom u vodi i normalnim na suho?
    Pa da zaista uvjerimo da je u vodi bolje?
    Ja bi probala jer mi je zasada trudnoca skoz uredna..pa ako netko ima oba iskustva..podjelite!!
    hvala
    ja imam oba iskustva i apsolutno bih svakome preporucila vodu.
    mozda te ovo inspirira:
    http://www.birthasweknowit.com/theatrical_trailer.html

  2. #152

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    97

    Početno

    Vidim da ova tema nije bas aktiv, ili sve radaju u moru sobzirom da je ljeto, no ja cu ipak napisati koju crticu s svojim iskustvom poroda u vodi.


    Rodila sam drugo dijete u Rijeckoj kadi. Doktori su bili fenomenalni nikoga nisam poznavala dosla sam prakticki s ulice, stvarno zelim pohvaliti cijelu ekipu a posebno babicu Silvanu koja je struco odradila svoj posao.

    Dosla sam s 7 cena otvorena ne bas jakim i ne redovnim trudovima, osijecala sam se super. Vodu su mi poceli pripremati klistir nije bio potreban samo brijanje. Malo sam na lpoti hpsala dok se voda nije nalila u kadu i super je bilo trudove prodisavati hopsajuci. Stavili su mi bezicni CTG dogovorili smo se da prvo idem u vodu pa ce mo po potrebi probusiti vodenjak. U vodi sam bila satipol, prisustvo muza zatamnjena prostorija muzika povremena kontrola babice, stvarno smo uzivali... no zbog uzimanja maticnih stanica sam izgon je morao biti na stolu... ali to nije bio problem jer prelazak iz kade na stol je bio prakticki u zadnjem trenutku taman sto sam se legla na stol i jedan trud prodisala glavica je bila vec vanka i drugi trud moja curica je stigla meni u narucje...

    Prvo djete sam rodil u Ljubljani na stolu, porod je bio prirodan bez rezana i dripa... tada sam bila jako zadovoljna... u usporedbi s Rijekom moram pohvaliti Rijeku da je super rodiliste i tretman je odlican.

    Samo sam primjetila da ne shvacaju u potpunosti sto znaci cjelovremeno prisustvo majke uz djete, sto usporedbi s ljubljanom majka se ne odvaja od djeteta ni minute, dok u rijeci moras pitati da ti dozvole da budes prisutna za vrijeme nekih njima rutinskih pregleda.

  3. #153
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Zašto ova tema nije baš aktivna? Ulijenila se
    Dajte da još jodnom ponovimo...ako je trudnoća uredna(valjda će bit do kraja)
    treba se javiti u RI i naručiti pregled oko mj dana prije termina( kojeg matematičkog ili po utz?)
    pa onda napraviti (svježe) nalaze (HIV, hepatitis B i C,cervikalni bris na klamidiju?).
    E onda, za drugi porod ,kad bi bilo najbolje krenuti ako je prvi porod bio relativno brz,a udaljenost do Ri je oko 100km (ni pre rano, ni pre kasno,nije bad rodit na Učki nego na stolu )? Na to ne trebate odgovorit,još i bolje ako ne stignem...

  4. #154

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    97

    Početno

    Vrijede ti svi pregledi sto si radila tjekom trudnoce, samo koje nemas mozes napraviti svjez...

    Najbolje je biti u Rijec ili okolici prije poroda.

    Ako si drugorotkinja, vec kontas pocetak trudova i krenes sto pr

  5. #155
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Ne trebaju ti baš svježi nalazi- meni je gin napravila te nalaze na samom početku trudnoće (nevezano za porod u vodi, ona ih iz nekog razloga radi svima) i to je bilo ok, nitko nije tražio svježije.
    A za pregled se trebaš naručiti oko 37. tj. u poliklinici. Zapravo, naručiti se trebaš malo ranije, mislim da naručuju na početku mjeseca, ali nemoj me držati za riječ, nisam sigurna.

  6. #156
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Da,to da ne trebaju svježi nalazi je i meni rekla gin,ali iako sam nešto napravila,ipak ćemo sve još jednom,mada na kraju neće bit friški.
    Šta mi treba za u torbu?Za PU treba sve (osim spavačice),pa ću uzet i sada.
    A šta za na sam porod?
    Da li je gužva za kadu? I da li mi treba sreća i borbeni duh za dobit "ništa"?(mislim na sreću na koga ću naletit u smjeni)
    Da li je potrebna potvarda s tečaja (za M),da li je priznaju ako nije iz RI ili se samo plati njegovo prisustvo(300kn?)?

  7. #157
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Ne traže nikakvu potvrdu o tečaju. Mene su samo onako usput pitali jesam li bila na tečaju, za mm nisu ni pitali.
    Što se tiče torbe, najbolje uzmi sve- dobili smo nešto uložaka i sl., ali jako malo. Spavaćice uglavnom daju oni, ako imaju dosta, ja sam samo jedan dan bila u svojoj. I bolje su mi odgovarale njihove- otvorenije su nego moje pa mi je bilo lakše dojiti, a i nije mi bilo šteta ako ih zamažem.
    Što se tiče gužve za kadu, to ti ne znam.
    A borba...meni nije bila potrebna! Nisam imala plan poroda, igrom slučaja je ostao doma, ali sam babici koja me primila rekla da ne želim nikakve intervencije ili lijekove ako nisu baš nužni i ona je to prenijela dalje doktorima i drugoj smjeni koja me preuzela. Kad me doktor pregledao, htio mi je probušiti vodenjak, ta babica mu je rekla da to ne želim i on je samo rekao da kako hoću. Uz neki komentar, doduše. Drugi su svi bili super, sve su me pitali, objasnili, tražili dopuštenje. Imala sam jako pozitivno iskustvo sto se tiče osoblja u rađaoni.:D

  8. #158
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    nema gužve. mislim da je oko 50 poroda u kadi godišnje u RI. tada kad sam ja išla roditi je išlo još par cura s foruma baš u kadu pa smo se zezale da ćemo se skupa brčkati.

    pitala sam što ako se ipak dogodi da istovremeno dođu dvije za u kadu. ide prvo ona koja je bliže porodu. ionako nije dobro prije 5 cm otvorenosti ići u kadu..

  9. #159
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Hvala,cure! Pitat ću ja još kad zatrebam...
    ps:kailash,u ovoj trudnoći često jedem prefini kolač od jabuka,nije nonin,
    ali ga povezujem s tvojom pričom,i nadam se da će slično završit

  10. #160

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Ja moram staviti ovaj link http://www.youtube.com/watch?v=4grRe...e=channel_page
    Ne znam da li ga ima negde, ali ja sam bila totalno rascmolj kad sam videla.

  11. #161
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj vanesax prvotno napisa
    Ja moram staviti ovaj link http://www.youtube.com/watch?v=4grRe...e=channel_page
    Ne znam da li ga ima negde, ali ja sam bila totalno rascmolj kad sam videla.
    daj ponovno stavi link, link ne vodi na filmić..

    Ili napiši kako se zove, pa ću naći. Tnx


  12. #162
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj bimba iaia prvotno napisa
    Hvala,cure! Pitat ću ja još kad zatrebam...
    ps:kailash,u ovoj trudnoći često jedem prefini kolač od jabuka,nije nonin,
    ali ga povezujem s tvojom pričom,i nadam se da će slično završit
    želim ti svu sreću da bude kako treba

  13. #163

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa
    Citiraj vanesax prvotno napisa
    Ja moram staviti ovaj link http://www.youtube.com/watch?v=4grRe...e=channel_page
    Ne znam da li ga ima negde, ali ja sam bila totalno rascmolj kad sam videla.
    daj ponovno stavi link, link ne vodi na filmić..

    Ili napiši kako se zove, pa ću naći. Tnx

    Kako ne? Meni normalno radi link.
    Uglavnom, zove se Clio's freebirth.
    Kod mene u favorites imam još dosta jaaaako lepih videa.
    Staviću ih

  14. #164
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Evo,pitala sam tu, di ima link na snimke..pa iako se ponavljam...može mi netko odgovorit i tu...
    Idealan i mogući položaj u rodilištu?
    Količina vode(ovo iz znatiželje)?

    I usput naglašavam strašljivima(kao moja kuma ) da ne gledate snimke poroda u bolnici...gore ih je vidjet nego preživjet...ali zato ovi prirodni porodi su nadahnujući.

  15. #165
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj bimba iaia prvotno napisa
    Evo,pitala sam tu, di ima link na snimke..pa iako se ponavljam...može mi netko odgovorit i tu...
    Idealan i mogući položaj u rodilištu?
    Količina vode(ovo iz znatiželje)?
    Kada u RIjeci je prilično velika, komotno bi dvoje odraslih se moglo brčkati. i takva je da imaš dovoljno mjesta kretati se. ima jedan povišeni dio na kojeg možeš sjesti. sjećam se da sam ja neko vrijeme klečala i tad mi je voda bila preko ramena u tom dubljem dijelu. a velika sam cura 8)
    to često bude ženama i problem jer nema oslonca, a veliki prostor i stalno plutaš ako se nemaš gdje uhvatiti i osloniti. zato je meni neprocjenjiva bila pomoć MM koji me uhvatio kad sam mu rekla.

  16. #166
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    I u kojem si položaju rodila ?

  17. #167
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj bimba iaia prvotno napisa
    I u kojem si položaju rodila ?
    ma ne baš u idealnom al tako me zadesilo... neki poluležeći/poluplutajući dok me MM držao pod rukama...mislim da bi puno bolje bilo da sam ustala u tom trenutku al to mi se tad činilo nekako daleko. al očito nije bio ni loš položaj, obzirom da sam prošla dosta dobro glede međice ali nedovoljno sam koristila gravitaciju. drugi puta ću pametnije

  18. #168
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Citiraj kailash prvotno napisa
    drugi puta ću pametnije
    E ovo je dobro...kako bi drugi put?
    Ostanimo na RI i kadi,jer doma,Graz i sl. je preidilično i neizvedivo.
    Za sada pametnije je RI nego PU,a na šta točno obratit pažnju...
    MM je ko pitbull,ali povijena repa(nije neka doula!Niti se kuži,niti želi puno kužit,niti mi dat za pravo,ali "vozit će me di ću"...da,još sam razočarana našom raspravom :/ ).A ni ja nisam najhrabrija u tom trenutku i sad znam šta bi bilo kod bi bilo,i šta bi promjenila na prvom porodu da bude bolji...ali neznam šta očekivat od 2. i RI.

  19. #169
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Drugi puta bih ili ustala ili kleknula...što bi mi dodatno olakšalo..

    ili čučnula.

  20. #170
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj kailash prvotno napisa
    Citiraj bimba iaia prvotno napisa
    I u kojem si položaju rodila ?
    ma ne baš u idealnom al tako me zadesilo... neki poluležeći/poluplutajući dok me MM držao pod rukama...mislim da bi puno bolje bilo da sam ustala u tom trenutku al to mi se tad činilo nekako daleko. al očito nije bio ni loš položaj, obzirom da sam prošla dosta dobro glede međice ali nedovoljno sam koristila gravitaciju. drugi puta ću pametnije
    e ovo potpuno potpisujem...
    porod u vodi mi je bio super, osim tog poluležećeg položaja pri izgonu...
    i ja ću sljedeći put pokušati drugačije

  21. #171
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj betty boop prvotno napisa
    Citiraj kailash prvotno napisa
    Citiraj bimba iaia prvotno napisa
    I u kojem si položaju rodila ?
    ma ne baš u idealnom al tako me zadesilo... neki poluležeći/poluplutajući dok me MM držao pod rukama...mislim da bi puno bolje bilo da sam ustala u tom trenutku al to mi se tad činilo nekako daleko. al očito nije bio ni loš položaj, obzirom da sam prošla dosta dobro glede međice ali nedovoljno sam koristila gravitaciju. drugi puta ću pametnije
    e ovo potpuno potpisujem...
    porod u vodi mi je bio super, osim tog poluležećeg položaja pri izgonu...
    i ja ću sljedeći put pokušati drugačije
    I meni je to bio neudoban položaj za izgon, sjećam se da sam rekla liječniku da mi pridrže koljena da imam oslonac odupirati se dok tiskam jer sam stalno klizila dolje.

  22. #172

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Meni nije smetao taj položaj za izgon jer sam više sjedile nego ležala, a noge sam uprla u babicu i med. sestru. Mislim da je jedina mana kod kade to što nema naslone za noge ali tu uskoče sestre pa ti pomognu.

    Uglavnom, moj porod je bio skoro bezbolan i prekrasan

  23. #173
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Citiraj Pliska prvotno napisa
    Uglavnom, moj porod je bio skoro bezbolan i prekrasan
    I moj će biti takav! 8)
    ~~~~~~~~~~~~~~~skupljam pozitivne vibre~~~~~~~~~~~~

    Ima još nešto šta bi morala znati?

  24. #174
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Ja sam htjela roditi u vodi. Išli smo u Postojnu najviše zbog toga da izbjegnemo cjepljenje. Napokon sam se odlučila nešto napisati jer osjecam ogromnu zahvalnost zbog svih informacija koje sam tu saznala i upila kao spužva.Da, i nema baš puno informacija o porodu u Postojni (nepotpune su, preopcenite) pa može svatko zaključiti što hoće. Da nisam ovdje saznala da želim prirodan porod i da ću ja roditi (a ne biti netko tko prepušta sve doktorima), tko zna kako bi sve to završilo.
    Dakle, u ranu zoru kad sam shvatila da se trudovi ponavljaju svakih 10 min. krenuli smo na put. Par dana sam prešla termin. Stigavši u P., prvo smo se prošetali, pogledali kakav smještaj postoji, ručali i oko 13-14h otišli u bolnicu. Trudovi su mi bili na nekih 5min. Ne bih htjela duljit. Tamo je bila jedna mlada babica A. koja se ponašala koda je svu pamet svijeta pokupila(nitko od ostalih joj nije proturjecio, cak ni doktor), jedino sa hrvatskim se nikad nije susrela, kao ni ostali od reda svi. Dakle, pošto baš nisam bila otvorena htjela mi je "nešto" dati da sve malo ubrzamo. Na što sam ja rekla da ne želim drip,ni epiduralnu ni bušenje vodenjaka. Da smo zato i došli jer smo culi da je u Postojni moguć prirodni porod! Nakon toga je bila vrlo hladna i gruba. Kad me pregledala drugi put kad smo došli poslije šetnje oko 1700 bila je je tako gruba da nisam mogla doći od bola do daha cijelu minutu. Još mi je rekla nešto u stilu - nije istina da vas ovo boli...Opet su nas poslali van, makar nakon cijelog dana provedenog vani mislim da su me već trebali zadržati. Pošto nisam mogla sjediti u predvorju i savijat se od trudova otišli smo u hotel da se istuširam i legnem malo. Poslije tuširanja počeli su oni drugačiji trudovi tako da sam znala to je to. Cijelo vrijeme sam disala trudove i moram posvjedočiti da stvarno nije strašno. mm je homeopat, nisam ništa uzela jedino smo pili razrjeđeni Rescue remedi sa vodom.
    Na srecu kad smo se vratili oko 2300 završila je stara smjena i sada je tamo bila babica Sonja
    anđeo ad žene. Na CTG-u mi je pukao vodenjak i pokazalo se da se moj mali micek pokakao u plodnu vodu i da zbog toga ne mogu u kadu! Pošto sam vec bila skroz otvorena, Babica S. je bila vrlo nježna, nije spominjala brijanje i nije me htjela mučiti sa klistirom. Završila sam na krevetu, nije mi palo na pamet da pitam dali je bilo kakve druge mogučnosti poroda. Rodila sam u 02.07. (i prije bi al nisam baš uviježbala izgon, tek sam iz trećeg tiskanja uspijela). Pitali su me dal da malo pomognu i pritisnu trbuh. Mislim da ne trebam pisat moj odgovor.
    Da, epiziotomija...5 puta sam naglasila da ne želim, babica S. mi je rekla da će dati sve od sebe, ali da moram potpisati da pristajem na epiziotomiju jer ona ne može završiti porod bez mog potpisa!? Bila je stvarno draga pa sam joj vjerovala i potpisala i stvarno je dala sve od sebe tako da je porod završio bez epi. samo sam malo popucala i to nije trebalo zašiti. Doktora nismo uopće vidjeli tokom poroda , tek je došao kad je trebalo ispuniti formulare poslije poroda. Bez obzira na sve porod mi je bilo najljepše iskustvo, pogotovo jer je mm bio uz mene i dodatno pazio.

  25. #175

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    120

    Početno

    Da li je za porod u vodi kontraindikacija težina bebe?

  26. #176
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj k&s prvotno napisa
    Da li je za porod u vodi kontraindikacija težina bebe?
    nije. tako mi je odgovorio dr u Riječkom rodilištu kad sam postavila isto to pitanje.

  27. #177
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    ja bi bebu doma rodila.
    prije 19 mj sam rodila u vodi. napočetku sam maštala da bi doma ali kad sam vidjela da to nije legalno odustala sam, planiramo još bebekov u dogledno vrijeme i nadam se da će se zakon promijeniti do onda, ako ne - opet u vodu nadam se. al voljela bi kod kuće, imamo predivan dom, okupan sunčevom svijetlošću i jako dobrom vibrom, porod bi bio čaroban sigurna sam.
    sve trudnoće (2 zasad) su mi uredne, zdrava ja ko dren, zdrave bebe ko dren, sve 5, da je i slijedeća trudnoća takva a zakon proradi u svezi poroda kod kuće - evo ja se predbilježujem (ovu zadnju riječ pišem pol sata!!!!!).

  28. #178
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Bila ja prošli tjedan na pregledu i sve ok,ali bi dr.da ponovim bris (ok to kužim) i pita me za utz nalaz-e to ne kužim.
    Naravno da sam bila na utz 100x i sve je moja dr.upisala u knjižicu (u koju treba biti sve upisano ali ipak na kraju nije bitno,jer nitko ne čita)....ali nije mi jasno šta bi on sada htio :? utz nalaz naštampan s kompa?
    Kaže da on sada to može samo prepisati...pa šta da mu ja radim,mogao je napraviti on utz ako ne vjeruje...

  29. #179
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    ako je sve ok - sa trudnicom, s trudnoćom - mislim da je zaista čarobno roditi doma uz stručnu primalju. pa kad rodim odma mi dođu moja dječica vidjet novog bebeka - ovako kad se ode u bolnicu na 3-4 dana, šokantno je za njih - pogotovo male.
    A onako ih sve izljubim odmah....
    ja sam za porod kod kuće
    na drugom mjestu porod u vodi
    na trećem mjestu prirodni porod bez pomoći dr. osim u slučaju NEDAJ BOŽE!
    a onaj kakav je sad u bolnicama (većinom) - ja ne bih pristala nikako.

    moj porod u vodi je bio čaroban i kad ga se sjetim smiješak mi je na licu, a onaj prvi gdje su dr asistirali i asistirali i petljali i odvajali zdravu bebu od mene - užas.

  30. #180
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Citiraj bimba iaia prvotno napisa
    Bila ja prošli tjedan na pregledu i sve ok,ali bi dr.da ponovim bris (ok to kužim) i pita me za utz nalaz-e to ne kužim.
    Naravno da sam bila na utz 100x i sve je moja dr.upisala u knjižicu (u koju treba biti sve upisano ali ipak na kraju nije bitno,jer nitko ne čita)....ali nije mi jasno šta bi on sada htio :? utz nalaz naštampan s kompa?
    Kaže da on sada to može samo prepisati...pa šta da mu ja radim,mogao je napraviti on utz ako ne vjeruje...
    Ne znam, a jel rekao u čemu točno je problem- nisu zapisane sve info koje su ga zanimale pa želi vidjeti nalaz ili samo to što je zapisano rukom? Ja sam na tom pregledu u 37.tj. imala sve nalaze od utz jer ih je moja gin uvijek isprintala i zakačila na kraj trudničke. Ali briseve i one druge pretrage za vodu mi nije dala nalaze, nego ih je samo upisala u trudničku i ovaj dr nije niš komentirao na to.

  31. #181
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Mislim da je samo malo fantazirao. I nigdje mi napismeno nije to napisao i nije rekao da ne mogu u vodu...mislim da je sve sreća na koga naletiš...

  32. #182
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Da, meni se isto tako čini. A koji dr ti je bio?
    E da, a u rodilištu je babica nešto komentirala kako nemam nalaze nego samo zapisano u knjižici i dr. S. koji me pregledavao (inače šef rađaone) je rekao da nema veze, da je trudnička dokument i ako je gin unutra napisala da je nalaz takav da je to to.

  33. #183
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj bimba iaia prvotno napisa
    Mislim da je samo malo fantazirao. I nigdje mi napismeno nije to napisao i nije rekao da ne mogu u vodu...mislim da je sve sreća na koga naletiš...
    trebala si birati kod kog ćeš ja sam birala i nije mi tražio nikakve nalaze UZV (koji nisam radila od 28 tj.) ni ništa. i bio je vrlo podržavajući.

  34. #184

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Pa kako ćeš birati kad ne dogovaraš pregled nego samo odeš u ambulantu i čekaš red? Jedino ako znaš od prije doktora ili da pitaš kad je on dežuran, ali ni to ti nije garancija jer se mjenjaju ovisno o potrebi.

    Kod koga si bila Kailash?

  35. #185
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj Pliska prvotno napisa
    Pa kako ćeš birati kad ne dogovaraš pregled nego samo odeš u ambulantu i čekaš red? Jedino ako znaš od prije doktora ili da pitaš kad je on dežuran, ali ni to ti nije garancija jer se mjenjaju ovisno o potrebi.

    Kod koga si bila Kailash?
    meni su rekli koji je dan koji dežuran na poliklinici i ja sam odabrala otići kad je dr Finderle. nisam ga znala od prije. dogovarala sam pregled jer nisam iz RI.

  36. #186
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Blago tebi. Meni se sestra jedva udostojala reći koji je dr dežuran kad sam već bila tamo i čekala za pregled. A ona koja me naručivala, uvalila me kad je imala slobodan termin i ekspresno me se riješila. Ali dobro, prošlo je sasvim solidno, naletila sam na dr. Vlašića koji je bio jako strpljiv i ljubazan.

  37. #187
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    taj tjedan kad sam ja išla je jedan dan (koji mi je bio moguć) bio dr Vlašić a drugi (sjećam se da je bio četvrtak) dr Finderle. pa sam išla u čet. 8)

  38. #188
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Ma ja se ne žalim, ispalo je skroz dobro, ali moglo je ispasti i drugačije. A izbjegla bih puno stresa i brige da sam se jednostavno mogla odmah naručiti kod dr kojeg želim i za kojeg vjerujem da će razumijeti i podržati moje želje ako su one ostvarive.
    A imala sam sreću naletiti i na dr.F, isto slučajno, kad sam došla na pregled i amnioskopiju na dan termina, i stvarno je divan doktor.

  39. #189
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Ma lako za dr.na pregledu u poliklinici...nego kako ubost pravog u Taj dan?
    :/

  40. #190
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj bimba iaia prvotno napisa
    Ma lako za dr.na pregledu u poliklinici...nego kako ubost pravog u Taj dan?
    :/
    meni osobno je baš bio bitan dr u poliklinici jer mi je to bio prvi susret s KBC RI. i onda me taj predobar prvi dojam furao dalje. skroz me osnažio jer smo analizirali moj plan poroda zajedno i rješio mi je sve nedoumice i baš sam se osjećala kako je sve moguće. a to je sigurno jako utjecalo na moj stav prema tom rodilištu i moje raspoloženje spram poroda općenito.

  41. #191
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Da,bitan je...zato nakon 1.susreta nisam išla rodit u RI.
    Al ja bi si dala 2.šansu

  42. #192

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    69

    Početno

    Ako nekog zanima, u OS poroda u vodi nema, otišao je taj dr. (neznam kad) koji je to radio i sada navodno nitko od osoblja neće i neželi zaje.... se s tim Žalosno al istinito Tak mi je rekla moja ginićka, da nema dr. ili sestre koji/a bi _imao/la živaca_ ajmo to tako nazvati, biti uz vas dok rađate u kadi Njima je to prenaporno i teško Kako jadno, ja to nemogu vjerovati

  43. #193
    MissMolly avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    48

    Početno

    evo priče jednog baksuza...
    Riječko rodilište.
    Trudnoća mi je bila sve uredno, napravila sam nalaze za porod u kadi. Imala sam tri scenarija u glavi 1. porod u kadi, 2. ako je kada zauzeta porod na stolčiću, 3. ako nešto ne bude kako treba na stolu uz donaciju matičnih stanica.
    Sve su mi se prijateljice čudile što naručujem set Ana R. kada hoću kadu, ta neću vljda iz kade van na stol zbog stanica. Ja sam rekla "za svaki slučaj".

    Došla sam u bolnicu s trudovima svake 3 minute (iznenadilo me kako je brzo išlo, probudili su me tek oni svakih 5 min) i sa puknutim vodenjakom. Uđem u onu prijemnu sobu; "dobro jutro! (5 ujutro) - ja sam napravila sve nalaze za kadu i ja bi porod u kadi!" sestra "nemože! gužva je, kada je zauzeta!". OK, kažem ja, opcija 2 je stolčić! "godpođo, gužva nam je, stolčić je zauzet!". Ok, kažem opet ja, pretpostavljam da je za epi kasno, imam trudove svake 3 min. Kaže ona da je, a ionako je anesteziolog na carskom. Jedva sam muža dobila i ne bi da sestri babice nisu rekle da mani papire i nek dovede muža jer rađam otprilike sada.

    Svi u rodilištu govore da se zauzeta kada dogodila 3. puta u povijesti. Eto ja četvrta. Za stolčić su rekli da je nemoguće da je zauzet jer se brzo pripremi.

    Na kraju je dobro da sam uzela set, samo sam još trebala i špagu jer mi se rušio desni nogar na stolu pa se nisam imala za što oduprijeti

    U početku mi je bilo malo krivo, osječala sam se baš bezveze i nesposobno - ta rekli su da je nemoguće da je baš sve zauzeto (pitala ja na tečaju!), no onda shvatiš da je sam ipak imala sreće jer smo obije dobro prošle, jer je sve skupa, od prvih trudova, pa do poroda posteljice trajalo 4 sata, donirali smo matične stanice. OK, strašno sam pukla, ali sam makar šivana u općoj - ne može puno njih spavati dok ih šivaju, ha?

    Hoću reći, planirajte, napravite nalaze, ali uvijek ostavite prostora za "običan" porod. Manje ćete se gristi poslije.

  44. #194
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Ajme, ne mogu vjerovati, stvarno nisi imala sreće!
    Drago mi je da je ipak prošlo sve ok (osim tog puknuća, naravno) i da nisi previše nezadovoljna.
    Da, treba se pripremiti na sve opcije, jer ipak nikad ne znaš sa sigurnošću u kojem smjeru će ići porod ili hoće li iskrsnuti tako neki tehnički problem.

  45. #195
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Mene zanima sljedeće-kada se žena odluči na porod u vodi moguće, kome se ona treba obratiti i koliko vremena unaprijed?
    Treba li o tome razgovarati sa svojim ginekologom?
    Da li žena dobije neka uputstva prije ili tek kada dodje rodit?

  46. #196
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    A di misliš roditi?
    U Rijeci moraš napraviti neke dodatne pretrage i obaviti jedan pregled kod njih u poliklinici oko 37.tj. Ja sam za informacije o tome što mi treba za porod u vodi zvala rodilište pa su mi rekli, a o ostalom što me zanimalo sam pričala s dr na tom pregledu u poliklinici.

  47. #197
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    E da, što se tiče moje gin, razgovarala sam s njom o tome kad sam je pitala za te pretrage. Ništa posebno, dogovorile smo se oko toga, dala mi je neke osnovne informacije i to je bilo to.

  48. #198
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    MissMolly,nisi 4. nego 5.
    Kod mane je bio isti scenarij (kada zauzeta,za stolčić nema vremena :? )...samo mm nije stigao na predstavu jer su ga šetali s papirima.
    Al meni je i onako bio plan samo uletit

  49. #199
    nightrain avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    58

    Početno

    Da se vratimo na početak ove teme - ima li netko iskustva s porodom u vodi u riječkom rodilištu u zadnjih 6 mjeseci pa da nam ispriča u detalje (ako može) kako je sve teklo?

    Koliko treba čekati na nalaze testova (hepatitis, hiv, klamidija)?
    Koga treba pitati za uputnice za te testove?
    Koliko beba može min-max biti teška da bi dopustili porod u vodi?

    Namjeravam nazvati KBC Ri početkom sljedećeg tjedna i ispitati što god mogu prije nego odem tamo na pregled, ali jako me zanimaju svježa iskustva iz prve ruke.


  50. #200
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Moram se ovdje prebaciti obzirom da mi ne otvara niti jedan link s rodilištima, a termin mi je za 10 dana. Može li mi netko reći da li se za porod u vodi u RI treba nazvati kad krećeš u bolnicu ili prvo dođeš tamo u trudovima, pa onda počnu puniti kadu? Mislim, ja sam prvorotka, pa da ne bi ja nešto krivo protumačila trudove a oni bezveze počeli puniti kadu, nekako mi je logičnije da ju počnu puniti kad dođeš i potvrde da si bar 5 cm otvoren, ali šta ja znam.

Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •