Vidi rezultate ankete: Da li biste zbog djece (ili bilo kojeg drugog razloga) ostali u braku u kojem više nema ljubavi nego

Glasači
1094. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • a) Da

    4 0.37%
  • b) Ne

    2 0.18%
  • c) Da ali ljubav bi tražio/la na drugom mjestu

    2 0.18%
  • 1,086 99.27%
Stranica 1 od 11 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 509

Tema: Brak bez ljubavi

  1. #1
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno Brak bez ljubavi

    Da pojasnim. Mnogi ljudi oko nas žive godinama u brakovima u kojima već odavno nema ljubavi. Ostao im je samo nekakav prijateljski odnos koji super funkcionira na cimerskoj razini ali u partnerskom i ljubavničkom pogledu nema više ničega. Znači, seks nula bodova, nježnosti isto tako..čisti cimeri. Poznajem dosta ljudi kojima je to bio dovoljan razlog za rastavu pa su ih ljudi osuđivali zbog djece koja su iz nečijeg "hira" ostali bez klesične obitelji. A znam i dosta onih koji žive tako sto godina i pomirili su se sa sudbinom lošeg i bljutavog braka koji to više i nije. A bome znam i one koji i dalje žive sa mužem /ženom a paralelno imaju svoje velike ljubavi sa strane. Znači, ja ne mislim na problematične brakove i ljude nego na lijep i korektan odnos ali koji više ne uključuje onu vrstu ljubavi. I, u koju skupinu mislite da bi vi spadali kad bi se našli u takvoj situaciji?

  2. #2
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ne bih ostala u takvom braku...jer me to ne bi dovoljno ispunilo i ne bih bila sretna. A ako roditelji nisu sretni, ni djeca neće biti sretna. To sam osjetila i na vlastitoj koži, tako da to nikad ne bih priuštila svom djetetu! :/

  3. #3
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    naravno da su afere sa strane ljudske, ali mi je to toliko dekadentno da se nadam da nevu nikad steci tu naviku...

    inace odnos bez sexualnih aktivnosti, ja ne bih dugo izdrzala, to je ono sto daje pravu dimenziju odnosu, prijatelja imam inace van kuce...

  4. #4
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno Re: Brak bez ljubavi

    ja mislim da je takva situacija, da bih ostala u braku. do onog trenutka kad bih se zaljubila.
    gledajući ovako, hipotetski, mislim da ne bih mogla biti u braku s paralelnim životom i paralelnom velikom ljubavi.
    skoro pa sam sigurna u to. pa makar brak bio samo na papiru i mi spavali u odvojenim sobama. nezamislivo bi mi bilo da nakon dana/noći provedene sa svojom ljubavi, dolazim nekom drugom muškarcu u kuću. i s njim čavrljam o djeci/tv programu.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Kliknula sam na DA. Mada mi nije jasno ovo ljubav vs. prijateljstvo. Ja, naime MM-a i volim i prijatelj mi je. Kako uopste mozes ne voljeti prijatelja? Mozda si mislila na strast? Zaljubljenost? Sex?

  6. #6
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    i mene muci to sto ninet kaze.

  7. #7
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    nebi :/
    mlada sam za to, premlada i jednom se živi.

  8. #8
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    Mozda si mislila na strast? Zaljubljenost? Sex?
    Mislim da da

  9. #9
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    apsolutno potpisujem cvijetu!

  10. #10
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    apsolutno potpisujem a zakaj!

    (mada je teško uopće ovako paušalno donositi neke ocjene)

  11. #11
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa
    Citiraj ninet prvotno napisa
    Mozda si mislila na strast? Zaljubljenost? Sex?
    Mislim da da
    Nisam. Mislila sam na onu pravu, zrelu ljubav. To nebi trebalo biti isto što i prijateljstvo, bar tako mislim. A nekakva strast u određenoj dozi mora biti prisutna. Zaljubljenost ne, nažalost prekratko traje

  12. #12
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    ne znam odgovoriti, nekad bih sigurno kliknula ne, danas nisam sigurna..

  13. #13
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj japanka prvotno napisa
    ne znam odgovoriti, nekad bih sigurno kliknula ne, danas nisam sigurna..
    I ja isto tako. Pa sam stisnula treću opciju . Mada sam skoro sigurna da nebi bila sposobna za tako nešto. Ali čim ja razmišljam u tom pravcu....

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Ne znam...nasa se ljubav temelji prije svega na prijateljstvu, ogromnom razumijevanju, zajednistvu i postovanju, pa roditeljstvu, pa nakon toga na strasti i seksu. Zato sam prilicno sigurna u nju tj. da ne moze nestati tek tako, a ni sa godinama.

  15. #15
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Ja k'o cvijeta73.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Kad sve gledate iz sadasnje perspektive...Ili pak ocekujete sresti drugu ljubav (i strast) zivota, nakon menopauze?

  17. #17
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Pa kad postoji ljubav, onda se podrazumijeva da postoji prijateljstvo i masu drugih pozitivnih stvari koje čine tu ljubav. Ali kad postoji samo prijateljstvo bez ljubavi onda je suša u svim drugim segmentima koji se u ovom gornjem slučaju podrazumijevaju. Znači ljubav=prijateljstvo+strast(seks)+podrška+zajedni štvo. Prijateljstvo=ugodan suživot uz neku osobu. Tako sam ja to nekako posložila u svojoj glavi

  18. #18
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    I ja ću potpisati cvijetu.

  19. #19
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ne bih mogla zivjeti s nekim kao sa strancem...

    ne bih mogla osjetiti svoj prostor u takvom okruzenju, svoju slobodu, svoj zivot (no, dakle, covjek bi rekao da sam sad sva svoja, imam svu slobodu svijeta i sve ostalo - no, neka druga tema )


    ne bih mogla ko pored susjeda. jednostavno ne bi. netko bi morao izaci iz kuce.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ne bih ja takvo prijateljstvo nazvala ugodnim suzivotom uz neku osobu. Niti jedna od takvih osoba niti je iskrena prema sebi, a kamoli prema drugoj osobi. Znaci, osnovni temelj prijateljstva je upitan. Rijec je o dobro zakamufliranoj ignoranciji.

  21. #21
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    nisam kliknula ništa jer mislim da je krivo postavljeno pitanje,
    NE, ne bih bila u brak u kojem prevladava mržnja, netrepeljivost, svađa, gađenje prema partneru ali ne bih samo tako izašla iz braka u kojem nema privlačnosti, sexa već bih dala sve od sebe da to vratim (ponovno stvorim).

    I u našoj blizini ima puno formalnih brakova, ljutim se na njih zbog inercije koju vidim kod oba partnera.

  22. #22
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    nisam kliknula ništa jer mislim da je krivo postavljeno pitanje,
    NE, ne bih bila u brak u kojem prevladava mržnja, netrepeljivost, svađa, gađenje prema partneru ali ne bih samo tako izašla iz braka u kojem nema privlačnosti, sexa već bih dala sve od sebe da to vratim (ponovno stvorim).I u našoj blizini ima puno formalnih brakova, ljutim se na njih zbog inercije koju vidim kod oba partnera.
    Pitanje je postavljeno tj. objašnjeno kako treba. U prvom postu sam napisala da se pitanje ne odnosi na problematične brakove i partnere. Nego neki OK odnos ali bez ljubavi, ne prijateljske nego one kaoja bi trebala postojati prema mužu ili ženi.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    132

    Početno

    Kliknula DA.Prije nego smo imali djecu bila sam uvjerena da nikada ne bi mogla biti u takvom braku,bila sam najžešći protivnik prevare i da bi ikada ostala u braku ako se tako nešto desi(mada sada ne pričamo o tome),nisam razumjela svoju sestričnu koja je živjela u braku bez ljubavi i bila sam apsolutno za to da ga razvrgne...,a danas kada imamo dvoje djece i kada vidim koliko one obožavaju svoga tatu mislim da bi prešla preko svega toga zbog mojih cura.

  24. #24
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    OK odnos ali bez ljubavi, ne prijateljske nego one kaoja bi trebala postojati prema mužu ili ženi.
    prijateljski odnos podrazumijeva ljubav, dakle poštovanje, uvažavanje, tolaranciju...
    u takvom bih odnosu ostala bez razmišljanja kako god se on zvao.
    bez tjelesne ljubavi mogu živjeti, ali ako su tzv. prijateljski odnosi skladni mislim da je neminovno da se dogodi i tjelesna povezanost.

    zato ne kužim baš tu teoriju o prijateljstvu koje isključuje ljubav prema partneru.
    ljubav nije isto što i zaljubljenost.

  25. #25
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    ja ću najprije potpisati krumpirić.
    definitivno sam premlada da bih sebe (i njega) osudila na takvu zajednicu.
    Ali, ne bi to priuštila ni svojoj djeci.
    jer znam da bih nakon jako kratkog vremena u tom odnosu ja postala jadna, frustrirana , razdražljiva, a na njih to ne želim projecirat.
    Mislim da bi njima bilo bolje s jednim sretnim roditeljem, nego sa dva jadna.

    I meni je mm i prijatelji ljubavnik i podrška i oslonac....
    ali ja se nisam udala iz prijateljstva, nego iz ljubavi i strasti koju prema tom čovjeku osjećam, i na kraju krajeva, pobuđujem u njemu. kad to nestane, ništa ga ne razlikuje od bilo kojeg drugog prijatelja kojeg imam, a to mi ne treba.

  26. #26
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    ne bih mogla zivjeti s nekim kao sa strancem...

    ne bih mogla osjetiti svoj prostor u takvom okruzenju, svoju slobodu, svoj zivot (no, dakle, covjek bi rekao da sam sad sva svoja, imam svu slobodu svijeta i sve ostalo - no, neka druga tema )


    ne bih mogla ko pored susjeda. jednostavno ne bi. netko bi morao izaci iz kuce.
    Potpisujem.

  27. #27
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj fegusti prvotno napisa
    Citiraj Trina prvotno napisa
    OK odnos ali bez ljubavi, ne prijateljske nego one kaoja bi trebala postojati prema mužu ili ženi.
    prijateljski odnos podrazumijeva ljubav, dakle poštovanje, uvažavanje, tolaranciju...
    u takvom bih odnosu ostala bez razmišljanja kako god se on zvao.
    bez tjelesne ljubavi mogu živjeti, ali ako su tzv. prijateljski odnosi skladni mislim da je neminovno da se dogodi i tjelesna povezanost.

    zato ne kužim baš tu teoriju o prijateljstvu koje isključuje ljubav prema partneru.
    ljubav nije isto što i zaljubljenost.
    Ali prijateljski odnos ne podrazumijeva onu partnersku ljubav nego ljubav između dvoje ljudi koja isključuje strast i seks, fizičku bliskost i osjećaj emotivne sigurnosti u nečjem zagrljaju. Poštovanje, toleranciju i uvažavanje da ali da li je to dovoljno da brak funkcionira bez frustracija?
    Ja se ne slažem da se u prijateljskim odnosima događa i tjelesna povezanost. Ali slažem se da ljubav nije isto što i zaljubljenost ali daleko je od samog prijateljstva. Kad postoji ona prava ljubav onda ima i sitnih malih nježnosti između dvoje ljudi, dodiri, poljupci isl govore više od riječi.
    Meni je zapravo tužno to da se jedan brak u kojem je rođeno nekoliko djece, koji je polučio toliko zajedničkih iskustava, pretvara u obično prijateljstvo.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Je li ovo opet nekoga ogovaramo, a da toga nismo svjesni?

  29. #29
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno Re: Brak bez ljubavi

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    ja mislim da je takva situacija, da bih ostala u braku. do onog trenutka kad bih se zaljubila.
    gledajući ovako, hipotetski, mislim da ne bih mogla biti u braku s paralelnim životom i paralelnom velikom ljubavi.
    skoro pa sam sigurna u to. pa makar brak bio samo na papiru i mi spavali u odvojenim sobama. nezamislivo bi mi bilo da nakon dana/noći provedene sa svojom ljubavi, dolazim nekom drugom muškarcu u kuću. i s njim čavrljam o djeci/tv programu.
    i ja te potpisujem.

    glasala

  30. #30
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Je li ovo opet nekoga ogovaramo, a da toga nismo svjesni?
    Ne!
    Ja sam samo jedna znatiželjna baba koja voli gurati nos u tuđe stvari.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ok, nisi usamljena....

  32. #32
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa
    ja ću najprije potpisati krumpirić.
    definitivno sam premlada da bih sebe (i njega) osudila na takvu zajednicu.
    Ali, ne bi to priuštila ni svojoj djeci.
    jer znam da bih nakon jako kratkog vremena u tom odnosu ja postala jadna, frustrirana , razdražljiva, a na njih to ne želim projecirat.
    Mislim da bi njima bilo bolje s jednim sretnim roditeljem, nego sa dva jadna.

    I meni je mm i prijatelji ljubavnik i podrška i oslonac....
    ali ja se nisam udala iz prijateljstva, nego iz ljubavi i strasti koju prema tom čovjeku osjećam, i na kraju krajeva, pobuđujem u njemu. kad to nestane, ništa ga ne razlikuje od bilo kojeg drugog prijatelja kojeg imam, a to mi ne treba.
    Ovako. Pa ako cemo biti prijatelji, bit cemo to iz svojih stanova.

  33. #33
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ne bih. Mene ljubav hrani, potrebna mi je za opstanak.
    A nisam više studentica da bih imala cimera.
    I zavaravala bih djecu. Mama i tata su tu, ali se ne grle, ne ljube, pričaju samo formalno, klinci bi osjetili da nešto nije ok.

  34. #34
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa
    Citiraj babyboys prvotno napisa
    ja ću najprije potpisati krumpirić.
    definitivno sam premlada da bih sebe (i njega) osudila na takvu zajednicu.
    Ali, ne bi to priuštila ni svojoj djeci.
    jer znam da bih nakon jako kratkog vremena u tom odnosu ja postala jadna, frustrirana , razdražljiva, a na njih to ne želim projecirat.
    Mislim da bi njima bilo bolje s jednim sretnim roditeljem, nego sa dva jadna.

    I meni je mm i prijatelji ljubavnik i podrška i oslonac....
    ali ja se nisam udala iz prijateljstva, nego iz ljubavi i strasti koju prema tom čovjeku osjećam, i na kraju krajeva, pobuđujem u njemu. kad to nestane, ništa ga ne razlikuje od bilo kojeg drugog prijatelja kojeg imam, a to mi ne treba.
    Ovako. Pa ako cemo biti prijatelji, bit cemo to iz svojih stanova.
    same here.

  35. #35
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    ne bih vise bila s njim kad se ne bismo voljeli.

    ali ne moze ljubav nestati sama od sebe, potpuno isto kao dojenje. kolko izlazi van, tolko se stvara

  36. #36
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Citiraj japanka prvotno napisa
    ne znam odgovoriti, nekad bih sigurno kliknula ne, danas nisam sigurna..
    I ja isto tako. Pa sam stisnula treću opciju . Mada sam skoro sigurna da nebi bila sposobna za tako nešto. Ali čim ja razmišljam u tom pravcu....
    znaš šta, ja mislim da je to stvarno prekomplicirano, previše se zapetljaš - i emocionalno i fizički. kreni samo od banalne organizacije dana

  37. #37
    bebolino_ avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb Malešnica
    Postovi
    125

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Ne bih ostala u takvom braku...jer me to ne bi dovoljno ispunilo i ne bih bila sretna. A ako roditelji nisu sretni, ni djeca neće biti sretna. To sam osjetila i na vlastitoj koži, tako da to nikad ne bih priuštila svom djetetu! :/
    Glasala sam NE. Mislim da neki ljudi mogu ostati u takvoj zajednici i imaju "želudac" za to, ali ja definitivno nemam. Bila bi nesretna. Nemogu si zamisliti živjeti s mužem bez nježnosti, poljubaca i mislim da bi djete stvaralo krivu sliku o braku.

  38. #38
    lillifee avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    brela/md/nbg
    Postovi
    252

    Početno

    pocela sam izbjegavat hipoteze....moja obitelj je jedna prava pravcata patchwork family, tj. tvoje dijete, moje dijete, nase dijete, ti i ja. funkcioniramo ok, ali jako dobro znam koji su tu oziljci na djeci i nama zato jer su prvi brak/veza propali.
    ja sam sad u stanju napraviti jako puno toga, skoro pa sve, da prvenstveno djeca budu sretna, jer jedino onda sam i ja sretna, pa tako i djeca....i sve opet u krug.
    cesto mislim sto ce oni jednoga dana reci na nas kao roditelje i znam da necemo biti savrseni u njihovim ocima, ali mm i ja dajemo sve od sebe, pa VI VIL SI

  39. #39
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    U temelju prave ljubavi je prijateljstvo. Naravno da čitav život nećemo otkidati od strasti, al to ne znači da se nećemo voljeti. Meni nije jasno po kojem kriteriju partneri zaključe da u vezi više nema ljubavi?

  40. #40
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj renata prvotno napisa
    ali ne moze ljubav nestati sama od sebe, potpuno isto kao dojenje. kolko izlazi van, tolko se stvara
    X

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ravnodusnost? Osjecaj da su se ljudi medjusobno nadrasli? Osjecaj da nas put vodi nekamo drugdje?
    Tocno je da je prijateljstvo u temelju prave ljubavi. Ali, ljubav, ljubav prema covjeku je u temelju svakog prijateljstva. A samim time i ljubav prema sebi. Ponekad se nalazimo na kojekakvim stranputicama i u momentima u kojima mi ustvari nismo mi. I kad shvatimo to, kad se pocnemo vise priblizavati sebi samima, vidimo da osoba koja je pored nas nije ona koja bi trebala da bude.
    Prozivjela i iskusila. Ne znam kako na to gledaju druge cure koje su prosle slicno.

  42. #42
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ravnodusnost? Osjecaj da su se ljudi medjusobno nadrasli? Osjecaj da nas put vodi nekamo drugdje?
    Tocno je da je prijateljstvo u temelju prave ljubavi. Ali, ljubav, ljubav prema covjeku je u temelju svakog prijateljstva. A samim time i ljubav prema sebi. Ponekad se nalazimo na kojekakvim stranputicama i u momentima u kojima mi ustvari nismo mi. I kad shvatimo to, kad se pocnemo vise priblizavati sebi samima, vidimo da osoba koja je pored nas nije ona koja bi trebala da bude.
    x

  43. #43
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Izvlačim ravnodušnost kao ključnu riječ i osjećaj da te život vodi drugamo. Ovo drugo sam iskušala u jednoj davnoj vezi koja srećom nije završila brakom. Ovo prvo nisam nikad.
    Ali kako dolazi do osjećaja da su ljudi nadrasli jedno drugo? Jesu li dovoljno činili da rastu zajedno? Je li taj osjećaj obostran ili se javi kod jednog partnera?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Ne znam šta da odgovorim, ali mislim da ne. Samo mislim da ne bi shvatila da muža više ne volim sve dok se ne bi zaljubila u nekog drugog. A onda... Ne znam. Prvo bi probala čekati da me prođe...

  45. #45
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj renata prvotno napisa
    ali ne moze ljubav nestati sama od sebe, potpuno isto kao dojenje. kolko izlazi van, tolko se stvara
    pa ljubav prema sebi sigurno :/

    ali u vezi su ipak 2 osobe, a ne jedna. mogu ja njega voljeti i pokazivati to koliko hocu, a ako se on zaljubi u drugu.. kaj onda?

  46. #46
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Bio sam u takvoj vezi, 8 godina (naravno, nije od početka bilo tako, ali je ušla u taj ritam nakon cca 3-4 godine) i osjećao sam se loše. Duuugo mi je trebalo da krenem u nekakvu akciju i da, prije svega, tadašnjoj partnerici, objasnim o čemu se radi, gdje je problem, te zatim da i napravim slijedeći korak - prekinem vezu.

    Na sreću, nismo imali djece tako da je to bial olakotna okolnost, no moram reći da je prekid bio težak za obje strane ... zaista težak, ali i neminovan. Bilo ej nekakvih pokušaja ponovnog početka itd, ali se jako brzo vidjelo da od toga nema ništa.

    Dakle, glasao sam za prekid, koliko god on bio bolan i težak.

  47. #47
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    ne mogu zamisliti tu liniju koja odvaja prijateljstvo od ljubavi u braku.
    prijateljstvo je odnos između dvoje ljudi kao i ljubav i u oba odnosa je potrebno imati i prijemnike i odašiljače.
    kada nemaš potvrdu da si uvažavan kao osoba ili prestaneš takve signale emitirati drugoj osobi, odnos se počinje gasiti - bila to ljubav ili prijateljstvo.
    zato mislim da ako se ugasi ljubav istu sudbinu doživi i prijateljstvo.

    možda ja brkam pojmove, ali znam da bi mi za suživot bilo dovoljno da partner odgovarajuće brine o našoj djeci, njihovim potrebama i da uvažava mene i moje mišljenje - sve u svemu da je uključen aktivno u obiteljski život. kako god se to zvalo - meni dovoljno.

  48. #48
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj fegusti prvotno napisa
    ne mogu zamisliti tu liniju koja odvaja prijateljstvo od ljubavi u braku.
    prijateljstvo je odnos između dvoje ljudi kao i ljubav i u oba odnosa je potrebno imati i prijemnike i odašiljače.
    kada nemaš potvrdu da si uvažavan kao osoba ili prestaneš takve signale emitirati drugoj osobi, odnos se počinje gasiti - bila to ljubav ili prijateljstvo.
    zato mislim da ako se ugasi ljubav istu sudbinu doživi i prijateljstvo.

    možda ja brkam pojmove, ali znam da bi mi za suživot bilo dovoljno da partner odgovarajuće brine o našoj djeci, njihovim potrebama i da uvažava mene i moje mišljenje - sve u svemu da je uključen aktivno u obiteljski život. kako god se to zvalo - meni dovoljno.
    fegusti, ova fraza "uključen u obiteljski život" se može čitati na 100 različitih načina.
    Da li ona znači da partner mora samo misliti na redovno plaćanje računa, redovno obavljanje kućanskih poslova i obaveze prema djeci? Ili znači i emocionalnu potporu u lošim trenucima, pomoć savjetom, ramenom za plakanje ... bliskost u emocionalnom i tjelesnom smislu?

    Ako je samo ovo prvo, a bez drugoga - to sam iskusio i niej dobro. Bez emocionalne bliskosti i svega što iz nje proizilazi sve ove prve vrline padaju u vodu.

    (ja pretpostavljam da si ti mislila i na jedno i na drugo, a ja sam istaknuo tu razliku jer mislim da je najbitnija za ovu priču)

  49. #49
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    Citiraj renata prvotno napisa
    ali ne moze ljubav nestati sama od sebe, potpuno isto kao dojenje. kolko izlazi van, tolko se stvara
    pa ljubav prema sebi sigurno :/

    ali u vezi su ipak 2 osobe, a ne jedna. mogu ja njega voljeti i pokazivati to koliko hocu, a ako se on zaljubi u drugu.. kaj onda?
    je, imas pravo, ide jedino ako obadvoje vole. ali isti princip, s davanjem, i jedan nekad povuce vise, drugi u neko drugo vrijeme..
    mislim da me prevari, isto ne bih mogla nastaviti s njim, bez obzira na djecu. to vise ne bi bila ista osoba koju volim.

    ali topic je bio o spontanom postepenom hladjenju do tocke kad se vise ne osjeca ljubav/strast, nekako mislim da nam se ne moze dogoditi jer sami necemo dati.

  50. #50
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Meni je takav brak prihvatljiv dokle god ne postoji treća ili četvrta strana. Zbog djece, a i okoline, brak bih pristala prekinuti jedino kad bih netko od nas dvoje smatrao da je uistinu našao "ljubav svog života". Ne bih mogla živjeti s nekim ako volim drugoga, niti s nekim tko zapravo voli drugu.

    Ostali navedeni razlozi po meni nisu dovoljno jaki da budu uzrokom raspada obitelji, pa sam odgovorila DA.

    PS: Dakako, ne uzimam u obzir brak u kojem postoje bilo kakvi oblici psiho-fizičkog zlostavljanja.

Stranica 1 od 11 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •