Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 269

Tema: Porod u vodi (II.dio)

  1. #201
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Kad dođeš tamo kažeš da želiš roditi u vodi. Pregledaju te, pogledaju nalaze i onda ako je sve ok, ako možeš u vodu, onda pripreme kadu.

  2. #202
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Dugo me nije bilo na forumu i možda su se neke stvari promijenile. Termin mi je sredina lipnja i namjera mi je roditi u Rijeci u kadi (3 porod), prethodni je isto bio u Rijeci u kadi. Zanima me:
    1. da li je moguće (ako je naravno sa porodom- mamom i bebom sve u redu) izaći iz rodilišta nakon nekoliko sati - isti dan recimo ili odmah drugi ako se je došlo npr. prethodan dan kasno uvečer? Kad sam zadnji put bila doktor mi je rekao da mogu ali neka pričekam .... par sati (sad više ne znam što ili koga) i kad potpišem papir mogu van - kad je prošlo par sati došla smjena i drugi dr me nije nikako htio pustiti - a sve je bilo u redu.....
    2. kakve su šanse za izbjeći cijepiva?
    3. da li je možda veća gužva za bazen u zadnje vrijeme?

  3. #203

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Ja sam rodila u petak popodne i pitala dal mogu u nedj. doma obzirom da je bio Uskrs ali mi nisu dali nego tek u pon. Doduše, nisam ja nešto najavljivala, samo sam pitala. Možda da sam izričito rekla da idem doma, onda bi me i pustili.

  4. #204
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Da, tako si i ja mislim, namjera mi je navaljivat ih da me puste s torbom i bebom u rukama (naravno ako bude sve ok a mislim da bude). Čestitam na bebici!

  5. #205
    magi7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    253

    Početno

    Pozdrav cure,
    ima li neka od Vas koja je rodila u vodi nakon IVF-a?
    Meni je školska trudnoća i silno bi željela roditi u vodi, a na pregledu u RI sa 37 tjedana rekli mi da sam visokorizična trudnoća zbog IVF-a, pa da će vidjet kad krenu trudovi, ali mi se čini da me neće pustit

  6. #206
    Amalka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    159

    Početno

    Citiraj magi7 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure,
    ima li neka od Vas koja je rodila u vodi nakon IVF-a?
    Meni je školska trudnoća i silno bi željela roditi u vodi, a na pregledu u RI sa 37 tjedana rekli mi da sam visokorizična trudnoća zbog IVF-a, pa da će vidjet kad krenu trudovi, ali mi se čini da me neće pustit


    ...i ja bi rado imala željela porod u vodi,i isto sam trudnica iz IVF-a....sad sam u 34.tjednu...i javi kako bude završilo...
    nije mi jasno zašto mi ne bi isto mogli ići na porod u vodi ako su trudnoće uredne?...zašto bi trebalo biti bitno kako je beba nastala...valjda bi trebalo biti bitnije kako trudnoća napreduje...i ako je uredna čemu sad komplicirati........a i ja bi tako rado porod u vodi...

  7. #207
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Pa što ih ne pitate da li se smije i zašto ne - ako ne? Ja još čekam neke znakove i naznake pa da krenem za RI - i meni je upitno da li ću roditi u bazenu- zbog vremena! A baš bi rado u vodu.

  8. #208
    Amalka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    159

    Početno

    ...pitala sam na telefon i rekli su mi da mogu doći sa uputnicom u 37.tjednu trudnoće na pregled,pa ćemo vidjeti šta doktor kaže....u krajnjem slučaju mogu barem prvo porodno doba u vodi,a ne mora završiti u vodi...sve ovisi šta doktor bude rekao....sad sam u 35.tjednu i moram čekati dva tjedna...možda još ima nade,mada je moja ginićka rekla da ne vjeruje da ću to uspjeti odraditi jer sam ivf...a zašto?...odgovor je također bio da je to "visokorizično"...pa meni i dalje nije jasno radi čega bi se samo meni moglo zakomplicirati,a prirodnoj trudnoći ne bi!?...zar nije to malo pretjerano?!...pa važniji je tijek trudnoće nego kako je došlo do začeća?...zar nije to logično?!...
    ali dobro,sačekaću tih dva tjedna,pa ću vidjeti kako se bude razvijalo...ko zna,možda bude želio i prije van,pa sve otpada...

  9. #209
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Evo ja uspjela roditi u vodi. Prekrasno je bilo - sretna sam da sam uspjela prirodno, u vodi do kraja i da je sve završilo savršeno. Smetalo me par sitnica ali u usporedbi s prvim porodom pod dripom i na stolu ovaj je bio rajski. Smetalo me:
    1. prejako svjetlo (ali sam svjesna bila da je to ipak klasično rodilište i tražiti ih da ugase svjetla ravno je ludilu)
    2. smetao me dr koji je tu i tamo dolazio i plašio me dripom ako se trudovi ne pojačaju tako da sam češće mislila na njega i da li će opet doći umjesto da uronim u svoj svijet i potaknem jačinu trudova
    3. voljela bih da nisu pupčanu odmah prerezali i da sam duže držala kraljicu u vodi na dojci
    4. voljela bih da kad sam izašla iz vode da su mi duže dali kraljicu i da nisam bez nje nakon toga bila gotovo 4 sata ako ne i duže, da nije bilo cura sa mnom u sobi prošvikala bi skroz....

    Na kraju se curica rodila taman sa dolaskom zore u 5.20 h - baš kad je zloćo od dr htio dati drip, šalim se, bili su divni prema meni i imam razumijevanja za njihov medicinski stav, mada mi je neostvaren san potpun prirodan porod u recimo prirodi..... I babica je bila divna, kad je došla poslije 5h nekako mi je dala snagu da "potegnem" i bilo mi je drago vidjeti je. Hvala im. Sretna sam!

  10. #210
    Amalka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    159

    Početno

    ....još jednom čestitke DiLala...drago mi je da si uspjela u vodi do kraja...idem u ponedeljak na pregled u bolnicu,pa ću vidjeti da li će mi biti skloni ili ne skloni...nisam se naručivala jer mi je sestra u rodilištu rekla da samo dođem sa uputnicom u 37.tjednu na polikliniku...ali kod njih se nikad ne zna...jedni kažu jedno,a onda se ispostavi nešto drugo...pa se nadam da mi neće reći da se moram naručiti...jer za mjesečne preglede se mora naručivati...pa ne znam šta bi mogli sada izmisliti...a ja sam za porod,pa valjda to ide drugačije...ti si vjerovatno išla odmah u rodilište!?...

  11. #211
    Amalka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    159

    Početno

    ....još jednom čestitke DiLala...drago mi je da si uspjela u vodi do kraja...idem u ponedeljak na pregled u bolnicu,pa ću vidjeti da li će mi biti skloni ili ne skloni...nisam se naručivala jer mi je sestra u rodilištu rekla da samo dođem sa uputnicom u 37.tjednu na polikliniku...ali kod njih se nikad ne zna...jedni kažu jedno,a onda se ispostavi nešto drugo...pa se nadam da mi neće reći da se moram naručiti...jer za mjesečne preglede se mora naručivati...pa ne znam šta bi mogli sada izmisliti...a ja sam za porod,pa valjda to ide drugačije...ti si vjerovatno išla odmah u rodilište!?...

  12. #212
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Da ja sam odmah išla u rodilište s obzirom da sam došla iza ponoći sa trudovima, malo su me davili što nisam došla prije 3 tj na pregled ali ništa strašno, svi nalazi su mi uredni bili baš kao i trudnoća, uglavnom sve super.

  13. #213
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Ima li tko da je bio nedavno u Rijeci na porodu u vodi? Kako je sada tamo? Jesu guzve za kadu? Nema nikakvog upisa vise od 2 godine.
    Meni je velika zelja roditi u vodi, posto ne vidim na forumu da se igdje drugdje moze, morat cu potegnut do Rijeke iz Zagreba. Ima li kakvih pomaka ili naznaka pomaka po tom pitanju? Termin mi je 2/2013.

  14. #214
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj martincius prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li tko da je bio nedavno u Rijeci na porodu u vodi? Kako je sada tamo? Jesu guzve za kadu? Nema nikakvog upisa vise od 2 godine.
    Meni je velika zelja roditi u vodi, posto ne vidim na forumu da se igdje drugdje moze, morat cu potegnut do Rijeke iz Zagreba. Ima li kakvih pomaka ili naznaka pomaka po tom pitanju? Termin mi je 2/2013.
    Imaš mogućnost poroda u vodi u Vinogradskoj. Zašto nema više poroda u vodi? Pa žene ih ne traže. A zašto ih ne traže? Jer se ne zna da postoji ta mogućnost.

    Da bi ostvarila takav porod, trebaš nazvati i tražiti termin u ambulanti kod dr Košec (šefice rodilišta). Kod nje obaviš pregled, kaže su ti koji su uvjeti. Jednoplodna trudnoća, porod u terminu, i treba napraviti briseve, koliko se sjećam, mjesec i pol prije termina.
    A možeš i u Rijeku.

  15. #215
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Citiraj dutka_lutka prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš mogućnost poroda u vodi u Vinogradskoj.
    ???!!!

    znam da u zgb Petrova ima kadu koja skuplja prašinu, ali ovo nisam znala

  16. #216

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj dutka_lutka prvotno napisa Vidi poruku
    ...Imaš mogućnost poroda u vodi u Vinogradskoj. Zašto nema više poroda u vodi? Pa žene ih ne traže. A zašto ih ne traže? Jer se ne zna da postoji ta mogućnost. ...
    od kuda ti ova informacija i koliko je točna?
    znam da kada postoji odavno, ali se ne koristi radi toga jer osoblje nije educirano za takav porod.

  17. #217
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    od kuda ti ova informacija i koliko je točna?
    znam da kada postoji odavno, ali se ne koristi radi toga jer osoblje nije educirano za takav porod.
    Dobro je ići na tečaj Komore primalja. Svaka primalja predstavi svoje rodilište i mogućnosti koje ono pruža.

    Zainteresirani se mogu za informacije obratiti glavnoj primalji, gđi Sumpor, ili dr Košec.

  18. #218
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    ajme koja zlata vrijedna informacija!!!!!!!!! Hvala!!!

  19. #219
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    žao mi je što sam zbog blizanaca automatski diskvalificirana za porod u vodi, tim više kad vidim ovakav porod blizanaca u kadi kod kuće, u tolerantn(ij)oj državi :
    http://www.homebirth.net.au/2008/07/...homebirth.html

  20. #220
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj martincius prvotno napisa Vidi poruku
    ajme koja zlata vrijedna informacija!!!!!!!!! Hvala!!!
    Nema na čemu! Sretno ti!

    Citiraj BigBlue prvotno napisa
    žao mi je što sam zbog blizanaca automatski diskvalificirana za porod u vodi, tim više kad vidim ovakav porod blizanaca u kadi kod kuće, u tolerantn(ij)oj državi :
    http://www.homebirth.net.au/2008/07/...homebirth.html
    Ja sam ti prezadovoljna svojim porodom u Feldbachu, prošlo je nešto više od dva tjedna. I tamo imaju kadu, a pretpostavljam da ne postavljaju uvjet jednoplodne trudnoće. U svakom slučaju, možeš pitati putem telefona, na engleskom ili njemačkom jeziku:
    http://www.baby-feldbach.at/cms/inde...d=1&sub_men=39

  21. #221

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    dutka_lutka uljepšala si mi dan s ovim.
    samo me zanima što se dogodi ako dvije žene dođu u isto vrijeme i žele porod u kadi?
    termin mi je kao i martincius 2/2013.

  22. #222
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj Ayan prvotno napisa Vidi poruku
    dutka_lutka uljepšala si mi dan s ovim.
    samo me zanima što se dogodi ako dvije žene dođu u isto vrijeme i žele porod u kadi?
    termin mi je kao i martincius 2/2013.
    Pa nije baš tolika gužva...

    Obje žene bi trebale imati urednu trudnoću, i uredne briseve... Ako dvije žene imaju termin u istom mjesecu, vjerojatnost da porod krene isti dan, pa još u isto vrijeme, jako je mala... Teoretski, u tom slučaju kadu će dobiti ona koja prva dođe, dok je kada slobodna. Vjerojatnost da taj dan dođeš druga po redu upola je manja i od vjerojatnosti da porod dvjema ženama krene isti dan, i u isto vrijeme...

    A kad će se kada osloboditi?
    Ovisno o željama, potrebama i mogućnostima: u kadi se, koliko se sjećam, mogu odraditi samo trudovi, samo izgon, ili oboje. (Ovo još provjerite.)

  23. #223
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Hvala dutka na informacijama. Moja je trudnoća uistinu vrlo rana i tek kad vidim kako će se odvijati onda ću početi donositi neke konkretnije odluke. Uz blizanačku trudnoću, koja se kod nas a priori percipira kao rizična, nažalost imam i konizacijski skraćeni cervix, tako da je realno očekivati serklažu, iako nije pravilo. Bojim se da se uz serklažu ne bi igrala last minute putovanjem u Feldbach; radije bi posvetila 6 mj. tjerajući Vinogradsku na edukaciju, barem da trudove "odradim" u kadi, ako već ne mogu sam izgon (kao poslijedicu operacije imam izrazito bolne menzese, odnosno imam zastoj krvarenja uslijed suženog cervixa, a bolovi su kontrakcije gotovo kao trudovi, i jedina prava pomoć je kada - put se lakše podnosi).

    Uistinu ne mogu vjerovati koji se mali postotak žena, s urednim trudnoćama, odlučuje na porod u vodi

  24. #224
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    Ja imam nekih indikacija za CR, ali ako sve bude ok, ovo je porod kakav bi željela. Nisam znala za Vg, iako tamo planiram roditi.

  25. #225
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Nadena mi je ureaplasma na brisevima cerviksa
    Sad cemo vidjet kako ce proci pregled u vinogradskoj, sve se bojim da nista od poroda u vodi
    Vec se u glavi pripremam na stolcic u varazdinu..... Ima li koje rodiliste u Zagrebu stolcic mozda?

  26. #226

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj martincius prvotno napisa Vidi poruku
    Nadena mi je ureaplasma na brisevima cerviksa
    Sad cemo vidjet kako ce proci pregled u vinogradskoj, sve se bojim da nista od poroda u vodi
    Vec se u glavi pripremam na stolcic u varazdinu..... Ima li koje rodiliste u Zagrebu stolcic mozda?
    za porod u kadi jedan od uvjeta je da ti svi brisevi budu uredni.
    također sam kontaktirala jednu curu koja je nedavno završila trudnički tečaj u vinogradskoj i navodno je rečeno da se porod u kadi može obaviti ako rodilja točno zna kad će roditi, jer oni kao moraju onda dezinficirati prije kadu i napuniti ju s vodom. ne znam kakve ti informacije imaš glede ovog, ali to je ono što je njima rečeno na tečaju.
    što se tiče stolčića nema ga nijedna zagrebačka bolnica, jedino podobnik.

  27. #227
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    ne postoji rodilja koja tocno zna kad ce rodit.
    jedino sto mi pada na pamet je nazvat rodiliste kad ti pocnu trudovi, pod uvjetom da krenu s dezinfekcijom odmah i da im ne treba neki suludo dug period brojiv u danima da dezinficiraju kadu. za napunit kadu vodom ne treba dugo pretpostavljam...
    ja nemam neke ekstra informacije osim ovih sa foruma.
    planiram za 3-4 tjedna na pregled kod dr Kosec pa cemo vidjet sta ce rec..... Vidim da ti je termin 1 dan poslije mene :D jel i ti zelis vodeni porod u vinogradskoj? ako da, kad ces na pregled tamo?

  28. #228

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj martincius prvotno napisa Vidi poruku
    ne postoji rodilja koja tocno zna kad ce rodit.
    jedino sto mi pada na pamet je nazvat rodiliste kad ti pocnu trudovi, pod uvjetom da krenu s dezinfekcijom odmah i da im ne treba neki suludo dug period brojiv u danima da dezinficiraju kadu. za napunit kadu vodom ne treba dugo pretpostavljam...
    ja nemam neke ekstra informacije osim ovih sa foruma.
    planiram za 3-4 tjedna na pregled kod dr Kosec pa cemo vidjet sta ce rec..... Vidim da ti je termin 1 dan poslije mene :D jel i ti zelis vodeni porod u vinogradskoj? ako da, kad ces na pregled tamo?
    naravno da ne znaš kad ćeš roditi, eto na tom tečaju su bile takve informacije o kadi, na drugom je bila priča da žene uopće ne traže kadu i da nemaju educirano osoblje, pa se zato ne koristi, na trećem tečaju da se kada može dobiti ako je slobodna ali da se treba javiti dr. košec, najbolje je da pitaš. mene jedino zanima koliko oni uopće potiču žene na porod u kadi i koliko tu kadu nude, jer ovako ispada da su opet žene krive i da se radi o dezinfekciji i punjenju olimpijskog bazena, a ne kade, jer kao što i sama veliš tko može znati kad će točno krenuti porod?

    za porod u kadi i jesam i nisam zainteresirana, moji brisevi su uredni, ali problem je u tome što koliko znam ne smiju biti stariji od mjesec dana, a meni su rađeni nedavno, pa čisto sumnjam da će mi soc. ginekolog izaći u susret i napraviti ih ponovno. na pregled ću sa negdje 35/36 tt zavisi kako me naruče jer sam na na tbl. za održavanje trudnoće i na mirovanju, pa ne znam što će reći na to, koliko je to eventualna zapreka za porod u kadi.
    isto tako ne znam kako će porod krenuti i kako će se sve odvijati.
    iskreno opcija koja mi se najviše sviđa od početka je stolčić, ali najbliži mi je u varaždinu, a ta opcija je otpala.

  29. #229
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    bas me zanima sto ce ti reci posto si na mirovanju....
    ja sam nekako preko noci odlucila da bih u VŽ na stolcic, sve manje sam sklona uopce otici i na pregled u vinogradsku.

  30. #230
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    stara tema, a vječna?
    evo i mene - sa željom da probam u vodi ovaj put pa kad pročitam vaša iskustva javim se s pitanjima.... u međuvremenu, tko je rodio u Rijeci zadnjih par godina i želi podijeliti kakav detalj sa mnom, bit ću zahvalna!

  31. #231
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    BigBlue, mislim da kod nas još blizanci nisu rođeni u vodi, ako ti uspije odraditi trudove tako bit će i to velika stvar. pripremi se i za druge opcije
    kako napreduješ inače?

  32. #232
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    moja seka je rodila četvrto dijete u kadi, prezadovoljna. a peto nije mogla - jer je kada bila zauzeta. nije nemoguće da se i to desi.

  33. #233
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Pitanje dali žene koje su na fragminu imaju izgleda da rode u vodi?

  34. #234
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    dakle, mi se rodili na kraju na stolu, jer nedaju u vodu ako si imala prethodno carski kao ja.
    glavno da je sve dobro prošlo, pozdrav svima - ja idem uživati u mojoj srećici!

  35. #235
    ekoi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Jel ijedna forumašica do sada rodila u kadi u vinogradskoj - da podjeli s nama iskustva?

  36. #236
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj dupla duplica prvotno napisa Vidi poruku
    dakle, mi se rodili na kraju na stolu, jer nedaju u vodu ako si imala prethodno carski kao ja.
    glavno da je sve dobro prošlo, pozdrav svima - ja idem uživati u mojoj srećici!
    Velike čestitke! Ima otvorena tema za čestitanje?

  37. #237
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    A čestitke i mami duple duplice koja ima (najmanje) desetero unučadi

  38. #238
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    ) hvala cure - i u moje i bakino ime - da, to je 10.unuče!

  39. #239
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Cure koje ste nedavno rodile u riječkoj kadi, koje nalaze sada traže?
    Od briseva samo klamidija ili kompletan set?

  40. #240
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Evo odgovaram samoj sebi, možda nekom bude od koristi:

    - krvna grupa, Rh faktor
    - War
    - Hbs Ag
    - HCV
    - HIV
    - bris na Chlamydiu

    Ugodno kupanje!

  41. #241
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Ja sam nedavno rodila u kadi u Rijeci, pa da zabilježim ovdje dojmove.

    - bio mi je dijagnosticiran trudnički šećer (jutarnja vrijednost na granici) koji sam regulirala dijetom. Bojala sam se da mizbig tog neće dati u vodu jer trudnoća mora biti savršena, ali nisu radili probleme
    - morala sam prije poroda otići u Rijeku na pregled sa svim nalazima da oni utvrde da sam kandidat za vodu
    - porod mi je počeo pucanjem vodenjaka bez trudova, to isto nije bila prepreka za vodu
    - morala sam obavezno klistir, rekli su da bez tog nema u kadu o još me sestra koja me klistirala upozorila da moram dobro to obaviti jer na najmanju mrvicu fekalija i kadi odmah te vade van
    - dalje sam čekala u predrađaoni, gdje su bila tri kreveta i lopte
    - dragog su mi poslali doma da čeka dok ne uđem u rađaonu
    - nisu mi dali nikakve stvari da imam sa sobom, mogla sam piti i prošvercala sam fruktozne bombone koji su me spasili
    - kako sam u planu poroda, koji su oni stvarno se trudili poštivati napisala da želim potpuno prirodan porod, a trudovi mi nisu krenuli ni nakon 6 sati ponudili su mi da ih pokušamo pokrenuti davanjem prostaglandina koji omekšavaju ušće maternice i pokreću otvaranje. Pritisak glavice onda može izazvati vlastite trudove. Ovo je upalilo i nakon 4 sata otvorila sam se dovoljno za rađaonu tj. kadu
    - dok sam bila prikopčana na infuziju s tim prostaglandinom mogla sam biti na lopti, što mi je bilo super jer sam trudove puno lakše podnosila nego na krevetu
    - primalja koja mi je bila, mislim da se zove Ksenija, je bila upravo čarobna, toliko mi je nježno i poticajno davala podršku i imala razumijevanja za prirodni porod da je to bila stvarno milina
    - dok sam čekala da mi napune kadu na krevetu trudovi su mi postali dosta teški i osjetila sam totalno olakšanje u vodi, nije da nije boljelo ali je bilo puno podnošljivije
    - super mi je bilo što sam se u kadi mogla slobodno kretati i dragi je bio tu
    - bio je dan i soba s kadom ima prozor pa je primalja ugasila svijetlo
    - bila je tu i glazbena linija, pa smo slušali radio, da sam znala mogla sam donijeti svoju muziku! Svejedno je super ispalo jer je upravo u trenutku kad je Ćoskica izlazila na svjetlo zasvirala Nirvanina Come as you are, meni jako draga pjesma i sad se naježim i zasuze mi se oči kad pomislim na to <3
    - dali su mi piti vode, ali sam bila i prikopčana na infuziju
    - tiskanje je bilo obavezno u klasičnom položaju na leđima s privučenim koljenima, samo u vodi (dragi me držao ispod pazuha)
    - kako kada nije protočna, nakon 2 sata oni mijenjaju vodu i za to vrijeme treba izaći van
    - dobila sam antibiotik kad je prošlo 12 sati od pucanja vodenjaka
    - ja sam nakon 2 sata bila već za tiskanje, ali su mi trudovi bili nejednake jačine pa je nisam uspjevala izgurati. Onda su mi dali najmanju moguću dozu oksitocina samo da se izjednače. Ovo su mi sve lijepo objasnili i pitali me što ja želim. Pristala sam jer sam bila umorna i pogotovo mi se nije dalo van iz kade, i za par minuta Ćoska je bila u mom naručju
    - nisu me rezali i malo sam puknula, što stvarno nisam osjetila ni tada ni poslije
    - mislim da su joj prerezali pupčanu prije nego je prestala pulsirati iako sam napisala da to ne želim i pričali smo o tome prije poroda ali ih nisam u tom trenutku podsjetila i možda su zaboravili. A možda je i prošlo nekoliko minuta, nisam imala stvarno neki pojam o vremenu
    - dobila sam je odmah na prsa u kadi na 5 -10 minuta, onda su je uzeli da je važu itd
    - nakon što su me prebacili na krevet, dobila sam je nazad. Tu mi se nije svidjelo što su forsirali da pokušamo dojiti u bočnom položaju, pri čemu je ona bila umotana u plahticu. Tu mi je krivo što nisam inzistirala da je ostave u položaju prsa na prsa, mislim da bi nam tako bolje krenulo, a u ovom bočnom nam nije nikako išlo i bila mi je nekako daleko. Tu smo ostale jedno dva sata dok nas nisu prebacili na babinjače
    - gore su mi je oprali cijelu u šamponu, iako to nisam htjela zbog verniksa i napisala sam u plan i ponovila im prije poroda i rekli su da nema problema. Očito je tu zaštekala komunikacija i trebala sam ponoviti kad su je odvozili
    - sve u svemu, zadovoljna sam, porod nije bio traumatičan ni neugodan. Voda mu je puno olakšala i super je atmosfera i stav koji ide uz nju i posebno primalja

    Evo, pokušala sam napisati sve što bi mene zanimalo pa pitajte ako vas još što zanima!

  42. #242

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav svima, nova sam tu

    Imam pitanje, ako moe odgovor macaklinka? jer si svježa u tome

    Mjesec dana sam pred termin za porod, planiram porod u vodi u RI rodilištu, dobila sam uputnicu za pregled na KBCu pa me zanima kako to ide...Samo dođem tamo s uputnicom ili trebam termin napraviti, neki kontakt broj ili nešto imaš možda? Da li se može saznati kad je koji doktor dežuran za pregled, da pokušam kod nekog kojeg ljudi hvale, tipa dr. Finderle ili Marić.

  43. #243
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Kikibella,

    Ne treba se ništa naručivati, samo dođeš tamo. Najbolje što ranije ujutro (oko 9). Ako hoćeš nešto pitati i dogovoriti se, probaj zvati 051 658 444. To bi trebao biti broj od prijemnog šaltera u ambulanti.

    Da li imaš već sve nalaze koji su potrebni? Da li na uputnici piše "pregled radi poroda u vodi"? Ja sam bila nekoliko puta tamo :/ Uglavnom prvi put sam napravila samo običan pregled jer nisam imala svježi bris na klamidiju (unatrag zadnja 2 tjedna ili tako nekako). A zvala sam unaprijed da pitam i dobila info da je bitno samo da bude od ove trudnoće. To isto vjerojatno ovisi i kome dođeš. Meni su tad ugl rekli da trebam imati uputnicu baš za pregled za porod u vodi. Onda sam imala problema da napravim bris jer mi je gin bio na godišnjem a doktorica koja ga je mijenjala je rekla da ona može to raditi samo za svoje pacijente i da mi uostalom nema na temelju čega napraviti, jer ta pretraga nije indicarana mojim stanjim a iz Rijeke nemam ništa napismeno. Tak da mi je jedva dala uputnicu pa su mi ne kraju naravili bris u Rijeci.

    Tako da ako nemaš nalaze spremne, vidi sa svojim gin dal ti ih oće napravit ili će htjeti da ti napišu u Rijeci šta treba. Moj gin bi mi sve napravio bez problema da je bio tam. I ako nemaš frišku klamidiju, ponovi za svaki slučaj.

    Što se doktora tiče, tamo nema nigdje nekog stalnog rasporeda, a pogotovo nije to nigdje izvješeno. Moglo bi se pitati, ali meni se nije dalo gnjaviti, a ionako nije nešto bitno tko te pregleda, samo da nije neki baš neugodan lik. Mene su odmah pitali kad sam rekla da sam iz Zagreba, da li bi ja porod u vodi. Čak ni na porodu nije doktor toliko bitan, koliko primalja. Ona je s tobom, meni je to bio jedan od glavnih razloga za porod u vodi, jer na njemu su primalje koje su okrenute prirodnom porodu, i moja je bila fakat super. Doktorica koja me primila je djelovala prilično obeshrabrujuće i dosta mi je pokvarila pozitivan stav s kojim sam krenula u porod. No, imala sam plan poroda i oni su ga se svi nastojali držati i prilično su ga ozbiljno shvaćali.

  44. #244
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Pitaj na telefon kad je dežuran netko od spomenutih doktora. Ja sam došla jednom kad nije bilo "mog" pa su me pitale želim li doći neki drugi dan kad on bude, dakle nije nikakav bed birati kod koga ćeš na pregled...sestrama svejedno.

  45. #245

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala macaklinka? i Argente na info.
    Ja sam bila i obavila pregled, na uputnici je bilo naznačeno da je pregled za porod u vodi.
    Bio je dezurni dr.Prodan, jako dobar, nježan i svi nalazi su super. Osim šta mi na nalaz nije napisao da je pregled obavljen,kako bi mogla roditi u vodi, no rekao je da ću to svakako naglasiti kad dođem u rodilište.
    Inače na samom početku trudnoće moja ginekologica je obavila sve nalaze i briseve potrebne za porod u vodi. Bris na klamidiju je stariji, ali od ove trudnoće,pa nisu ništa oko toga zezali.
    Sad čekam trenutak poroda, pa ćemo vidjeti da li će mi se ostvariti želja za porodom u vodi

  46. #246
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Kikibella,

    Super da je sve glatko prošlo. Sretno na porodu i javi kako je bilo!

  47. #247

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala cure!
    Čuvajte fige da sve ok bude i brzo prođe!
    Javim se s dojmovima !

  48. #248
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Ne znam kako je u HR, ali, u UK se vec 37. tjedan smatra terminom, tako da ne vidim problem da rodis u vodi.

    Citiraj magi7 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure,
    ima li neka od Vas koja je rodila u vodi nakon IVF-a?
    Meni je školska trudnoća i silno bi željela roditi u vodi, a na pregledu u RI sa 37 tjedana rekli mi da sam visokorizična trudnoća zbog IVF-a, pa da će vidjet kad krenu trudovi, ali mi se čini da me neće pustit

  49. #249
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj macaklinka? prvotno napisa Vidi poruku
    - morala sam prije poroda otići u Rijeku na pregled sa svim nalazima da oni utvrde da sam kandidat za vodu
    Ovaj pregled nije obavezan.

  50. #250
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    magi7, ako se radi samo o IVF-u, a druge stvari su ok, nisi visokorizična trudnoća. Neki na KBC-u još uvijek, očito, vole furati tu šprehu, ali znam IVF trudnice koje su rađale u kadi, tako da, kad za to dođe vrijeme, inzistiraj ako bude potrebno.

Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •