Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: konstantno poviseni leukociti u krvi

  1. #1
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno konstantno poviseni leukociti u krvi

    drage moje,lagano me hvata panika i definitivno trebam savjet sto uciniti.od pocetka trudnoce leukociti su mi konstantno poviseni.posto sam zadnje dvije kontrole urina i mokrace imala leukocite i bakterije u mokraci u dva navrata sam pila antibiotike.prvi nalaz leukocita u krvi 12,7.nakon novocefa 13,4.urinokult sterilan.dobila sam zatim ceporeks 500mg 8 dana.nakon 10 dana kontrola urina i krvi.kemijski nalaz urina uredan,urinokultura sterilna.leukociti u krvi nakon antibiotika 15,4.dakle uroinfekt definitivno nemam a leukociti u krvi i dalje rastu.izvadila sam privatno crp -4,9.trudnoca mi je od pocetka rizicna.imam konstantne bolove u donjem abdomenu ali to je moja privatna gin. prepisivala intramuralnom miomu kojeg imam.od moje soc. gin, nikakve koristi.neljubazna i nestrucna najblaze receno.zbog konstantnih bolova sam je trazila da mi vadi briseve cerviksa na sto mi je ona odgovorila da je najbolje to dole previse ne prckati u trudnoci.planiram otici privatno povaditi sve te briseve al sam narucena tek drugi tjedan.iskreno najvise me strah da nisam navukla kakvu bakteriju na cerviksu i da se to ne prosiri na bebicu.dali sad s ovakvim nalazom cekati drugi tjedan ili da odem kod svoje soc. gin. i figurativno je udavim da nesto poduzme!e,jesam oduzila s ovim postom!unaprijed hvala na svakom savjetu!

  2. #2
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Cuj, poviseni leukociti u trudnoci ti ne moraju znacit nista lose.
    Ja sam u 33. tjednu trudnoce zavrsila na hitnoj radi srcanih problema i tada su mi napravili i sve moguce krvne pretrage. Leukociti su mi bili 14,8 , a CRP 7,7. Na hitnoj se nitko nije uzbudjivao zbog tog nalaza. Poslije sam ga jos pokazala svojoj ginicki, ona je rekla da vjerojatno nije nista, ali me za svaki slucaj ponovo poslala na urinokulturu, koja je bila sterilna. Cervikalne briseve sam radila par tjedana prije toga i bili su ok, tako da ih nismo ponavljali, niti smo opcenito ista vise poduzimali glede mojih leukocita. (A isla sam kod vrlo temeljite privatne ginicke, tako da nije rijec o tome da joj se nije dalo.) Ostatak trudnoce je prosao ok, bebica se rodila ziva i zdrava i nikakvih problema nije bilo.
    Moj savjet: napravi jos te cervikalne briseve. Ako budu uredni, nemoj se previse uzrujavati, mozda ti je to naprosto od trudnoce. Sretno!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    Ni na moje povišene leukocite se nitko ne obazire... CRP nisam ni vadila...
    urinokultura sterilna... :?
    a što da se kaže... neka pitanja vjerojatno nikad ne dobiju odgovor...
    (moja dr. kaže da se u trdnoći tolerira leuk. do 12)

  4. #4
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    I ja sam imala povišene leukoc. u krvi, vadila sam i urinokult. koja je bila ok a također i brisevi, dr mi je dao vaditi još neki krvni nalaz zbog tih leukocita ( ne sjećam se što, pokušat ću pronaći kasnije) i to je bilo ok. Leukociti u trudnoći znaju biti povišeni, prosurfaj malo, imas na forumu o tome, sjećam se da sam i ja tražila lani kad je to i meni bilo

  5. #5
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno

    Palagruza,maya,kikic ,hvala na vasim odgovorima!znam da su leukociti u trudnoci poviseni,ali mene je zabrinulo to sto su mi nakon antibiotika narasli s 13,4 na 15,4 sto mi se bas ne cini logicno ni normalno.uglavnom sam se uspjela skulirati,obavila sam privatno utz,gin. mi je uzela briseve pa cemo vidjeti kako ce se dalje razvijati.doktorica me umirila,beba se lijepo razvija, a kaze da je ona znala imati i trudnice sa leukocitima 17 pa je na kraju sve bilo u redu...za 2 tj. imam kontrolu leukocita pa se iskreno nadam da nece vise rasti!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Moze li neko da mi odgovori... Za koju bolest je vezano vađenje nalaza markera?

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    tumore.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •