Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 215

Tema: Prava studenata

  1. #51
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Jedini problem je povrat naknade.

    Budu malo gunđali, logično. Veliš da nisi znala/čitala/sjetila se...

    Dobit ćeš rješenje da ti pravo na rodiljnu naknadu prestaje tad-i-tad, te da se korisniku naleže povrat naknade u iznosu tom-i-tom.

  2. #52

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    189

    Početno

    Misliš da trebam u firmi tražiti radnu knjižicu da vide od kojeg datuma radim?

  3. #53
    baby_eve avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    259

    Početno

    imam pitanje:

    situacija je ovakva: Ja sam sada 6 tjedana trudna i radim preko SC-a. Sada sam doma kakti na bolovanju jer mi je zlo cijeli dan.
    u 9 mj. trebam upisati apsolventsku godinu na pravnom faksu i sada me zanima:
    Decko me nagovara da me prijavi kod sebe u firmi da izvadim radnu knjizicu da mi ide staz i da mi je placeno cuvanje trudnoce i rodiljna naknada.
    Da li da ostanem redovan student i primam naknadu sa faksa poslije poroda ili da vadim radnu knjizicu, sto je bolje?

    i ne kuzim ono da ako zamrznem god. da gubim naknadu, pa rekli su mi u referadi da ako sam trudna da MORAM zamrznuti godinu da zadrzim sva prava i dobijem naknadu, sada nista ne kuzim :? :?

    sto da radim???

  4. #54
    baby_eve avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    259

    Početno

    i da li moze muz preuzeti porodiljni od mene sa 6 mj. da dobijem ona +2 mjeseca iz ZOR-a

  5. #55

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    pa ovisi kaj hoćeš.
    ako prekineš status redovnog studenta, onda ga više ne možeš vratiti, a on ti je bitan zbog zdravstvenog. no, zdravstveno ćeš imati tak i tak ako te dečko prijavi; s tim da, moraš biti prijavljena barem 6mj. prije nego se dijete rodi; a i ovisi na koliko ćeš biti prijavljena - ako te prijavi na više, onda ćeš i tih prvih 6mj. dobivati više od 1670, koliko dobivaš kao redovan student. drugih 6mj. tak i tak dobivaš isto. e da, a ako prekineš status redovnog studenta, onda ćeš morati platiti apsolventuru - ne znam koliko je kod vas na faksu - pa vidi koliko ti se sve to isplati...

    kaj se tiče zamrzavanja prava tj. godine, to je nedefinirano tak da je situacija onakva kak sam napisala par postova iznad.

    sve si nešto mislim da bi mogla napisati kakav mail na ministarstvo jer je to sve jako loše usklađeno.
    evo, npr. ja sam rodila u 4.mj., tražila sam porodiljnu naknadu, odobreno mi je, ALI u 9.mj. moram ponovo podnijeti zahtjev zato jer moram obnoviti zdravstveno - iako sam priložila potvrdu da sam apsolvent do 2008. - i zbog toga ne mogu zamrznuti godinu, nego ću moći to pravo iskoristiti eventualno za tih 6 mjeseci od 10-4 :/

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    189

    Početno

    Pa zašto ne bi mogla raditi i imati status redovnog studenta? Kaj se to ne može? Ja tako već 3 godine. Doduše, počela sam raditi kao apsolvent, ne znam ima li to kakve veze.

  7. #57
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    Citiraj spock prvotno napisa
    Pa zašto ne bi mogla raditi i imati status redovnog studenta? Kaj se to ne može? Ja tako već 3 godine. Doduše, počela sam raditi kao apsolvent, ne znam ima li to kakve veze.
    apsolventura ti traje već tri godine?!kak je to moguće?
    koliko ja znam apsolventura je max. 2 godine, a onda gubiš studentska prava...

  8. #58
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Citiraj spock prvotno napisa
    Misliš da trebam u firmi tražiti radnu knjižicu da vide od kojeg datuma radim?
    Ili radna knjižica, ili ugovor o radu.

  9. #59
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Citiraj spock prvotno napisa
    Pa zašto ne bi mogla raditi i imati status redovnog studenta? Kaj se to ne može? Ja tako već 3 godine. Doduše, počela sam raditi kao apsolvent, ne znam ima li to kakve veze.
    Kak si onda na porodiljnom kao nezaposlena osoba?

    Sad ja više niš ne kužim :?

  10. #60

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    189

    Početno

    Ma ni ja sama ništa ne kužim.

    Ovako. Čitajte polako, malo sam zakomplicirala Upisala sam prvu apsolventsku godinu i odmah dobila posao na određeno (zamjena za porodiljni). Radila sam u toj firmi 20 mjeseci. Kad je to razdoblje prošlo prijavila sam se u HZZOu kao nezaposlena jer je to bilo jednostavnije i brže nego kao studentica. Tada sam bila trudna 2 mjeseca i na faksu sam upisala pauzu zbog trudnoće i ta pauza traje do prve godine života djeteta. Do tada moram diplomirati, imam još 3 mjeseca . Prije 3 mjeseca dobila sam novi posao, ali sam još uvijek redovna studentica.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    ne možeš u isto vrijeme imati status redovnog studenta i biti zaposlen. to je 100%. ti, ili si izgubila studentska prava, pa to ne znaš, ili te poslodavac nije prijavio.

    treća opcija, iako malo vjerojatna, je da je nešto zapelo u dokumentaciji HZZo-a, ali vjerojatno bi ti se netko javio po tom pitanju....

    a kaj nisi napisala da radiš preko sc-a :? to je onda sasvim nešto drugo...

  12. #62
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    OK, meni se vrti u glavi...


  13. #63
    Nina2007 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    239

    Početno

    stvarno ste ga zakomplicirale...ja došla virnuti ima li kakvih novih informacija (konkretno zanimalo me ima li kakvih povećanja onog iznosa od 1663kn mjesečno...načula sam nešto pa htjedoh pitati jel zna netko nešto o tome)
    kad ono zbunile ste me s ovim:
    Citiraj baby_eve prvotno napisa
    ...
    i ne kuzim ono da ako zamrznem god. da gubim naknadu, pa rekli su mi u referadi da ako sam trudna da MORAM zamrznuti godinu da zadrzim sva prava i dobijem naknadu, sada nista ne kuzim :? :?
    ja sam bila shvatila da ne moram zamrznuti godinu, da mogu upisati sve normalno i dobivati porodiljnu naknadu (onih 1663 mjesečno prvih godinu dana bebina života)

    Sad sam :?
    Molim vas ako ima neka dobra dušica kojoj je to sve bistro da mi pojasni.

    Dakle ja namjeravam početkom listopada redovno upisati 4. godinu, termin mi je oko Nove Godine. Nadam se ostvariti pravo na onu naknadu od 1663 kn mjesečno, i ne bih željela stopirati fakultet (htjela bih da imam pravo izlazaka na ispite i da se s profesorima dogovorim o izvršavanju obaveza tako da dobijem potpise za odslušane kolegije 4. godine)

  14. #64
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    1.ako si trudna NE MORAŠ zamrznuti godinu, to je čista dezinformacija
    2.ako zamrzneš godinu i onda ideš predavati papire za naknadu nećeš je dobiti, ALI ako redovno upišeš godinu i kad se dijete rodi ostvariš pravo na naknadu onda bez frke možeš zamrznuti godinu i dalje ćeš dobivati novce
    3.kad zamrzneš godinu možeš polagati ispite, ali mislim da ne možeš dobivati potpise kolegija

  15. #65
    Nina2007 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    239

    Početno

    hvala
    Dakle za početak neću ništa poduzimati, najnormalnije ću upisati godinu kako sam i planirala, a onda ćemo dalje vidjeti kad se približi termin...valjda će mi tete na referadi znati reći što da radim

  16. #66
    baby_eve avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    259

    Početno

    ja sam se malo raspitivala isto

    ja imam diplomski i planiram diplomirati prije nego rodim, pa su mi u HZZO rekli da imam pravo na naknadu i ako ne diplomiram i ako diplomiram pa se prijavim na burzu

    u svakom slucaju nadam se onda diplomirati u prvom mjesecu, roditi u trecem i onda uzivati u djetetu (ah moji planovi )

  17. #67
    Nina2007 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    239

    Početno

    Citiraj baby_eve prvotno napisa
    u svakom slucaju nadam se onda diplomirati u prvom mjesecu, roditi u trecem i onda uzivati u djetetu (ah moji planovi )
    od ti želim da i ostvariš plan

  18. #68

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    189

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    ne možeš u isto vrijeme imati status redovnog studenta i biti zaposlen. to je 100%. ti, ili si izgubila studentska prava, pa to ne znaš, ili te poslodavac nije prijavio.

    treća opcija, iako malo vjerojatna, je da je nešto zapelo u dokumentaciji HZZo-a, ali vjerojatno bi ti se netko javio po tom pitanju....

    a kaj nisi napisala da radiš preko sc-a :? to je onda sasvim nešto drugo...
    Ne kužim. Ovo mi je već drugo radno mjesto i cijelo vrijeme studiram. Prijavljena sam sigurno jer radim u državnoj firmi i dobila sam zdravstvenu iskaznicu, čak sam i malog prijavila preko sebe. A studentska prava imam, u srpnju sam bila na faksu i dobila potvrdu o redovnom školovanju. Znam još par ljudi koji su radili dok su još studirali. I na faksu znaju da radim i na poslu znaju da studiram. :?

  19. #69

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    moram priznati da ja prvi put čujem za takav slučaj :? , a nije da nemam studentskog staža...po raznim fakultetima

  20. #70
    baby_eve avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    259

    Početno

    moguce je, jer je njima u HZZO svejedno po kojoj osnovi si osiguran. Pa ako poslodavac placa uredno svoje obveze i ti si osigurana preko radnog odnosa mozes redovno studirati. Jedino mislim da ti X-ica ne radi po tome jer na nju nemas pravo, barem mislim

  21. #71

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    ti možeš biti redovan student i raditi za stalno, jer to nitko ne provjerava! ali u pravilu ne smiješ!
    a neka priča je i da ako ti ministarstvo plaća faks ne možeš biti stalno zaposlen (makar znam brdo ljudi koji jesu)
    i ako si sam plaćaš faks da možeš biti stalno zaposlen (i tu znam brdo ljudi)

    sve u svemu, nebi se smjelo, a radi se jer nema kontrole, a ljudi ni neznaju da rade što ne smiju! neki da , neki ne!

  22. #72
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    helou svima...ja ko iz vedra neba ovdje trudna sam 5 i pol tjedana. ove sam godine 4.godina na pmf-u, fizika pa me zanima dal netko zna kako tamo stvari funkcioniraju. doktor mi je rekao da ne bi smjela vrijeme provoditi po praktikumima i laboratorijima jer se tamo "igramo" raznim kemikalijicama pa ne znam stro da radim slijedeci semestar... znaci ako trazim "mirovanje studija" imam pravo slijedece godine redovno upisat taj zadnji semestar ili cijelu godinu?
    ja sam zadnja generacija po starom programu pa mi se bas i neda padat na bolonju a i onda gubim stipendiju i a-kategorizaciju 10% najboljih studenata... :/
    unaprijed hvala...
    jos uvijek sam malo zbunjena kaj se svega tice... hihih...

  23. #73

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    52

    Početno

    bok svima, nakon što sam pročitala sve ovo malo su mi jasnije neke stvari ali svejedno imam neka pitanja...
    Trudna sam 20 tjedana, ove godine sam upisala prvu godinu strojarstva i u 12 mjesecu ću početi primati stipendiju osječko-baranjske županije. rodit ću u 4 mjesecu, a da bi izašla na ispite i kolokvije moram imati potpise, a za potpise opet moram biti na svim predavanjima što mi nikako neće biti moguće nakon 2 mjeseca jer putujem svaki dan sat vremena busom do faksa. željela bih nomalno završiti ovu godinu i sve druge bez pauziranja odnosno zamrzavanja godine. budući da sam tek prva godina ne razumjem se u sva ta prava pa molim nekog ako zna da mi objasni kako da to izvedem i što se onda događa sa porodiljnom naknadom i stipendijom. u ugovoru za stipendiju mi piše da su mi jedini uvjeti njenog primanja redovno polaženje fakulteta s prosjekom većim od 3.5 i zapošljavanje u osječko baranjskoj županiji nakon završetka studija.
    uz sve to još sam i osigurana preko fakulteta i nevjenčano živim s dečkom.

  24. #74
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    procitaj svoj statut, trebala bi za vrijeme trudnoce i prve godine djetetova zivota imati pravo mirovanja stud. prava sa pravom polaganja ispita.
    moje iskustvo- odi u tajnistvo fakulteta i razgovaraj, raspitaj se i pitaj za sve moguce opcije.
    npr. meni su u referadi rekli da imam pravo na mirovanje nakon rodjenja djeteta pa do prve godine ali ne i u trudnoci (makar sam provela skoro pola u bolnici) dok su mi naknadno u tajnistvu rekli da sam imala pravo i za vrijeme trudnoce i prve godine djetetova zivota.
    (sto ti se zapravo bas i ne poklapa jer ak. godina ide od listopada do listopada pa ako sad uspijes ostvariti mirovanje, moci ces do listopada 2009)

  25. #75

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    52

    Početno

    evo mene opet . Bila sam danas u referadi i kaže mi žena da moram napisati zamolbu dekanatu da mi odobre mirovanje. E sad kako se piše ta zamolba, sta moram u njoj navesti i jer ja sama napišem od kad do kad želim da mi odobre mirovanje?
    Gore je napisano da ako upišem mirovanje prije poroda nemam pravo na porodiljnu naknadu, a kako ću onda ići taj zadnji mjesec prije poroda sa velikim stomakom na predavanja? Jel ja mogu ne dolazit taj zadnji mjesec iako nemam upisano mirovanje?
    I da, netko je gore napisao da dok imaš upisano mirovanje možeš izlaziti na ispite i primaš stipendiju, samo nemaš x-icu. To mi baš i nije jasno jer u pravilniku piše da miruju sva prava i obveze, a u to spadaju i polaganje ispita i stipendija.
    Potpuno sam zbunjena i molim nekoga tko se razumje u te stvari da mi malo pojasni.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    kad upišeš mirovanje onda nema ispita!!! bar je tako na mom faksu (FPZG).
    molbu pišeš onu obićnu kao i za sve: molim prodekana da mi odobri mirovanje studentskih obveza u trajanju od jedne godine zbog trudnoće.

    no moj ti je savjet: NEMOJ UOPĆE UPISIVAT MIROVANJE!!!!

    (Osim ako ti trudnoća nije rizična)

    Ja trudna od 12.5.07. i sad trebam rodit svaki čas, taman mi je termin negdje kad ispiti počnu. Učim za ispite, nabrijala sam se dat ih što više prije neg šta rodim. Inaće nisam neki štreber, naprotiv, lijenjivac sam žešći, ali otkad trudna dala sam 8 ISPITA i 2 kolokvija!!!!!

    Svi profesori mi izlaze u susret i fakat su super prema meni. Evo, baš danas sam dobila potpise premda sam bila na 10% predavanja i seminara (i meni su predavanja obavezna po Bolonji glupoj). Ćim profesori vide trbuh i tebe s trbuhom da se trudiš i radiš, cijene to. TREBAŠ TO ISKORISTITI!!

    Zaš nebi mogla sa velikim trbuhom na predavanja? Ionako nećeš imati ništa pametnije za raditi, vidjet ćeš. Osim toga, pred kraj trudnoče preporućljivo je kretati se što više jer će ti porod biti lakši. Jedino je bed to kaj se moraš voziti svaki dan do faksa sat vremena...

    U tom mirovanju crknut ćeš od dosade a kad rodiš, nećeš baš više imati previše vremena za studentske obaveze.
    Zato, ti još razmisli, izvidi kakva je atmosfera prema trudnicama na tvom faksu ali moje iskustvo je pozitivno skroz. Baš su me svi ugodno iznenadili svojom brižnošću, od kolega do teta u referadi (koje su inaće užasne)!!!!

    Želim ti puno sreće i pozitive!!!!!

  27. #77

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    52

    Početno

    ma i ja sam trudna od 7mj. i redovno sam išla na sva predavanja, položila sve kolokvije, imam potpise i ne moram sad na ispite u 2 mjesecu. Moram samo na usmeni iz 3 predmeta i to je to.
    Drugi semestar počinje u trećem mjesecu, a ja trebam roditi početkom četvrtog i tad mislim upisati pauzu do sljedeće god. i onda nastaviti taj drugi semestar kad beba bude imala god. dana.(a jesam zakomplicirala). Uglavnom ne želim ići na predavanja od 3 mjeseca jer mi samo još treba da se porodim u autobusu ili na faksu .
    polaganje ispita za vrijeme mirovanja mi ionako ne igra neku ulogu(bilo to istina ili ne) jer nema šanse da položim i jedan ispit bez prisustva na vježbama.
    stipendija je druga stvar, nju će mi sigurno ukinuti
    Da na tu zamolbu sama napišem od kad do kad želim mirovanje ili to oni odlučuju? Ja bi upisala mirovanje nakon poroda da ostvarim to pravo na porodiljnu naknadu?

  28. #78

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    daj nazovi ministarstvo i raspitaj se za stipendiju jer meni su rekli da je isplaćuju u slučaju trudnoće tj. mirovanja zbog trudnoće - govorim o državnoj stipendiji.
    kod nas na faksu se mogu polagati ispiti za vrijeme mirovanja.

  29. #79
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj mama_mia22 prvotno napisa
    kad upišeš mirovanje onda nema ispita!!! bar je tako na mom faksu (FPZG).
    ovo nije bas tocno...upisujes mirovanje s pravom polaganja ispita.
    bas to i tim rijecima.

    dobro se raspitajte na faxu. jer ti time dobivas privilegiju mirovanja studentskih prava i obveza (placanje skolarine, pohadjanje nastave, seminara, vjezbi...), ali imas i dalje sva prava koja ima student (hzzo, pokaz, menza...kao i pravo na rodiljnu naknadu, ako si redovna studentica) pa tako i pravo polaganja ispita.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    meni je prodekanica rekla da ako upišem mirovanje- nema ispita :?
    No, raspitat ću se još jer to je tipično za moj fx- nitko nema pojma ni o ćemu (pogotovo oni mjerodavni)

    To mirovanje sa pravom polaganja bilo bi idealno i za mene i za tebe, sale & ivana! Bit će teško uskladiti prve dane majčinstva sa faxom...
    A što se stipendije tiće- mislim da bi bilo krajnje nemoralno da ti ju sada ukinu- trebali bi ti ju povećat po mom mišljenju!

    p.s-i ja se ponekad bojim da se ne sporodim na faxu- jadna beba da dodje na svijet među hrpom budućih političara & novinara...

  31. #81
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    daj nazovi ministarstvo i raspitaj se za stipendiju jer meni su rekli da je isplaćuju u slučaju trudnoće tj. mirovanja zbog trudnoće - govorim o državnoj stipendiji.
    kod nas na faksu se mogu polagati ispiti za vrijeme mirovanja.
    ima ispita kad god hoćeš!!!i ima državne stipendije samo je 500kn a ne 800 ili 700,ovisno kak si prijavljena. to je moje iskustvo

  32. #82

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    52

    Početno

    ja imam stipendiju osječko baranjske županije (1000 kn) i u ugovoru piše u slučaju mirovanja i prekida studija na neko vrijeme iz opravdanih razloga miruje i stipendija. al za trudnoću posebno ne piše ništa.
    tete u mojoj referadi nemaju pojma jer je faks pretežno muški (sfsb) pa nisu imali takvih slučajeva rekle su mi da će sve provjerit pa mi javiti

  33. #83
    baby_eve avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    259

    Početno

    ja sam trudna i doma na mirovanju i dosadno mi je. Ne dajem ispite jer mi je stalno zlo i nisam vec par dana izasla iz kuce, sto deprimira dodatno
    Bilo mi je bolje kada sam stalno bila na faksu

    tj. nemoj upisivati mirovanje ako ti trudnoca nije rizicna, ne isplati se, a ne mozes davati ni ispite. Cak ti je i stipendija u mirovanju, a kako ne radis nemas nikakvu naknadu

  34. #84

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    52

    Početno

    bila juče opet u referadi i žena mi kaže da je moguće upisati mirovanje obveza studenta i mirovanje obveza i prava. Ako mi upiše samo mirovanje obveza onda kao imam zdravstveno i pravo polaganja ispita za vrijeme mirovanja. Za porodiljnu naknadu nije nikad ničula i kaže mi da ona meni ne može upisati mirovanje nakon što se porodim nego prije nego što počne drugi semestar, a po tome onda ne mogu ostvariti pravo na porodiljnu naknadu, ili mogu :? :? :?

  35. #85
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Zvala sam danas referadu, jer se moram javiti do kraja mjeseca, inače gubim prava.
    Pitam je zašto mi "mirovanje" ističe prije nego mi beba puni godinu dana, ona kaže tako ste tražili :? što nisam

    Pita me želim li upisati ljetni semestar 01.03.08., pitam se imam li izbora, pa moram? Ustvari ja sam odslušala sve predmete, samo nemam praksu, pa trebam davati ispite.
    Ne znam do kada moram završit fax jer po Statutu UFZG moram do kraja 2008, zbog Bologne? Niš mi nije jasno???

    Eto koga zanima na pedagoškom ili učiteljskom fakultetu upisi za ljetni semestar kreću od 18.02.08. od 10:30-12:30 ili svaki ponedjeljak od 15h-19h, ovo s ponedjeljkom mi nije bilo jasno kako rade popodne???

    Uglavnom ja sam izvanredni student, ne mogu davati ispite dok mi je godina zamrznuta, i neznam kaj će biti ako dobijem produljenje porodiljnog radi njege djeteta, smijem li ponovno u mirovanje???
    [/quote]

  36. #86
    baby_eve avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    259

    Početno

    na Pravu se za vrijeme mirovanja smije polagati ispite i sve, ali pazite ovo - ako upisem mirovanje, nemam pravo na porodiljnu naknadu?!

    uglavnom ja samo deklarativno sam na mirovanju. Nisam ga upisala sluzbeno, kazu mi da se pravim blesava. Bude mama cuvala ako ce trebati (tada ce beba biti 2 mj.)

    btw - Bolonja nas sustize tek iza 2010. god. kada ce se apsolventima davati razlike za polaganje, do tada smo sigurni (kazu mi u referadi)

  37. #87

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    52

    Početno

    evo šta kaže meni teta iz hzzo-a. Za ostvarivanje prava na porodiljnu naknadu njima nije bitno da li si ti u stanju mirovanja ili ne. Bitno im je samo da s fakulteta doneseš potvrdu o redovnom školovanju, a sad je to stvar svakog fakulteta da li ti on može dati tu potvrdu ako si ti u stanju mirovanja. Mislim da je na fakultetu tu potvrdu moguće dobiti ako imaš upisano samo mirovanje obveza, ali ne i prava jer onda imaš sve kao i redovan student samo što ne moraš dolaziti na predavanja.
    Još ću to provjerit, idem sad zvat referadu i ove za stipendiju da pitam

  38. #88

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    52

    Početno

    od stipendije ništa, za vrijeme mirovanja mi ju ukidaju u potpunosti

  39. #89
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    evo mene po drugi puta (jer me prvi put nitko nije dozivljavao)
    ja sam 20 tj. trudna i 4.godina pmf fizike u zg. slijedeci semestar moram mirovati pa necu ici na fax, sve sam se dog.s profesorimakoji su bili poprilicno ok za tako jedan netipicno zenski fax. 3 praktikuma cu odslusat ko apsolvent a ostalo mi daju da dolazim i polagat preko ispita i preko kolokvija...
    nije mi samo jasno... ja kao redovni student imam pravo na porodiljnu naknadu? ako da, kamo i kada moram ici i sto odnjeti (kakve papire) da mi se to ostvari?
    ne postoji nikakva mogucnost da me suprug sad zaposli u svoju firmu iako sam redovni student?..

    thnx in advance
    :/

  40. #90

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    52

    Početno

    piše ti na rodinoj stranici
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=173&Show=924

    evo ja se konačno raspitala o svemu. Ne morate čekati da se porodite pa tek onda upisiati mirovanje jer potvrdu da ste redovan student možete dobiti i dok ste u mirovanju. Ako ste zdravstveno osigurani preko fakulteta onda možete upisati samo mirovanje obveza kako biste i dalje imali zdravstveno tih god. dana. Za vrijeme upisanog mirovanja obveza potrebno je vratiti x-icu, ali pravo polaganja ispita ostaje.
    Nadam se da sam nekome pomogla

  41. #91

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    7

    Početno

    Bok svima!
    Mene muci jedna stvar :?
    Ovak ja sam redovan student, apsolvent, i prava mi istjecu 30.9.2008., a trebam roditi 3.9.2008.
    Ne mislim upisivati nikakvo mirovanje nego me samo zanima da li cu moci dobiti porodiljnu naknadu kao studentica!?
    Jer kad rodim jos uvijek cu, makar 20-tak dana, biti redovan student!
    Naravno da mi na faksu nitko ne zna nista suvisno reci

  42. #92
    Nina2007 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    239

    Početno

    Delphine samo na potvrdi referade uzmi potvrdu da si redovan student (nije uopće bitno kad ti prava prestaju, ako si trenutno redovan student oni ti tu potvrdu moraju izdati)
    To priloži ostalim papirima za zahtjev za porodiljnu naknadu i to je to

  43. #93

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    7

    Početno

    Nina2007 hvala ti puno na odgovoru!
    Javim vam kak je sve proslo!

  44. #94
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Prema zadnjim Izmjenama i dopunama Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju NN 35/2008 status osiguranika mogu dobiti i
    citiram
    10.a osobe s prebivalištem, odnosno odobrenim stalnim boravkom u Republici Hrvatskoj ako su se prijavile Zavodu u roku od 90 dana od dana isteka školske godine u kojoj su završile redovito školovanje,

  45. #95
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj baby_eve prvotno napisa
    btw - Bolonja nas sustize tek iza 2010. god. kada ce se apsolventima davati razlike za polaganje, do tada smo sigurni (kazu mi u referadi)
    dobro je....jos godina i pol...ovakvim tempom...knap

    nego na istom tom faxu imam vec drugu godinu mirovanje s pravom polaganja ispita kao izvanredana studentica (znaci nisam placala 1500kn koliko sam kao apsolventica s 3 ispita trebala) i primam rodiljnu naknadu.

    no bit ce zbog toga sto je primam po drugoj osnovi nego redovna studentica.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    29

    Početno

    redovni studenti ne smiju raditi na ugovor na određeno ili neodređeno, jedino na ugovor o djelu ili posredstvom studentskog centra sto je poslodavcima primamljivije zbog manjeg poreza.
    od tog su previla izuzeti apsolventi.

  47. #97
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    apsolventica sam stom i po statutu imam pravo zbog trudnoce na mirovanje obveza.na papiru (u statutu) to tak lijepo pise al...nije.komplicirano je.morala sam sa povjescu bolesti i preporuci od ginica sa svim nalazima (nije dovoljna potvrda da sam trudna,trebala sam imat patologiju u trudnoci) otici osobno kod lijecnika koji mi je odredio faks!koji je onda na temelju misljenja mog ginica dao svoje misljenje(sa svim dijagnozama da vijece moze lijepo procitat kaj je meni) koju sam prije 20 dana predala zajedno s molbom. jos se s faksa nisu ocitovali tak da neznam kaj da radim.inace moram mirovati zbog mogucnosti pobacaja i niske posteljice.e da imam 26 god osigurana sam prek faksa tak da je sve komplicirano

  48. #98
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    samo da javim da je sve ok!dobila mirovanje :D

  49. #99
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    netko je pitao za drž stipendiju, ja sam je redovno dobivala.E sad, ja sam po dekanovom savjetu upisala 2 puta istu godinu s dodatkom"ne računa se u ponavljanje" , a nisam zamrzavala, da mogu ići na faks dok mogu i da mogu polagati ispite. Tako sam izgubila možda 7-8 mj faksa...a ne više od godine koliko bi da sam zamrznula. Stipendiju sam dobivala svo vrijeme, samo sam morala donijet papir da sam bila trudna i rodila, poseban, jer nije uvažen dekanov "ne računa se u ponavljanje" papirić.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    rodila sam 09.02.08. i nisam zamrznula godinu jer sa mislila da ću uspjeti sve položiti.

    ali nisam, dala sam pola ispita i sa bih htjela zamrznuti slijedeći semestar do 09.02.09. na šta imam zakonsko pravo valjda

    prodekanica i ovi u referadi su mi rekli da mogu zamrznuti ovu prošlu godinu i da mi se ispiti priznaju, ugl. ništa mi nije jasno.

    sad moram pisati nekakvu zamolbu. šta da u njij napišem? šta zamrzavam?

    i gubim li prvo na porodiljnu naknadu ako zamrznem

    Confused Confused Confused

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •