Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 269

Tema: Porod u vodi (II.dio)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno Porod u vodi (II.dio)

    meni su u Rijeci, prije nego sam usla u kadu probusili vodenjak. Bila sam u kadi nesto duze od dva sata, i u principu, vec su se dvoumili, hocu li izaci van. Nakon sat i pol su mi dali drip, Laura je krenula u pohode na vanjski svijet, ali se zaglavila, pa mislim da je to bio jedan od razloga zasto me nisu vadili van. Sad se više točno ne sjećam, ali mislim da sam u kadi bila 2h i 15 min.

    što se tiče pozitivnog stava, tu se moram složiti, jer na tečaju za trudnice, jedno cijelo predavanje je o alternativnim načinima poroda, a o porodu u vodi, pričali su više od dvije trećine vremena.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Drip i busenje vodenjaka bas i nisu dio alternativnog nacina poroda. To cak ne rade ni u Petrovoj kad je u pitanju porod u vodi, a oni su navodno na losem glasu. Ili grijesim?

    Koliko je teska bila Laura? Mene su na drugom porodu izbacili iz kade jer su ocekivali bebu preko 4000g (i Sankar je stvarno bio 4100), a sve mi se cini da bas i nije bilo opravdano.

  3. #3
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    hm, mislim da je bilo koji lijek-drip, epiduralna ili sredstvo protiv bolova, kontraindikacija za porod u vodi.
    WTP, ovo mi je promaklo da su tebi dali drip, kako to?

  4. #4
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno porod u vodi

    mi se spremamo na porod u vodi u rijeci (zahvaljujući vašim pozitivnim iskustvioma) i budući da mi je ovo 1. porod ne znam kako procijeniti trudove. termin je 10. 6. što znači da može svaki dan. iz dugog sela do rijeke nam treba oko sat i pol, a ako bude sreće i manje, da li da čekamo prve trudove ili ipak da planiramo nraniji odlazak u ri?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Aries ja bi svakako probala prije a ne sa trudovima. Nikad ne znaš na šta možeš naići po putu; zastoj, gužva, vrućina a ti s trudovima u autu....ja bi se odlučila na raniji odlazak iako je tešto predvidjeti datum poroda...tako je Ifigenija otišla pa čekala 2 tjedna...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    126

    Početno

    Ja sam se isto kao prvorotkinja bojala puta do Rijeke. Na kraju se odlucila otici dolje na termin. Greska, prenjela sam 16 dan i umirala od vrucine u bolnici. Mislim da ovaj put idem s trudovima. Opet, odluka je individualna. Ja sam mogla doci 3 puta do Rijeke i nazad iz Samobora koliko je trajalo (a kazu da sam brzo rodila).

  7. #7
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    aries, malo ispipaj kakvi su vam inace bili porodi u obitelji s mamine strane, a pogotovo mamin .
    kod nas se pokazalo da smo i mama i sestra i ja imale dosta brze porode, ali takodjer uzmi u obzir da prvi porod obicno duze traje.
    ja sam krenula na drugi porod vec u trudovima u Rijeku, mada nije bilo planirano (bas taj dan smo planirali krenuti-10 dana prije termina) i nije mi zao,
    mada sam dobar dio trudova prosla u autu.
    nekako mislim da sam bolje prosla nego da sam se natezala u rodilistu oko "priprema za porod"isl.
    ovako sam prakticki usla u kadu cim smo dosli i rodila nakon sat vremena.
    najbolje da odlucis onako kako ces se sama najugodnije osjecat.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    koliko prije poroda se treba najaviti u rodilište za porod u vodi?i kada treba napraviti sve silne pretrage?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Ne znam kako stoje stvari u Rijeci, ja sam radjala u vodi u Petrovoj, prvi put bez problema, drugi put sam namjeravala ali mi nisu dopustili.
    Moja ginekologica mi je savjetovala sve te briseve itd. napraviti oko 37. tjedna. U prvoj trudnoci sam radila sve privatno pa nije bilo problema, u drugoj sam isla u Petrovu (trebas imati uputnice) i ispalo je da nalazi nece biti gotovi tako brzo, (a izgledalo je da se prerano otvaram, pa mi je bilo bed da ce doci porod a ja bez nalaza) tako da sam one koji nisu bili gotovi napravila ponovno privatno. Na kraju su me izbacili iz kade zbog prevelikog trbuha i ocekivanja djeteta preko 4000g, tako da mi nisu ni trebali.

    Raspitaj se koliko u Rijeci treba vremena da nalazi budu gotovi (ako se dobro sjecam u Rijeci zahtijevaju manje tih nalaza) pa si onda racunaj.

    Sto se tice najavljivanja, mislim da nikad nije prerano. Nazoves, raspitas se o svemu, mozda te pozovu da pogledas kadu (mene jesu). U krajnjoj liniji kad ti budu rekli koje pretrage trebas napraviti, pitas ih i kad je optimalno.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    126

    Početno

    Jedan od uvijeta za porod u Rijeci je da se dodje na pregled 3-4 tjedna ranije. Tako barem oni predlazu. Nalazima treba 14 radnih dana ako se ide preko socijalnog(za koke iz Zagreba). Clamydia je 7, a bakterioloski bris cerviksa 14 i hematoloski iz transfuzijskog 7. Privatno sam ja zadnji put platila bakterioloski i clamydiu 600 kn i bilo je sve za 7 dana.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Znači,ja sa tim nalazima dođem na pregled 3-4 tjedna prije termina,ako sam dobro shvatila: :? Ili idem na pregled pa tek onda radim te nalaze?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Kad bi imala nalaze 3-4 tjedna prije poroda, onda bi vec bili prestari kad bi dosao porod. Nalaze trebas imati kad dodjes na porod, a taj pregled najverojatnije sluzi nekakvom upoznavanju.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    aaaa sada kužim.Hvala! :D

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    8)

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    126

    Početno

    Ja sam imala nalaze vec na pregledu, ali Violicna je u pravu, mozes donjeti na porod. Pregled ne sluzi bas samo upoznavanju, nego gledaju da li se beba okrenula, da nema kakvih drugih problema zbog kojih bi porod u vodi bio izbacen itd. Odnosno da li trudnoca ide svojim tokom.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Thanks!!!!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    103

    Početno

    Iskreno da vam kazem, nisam citala sve poruke na ovu temu ali bih sam dodala da u Svedskoj je porod u vodi zabranjen( tako mi je babica rekla)
    Moze se biti u kadi sve do samog poroda, ali onda van...
    Valjda se desilo da beba dok izranja udahne po prvi put dok je u vodi... i onda problem
    Valjda se to desilo par puta prije dosta godina,,, i od tad nema poroda u vodi... I ja sam mislila to oprobati..ali...

  18. #18
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj Linea prvotno napisa
    Iskreno da vam kazem, nisam citala sve poruke na ovu temu ali bih sam dodala da u Svedskoj je porod u vodi zabranjen( tako mi je babica rekla)
    Moze se biti u kadi sve do samog poroda, ali onda van...
    quote]mislim da nije zabranjen, nego nemaju tu mogucnost jer iz nekog razloga vise ne podrzavaju prord u vodi. Valjda se desilo da beba dok izranja udahne po prvi put dok je u vodi... i onda problem
    Valjda se to desilo par puta prije dosta godina,,, i od tad nema poroda u vodi... I ja sam mislila to oprobati..ali...
    dijete prvi put udahne tek kad dodje kozom u dodir sa zrakom.
    zato je za porod u vodi bitno da je kada dovoljno duboka i dovoljno napunjena vodom, tako da je cijela beba pod vodom svo vrijeme dok izlazi.
    kad nadjem neke jako lijepe linkove koje sam nekad prije citala, zalijepit cu ih ovdje.

    uglavnom, prakticira se vec gdinama diljem svijeta i nema opasnosti za dijete ako se vodi racuna o tim nekim temeljnim stvarima, dapace, ima brojne prednosti i za mamu i za bebu.

  19. #19
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    To sto je u Svedskoj zabranjen je zbilja posljedica jednog smrtnog slucaja, ali ne zbog udisaja, nego se navodno dogodilo da je dijete udarilo glavom o kadu. Tako mi je ispricala moja Svedjanka.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    termin mi je 05.09.i razmišljam o porodu u vodi u Rijeci.Kada se i gdje javiti za potrebne pretrage?treba li se negdje predbilježiti?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    podižem

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Od mene su tražili da dođem 3-4 tjedna prije termina sa svim potrebnim nalazima (trudnoća treba biti bez ikakvih komplikacija, inače neće dozvoliti porod u vodi). Nazvala sam sestru Silvanu koja mi je dala sve potrebne informacije, dogovorile smo termin za pregled i to je to. Predbilježba za kadu nije moguća, jednostavno zato jer se ne zna kada bebač stiže. Do sada im se samo jednom dogodilo da su dvije trudnice istovremeno htjele roditi u vodi, a ta koja je na kraju morala roditi "na suhom" je žena jednog njihovog doktora!
    Broj na kojem možeš dobiti sestru Silvanu je 051/658215 ili 658214. Sretno!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    hvala!A od koga moram tražiti uputnice za te preglede?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Ja sam tražila uputnice od ginekologa koji mi je pratio trudnoću (u Zg).

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Zvala sam rodilište.Rekli su mi da u ponedjeljak dolazi sestra Silvana,te da nemoram dolaziti,već da samo na zovem i sve dogovorim oko pregleda i tih nalaza!

  26. #26
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Htjela bih vam svima zahvaliti što ste svoja iskustva podijelili sa nama jer upravo čitajući vaše postove ja sam se odlučila za porod u vodi u Rijeci.

    Toliko me ta ideja nosi sada već par dana da se osjećam puno bolje jer jedina stvar koje me bilo strah je bolnica. Hoću li uspjeti izboriti porod kakav želim, no ukoliko i bude onako kako treba biti jedina opcija samog izgona je na krevetu jer nemaju ništa drugo

    Jako sam sretna i sve pohvale Riječkom rodilištu jer su definitivno drukčiji od drugih , te se nadam da će ostale bolnice slijediti njihovu praksu.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Nika,kada ti je termin,nadam se da nije u narednih par mjeseci,jer se rađaona preuređuje i nije moguće roditi u vodi

  28. #28
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    24.03. - nadam se da će do tada biti gotovo...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Nika, čestitam!!!!! Mogao bi bebač biti rođen kad i AA (mene su trudovi puknuli 24.3., a rodio se 15 minuta iza ponoći)

  30. #30
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    hvala

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Nije me jakoooooo dugo bilo na forumu, pa sam tek sada ovo primijetila.

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    hm, mislim da je bilo koji lijek-drip, epiduralna ili sredstvo protiv bolova, kontraindikacija za porod u vodi.
    WTP, ovo mi je promaklo da su tebi dali drip, kako to?
    Drip sam dobila nakon sat i pol sto sam bila u kadi, valjda da bi mi ubrzali porod.

    Citiraj violet prvotno napisa
    Koliko je teska bila Laura? Mene su na drugom porodu izbacili iz kade jer su ocekivali bebu preko 4000g (i Sankar je stvarno bio 4100), a sve mi se cini da bas i nije bilo opravdano.
    E, mislim da je tu bio jedan od njihovih propusta. Cijeli sedmi mjesec trudnoce, bila sam u bolnici, jer sam se malo otvorila i krvarila. Kada sam izlazila iz bolnice, 43 dana prije poroda, napravili su mi ultrazvuk na kojem je pokazalo da je vec tada beba oko 3 kg. Otpustajuci me iz bolnice, rekli su mi da ocekujem svaki tren da cu dobiti trudove i da cu roditi. Ali eto, nas dvije dogurale tocno do termina. Poslije toga mi vise nitko nije radio UTZ. Kada sam dosla roditi rekli su mi da nema uopće potrebe, jer da je sve u redu. Kasnije su sestre komentirale, kako su doktori rekli, da da su znali da ce beba biti toliko velika (4.550 g i 56 cm), uopce mi ne bi dozvolili pogledati kadu, a kamoli "zaplivati" u njoj.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Citiraj Nika prvotno napisa
    24.03. - nadam se da će do tada biti gotovo...
    Nika,bez obzira na preuređenje,kada je u funkciji.Eto nadam se da sam ti uljepšala dan,kao što je ova vijest meni uljepšala dan,a nadam se i da će mom bebaču uljepšati rođenje :D :D

  33. #33

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Već sam se prepala kad sam vidjela da se zbog preređenja neće moći privremeno rađati u vodi.....baš sam se nabrusila na sve alternativne načine....sve samo ne na krevetu uz epi!!!

  34. #34
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    lali, super :D

  35. #35

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Ipak su našli adekvatan prostor za kadu!Baš sam sretna! :D

  36. #36
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    lali, drago mi je zbog tebe, ali jednim dijelom i zao jer necu cuti pricu s poroda na stolcicu

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Citiraj Winnie The Pooh prvotno napisa
    Nije me jakoooooo dugo bilo na forumu, pa sam tek sada ovo primijetila.
    Sve ok sto se mene tice.

    Citiraj Winnie The Pooh prvotno napisa
    Drip sam dobila nakon sat i pol sto sam bila u kadi, valjda da bi mi ubrzali porod.
    Jesu te nagovarali i gnjavili ili?

    Citiraj Winnie The Pooh prvotno napisa
    Citiraj violet prvotno napisa
    Koliko je teska bila Laura? Mene su na drugom porodu izbacili iz kade jer su ocekivali bebu preko 4000g (i Sankar je stvarno bio 4100), a sve mi se cini da bas i nije bilo opravdano.
    E, mislim da je tu bio jedan od njihovih propusta. Cijeli sedmi mjesec trudnoce, bila sam u bolnici, jer sam se malo otvorila i krvarila. Kada sam izlazila iz bolnice, 43 dana prije poroda, napravili su mi ultrazvuk na kojem je pokazalo da je vec tada beba oko 3 kg. Otpustajuci me iz bolnice, rekli su mi da ocekujem svaki tren da cu dobiti trudove i da cu roditi. Ali eto, nas dvije dogurale tocno do termina. Poslije toga mi vise nitko nije radio UTZ. Kada sam dosla roditi rekli su mi da nema uopće potrebe, jer da je sve u redu. Kasnije su sestre komentirale, kako su doktori rekli, da da su znali da ce beba biti toliko velika (4.550 g i 56 cm), uopce mi ne bi dozvolili pogledati kadu, a kamoli "zaplivati" u njoj.
    A u cemu je fora, veci rizik (ne vide sto se dogadja) ako je beba velika?
    Ja sam imala ultrazvuk star tri tjedna no imala sam toliki trbuh da je babica odmah rekla da ce beba biti preko 4 kg, a osim toga je bio cudnog oblika tako da nikako nisu mogli pricvrstiti sondu od daljinskog CTG-a jer je stalno padala.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    u čemu u kadu?potpuno gola ili gore imati nešto na sebi? :?

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    126

    Početno kada Rijeka

    Eto ja i drugi put odradila rijecku kadu! Ani je imala 3620g i 51cm. Opet bez epiziotomije!!! :D (babice Zeljka ).
    Odgovori na neke prijasnje postove: epiduralna ne moze u bazen kombinaciji. Ili ovce ili ovo drugo . Drip se moze dati. Meni su na oba poroda busili vodenjak tako da i to funkcionira. Radjaona ide u preuredjenje, ali koliko sam cula ideju kako je zamisljena, mrakkkkk!. Imati ce vjezbaonu sa loptama, nesto tipa predradjaone gdje ce ici mame i tate pa imate hopsanje, druzenje i tulum all in one. Ovo za velike bebe po mojoj logici je zbog toga jer one izazivaju svojom velicinom i tezinom potencijalne komplikacije pri porodu. A bas vadjenje iz kade na stol i nazad ili obrnuto nije nesto sto je super varijanta. Barem meni nije bilo pod trudovima, a mogu misliti kak to izgleda kad bebac zapne.
    Ja sam u kadi imala sportski elasticni topic, tek toliko da mi cice ne vise na izvolte. Meni zbog komotnosti, nis drugo. Znam da ce sad netko reci da sam bila i golog dupeta i isto vrijeme pa mi nije smetalo. Nemrem to objasniti.
    Kazu babice da je puno cura golo, stoga kako je koga volja i sto je najbitnije kako se same bolje osjecate.

  40. #40
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Eto da se i ja malo priključim ovoj (dragoj) temi. Ja sam bila gola u kadi i moram priznati da mi to u tom trenutku nije bilo nimalo bed (makar sam doma imala nedoumice oko tog pitanja). Kad sam ušla u prostoriju koja je bila zamračena, bazen pun, MM čeka u svemirskom odjelu, jednostavno sam skinula ogrtač i buč u kadu

  41. #41
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Ja bih jako voljela roditi u vodi. Čula sam da je bitno da su svi brisevi uredni. Nadam se da će i biti, ali me zanima - je li problem što imam enterokoka u urinu? Mala je konc., vjerojatno neću ni morati piti antibiotike.

    I drugo pitanje: kome ste se unaprijed javile za taj porod (liječniku u bolnici, sestri ili nekom trećem) i kako liječnici na to reagiraju?

    Ja bih trebala razgovarati sa svojim liječnikom kod kojeg povremeno odem u bolnicu na pregled i koji će me vjerojatno i poroditi, ali nekako si sve mislim da neće baš reagirati kako bih ja htjela...

    Jbistrica, čestitam od srca!

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    126

    Početno reakcije ljecnika

    Kako koji doktori. Ja sam imala podrsku od mojeg (privatnog), ali sam naletila na par doktora-pacijenata (ali psihijatrijskih). Jedan me je u Vinogradskoj "ohrabrivao" rijecima da posto ja idem u Rijeku. I rekao doslovno:"Znate da vam taj porod u vodi i onak nis ne znaci, osim kaj su navodno trudovi malo laksi." On kao probao pa zna kako boli i ja sam uvijek bila u uvjerenju da poanta svega u porodu i je da bude cim bezbolnije a da ne naudi djetetu. Odgovorila sam mu da izmedju ostalog nisam bila rezana, odgovor je bio za oglasne ploce: "Ni mi ne rezemo svaku! O, pa vase je imalo 3860g, bogme lijepa tezina baz epiziotomije." Sta da vise pricam, osim da vec dugo nije netko toliko sam sebi pljuvao u usta s tak velikom znanstvenom titulom. Ja sam osobno veliki prkos od zene i nema boga da me netko odgovori od mog nauma, pogotovo ako sam provela prekoprevise sati citajuci literaturu o tome. Definitivno nisam zazalila ni prvi ni drugi put.
    Po pitanju bakterija u urinu, mislim da je najbolje da nazoves sestru Silvanu Tomic u radjaonu od ponedjeljka do petka ujutro i savjetujes se iz prve ruke s njom o tome.

  43. #43
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Odra, nisam u toku, otkud si ti? Jel planiraš ić u Rijeku? Ja sam iz Zg-a i mislim da će i naša druga beba udahnut riječki zrak kad izroni (još je nema, ali se planira proizvodnja za 11 mjeseci ), pa ih od srca preporučam. Sestra Silvana je tamo zadužena za porode u vodi i slobodno ju nazovi (al mislim da treba zvat ujutro, oko 9-11, ak se dobro sjećam). Totalno je simpa i susretljiva!! Ako imaš neke nedoumice, mislim da će te ona razoružati. Nalazi bi trebali bit ok, a što to točno znači radije pitaj njih. Ja sam, npr. malo prije termina otkrila vražju klamidiju ali je doc u Rijeci rekao da bi to trebalo bit ok pošto sam uzela summamed (ja sam to protumačila kao, da trebaš danas rodit pustili bi te u vodu jer je s. to najverojatnije ubio, ali ti radije napravi ponovo test. Što i jesam i bilo je sve ok.).

    Svaki put mi se isprepliću osjećaji tuge i bijesa kad čujem 'anegdote' iz razgovora u Petrovoj o porodu u vodi (a i na druge teme se čuju biseri). To je, nažalost, dokaz da smo mi u mentalnom kontekstu ipak još daleko u kamenom dobu.. Al tješim se da ide nabolje. A da i ne spominjem koliko je blago imati Rijeku..

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Cure držim vam fige za porod u vodi,a vi držite meni da ovih dana naletim na slobodnu kadu !Čak sam mislila kupiti piranu,za slučaj da bude zauzeta

  45. #45
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Odra s nestrpljenjem ću čekati tvoju priču s poroda. I čitam ove postove i baš mi je žao što osječka bolnica koja tkđ. ima lopte, kadu... nema tu reputaciju kao riječka. Mislim da je u pitanju svijest osoblja.

  46. #46
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Saška, misliš li i ti ovaj put u vodu? I meni je žao što nema takvu reputaciju, ali skroz mi je bez veze što sam pročitala tu na forumu da se Osječanke jako rijetko odlučuju...U stvari, trebali bi to malo više propagirati.

    Aqua, ja sam ti iz osijeka i tu namjeravam iskušati kadu. Pričala sam s docom i ok je reagirao, jedino mi je nabrojao sto preduvjeta koje treba zadovoljiti da bi se išlo u kadu.Malo mi je bez veze ako kada nije protočna, a čula sam da nije, nemam pojma.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    fala cure na svemu! sad mi ideja poroda IZVAN vode izgleda nevjerovatna! samo, nadam se da nisam zakasnila, tj. da beba nece uraniti! termin je 10.10, valjda cemo stici obaviti sve pretrage... :?

  48. #48
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Nazvala sam rodilište u Rijeci da dobijem prve informacije u vezi poroda u vodi.

    Trudnoća mora biti uredna, porod ne košta ništa, prisustvo oca 300 kn, o apartamu za sada znam da ima i da košta oko 400 kn.

    Potrebno je doći na jedan pregled oko 36 tj. sa nalazima: RH faktor, HB, klamidija, mirobiološkim nalazima, AIDS.

    Malo smo pričali o prirodnom porodu i za sadaje to sve.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    rodila u rijeci u vodi 2.10. bio je to 39. tjedan. dva dana prije bila sam prvi put na pregledu u bolnici, sa svim nalazima od tjedna prije (dakle tj. 37), doc je rekao da u principu sada nema vise nekih prijava, ako su svi nalazi ok i ako je kada slobodna - to je to! i svima bih to preporucila!!!

  50. #50
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Blago tebi, ra!!! :zavidni smajli:
    Ja nisam uspjela, iako su svi nalazi bili ok. Pukao mi je vodenjak s 38+5 tj., a trudovi bili slabi, totalno neefikasni (otvaranje skoro ništa) pa sam morala na drip, dakle - kada otpala. Drugačije sam zamišljala svoj porod, ipak je izgledao kao medicinska intervencija, a ne poseban intiman doživljaj... valjda će sljedeći put biti drugačije!

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •