Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 92 od 92

Tema: dugodojenje i majčine kile

  1. #51
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ja sam sebi presmiješna dok rano ujutro mijesim fritulice Onak - ko neki ekscentrik. Masnu prazničnu hranu za doručak, u sedam ujutro. Beba pod ruku i udri. Sve se oblizujem, ko neki mačak, dok ulje cvrči. I pojedem dva tanjurića fritula - pa onda nakon toga mogu doručkovat s obitelji. Par banana, nekoliko šnita kruha i tako. Do deset, kad je užina.

  2. #52
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Cure, vi ste legende!!!
    I ja mislim da se radi o preraspodjeli masti jer svu robu nosim od prije trudnoće i sve mi paše, a opet mi se svi iščuđavaju koliko sam mršava. Bit će da su drugi jednostavno zavidni (šta mogu kad imam naglašene grudi, tanak struk, zamamne bokove... )

  3. #53

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    123

    Početno

    hm.. ja sam u trudnoći poprilično pretjerala.. ostala trudna sa 58, a išla roditi sa 89... sada sam na 74, (prošlo je 19 dana)... i mislim se na koju djetu da krenem, jer počinjem raditi za 28 dana pa bi se valjalo malo upristojiti da ne moram kupovati i novu uniformu... :?

  4. #54
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Zar ideš raditi 42 dana nakon poroda???
    Ili sam ja nešto krivo pohvatala.......

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa
    Zar ideš raditi 42 dana nakon poroda???
    Ili sam ja nešto krivo pohvatala.......
    možda malo zapadnije živi :/

  6. #56
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    imam lijepi visak kila
    ali kod mene kile nemaju veze s dojenjem, nego s jelom
    ne debljam se od vode

  7. #57
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Zapadnije ili ne, mislim da nije baš da se mora ići raditi tako rano nakon poroda....samo sam pitala, sory ako je ispalo nespretno....

    da, i moje kile nisu od vode i zraka....

  8. #58
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa
    da, i moje kile nisu od vode i zraka....
    hoces reci da nemas celulita :shock:

  9. #59
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Pa da ti iskreno kažem, s obzirom na kile i nemam tako puno celulita....

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    ja nemam celulita al imam viska koze da je to milina

  11. #61

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    123

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa
    Zar ideš raditi 42 dana nakon poroda???
    Ili sam ja nešto krivo pohvatala.......
    da, od 01.12 počinjem raditi, a muz će preuzeti porodiljni...

  12. #62
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    mi smo u početnom stažu doijenja, planiramo dugo i moram se nadovezati da nisam vjerovala da dojenje ima ikakve veze sa kilažom ali ja nisam ni na kakvoj dijeti, ne vježbam jer me još zezaju šavovi od carskog, u biti se i premalo krećem- samo šetnje i kilogrami samo padaju. jela ja kad god što god idu dolje... masno, slatko, nemasno, voće, povrće.. sve i svejedno odlaze. sad sam 1 kg ispod predtrudničke kilaže ali je naravno lošije raspoređeno nego prije. kako će biti kasnije ako ovako rapidno padnu kilice?

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    U trudnoći dobila 17,5 kg. Nakon tri mjeseca bila na svojoj težini. Godinu dana nakon poroda na -7 kg. Ne dojim već 2,5 mjeseca i sad sam na -4. Malo po malo vraćam se na staro. Sve je to normalno, bila sam i ja u fazi svežderavanja u koje niko nije vjerovao, pa ni sad ne vjeruju.

  14. #64
    dambo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    476

    Početno

    Citiraj cuckalica prvotno napisa
    ...(da, ja sam metar i zivotinjsko carstvo i svaka kila mi se vidi i osjeti ).
    .
    metar i životinjsko carstvo

    I ja. 157! Ostala trudna sa 60, dobila 20! Vratila se doma sa 70 i onda sam dugo stajala na 65. Sad smo na vrtićkim virozama već 2 mjeseca u kontinuumu i to me riješilo 5 kila! Uz velike patnje (crijevna, adeno, upale grla - sve što se može pokupiti!). Još ću malo biti 'bolesna' da se vratim na idealnu oko 54

    Meni definitivno ni dojenje ni ne spavanje ne pomaže skinut kile. A mislila sam imati koristi od toga pa ništa!

  15. #65
    dambo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    476

    Početno

    Citiraj Kate76 prvotno napisa
    U trudnoći dobila 17,5 kg. Nakon tri mjeseca bila na svojoj težini. Godinu dana nakon poroda na -7 kg. Ne dojim već 2,5 mjeseca i sad sam na -4. Malo po malo vraćam se na staro. Sve je to normalno, bila sam i ja u fazi svežderavanja u koje niko nije vjerovao, pa ni sad ne vjeruju.
    Kate

    odakle ti minusi ako si imala faze svežderavanja? Trebali bi izmjeriti to svežderstvo . Ja sam prije znala maznut cijeli ručak, poduplan, čips 200g i čokoladu minimalno 100g. Usputne zalogaje između toga ni ne brojim. Na poslu se stalno ždere i slavi. Ne možeš na poštenu dijetu da se postaviš na glavu!

  16. #66
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Nakon 2 trudnoće i 3 godine dojenja, od toga 1 u tandemu ja sam na -8 kg. A bila sam sklona debljanju - ono nisam bila debela ali sam morala paziti na klopu. Sad imam srednjoškolsku težinu koju nisam imala 20 godina. Malo mi je pomoglo to što smo preselili u zgradu s liftom - do sada sam cukala na 4. kat ne jednom obojicu
    E da, ni celulita ništa nemam, a vječito ga bile pune noge i dupe... A višak kože se vratio na svoje - baš je u jednom trnutku nešto sve plesalo oko mene...

  17. #67
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Je zastarjela tema malo, ali ima li koja koja se debljala tokom dojenja dati kakvu utjesnu? XD
    U trudnoci sam dobila 25 kila, kroz dojenje sam dosla na +30 kg. Izbacila sam iz prehrane secer, gluten, mlijecno.. prehrana mi se bazira na povrcu i vocu i kile nikako dolje. Sad me vec (11mj nakon poroda) pocinje muciti. Treninge se trudim odradti najmanje 2, 3x tjedno... M jos nisam dobila...

    Ne znam, nadam se da ce prekidom dojenja krenuti napokon dolje

  18. #68
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Justme,

    Nije da sam se debljala dok sam dojila, al zadnje kile nisu otisle dok nisam prestala dojit i pocela spavat. Kao da je tijelo čuvalo rezerve za svaki slucaj.
    Ne znam jesam pomogla, al meni je tako bilo.

  19. #69
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Jesi malo XD Ima jos nade da se moje tijelo cuva ipak, a ne ja hahahaa
    Jer vise je znam sto izbaciti, pazim da jedem 4 obroka dnevno, da se nebi gladovala. Pojedem nekad bezglutensko brasno sa povrcem (polpete) i peceno povrce... al ono, nema to opet toliku kcal pogotovo sto sam sama s bebom i psima - krecem se i pokusavam trenirati

  20. #70
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Malo mi čudno ako si stvarno sve to izbacila da kile nisu otišle dole?

  21. #71
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj justme409 prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi malo XD Ima jos nade da se moje tijelo cuva ipak, a ne ja hahahaa
    Jer vise je znam sto izbaciti, pazim da jedem 4 obroka dnevno, da se nebi gladovala. Pojedem nekad bezglutensko brasno sa povrcem (polpete) i peceno povrce... al ono, nema to opet toliku kcal pogotovo sto sam sama s bebom i psima - krecem se i pokusavam trenirati
    a zašto bezglutensko brašno? imaš problem s glutenom ili ...?

  22. #72
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Malo mi čudno ako si stvarno sve to izbacila da kile nisu otišle dole?
    I meni. Zato i jesam sad frustrirana. Je da mi je stitnjaca malo poludila, al sad je tsh oko 6 (prije mjesec dana)

  23. #73
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Imala sam dermatitis otkako sam ostala trudna i stitnjacu na 11 (TSH) pa sam odlucila sve izbaciti. Bolne mi je pa se ne usudim jos vracati. Mada ni inace nisam jela pekarske.proizvode, pastu i sl sto sadrzi gluten pa mi ni ne fali

  24. #74
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Meni su kile išle sporo dolje dok sam dojila, ali zato jer sam udarala po klopi nemilo. Ostati na +30 a izbaciti sve što si nabrojala, rekla bih da nema veze s dojenjem nego sa štitnjačom.

  25. #75
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Sad mi je uskoro nova kontrola. Pa cemo bas vidjeti.
    Cijeli zivot moram paziti jako sto jedem, i uvijek sam imala onako, mozda malo vise treninga nego drugi ljudi da bi drzala liniju. Plus radila sam ko instruktor pa sam i tad trosila se. I radila sam vecinom dvokratno. Kad sam radila pd 6 do 2 fizicki jaaaakooo naporan posao dobila sam 5 kila dok su se drugi susili. Tako da sam navikla da je to borba oduvjek. Ali sad je bas frustracija nastala.

  26. #76
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su kile išle sporo dolje dok sam dojila, ali zato jer sam udarala po klopi nemilo. Ostati na +30 a izbaciti sve što si nabrojala, rekla bih da nema veze s dojenjem nego sa štitnjačom.
    Potpis.
    I ja sam se debljala dok sam dojila jer sam bila stalno gladna.
    Čim sam prestala dojiti, kile su krenule odlaziti.
    Probaj zapisivati sve što pojedeš kroz dan.
    Ali baš sve i šokirat ćeš se kad vidiš koliko zapravo pojedeš.
    Tako ćeš osvjestiti količinu hrane koju pojedeš i njenu kaloričnu vrijednost.

  27. #77
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    moje je iskustvo sasvim drugačije, dugodojeće, uz puno ogranićenja jela. Uglavnom kile su išle dolje do najvećeg mojeg minimuma, ( ujedno i najzahvalnije moje kilaže) , i kad su postigle tu vrijednost više nisu padalale, bez obzira koliko se trudila, u nekoj sekvenci nevezano s dojenjem su počele rasti, kako im drago, bez obzira kaj nisam navedene proizvode konzumirala, bila aktivna, nisam imala problema sa štitnjaćom, kažu da nemam ni sad ( bar nalazi tako kažu, i dijabetalog).

  28. #78
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Potpis.
    I ja sam se debljala dok sam dojila jer sam bila stalno gladna.
    Čim sam prestala dojiti, kile su krenule odlaziti.
    Probaj zapisivati sve što pojedeš kroz dan.
    Ali baš sve i šokirat ćeš se kad vidiš koliko zapravo pojedeš.
    Tako ćeš osvjestiti količinu hrane koju pojedeš i njenu kaloričnu vrijednost.
    To cu bas poceti raditi.

  29. #79
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam bila zadnje najmršavija taman kad sam prestajala s dojenjem (2g sin, ja 56kg). Nakon poroda imala +10kg, nakon 4mj na nuli, a nakon toga sam se ustabililia dok nisam počela raditi. Nakon toga kombinacija brdo posla, stres i malo jela (zbog ovo prvo dvoje) i bila sam najmršavija nakon jako dugo vremena (mislim da mi je BMI bio ispod 19). Nakon toga promjena posla, manje stresa, manje kretanja više hrane - i ošle kile gore.

    Tako da realno, dojila ili ne - poanta je u prehrani i kretanju.

  30. #80
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pitanje... možda glupo, ali ne kužim... što znači izbaciti gluten? Ali i dalje jedeš druge ugljikohidrate? Krumpir, rižu...?
    Zar nije i bezglutenska tjestenina opet ugljikohidrat? Samo pitam .

    Za baš pravo mršavljenje kile idu najbolje kad se jede samo meso/riba/jaja + zeleno lisnato povrće (plus ajde još neko tipa krastavci, paprika...). Nema dakle ni voća, ni mrkve i još nekog povrća. To je ono ako se želiš baš fino stesati i možeš to izdržati .

    Inače, kile idu dolje po jednostavnom receptu: moraš trošiti više kalorija nego što ih unosiš. Stvarno obrati pažnju na sve što jedeš i piješ... i ako je moguće, probaj brojati kalorije. Ako unosiš više nego što trošiš, moraš početi vježbati.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 06.06.2021. at 15:31

  31. #81
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Neki su alergični na gluten,neki reagiraju drugačije na gluten,a on voli i skupiti vodu

  32. #82
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje... možda glupo, ali ne kužim... što znači izbaciti gluten? Ali i dalje jedeš druge ugljikohidrate? Krumpir, rižu...?
    Zar nije i bezglutenska tjestenina opet ugljikohidrat? Samo pitam .
    Da, jedeš ugljikohidrate i dalje. Samo ne jedeš te žitarice koje sadrže gluten, ni proizvode od njih.
    Ima puno ljudi kojima smeta gluten. Ja sam ga zbog zdravstvenih razloga izbacila prije mjesec dana. Justme je naprednija od mene puno, ja sam tek počela, ali vidim ogromne promjene. Zapravo mi je tek sad jasno koliko mi je smetao, a izbacila sam ga iz ljutnje na ne znam što točno, valjda na sebe, nakon 555. povraćanja. Iako bih baš rado pojela pravi kruh, ali jbg.

  33. #83
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Imam osjećaj da gluten više skuplja vodu od ostalih ugljikohidrata

    Postoje i pravi bezglutenski kruhovi,teže ih napraviti, napose ako još hrpu toga ne jedeš.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.06.2021. at 06:21

  34. #84
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Imam osjećaj da gluten više skuplja vodu od ostalih ugljikohidrata

    Postoje i pravi bezglutenski kruhovi,teže ih napraviti, napose ako još hrpu toga ne jedeš.
    Istina, teže ih je napraviti. Totalno drugačija neka vrsta smjese i pečenja i svega. Ja sam i kvasac izbacila pa je i to bilo malo izazovno. Ali navikla sam sad već, ima opcija sa rižinim brašnom, heljdinim, kokosovim.. Nekad stavim Schar i tako.

  35. #85
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma znam za probleme s glutenom... samo ne znam da izbacivanje samo glutena, a ne i ostalih ugljikohidrata radi tako veliku razliku u mršavljenju. Mislila sam da ne... da moraš sve maknuti, i rižu i krumpir, i mrkvu... mislim, baš za ono full rezultate.
    Znam da postoje i drugi načini koji ne eliminiraju baš tako jako ugljikohidrate.

    Opet, ne znam koliko je beba od justme stara...
    i sigurno bih rekla da su joj san i odmor važniji. Teško je skidati kile kad si umoran i neispavan.

    Uglavnom, ja dojim 11 godina već , pa sam u tom razdoblju išla plus minus 10 kg više od jednom .
    Naravno, nije isto dojiš li bebu do 6 mj. ili trogodišnjaka... ali sam najmršavija znala biti baš u prvoj godini nakon poroda, tako da na svom osobnom primjeru nisam primijetila da ne mogu mršaviti samo zbog dojenja.

    Teško je sve to skupa, no u konačnici se uvijek svodi na jednostavnu formulu, koliko kalorija unutra, toliko mora i van.
    Najbukvalnije rečeno “nema hrane koja deblja i hrane koja ne deblja”. Možeš ti svaki dan pojesti 100 grama čokolade, ako je to jedino što ti pojeo u tom danu, mršaviš jer si unio “samo toliko kalorija”. I možeš svaki dan pojesti “kamion blitve ili špinata” pa se debljati jer si pojeo npr. 3000 kalorija blitve. U teoriji naravno, ne u stvarnosti .
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 07.06.2021. at 06:47

  36. #86
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Možeš ako si potpuno zdrava osoba koja nije osjetljiva ni na jednu namirnicu. Onda bih rekla da ti i ne radi baš neku posebnu razliku, odnosno onda ta formula vjerojatno vrijedi.

    Ali da, pričale smo o glutenu.. Ako si preosjetljiva na gluten, u crijevima se počnu stvarati upalni procesi i više ti organizam ne može uzimati ono što je dobro od namirnice. I možeš se debljati od toga. Možeš i prenaglo mršaviti, što se meni dogodilo. Nešto će se sigurno dogoditi, ili debljanje ili mršavljenje. I ovo što jelena.o kaže, gluten skuplja vodu. Što opet nije problem ako nekome to ne smeta, normalno.
    Ugljikohidrati nisu loši, nema potrebe da ih se skroz izbaci jer daju energiju. Nisam stručnjak, ali čitala sam negdje da potpuno izbacivanje ugljikohidrata povećava rizik od nekih bolesti vezanih uz krvne žile. Ima super ugljikohidrata koji su jako zdravi i treba ih jesti. Samo što gluten nema ništa u sebi što nam je neophodno, a uz to uzrokuje bolesti i nepoželjna stanja kod puno ljudi. Većinom nije alergija u pitanju, ali jeste osjetljivost.

    Naravno, ako nema preosjetljivosti na gluten i ako je osoba zdrava iako ga jede, ne treba ga ni izbacivati, zašto bi. Ali ako je ima, utječe i na kilažu.

  37. #87
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Sve sto je riri napisala plus dodala bi da samo da je dosta cest slucaj kod ljudi sa hašimotom da im gluten smeta te im potice/uzrokuje promjene na koži. Ne mogu reći dokazano znanstveno, pa me ne pitajte kojim izvorima ali eto. Tko ima problema i ima snage neka izbaci na 3 mj pa vidi ima li promjena. Meni ima...
    Pogledajte AIP. Dosta dobar rezim prehrane. Na sličnom sam znaci vec par mjeseci uz povremene izlete i mogu vam reci da se osjecam puno bolje.

    Zaato nisam izbacila druge uh? Jer nebi imala sto drugo jesti, to je 1. Hahahaha
    Jer nije ni zdravo ni to. To bi bila onda keto prehrana koja ne odgovara svima. UH su potrebni organizmu i hormonima za normalan balans, a posto imam problem s hormonima necu jos vise riskirati.

  38. #88
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Eto u priči toj
    Prije jedno tri-pet godina moja susret tada 50+,dobila neke probavne smetnje,promjene na koži ( slične kak si imali moji klinci atopičari) ,prošla sve pretrage za ...,celijakiju,gastro..,i konstsntirsno ništa,ali je ipak izbacila gluten i kvas i situacija se smirila i uskoro i nestala.
    E sad kad ne jede gluten i kvas sve ok.

  39. #89
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    E, to Jelena.O. Dosta cesto sam i osobno bila svjedok, a i jaaaaakoooo puno sam citala bas o tome, i evo iz osobnog iskustva mogu reci da je, ima nesto u tome hahahaha.

    P.s. i bas kao sto je u gore navedenom slucaju, testovi pokazu da je sve ok a izbacivanje istog donese tek oporavak.

  40. #90
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja sam gluten-free od 2009. Imam hashimoto, a tada sam pokusavala da se izborim s viskom kilograma i uspela s brojanjem kalorija i izbacivanjem glutena. Samo brojanje kalorija mi nije donosilo ni priblizno dobar rezultat. Posle toga sam povremeno pokusavala da vratim gluten, ali uvek bi se nesto pogorsalo - ili nadutost ili najcesce bolovi u zglobovima i misicima. Ta bol je bila jako neprijatna i potmula. Cim bih se vratila gluten-free rezimu, sve bi nestalo. Pre nekoliko godina sam uradila genetsku analizu i ispostavilo se da imam gensku varijantu za razvoj celijakije. Od tada eto kao imam 'dokaz' da je osecaj da mi gluten smeta bio realan, ali isto tako mislim da je suvisno, jer ako osoba vidi drasticno poboljsanje, ne vidim potrebu za 'objektivnijim' dokazom.

  41. #91
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ajde zanima me genska varijanta za razvoj celijakije,koliko je to da se mora dobiti celijakije. Mojem klinci je taj test pozitivan,ne jede gluten od rođenja,ima hrpu drugih alergija.

  42. #92
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ni meni samo brojanje kalorija nikad nije donosilo rezultat kakav sam htjela.
    Uspjela sam se ja dovoditi do skoro idealne kilaže, ali uvijek je to moglo biti i koja kila manje. Osim toga, isto sam imala bolove u zglobovima, razvila sam i sindrom iritabilnog crijeva, prečeste glavobolje (4-5 od 7 dana tjedno sigurno, nekad i više). U biti, mogu samo zaključiti da sam se trovala jer je očito da mi je gluten smetao. Nedavno sam došla valjda do granice organizma, odnosno prešla sam je.

    Pisala sam već na forumu da su se pojavili grozni bolovi u trbuhu, povraćala sam nakon gotovo svakog obroka, izgubila sam 8 kg u dva tjedna. Prije toga su se pojavljivali ti jaki bolovi (unazad par mjeseci). Prvo su se pojavljivali na otprilike 2-3 tjedna, pa na 10ak dana, pa na tjedan, pa svaki dan i onda se to dogodilo. U početku sam mislila da je izoliran slučaj, pa shvatila da nije, pa sam mislila da je možda zbog trudnoće, pa mi je doktorica rekla da je vjerojatno žuć, pa ispalo da nije..

    Očito mi je organizam davao znakove čak i godinama, a ja sam ih fino ignorirala i bila uvjerena da se zdravo hranim jer jedem puno voća i povrća, pravim sama kruh, tjesteninu, namaze, ma sve. Sve kuham i pripremam, nabavljam samo kvalitetne namirnice i tako. I isto kako jelena.o govori, svi nalazi u redu, na pretragama sam još uvijek. Ništa se nigdje ne pokazuje, osim IBS-a koji je dijagnosticiran davno. Kažu doktori to mi je od stresa. Mhm.

    Izbacila sam gluten, laktozu, neke sjemenke, većinu masnoća, šećer i jaja. I puno mi je bolje, neusporedivo. IBS je u boljem stanju, glavobolje su se smanjile, bolova u zglobovima nema, a ni povraćanja ni bolova u trbuhu. S obzirom na to da sad lagano dolazi vrijeme da ponovo testiram neke namirnice uvođenjem u prehranu, jutros sam uz veliki strah odlučila pojesti jaje, ništa se nije dogodilo. Prema iskustvima drugih i prema simptomima koje izaziva osjetljivost na gluten, vjerujem da je i kod mene to bio problem.
    Posljednje uređivanje od Riri92 : 07.06.2021. at 17:04

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •