Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 59 od 59

Tema: osobna prava i slobode vs. sigurnost društva

  1. #51
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ekipo ajmo natrag na temu.. ak nemate vise nista za reci "osobna vs. drustvena odgovornost", onda bolje da nema nikakvih postova

  2. #52
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ako se pitanje iz naslova odnosi na slučajeve u kojima se razmišlja o uvođenju (ogoljavajućih) kamera na npr. aerodrome, ja sam za.
    nije me briga što će netko vidjeti dijelove tijela koje inače ne pokazujem, ako će to spriječiti nekoga da u avion unese nedopušteni predmet/tvar/sredstvo.

    i, općenito mi ne smetaju kamere na javnim mjestima.

    (pravi sam kandidat za big brother)

  3. #53

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Ne želim kamere na radnom mjestu (imala sam ih, normalno sam radila, ali mi je bio užasan bed kad sam shvatila da kad uđem u novi prostor gledam gdje je kamera), ne želim da postoji sigurnosna služba gdje neki agent smije odlučiti hoće li prisluškivati mene ili bilo koga drugog bez dozvole suda, užasavaju me sigurnosne mjere po aerodromima, ne bih nikad čipirala svoje dijete, niti pristala da ga redovito testiraju na droge bez njegovog dopuštenja.

    Nisam spremna odreći se takvih stvari zbog "sigurnosti" društva, a ne mislim da odricanje privatnosti i prava vodi sigurnijem društvu- naprotiv smatram da to vodi većoj frustraciji i većim problemima.

    Nisu teroristi srušili tornjeve zbog loših sigurnosnih mjera na aerodromima već zato što je tata Bush naoružavao te iste ljude za upravo ono što su i učinili (ako su to uopće oni učinili).

    Ne ubijaju se po Zagrebu zbog loših sigurnosnih mjera već zato što je država u dilu s kriminalom, a ako ti je kum politička faca što bi se zaustavljao kad ti netko nagazi na žulj ili pazio gdje to radiš.

  4. #54
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj tanjads prvotno napisa
    ..., ne želim da postoji sigurnosna služba gdje neki agent smije odlučiti hoće li prisluškivati mene ili bilo koga drugog bez dozvole suda,
    čekaj , ne misliš valjda da smo i sada od tog "sigurni"?

  5. #55

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Nažalost ne

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Iskreno, mislim da smo na pravom putu (svijet, SAD predvodi, Europa kaska) da na svojoj koži doživimo Orvela, a sve pod parolom sigurnosti.

  7. #57
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj tanjads prvotno napisa
    Iskreno, mislim da smo na pravom putu (svijet, SAD predvodi, Europa kaska) da na svojoj koži doživimo Orvela, a sve pod parolom sigurnosti.
    ja mislim da ti dobro misliš! nažalost,ali tako je... :/

  8. #58
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    evp dobili su svoj antiafijaški zakon. još jedan u nizu pred kojim neće svi biti jednaki

  9. #59
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    antimafijaški

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •